IDŐJÁRÁS

  • 946 válasz
  • 398746 megtekintés
Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #240 Dátum: 2015. Május 11. 08:44 »
a 131 kg  1nb kaptárra vonatkozik 2családdal. 3dandárról. az családonként 21.8 kg 1helyről. mi ebben a csoda?? az időjarás adott volt, a kolléga nem volt rest végigrohanta az országot. 
Üdv:robi

Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #241 Dátum: 2015. Május 11. 08:45 »
Szóval az NB 24-es kétanyás rendszerben, 3 akácról és 99-ben, nem volt ez a 131 kg -os eredmény hihetetlen eredmény. Azt nem tudom hogy pontosan hogyan jelent meg, de ha szépen elmagyarázták volna már akkor hogy ez gyakorlatilag kétcsalád, és 3 akác eredménye nem okozott volna máig ható hitetlenkedést. Akkoriban még sokan főleg idősek, méhészkedtek NB 24-el. Ha eredményről beszéltek, mi tudtuk, hogy azt kettő családra kell értelmezni. De ezt a laikusok honnan tudhatnák? Sokan kérdezték is tőlem hogy hogyan lehetséges ez. Igaz ennél még bonyolultabb is volt a dolog, mert nem kilókban hanem kannákban beszéltek, ha egyáltalán nyilatkoztak erről. (Én mindíg szívesen hallgattam az elbeszéléseiket, hiszen ezek a méhész történetek akár a nyegyvenes, ötvenes évekig is visszanyúltak.)Meg is kérdeztem, hogy mi ebben a nagy titok? Azt a választ kaptam hogy tulajdonképpen semmi, csak a különböző eredmények irígységet szülhetnek. Így a napi mérleg emelkedésről igen, de a végeredményről nem is igen esett szó. Csak álltalánosan, mint hogy "meg vagyok vele elégedve, vagy mint "lehett volna jobb is". Én persze, mint akkor még csak 3 éve méhészkedő ezekkel a válaszokkal sokra nem mentem. Mert nem a puszta kíváncsiság, hanem a saját kis állományom produktumának az összehasonlítása lett volna akkor a célom.  :)

Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #242 Dátum: 2015. Május 11. 09:19 »
az a hejzet hogy számokat nem szabad leírni és bedobni a köztudatba :-X, mert sok az írígy és buta ember. az a tapasztalatom hogy az ilyeneknek általában szarok a méhei egész évben, esetleg szotyira lesznek jók jobbára maguktól. ott aztán elszednek mindent mégis legyen valami a hordóban, ;D aztán invert cukor meg mittudom én milyen trágyákat  etetnek a méhekkel nyár végén meg tavasszal( ez a mániájuk) hogy ne pusztoljonak éhen.  szóval mindegy írígyek a kollégák is egymásra itt csak maszatolni és panaszkodni szabad :'(  abból nincs baj. ;)
Üdv:robi

Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #243 Dátum: 2015. Május 11. 17:13 »
Tisztelt Méhészek!
Litterae és Robi 75 is megondta meg a franklót, de ezt én már kétszer leírtam.
Három bomba akácon egy évben, NB 2 családosban.
Ez akáconként 21-22 kg/ méhcsalád.
Mi ebben a hihetetlen?
Mortimer!
Igen 102 kg-os volt a mérleges kaptár össztömege, amikor felpakoltuk.
72-őt a szólóra, 72-őt a pótkocsira.
Szegény IFA.
Nagyernyei Attila

Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #244 Dátum: 2015. Május 11. 20:42 »
Olyan "csonton" rágódtok ami egy normál méhészetben nem lehet elérni !!!! Talán mégis Kós Péternek volt igaza amikor azt mondta,hogy ennyi volt vége !!!

Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #245 Dátum: 2015. Május 11. 20:56 »
és miért nem? ???
Üdv:robi

Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #246 Dátum: 2015. Május 11. 23:13 »
mézengúz!
Olvass vissza, és magad is rájöhetsz hogy ez miként volt lehetséges.
Egy családra, egy akácon szűk 22 kg miért lehetetlen?

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #247 Dátum: 2015. Május 12. 06:19 »
Ez az időjárás topic !! ??
Ha lehet ezt ne itt folytassátok!!


Moderátor
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

atya

  • *****
  • 1043
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #249 Dátum: 2015. Május 14. 12:19 »
Sopronban tegnap jég esett ::)
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #250 Dátum: 2015. Május 21. 00:30 »
Jéggel kevert eső esett Gödöllőn ma éjjel.  Az eső jót tesz, a jég nem.

Kíváncsi leszek mennyi virág marad és az éjszakai lehűlés után milyen felmelegedés lesz holnap.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

atya

  • *****
  • 1043
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #252 Dátum: 2015. Május 22. 16:12 »
QUQURIQ !!!

