ATKAIRTÁS, de ésszerűen

  • 3114 válasz
  • 1524345 megtekintés
*

irido

  • ****
  • 488
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #300 Dátum: 2014. Szeptember 30. 19:17 »
No ez nem semmi volt. Gyanús nekem nagyon ez Petronius arbiter. Mintha ismerném már régről. Nagyon régről, szinte az ókorból.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #301 Dátum: 2014. Szeptember 30. 21:00 »
Idézet
Ha mégis megbocsájtható lenne eme bűnöm, kérnék irgalmat szegény fejemnek, ha nem, szomorúan kell tudomásul vennem, hogy megbocsájthatatlan bűnt követtem el a szakmai tájékoztatás olyan fontos fórumán, mint a Klub. Kérlek, -ha lehetséges- ítélj elnézően, cserében felajánlom, hogy a jövőben tartózkodok az iróniától!
Ha valakit érdekelne, miért kérek elnézést, felteszem a hatóanyagok szerkezeti képletét, hogy könnyebb legyen átlátni, miért is kérek ilyen sűrűn bocsánatot:


Arisztaiosz=Tomipapa=Petronius ???
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #302 Dátum: 2014. Október 01. 08:57 »
Először volt Tomipapa, utána lett Arisztosz  :-X

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #303 Dátum: 2014. Október 01. 16:37 »
Most meg Belzebub Abrikter. Továbbra is az ördög ügyvéde.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #304 Dátum: 2014. Október 02. 06:52 »
Sziasztok!
Kérlek benneteket a szakmai hozzászólásra koncentráljatok.
Ne azzal törődjünk, hogy ki kicsoda.
Ha segítőkész szándékkal írnak a Méhészklubra, abból mindenki nyerhet.
Lépjünk át önmagunkon, de ehhez az is kell, hogy Arisztaiosz szellemisége örökre eltűnjön.
Majd meglátjuk.
Üdvözlettel: Nagyernyei Attila

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #305 Dátum: 2014. Október 02. 20:38 »
A tegnap reggeli füstölés/ Furettó, tac-tic/ után két órával 30 -60 közötti atkaszám, ami leginkább aggaszt az, hogy sok belőlük még életben volt,bár nem igazán voltak fürgék.

Üdv: jani bátya

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #306 Dátum: 2014. Október 03. 06:55 »
Sziasztok!

Tegnapelőtt ködöltem, 5 családnál számoltam az atkákat, én is két órával a kezelés után. 4 családnál 10 alatt volt a lehullott atkák száma, az ötödiknél viszont 100 fölött. Miért lehet ez? Az előző kezelésnél (09.24) valamit hiba csúszott be annál az egynél, vagy valahonnan összeszedtek ennyi atkát? Mi van, ha van még több ilyen fertőzött család? A következő napok előrejelzése szerint már nem annyira lesz alkalmas a ködölésre....

Nb18

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #307 Dátum: 2014. Október 03. 07:45 »
NB18!
Nálam a 10 vizsgált családból van még 3 család, ahol 90-130 atkahullást számoltam a füstölés másnapján. (Ez a 2. füst, az előző 5 napja volt.) A többi családnál 0-30 között van a potyogás.
Azért mondod, hogy nem alkalmas a következő napok időjárása a ködölésre, mert hajnalban 5-8 fokot írnak?
Ha napközben 15-20 fok van, akkor sem szabad füstölni a hajnali hideg miatt? (Kora este szoktam füstölni.)
Üdv: Ata

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #308 Dátum: 2014. Október 03. 07:46 »
NB18!
Nálam a 10 vizsgált családból van még 3 család, ahol 90-130 atkahullást számoltam a füstölés másnapján. (Ez a 2. füst, az előző 5 napja volt.) A többi családnál 0-30 között van a potyogás. Úgy vélem, ahol ilyen alacsony az atkahullás, ott már elég a zárókezelés... Jól gondolom?
Azért mondod, hogy nem alkalmas a következő napok időjárása a ködölésre, mert hajnalban 5-8 fokot írnak?
Ha napközben 15-20 fok van, akkor sem szabad füstölni a hajnali hideg miatt? (Kora este szoktam füstölni.)
Üdv: Ata

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #309 Dátum: 2014. Október 03. 07:55 »
Szia ata67!

A 10 alattit nem, de a 100 fölötti atkahullást én sokallom! Én a zárókezelést csak November közepe, vége felé szoktam csinálni, addig szerintem az a százas nagyságrendű atkalétszám is tud károkat okozni! Közben megnéztem az előrejelzést, pár napja még egész más időt jeleztek előre az időképen......Ebben az időben biztos, hogy lehet még kezelni, de a kora este helyett én inkább a reggelt ajánlanám.Így van idejük napközben kiszellőztetni a fejüket!

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #310 Dátum: 2014. Október 03. 07:59 »
Köszi NB18!

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #311 Dátum: 2014. Október 03. 08:04 »
Örülök, ha segíthettem, de azért azt hozzáteszem ,hogy ez csak az én véleményem, vannak itt nálam hozzáértőbb emberek is, akik véleményét feltétlen kérd ki!

