ATKAIRTÁS, de ésszerűen

  • 3114 válasz
  • 1524181 megtekintés
*

ati22

  • **
  • 51
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2700 Dátum: 2019. Július 17. 08:36 »
Szervusztok!
Csak az itt a probléma, hogy másfél hónap késéssel raktátok be a gliceroxot!
Akác után azonnal be kellett volna tenni, nem várni mostanáig, hogy addig is duplázódjon, vagy háromszorozódjon az atka mennyisége a méheken.
Ne haragudjatok a kritikus szavakért, De Csányi Úr nem győzte hangsúlyozni, hogy akác után azonnal, valamint augusztus elejétől ismételni. Ha én most tenném be lehet, hogy már összeomlóban lettek volna a családjaim, mivel akác után nekem 500 fölött hozott atkát minden kaptárból.

Üdv: Csaba
Üdv Csaba!
Én még most próbálom ki először a gliceroxos csíkot,napraforgó után fogom be tenni egyből,Eddig nem mertem,még ki próbálni.Nálad a az akác után, gliceroxal kezelt családok hordanak rendesen a napraforgóról?Minden rendben van velük?Válaszodat előre is köszönöm.
Üdv Attila

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2701 Dátum: 2019. Július 17. 11:29 »
Üdvözlet! Érdeklődöm, hogy használ valaki oxálsav szublimálót hordozóanyag mentesen amitráz kijuttatására?

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2702 Dátum: 2019. Július 17. 21:48 »
Ati22!
Nincs semmi gond a családokkal, hordanak napraforgóról, de keveset. Nálunk nem volt említésre méltó csapadék 3 hete sajnos. Kaptár elött mászkáló méh, és hulla nincs, deformált szárnyú méhet sem lehet látni egyet sem, szerintem rendben vannak a családok.Fedett fias 4 keret, nyitott 3 keret hunorban. Fészekre hordanak, de ebben benne van az aszály is. Napra után azonnal serkentek napi 3-5 dl sziruppal.

Üdv: Csaba

*

ati22

  • **
  • 51
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2703 Dátum: 2019. Július 18. 08:13 »
Ati22!
Nincs semmi gond a családokkal, hordanak napraforgóról, de keveset. Nálunk nem volt említésre méltó csapadék 3 hete sajnos. Kaptár elött mászkáló méh, és hulla nincs, deformált szárnyú méhet sem lehet látni egyet sem, szerintem rendben vannak a családok.Fedett fias 4 keret, nyitott 3 keret hunorban. Fészekre hordanak, de ebben benne van az aszály is. Napra után azonnal serkentek napi 3-5 dl sziruppal.


Üdv: Csaba
« Utoljára szerkesztve: 2019. Július 18. 20:30 írta ati22 »

*

ati22

  • **
  • 51
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2704 Dátum: 2019. Július 18. 20:31 »
Köszönöm Csaba! Nálam is fészekre hordanak sajnos Nb fészek fél NB méztérben, is itt is olyan 7 fias körül van Én is serkenteni fogok .
Üdv Attila

*

meh

  • *
  • 1
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2705 Dátum: 2019. Július 21. 19:38 »
T. Méhész.

Az a érdésem hogy a szomszédom méhész, nem ad inni a méheinek, ezért az én gyümölcsösömet dézsmálják a méhei, meg az alsó szomszédom medenséjét lepik el. Ez sajnos éve óta fennálló probléma. Milyen méhcsapdát javasol kihejezni hogy a gyümölcsösömet megvédhesem. Jelzem hogy a kártevők nem darazsak hanem méhek, és a probléma attól kezdve áll fent mióta a méhész a melettem lévő telekre is helyezett el aptárakat. Szeretnék végre gyűmölcsöt termelni magam számára és nem a szemét szomszéd meggazdagosodása véget. Tehát kifejezetten hatékony méhcsapda érdekelne. Segítségét előre is köszönöm. Az a gond hogy a méhegy a gyümölcseimet már érés előtt szétcsipkedik évek óta rendszeresen és semmire sem jó az a gyümölcs. Az önkormányzat meg inpotess. Ezért méhcsapdára és nem darázscsapdára van szükségem. Kösszönöm.

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2706 Dátum: 2019. Július 21. 20:31 »
Tisztelt Uram!
Ebben az országban kb.20000-en gyakorolják ezt a tevékenységet,sokan a saját kertjükben,úgy hogy első osztályú gyümölcsöt is termelnek mellette a családjuk és más fogyasztók számára.
A méhek sem a saját sem a szomszéd gyümölcsét nem rágják szét,sem éretten,sem éretlenül.
Az önkormányzat jól teszi ha nem tesz semmit.
Ön pedig ne méhcsapdát hanem egy neves pszichiátert keressen,de mielőbb!