Hogyan is állunk az idő jóslással?
Kiskakas tarajára lehet egy szép nagy barackot nyomni, hogy legközelebb ne jósolgasson esőt meg akác elfagyást!
A lenti akác dandár végét tönkre tette a lehűlés a szél a vihar és az eső!
Az északinak meg az elejét a dandárig.
Sár dagasztás, elázás megfázás!
Ne felejtkezzetek el jó minőségű pálinkát oda tenni hajnali lélekmelegítőnek!
Egy viszont táplálja a reményeket, hogy a hársnak remek lesz ez a páradús levegő!
Hagyjatok neki bőven hordókat!
A kikelt napraforgónak sem ártott a sok jó csapadék!...csak az akácnak…


QUQURIQ !!!      (leírva: március 7.)

ÁPRILIS 4. – 5. – 6.   ELFAGYHAT AZ AKÁC!!!!
Húsvét nem méhész ünnep!
Mindig ekkor fagy el az akác!
Már megrepedt az akác rügy. Jobb idő esetén egérfüles állapotba kerül!
Ez egy nagyon veszélyes állapota az akácnak!
A fagyzugos területek, nagy veszélyben lehetnek.
Április 8-tól vágjatok le akác vesszőket lehetőleg 2 m magasságból.
Tegyétek az ágakat vízbe, és lehetőleg napos ablakba.
Innen megtudhatjátok, hogy károsodott – e az akác a fagytól.
Az egymás mellett lévő három rügyből a középsőnek kell kihajtania!
Ha valamelyik szélső hajt ki, fagyott az akác!
Úgy egy másik vándor helyet kell kiválasztani!
A Kiskakas!
ui. aki tud füstölni, megmentheti a környezetében lévő akácot…

QUQURIQ!!!   (dátum: január 4.)
Anti!
Négy évvel ezelőtt január 5. vettem meg a Dávid naptárt.
Akkor megnéztük egy méhész kollegával, hogy milyen idő lesz akác alatt.
Jót röhögtünk, amikor azt olvastuk, hogy akác alatt végig esni fog.
Azután meg elámultunk, hogy mennyire bejött. Tavaly márc. 15. Baráti társasággal Harkányba mentünk volna pár napos Wellneszezésre. Megnéztem a Dávid naptárt, mondtam ne menjünk oda, mert nagy havazás lesz.
Kiröhögtek!
Mi nem mentünk el, Őket meg ki kellett, hogy mentsék a hó fogsága alól.
Azóta Ők is veszik a naptárat.
Mi mindig aug. elején megyünk nyaralni, ez a tuti időpont a nyárból. Évtizedek óta bejött.
A múlt nyáron július- ban mentünk, mert a naptárban aug. elejére esőt és lehűlést írt.  Be is jött neki!
Én továbbra is hiszek a jóslatában!
Tegyünk egy próbát!
Azt írja, hogy május elsejétől nagy meleg lesz 26-27 C. Ez 15. tart! Ez után május végéig esőzések, nagy lehűlés, éjszaka +4 C nappal 14 C.

Soha ne legyen igazam!!!
Nyaralni meg július 15-től menjetek!!!...

Üdv! Az időjós Kiskakas!


*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #253 Dátum: 2015. Május 22. 16:20 »
Gödöllő 16-18 C fok.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #254 Dátum: 2015. Május 22. 19:23 »
Tehát akkor Kiskakas ugye hogy butaságokat jósolt a Dávidnaptár!?
Írtam már a "méhlegelő"-ben:"Ne vegyél többé Dávidnaptárt! Soha nem jön be, ha meg mégis egy-két napra, akkor erősít abban a hitben, hogy az időjárást előre meg tudja valaki mondani,  ???milyen lesz. Kihasználják az emberek hiszékenységét..."
Tehát most sem jött be a jóslás. Vagy Nálatok 15-től rossz idő volt? 15. hűvös volt valóban, de csak az az egy nap.
Tudod mennyit mértem 14. estétől 20-ig? Minden nap csaknem szélcsend, és ragyogó napsütés. Volt amikor már 10 óra előtt csörgött a telefon, hogy mennyi. Mondom most van egyenleg. Csak? Nála már 80 dkg Kecskeméten. Ha Te is KÍVÁNCSI vagy, (egyébként nem mindegy "111"?) akkor elmondjam mennyit mértem 15-20-ig? Miért kell hülyeségeket beszélni? Miért kell hülyeségekkel lerombolni azt, amit egyébként sikerül felépíteni? Miért kell a harcot nevetségessé tenni marhaságok bizonygatásával?
NEM VOLT JELENTŐS FAGYKÁR
NEM VOLT 15. UTÁN LEHŰLÉS, CSAK 20. ESTÉTŐL.
Vagy azt akartad írni, hogy bocs, nem jött be?