Nb18

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #312 Dátum: 2014. Október 03. 15:00 »
QUQURIQ!!!

Én kedden ködöltem Furettóval  20% Mitac-al. 185 atka potyogott 45 perc alatt!!!

Előzmények!
2013. napraforgó után Taktikos kezelés 3 naponként  7 alkalommal (volt még fedett here
           fias).
          október eleje : Taktik 3 naponként  6 alkalom.
          október 20 körül Mavrikos csurgatás mert újból beindult a fiasítás
          december eleje: záró kezelés Apiox-al.
Tavasztól napraforgóig soha nem védekeztem, az intenzív vándorlásaim miatt.

2014. napraforgó után, igaz egy kicsit elhúzódott : Taktik, friss akkor bontott, jó dátummal.
          3 naponként 7 alaklommal. a lehullott atka szám: 0-35 között volt.
          Család vizsgáláskor a méheken atkát láttam.
          Szeptember közepe Taktikos ködölés 3 naponként 6 alkalommal. Még mindig látni a
          méheken atkát.
Ezért gyanús lett!!!
Szeptember közepe: Gyorsan vettem Mitacot 20% Amitráz tartalommal, és 2 alakalommal 3
                                 naponként ködöltem.
Szeptember 30 most kedd, ködölés Mitac-al. 185 atka!!!
Október 4. ha az idő engedi, ködölök Mitac-al.
Az utóbbi Mitacos kezeléseket egy kicsit azért húztam el egymástól, mert félek a tavaszi Nosemától, amit az Amitráz elő idézhet!
Október vége: Mavrikos csurgatás.
November vége : Még nem döntöttem, hogy mi is legyen a záró kezelés!!!
Mit is szűrtem le az egészből!
2013. év  A Taktikok át voltak csomagolva, lejárt dátummal árulták. + a méhészek is bevásároltak belőle tartaléknak. Pedig felbontás után 2 hónapig jó!
A záró kezelés csak smafu, bőven maradnak atkák!!! (ellenőrizni kellene a záró szerek
          hatékonyságát)!!! (kutatás)!!!
2013. meleg tél, az atkák kényelmesen szaporodtak. Kinél több, kinél kevesebb!!!
2014 év vándorlások beindították az atkák vándorlását is.
         Akinek volt atkája adta, akinek kevés volt, kapta!!!  Így egyenlítődött ki országosan!
Csak azt képzeljük el, ha nem lett volna túl rajzásos év!
A rajjal megoszlik az atkaszám is! Ugyan úgy mint szaporításkor!
Tehát még szerencsések is vagyunk!!!....
Azok voltak okosak, akik az idén vaddohány ideje alatt lekezelték valami hatásos szerrel az állományukat!!!
De!
Ők is visszakaptak mások állományaitól atkákat!
Na!
Most azoknak van kevesebb, ha jó szerrel védekeztek!
Akik rosszal, azoknak is ugyan annyi van, mint akik nem védekeztek vaddohány után.
Mi most a Teendő???
Irtsuk az atkát, de egyre kevesebb Amitrázt használjunk!!!
Akinek kicsi az állománya, az villázza fel a fedett fiasítást, és kezeljen 20% Mitac-al. egy alkalom elég, ha nincsenek méhek a közelben!
Megjegyzés: Túl könnyen vettük az atkával való együtt élést…
                      Ne megszokásból méhészkedjünk!

Kiskakas!

*

irido

  • ****
  • 488
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #313 Dátum: 2014. Október 03. 17:15 »

Az utóbbi Mitacos kezeléseket egy kicsit azért húztam el egymástól, mert félek a tavaszi Nosemától, amit az Amitráz elő idézhet!

Attila!
Ugye milyen érdekes? Kiskakast is megbuktatnád méhegészségügyből ?
No de hagyjuk, részemről el van felejtve.
Kiskakas azt nem írtad, hogy mekkora volt az adag Takticból és Mitacból. Az átcsomagolt Taktic pofátlanság. Láttál benne fehér pelyhesedést ?

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #314 Dátum: 2014. Október 03. 18:43 »
Irido!
Ha kívánod privátban vitázhatunk.
Ismered Dr. Hegedűs Dénest?
Kérdezd meg mit okoz a sok amitrázzal való füstölés, de legyen ködölés, ezen talán nem akadsz fent.
Egyébként az OMME szakemberei is füstölést említenek. Ja és a papírcsík égetése nem füstölés, hanem szublimálás.
Nosemát bizony okoz a sok füstölés, vagy azonnalit vagy későbbit. Tavasszal viszont tilos mert a füstöléssel, az anyák petézési teljesítménye bizonyítottan 30%-al lecsökken.
Okos a mi Kiskakasunk. Teljesen helytálló az írása.
Minden sorával egyet értek, ha tetszik ha nem.
Egyébként Ő is szokott vizsgáztatni.
Üdv:Attila

« Utoljára szerkesztve: 2014. Október 03. 18:49 írta Nagyernyei Attila »