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2707 Dátum: 2019. Július 21. 20:48 »
Tisztelt Meh!
Ha állandóan van a méhek itatójában víz, akkor is isznak bárhol, ahol megszomjaznak. Megjegyzik a vízvételi lehetőségeket, ahogyan a nektárforrást is.
Úgy tudom, a méh nem tudja megkezdeni- megbontani a gyümölcsök egészséges, sértetlen héját, a szájszerve erre nem alkalmas. Erre a darázs képes. Miután ő megkezdi, a méh azután tud csak hozzáférni a gyümölcsök édes nedűjéhez. Vagyis a helyes védekezés a darazsak felé irányul.
A méhecske megporzó tevékenysége révén nagyban hozzájárul a bőséges gyümölcsterméshez.
Üdvözlettel: Ata67
« Utoljára szerkesztve: 2019. Július 21. 20:52 írta ata67 »

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2708 Dátum: 2019. Július 22. 06:54 »
.
« Utoljára szerkesztve: 2022. Szeptember 07. 10:27 írta deGonosz »

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2709 Dátum: 2019. Július 22. 09:32 »
T. Méhész.

Az a érdésem hogy a szomszédom méhész, nem ad inni a méheinek, ezért az én gyümölcsösömet dézsmálják a méhei, meg az alsó szomszédom medenséjét lepik el.

Jó 10 éve lehetett, akkor még nem voltak méheink, egy vadász barátom akkor kezdett méhészkedni.
Egyszer - puszta kíváncsiságból - javasoltam neki, hogy csináljunk egy kísérletet.
A kísérlet úgy szólt, hogy jó érett szilvát daráljon le, szűrje le a levét, aztán tegye be etetőbe a kaptárba.
Meg is tette, de a méhek nem hordták el.
Ugyanezt én is megpróbáltam, nem szilvával, hanem szederrel, vagy ha úgy tetszik fehér eperrel. Rá sem hederítettek.
Áruld el nekem, milyen gyümölcs az, amit előszeretettel megesznek a méhek?

Egyébként a fenti, talán kissé vehemens válaszokon ne csodálkozz. Kérdésed nagyjából olyan volt, mint amikor lila pólóban, fehér nadrágban, "na, mi van köcsög fradisták" felkiáltással rúgtad volna be a Zöld Sasokhoz címzett, zsúfolásig telt étterem lengőajtaját.


*

ati22

  • **
  • 51
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2710 Dátum: 2019. Július 27. 06:25 »
Üdv mindenkinek.
Három,négy napja vannak bent nálam az gliceroxos csíkot,és azt tapasztaltam,hogy rengeteget járnak az itatóra azok a családok akiknél bent van a csík.Reggel 6-tól már isznak.Pedig itt még van hordás is napközben.Nem tudom,hogy van e össze függés,csak ezt figyeltem meg.


*

linen

  • ***
  • 117
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2711 Dátum: 2019. Július 27. 07:12 »
Nem tapasztaltam a vízhordás intenzitásának emelkedését a glicerox miatt.
Honnan tudod, hogy csak azok a családok hordják intenzívebben a vizet akikhez bekerült a csík?
Igen nehéz feladat megkülömböztetni a családok egyedeit akár itatón, akár méhlegelőn.
Lehet mondani, hogy megállsz az itatónál és nézed ki merre repül de az nem megbízható módszer főleg ha szorosan egymás mellett vannak a kaptárak.
Szerintem egyszerúen arról van szó, hogy csökken a hordás és közben nagyon meleg van napközben ezért kell a víz a hőmérséklet szabályzáshoz.

*

neo

  • *****
  • 939
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2712 Dátum: 2019. Július 27. 09:22 »
A jelenségnek lehet élettani alapja. A glicerin ozmotikus szer. Azaz vizet von el a környezetéből. Ebben az esetben a környezet a méh bélrendszerét jelentheti. Vagyis folyadék állapotban felszívott glicerint. Ami azt jelentheti, hogy az elkészítés során vélhetően sok szabad glicerin maradt. Nem tudom, hogy ez egy technológai hiba-e? Ez alatt azt értem, hogy a 60 fok elérése után hozzáadott oxálsav hűti a glicerint, és nem lett ismételten 60 fokra melegítve az elegy. Esetleg igen, de hamar kihűlt. Azonban az is lehet, hogy a glicerin mennyisége eleve túlsúlyban van az eredeti recept alapján is a szükséges oxálsavhoz képest. Harmadik eset, hogy a glicerin oxalát is ozmotikus hatású.
Technikai megjegyzés linennek: szerintem a kaptárakat figyelte, hogy mely családok járnak, akkor, amikor csak vízhordás volt, de nektárhordás nem.

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2713 Dátum: 2019. Július 27. 12:59 »
n
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 21:42 írta oszkár »

*

neo

  • *****
  • 939
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2714 Dátum: 2019. Július 27. 14:00 »
Oszkár!
A 24-es családnál az van írva, hogy lerágta a papírt? Ezek amitrázos papírcsíkok lennének?