IDŐJÁRÁS

  • 946 válasz
  • 399569 megtekintés
*

oszkár

  • *****
  • 1128
Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #780 Dátum: 2019. Március 04. 09:23 »
Ed
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 20:14 írta oszkár »

Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #781 Dátum: 2019. Március 04. 18:55 »
Lemaradásban vagyok. 😄 Nagyon! Nekem a fűz viragzást mesélték még a harcsa megmozdulásához és az egérfülnyi levelet a pontyhoz. Fél órát néztem ma a pergetőhelyemet, de egy burványt sem láttam. De így lehet, hogy létezem a csónakot és rápróbálok, persze előtte az engedély. 😉 A harcsa mitől csábult el? Ugyanaz a giliszta, mint amire a ponty?

*

oszkár

  • *****
  • 1128
Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #782 Dátum: 2019. Március 04. 19:20 »
N
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 20:14 írta oszkár »

Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #783 Dátum: 2019. Március 06. 19:21 »
Ahogy nézem az előrejelzést jövő héten amolyan nem szeretem idő lesz.
10-12 napig aggódhatunk, hogy a virágporos méheink ledermednek, és sok méh elvész a kinti szorgoskodás közben.
Sajnos ez a 9-11 fok erre a legalkalmasabb.
Sokkal jobban kedvezne a méhcsaládoknak egy olyan ciklus ahol még éppen nem kívánkoznának repülni.
Rengeteg virágpor jött be, és a héten ez még csak fokozódni fog.
Tehát bőségesen lenne tartalék akár egy heti repülési szünet alatt is.
No de ezt nem mi határozzuk meg, így hát majd ismét kesereghetünk, hogy megtorpant a fejlődés.
Ilyenkor segít sokat a "zacsis" itatás, vagy bármely belső itatás.
Nagyernyei Attila

*

oszkár

  • *****
  • 1128
Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #784 Dátum: 2019. Március 09. 19:55 »
M

« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 20:13 írta oszkár »

Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #785 Dátum: 2019. Március 09. 23:05 »
Tudom, hogy kopasz kezdőként, de ezt mondom én is. Ezen a kicsi országon belül sincs két egyforma régió, amit bele lehetne tuszkolni egy technológiába.

Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #786 Dátum: 2019. Március 10. 07:42 »
Válasszuk ki Szekszárdot, én azt a vidéket ismerem a legjobban.
Szekszárd déli löszfalakkal határolt lankáin már egy hete virágoznak a mandulafák, és a sárgabarackfák.
Az északi oldalon most piros bimbósak.
Hihetetlen nagy különbségek vannak, ezt hívjuk mikroklímának.
Holnaptól kapunk egy kis ízelítőt abból amit én a tavaszokon a legjobban utálok.
A virágporért kimenő méhek torizmai a repülés alatt is képesek csődöt mondani, ledermedve leesnek.
Annak drukkolok, bárcsak legyen annyira hideg, hogy ne repüljenek.
Na majd meglátjuk.
Nagyernyei Attila

Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #787 Dátum: 2019. Március 10. 08:01 »
Engem sokkal jobban aggaszt az aszály, ami már elég régóta fennál. Egy afrikai ősz után az egész téli csapadék se nagyon ér fel egy komolyabb nyári zuhival. A mult héten voltunk kint 1 gazdával, siralmas a helyzet, a talajvízmérőben közel 3 méteren van a víz :(. Olyan helyen ahol ilyentájt gumicsizma kellene, de még április végén is felfakadt a tehén lábanyomában a víz.
Üdv:robi

Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #788 Dátum: 2019. Március 10. 19:03 »
Valóban nagy az aszály is.
Ahol medvehagymát szoktam szedni, mindig körbe kellet mennem, mert a patak olyan széles volt.
Az erdő alatt meg gumicsizma.
A patak valójában egy 20 centi széles vízér, az erdő alja meg csont száraz.
Azért medvehagyma volt.
Veszprémvarsányból hívott egy méhész, hogy a szomszédja szólt, tele van virágporos méhekkel a betonplacc.
Erről beszélek.
Nagyernyei Attila

Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #789 Dátum: 2019. Március 10. 21:53 »

Szekszárd déli löszfalakkal határolt lankáin már egy hete virágoznak a mandulafák, és a sárgabarackfák.
Az északi oldalon most piros bimbósak.

Nagyernyei Attila

Én pedig ma metszettem...
üdv.: lali

Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #790 Dátum: 2019. Március 12. 20:11 »
Nem szeretnék vészmadár lenni, de már most sokfelé fagy, és a korai akácosoknak ez necces lehet.
Szekszárd déli lankáin már nem csak megpattant az akác, hanem látszik a zöld hajtásrügy.
Ma metszettem le egy ágat, és bizony egészen meglepődtem.
Nem akartam fotót feltenni, mert a Facebookon is többet láthattok ilyeneket.
Kezdődhet az aggódás.
A méhészkedés eddig sem volt egy tuti biztos foglalatosság, de az utóbbi 10 évben egyenes lutri.
Lutri a méhcsalád eladóknak, a méhcsalád vevőknek, a termelő méhészeknek, de a kereskedőknek is.
Gyakorlatilag elmondható, hogy egy fagy alkalmával az összes ágazati szereplő szív.
Vannak akik örvendenek a bombasztikus családjaiknak, vannak akik keseregnek a gyenge családjaik miatt és sokan panaszkodnak, hogy nagyok a veszteségeik.
Én úgy gondolom egyelőre mindenki egy "platformon van", mert ha az elkövetkező 40-45 napot nem ússzuk meg komoly fagy nélkül akkor mindenki szívni fog kivétel nélkül.
Nagyon remélem, hogy éjjel jön egy kis felhő és hajnalra megenyhül.
Nagyernyei Attila

Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #791 Dátum: 2019. Március 12. 20:18 »
Attila!

Csak a szélben bízhatunk.
Az előrejelzés szerint felélénkül.
Imára fel!

Csányi Antal




*

oszkár

  • *****
  • 1128
Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #792 Dátum: 2019. Március 12. 20:21 »
É
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 20:12 írta oszkár »

*

neo

  • *****
  • 947
Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #793 Dátum: 2019. Március 12. 21:59 »
Hozzávetőlegesen. A domborzat sokat befolyásol. Kétszázötven méter magasságban a mínusz tíz fok esetén is meg tud maradni a virág a fák tetején. De ez a kisugárzási fagyra igaz. A magassági hideg légáramlat a dombok tetejét viszi el, a szélárnyékos oldalon alul pedig épen marad. Ezek nagyon helyspecifikus értékek. Viszont ott jellemzőek tudnak lenni.

*

oszkár

  • *****
  • 1128
Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #794 Dátum: 2019. Március 19. 20:41 »
"K
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 20:12 írta oszkár »