ATKAIRTÁS, de ésszerűen

  • 3114 válasz
  • 1523624 megtekintés
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2580 Dátum: 2019. Január 01. 18:57 »
Igi! " Igaz lehet,de nem az." Mire alapozod eme állításodat?

*

igi

  • *
  • 26
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2581 Dátum: 2019. Január 02. 08:16 »
Tapasztalatra.

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2582 Dátum: 2019. Január 03. 16:43 »
Ami teljesen bizonyos, egy módszerre nem lehet alapozni a védekezést, szerintem ez az alap.
Az újévi jókívánságok közepette minden alkalommal szó esett a méhekről, ha méhészkollégák beszélgettünk.
Van aki csak és kizárólag oxálsavval szublimált, és bizony komoly gondjai lettek.
Az átlagosnál nagyobb arányú anyátlanságról, és konkrét családveszteségekről is beszámoltak a méhészbarátaim.
Viszont másik fórumon is olvasom, valamint hallom, hogy az amitrázzal való védekezés sem az igazi.
Én is majdnem "megszívtam" egy csodálatosnak hitt gyári készítménnyel, de időben észbe kaptam.
Sajnos nem  mindenki volt ennyire szerencsés, a kumafosz tartalmú tartós hordozó használata után.
Arra hívom fel a figyelmeteket, hogy mindig ellenőrizzétek az atkapopulációt, melynek legegyszerűbb formája a fedett fiasítás villával való kifordítása.
A heréket úgy sem sajnáljuk, akkor pedig a villa mindig legyen kéznél.
Ha már szárnyatlanul sétáló méheket láttok, nagy a baj.
Ezért váltottam én is "paradigmát" a gondolkodásomban, és hagytam fel a gyári csodákkal.
Véleményem szerint atkafronton vészhelyzet kezd körvonalazódni.
Nem látok egy olyan védekezési stratégiát, amelyre rá merném mondani, hogy másnak is ajánlom.
Ami két éve működött nálam, az tavaly teljesen csődöt mondott.
Tehát nyugodtak ne legyetek, mert egyik évben működik a technológia, a másikban pedig nem.
Emiatt is kell a szereket váltogatni, mert biztosra nem mehetünk.
Valahogy úgy érzem futunk az események után.
Nem hiába az atka elleni hatékony védekezés minden szakmai fórum fő témája.
Amit most úgy látok, egyre nagyobb létjogosultsága lesz a termelési időszakban a családok fiasítás mentessé  tételének.
Ez biztosan hatékony, ha közben elvégezzük az atkairtást.
A vándorméhészeknek  külön kihívást jelent, de mindenki mást próbára tesz.
A szaporítást, és az egész méhészeti esztendőt, az atkairtáshoz kell illesztenünk, különben nem tudunk eredményesen termelni.
Alacsony atkalétszám mellett is lehet bőven bajunk ,nozema, vírusok..talán neok már nem.
Amit tisztán lát szerintem már mindenki, egyre több a gondunk.
Remélem írásommal mindenkit megnyugtattam, hiszen a tél még csak most kezdődik valójában.
Nagyernyei Attila
 

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2583 Dátum: 2019. Január 03. 18:51 »
Szu
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 18:27 írta oszkár »

*

igi

  • *
  • 26
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2584 Dátum: 2019. Január 04. 19:33 »
Igen,biztos valami gázossal csinálta aminek nem lehet állítani a hőfokát és ellenőrizhetetlen hogy hány fokos a készülék.Vagy hőlégfúfós mitegunnal.

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2585 Dátum: 2019. Január 05. 13:59 »
Err
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 18:27 írta oszkár »

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2586 Dátum: 2019. Január 05. 22:07 »
Igen,biztos valami gázossal csinálta aminek nem lehet állítani a hőfokát és ellenőrizhetetlen hogy hány fokos a készülék.Vagy hőlégfúfós mitegunnal.

 ;D ;D ;D ez jó! (milyet is gyártasz?  ;D )

Vagy hőlégfúfós mitegunnal.

Ez viszont igaz!

De a valódi probléma nem is ez .....

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2587 Dátum: 2019. Január 06. 10:45 »
A

« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 18:26 írta oszkár »

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2588 Dátum: 2019. Január 06. 19:48 »
Jó pár éve, teljes megelégedéssel használom a saját, barkács gázos szublimálómat. Egy - egy amitráz kontrol semmi több, és nincs veszteségem!  Félre ne értsd, nem bántom igi t , minden szentnek maga......, így is van ez rendjén!

