ATKAIRTÁS, de ésszerűen

  • 3114 válasz
  • 1523595 megtekintés
*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #3000 Dátum: 2021. November 24. 11:31 »
"Nem értem miért kell  belekötni mindig másba,vagy ez már jó magyar szokás?"

Mindenki azt csinál amit akar!!!!  Ez csak egy kevéske tapasztalat.  Csak azt ki ne találjátok ,hogy ez a normális.
"Elismert méhész szakember"! MI!!????  Nézzen már magába,mit is csinálhatna jobban.De hát a rutin meg az évek!! MI!!!!!!?


Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #3001 Dátum: 2021. November 24. 12:07 »
Oxálsavas csurgatás után fellazul a fürt , többet fogyaszt és még fiast is elkezdheti !

*

wr

  • *****
  • 889
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #3002 Dátum: 2021. November 24. 17:17 »
A pirossal kiemelt dolgokat az oszkár írta nem én, de ezt akár én is írhattam volna:
Idézet
Nem baszogatjuk ilyenkor őket.
Be lett locsolva oda egy csomó víz, ami nagyon nem kell oda. Volt benne mondjuk 4% oxálsav, ami levitt pár atkát azokról a méhekről amik a nyakukba kapták, a többit el sem érte. Nem én mondom, el kell olvasni külföldi kutatásokat ezzel kapcsolatban. És akkor jött reggel a -4-5 fok. Nem is ragozom tovább. Én csorgattam még a tudatlan korszakomban oxállal ilyenkor, az egyetlen dolog az volt amit megtanultam belőle, hogy soha többet ne tegyem.
Már attól felzúdult a család, hogy nagyon finoman kihúztam alóluk a tepsit (hogy kitakarítsam), pedig tényleg nagyon vigyáztam. Akkor hogy felzúdultak volna, ha még nekiálltam volna letépkedni róluk a fóliát, meg nyakon öntöttem volna őket savval. A zaklatás miatti nyugtalanság nem csak akkor káros amikor -10 fok van, hanem ilyenkor is. Mozognak, fogyasztanak, aztán meg majd jön a nozéma. De azzal sincs ugye gond, amíg van "import" fumidil...

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #3003 Dátum: 2021. November 24. 21:50 »
"Egyébként rém egyszerű, tele van a környék az időkép mérőpontjaival."

A szekszárdi dombvidéken nem érik egymást az Időkép-automaták, gyakorlatilag Szekszárdon (murexin) kívül Szedresen (omme-szedres= Nagyernyei Családi méhészet), Tolnán (aranytolna), Decs-en (Demon-decs=Kovács Sándor), Bonyhádon (dezsomuvek) és Nagymányokon (TERC-CO Építőipari KFT) van csak állomása az Időképnek...

 Ráadásul Medinán, ahol a "trópusi" klímát biztosító löszfal található, nincs Időkép állomás...

Erről csak ennyit.   A messziről jött ember meg azt mond....


Azért majd Gyurit megkérdezem. Ott gátőr.
« Utoljára szerkesztve: 2021. November 24. 21:53 írta oszkár »

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #3004 Dátum: 2021. November 25. 06:48 »
Meleg volt a hétvégén. Mindekét nap 10 C° felett délután, erős napsütéssel. Szekszárd-Szőlőhegy. Üdv!
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #3005 Dátum: 2021. November 25. 08:26 »
Akkor nézzük a tényeket.
Szekszárd vonzáskörzetében 5 az-az öt mérőpont van!
Íme az elmúlt időszak időjárása.
https://www.meteoblue.com/hu/id%C5%91j%C3%A1r%C3%A1s/historyclimate/weatherarchive/szeksz%C3%A1rd_magyarorsz%C3%A1g_3044760
Ebből látható, hogy Szekszárdon 2021. 11.21-22-és még 23-án is megközelítette a csúcs a 15 fokot!
De pontosan 14.1 Celsius volt a max.
Szórakozzatok mással, vagy ennyire ráértek?
Nagyernyei Attila

*

wr

  • *****
  • 889
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #3006 Dátum: 2021. November 25. 08:42 »
Felénk is 13-14 fok körül volt szombaton. Csakhogy ez önmagában semmit nem jelent, ugyanis csak azok a családok repkedtek amelyiknek a kaptárjait telibe sütötte a nap. Amik meg árnyékban voltak ki se jöttek, vagy alig, ugyanúgy fürtben maradtak és duruzsoltak mintha nem lenne jó idő.
Mindenki azt csinál (sajnos) a méheivel amit akar... Megvan mindennek a maga ideje, az atkairtásé is, de a naptár szerint (időjárástól függetlenül is) jelenleg a nyugalom időszaka van. Ennyire már ne szeressünk méhészkedni, legalább ilyenkor hagyjátok őket békén!

*

P.P.

  • *
  • 22
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #3007 Dátum: 2021. November 29. 12:48 »
Én 19 éve használom zárókezelésre az oxálsavas csurgatást. Volt, hogy 5 fokban, volt, hogy 10 fok felett. Soha nem vettem észre, hogy probléma lett volna ebből. Általában mikulás környékén csinálom. Ismerek olyat aki karácsonyig vár egy melegebb időre, én nem merek addig várni, pedig a fias nehezen áll le a meleg őszi időjárás miatt.

*

wr

  • *****
  • 889
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #3008 Dátum: 2021. November 29. 14:25 »
Lehet, hogy semmi bajuk nem lett tőle, meg az is lehet, hogy csak nem vetted észre, hogy tavaszra fél-egy léputcányi méhvel kevesebb lett. Én észrevettem.

Beleolvastam az omme monitoringos kiadványába, ott meg azt vettem észre a 23. oldalon, hogy van akinél 17511 db atka hullik le egy családról! Egy másik családról meg 16704 db! A harmadikról meg 10527 db! Leültem a székre, és perceken keresztül csak néztem magam elé, még káromkodni sem volt erőm.

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #3009 Dátum: 2021. November 29. 16:08 »
Valószínű nem zárókezelt az előző ősszel 😆.

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #3010 Dátum: 2021. November 29. 18:01 »
Komolyan mondom ennyi atka 5 év alatt sem hullott egy családtól!!!

*

wr

  • *****
  • 889
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #3011 Dátum: 2021. November 29. 18:05 »
Valószínű nem zárókezelt az előző ősszel 😆.
Hűha, akkor jövőre nálam is ennyi lesz, mert én se zárókezeltem.  :-(

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #3012 Dátum: 2021. November 29. 18:35 »
 :) :) :) :)   :D :D :D :D :D

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #3013 Dátum: 2021. December 22. 18:07 »
December 24-én, "Szenteste" napján ismét lesz kirepülésre lehetősége a méheknek!
Aki a zárókezelést még nem csinálta meg, ez ragyogó alkalom.
Nagyernyei Attila

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #3014 Dátum: 2022. Február 15. 19:22 »
QUQURIQ !!!

Csak ötletként írom, hogy már most meg lehet csinálni az oxálsavas csíkokat, ne a fő idényben használjuk fel a drága időnket!
Legyen minden naprakész, amikre szükségünk lehet.

Üdv. Kiskakas