Hogy mi, akikkel én beszélek az alapján, saját elhibázott kezelés, illetve a saját méhesétől nem messzire egy pár, akár 10 - 20 családos elhanyagolt, már lerabolt ...... méhészet. Innen nem nehéz visszagörgetni, hogy mitől is robbannak le a családok.

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2589 Dátum: 2019. Január 07. 13:17 »
"Jó

« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 18:26 írta oszkár »

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2590 Dátum: 2019. Január 07. 14:07 »

Na akkor egyetértünk. A jó pár éven van a hangsúly! Csak bekellet "lőnöd", kitapasztalnod mikor működik rendesen.


Ha téged ez megnyugtat .... hidd ezt! Ahogy elsőnek "kitapasztaltam" úgy használom most is, nagyra állítva a hőfokot, így gyorsabb. De ha jól tudom nem sok árkülönbség van a kettő között, szóval mindegy melyiket használod.

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2591 Dátum: 2019. Január 14. 07:51 »
Gömbi, nem kell erőlködni, úgyis van aki próbálás nélkül is tudja.  Tehát nem gondolja, TUDJA😀.
Vitatkozás van minden szinten hogy ki tudja a tutit, de szerintem senki. Oxálsav csurgatva? Tartóshordozón? Szublimálva? De milyen szublimálóval? Furetto? Utánzat? Hajszárítós? Feltesszük a szokásos kérdéseket, közben a világ meg elmegy mellettünk. Lassan a hagyományos méhészkedés a múlté. Na ez valós probléma.

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2592 Dátum: 2019. Január 23. 13:17 »
gh
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 18:30 írta oszkár »

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2593 Dátum: 2019. Január 23. 18:18 »
Felébredt Arisztaiosz, szokásos alpári megnyilatkozása nem maradhatott el.
Így kezdi dohányfüstös böffenését odaát:
"Köszönjük, Tükör, hogy az értesülés kézhezvételével rögvest megosztottad a hírt. Odaát, a FF Klubon is megosztották a bejegyzésedet, gyakorlatilag átmásolva a felhívást.
Elkerekedett szemmel olvastam, hogy az egyik agyhalott klubtag üstöllést nekiment az OMME elnökségének, de mire rendesen végigolvashattuk volna a hasmenését, nemes egyszerűséggel törölte a hozzászólását."

Valóban kitöröltem írásomat, mert nem akartam háborút, de úgy látom van rá igény, akkor uccu neki.
Leírtam, hogy én ezt a bombasztikus hírt megelőztem volna, mert már a Szekszárdi Méhészklubon is jelezték, 2018. december 3-án, hogy az Oxxovar hatásos, viszi a méheket is.
Ezt pár nap múlva jeleztem itt!
"Sajnos megint kaptam egy rossz hírt, egy zárókezelés után.
Azt tudom tanácsolni annak hasonlóan így jár, hogy kezdeményezzen hatósági mintavételt, és azt egészítse ki fényképekkel.
Nem elfogadható, hogy egy engedélyezett készítmény kárt okozzon a méhcsaládban."

És ezt sokan tudták, rég meg kellett volna kongatni a vészharangot, de a fóliasátras 3 családos észosztó nem így gondolja.
Már akkor jeleztem ha így haladunk lassan nem marad hatékony támogatott készítmény.
A mai napon pedig bombahírként közlik amit 2 hónapja tudunk.
Ja állítólag fipronilt találtak benne, pssszt ...csak ezt még nem szabad mondaniuk.
Erről a szerről tudni kell, hogy a paksi méhmérgezésnél 3.000 méhcsalád súlyosan károsodott tőle, amelyből 1.500 el is pusztult.
Már megnyugodtam, hogy Arisztaiosz kivonult a sárdobálásból, de tévedtem.
Arisztaiosz írásait én is elkerekedett szemmel olvasom, mert ritka nagy marhaságokat tud összehozni.
Nagyernyei Attila

*

sztyopa

  • ***
  • 116
  • Attila
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2594 Dátum: 2019. Január 23. 18:19 »
Ezután mindig legyen egy kontroll család ?