ATKAIRTÁS, de ésszerűen

  • 3147 válasz
  • 1530106 megtekintés
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2850 Dátum: 2019. Október 27. 07:43 »
Ennek oka, hogy nyáron folyamatosan cserélődik a népesség!
A téli méhek pedig többször kapnak a savból.
Azt kell tudomásul venni, hogy az oxálsav elég kemény szer a méhek számára is.
Olvasva írásaitokat a háromszori csurgatásról annyit, hogy egy szekszárdi méhész megpróbálta, egy méhcsaládja sem maradt.
Ha pedig olyan módszer alkalmaztok amit előtte még nem, mindig pár családom próbáljátok csak ki mert sírás lesz a vége.
Nagyernyei Attila

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2851 Dátum: 2019. November 23. 18:52 »
Sziasztok!

Oxalsav szublimálással kapcsolatban lenne kérdésem,
Mikor végezzük a szublimálást ? Reggel vagy este ?
Kinti hőmérsékletet mennyire kell figyelembe venni?
Eddig reggel szublimáltam és figyelembe vettem, hogy aznap jó idő legyen és a méhek ki tudjanak jönni szellőzni.
Az egyik mehesz barátom este szublimal sötétedés előtt.
Szeretnek meg egy sorozatot csinálni viszont most az előrejelzés hűvösebb napokat jósol.
Valami jó tanács tőletek ?

Köszi

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2852 Dátum: 2019. November 24. 20:15 »
Szia. Reggel csináld, tudjanak repülni, inni. 10fok alatt nem a legszerencsésebb.

*

keydo

  • *
  • 17
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2853 Dátum: 2019. November 25. 12:30 »
Reggel? :o :o mikor még fürtben vannak, sokat nem ér, ha az idő engedi és lazul a fürt na akkor, ilyenkor ha van egy egy melegebb nap én 11 után csinálom  ;) várj amíg jön egy ilyen nap, ha az december, csináld akkor.

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2854 Dátum: 2019. November 25. 20:17 »
Ja ja!
Keydo nick névre hallgató méhésztárs nagyon okosat írt.
Nem kell itt annyit csacsogni.
Tömören is értünk belőle.
Nagyernyei Attila

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2855 Dátum: 2019. November 26. 06:08 »
Úgy látom félreérthető voltam. A válaszom arra irányúlt, hogy semmi esetre sem este. Az a tapaztalatom, hogy 10 foknál már laza fürtről beszélhetünk. Ha vissza olvasod, láthatod. Azt gondoltam, hogy egyértelmű, hogy így ősz végén már nem 6kor állunk neki a kezelésnek. 🙂
A lényeg, hogy LEGALÁBB aznap még tudjanak repülni is. Ezért nem javaslom a délutáni, esti kezelést. Jelentősen meg fog nőni a víz látogatottsága azon a napon.

*

Bicska

  • *****
  • 601
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"


*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2858 Dátum: 2020. Május 20. 10:30 »
Sziasztok!

Hőfokszabályzós elektromos oxálsav szublimálót szeretnék vásárolni, érdeklődnék kinek milyen tapasztalatai vannak, milyet használ.
« Utoljára szerkesztve: 2020. Május 20. 20:55 írta Nb18 »

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2859 Dátum: 2020. Május 20. 20:54 »
Miután kissé körülnéztem a lehetőségek körül, nagyjából leszűkült a kérdés erre a két készülékre:

http://vernalis.hu/termek/sublimox-apf-plus

http://vernalis.hu/termek/provap

Szívesen fogadnék bármilyen véleményt az eszközökről!

Köszönöm!

Nb18

*

Attila

  • ****
  • 285
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2860 Dátum: 2020. Május 20. 23:17 »
Nb18!

Megkérdezném a gyártót, hogy milyen külső hőmérsékleti tartományban működik jól a készülék. A szublimoxnak vastagabb a párologtató hüvely fala, azaz nagyobb hőt tárol. Viszont nincs kijelzője.
Milyenek a garancia és szerviz lehetőségek, elérhetőségek? Mennyi párologtatási ciklust garantálnak?
Elromolhat pl. a fűtőbilincs, a PID-szabályzó. Kell-e belőle tartalék?
Ne akkor kelljen szervizelésre várni 2 hetet, amikor éppen használni kéne a gépet:)

Üdv.: Attila

*

Attila

  • ****
  • 285
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2861 Dátum: 2020. Május 20. 23:21 »

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2862 Dátum: 2020. Május 21. 04:59 »
Nb18!

Megkérdezném a gyártót, hogy milyen külső hőmérsékleti tartományban működik jól a készülék. A szublimoxnak vastagabb a párologtató hüvely fala, azaz nagyobb hőt tárol. Viszont nincs kijelzője.
Milyenek a garancia és szerviz lehetőségek, elérhetőségek? Mennyi párologtatási ciklust garantálnak?
Elromolhat pl. a fűtőbilincs, a PID-szabályzó. Kell-e belőle tartalék?
Ne akkor kelljen szervizelésre várni 2 hetet, amikor éppen használni kéne a gépet:)

Üdv.: Attila

Ezért szimpibb a provap, mert hazai a gyártó. Így ki tudom kérdezni és hiba esetén talán könnyebb és gyorsabb hozzájutni alkatrészhez.
Köszi az infókat!

*

nyuszt

  • ***
  • 130
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2863 Dátum: 2020. Május 30. 19:34 »
Egy kérdésem lenne . A Bee Vital Hive Clean -t hány alkalommal és milyen időközönként lehet használni ? A hőmérséklet és adagolás szerepel a használati utasításon , de a fenti kérdésre nem találtam utalást. A házilag készített oxálsav csorgatás esetén úgy emlékszem maximum két kezelést ajánlottak egy évben , de  gyári szerre is érvényes ez ? Esetleges választ előre is köszönöm  !

*

T82

  • **
  • 68
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2864 Dátum: 2020. Május 30. 22:40 »
Üdv!
A szerb használati utasirásban 4 kezelést ajánlanak :
I. Zárót 1x (fiasmentes állapotban)
II. Avg-okt 3x 7 naponta
III. Feb-ápr 1-3x 7 naponta ( virágpor hordás kezdete után)
IV. Máj-jun 1-3x 7 naponta

Azt hogy hányszor csorgathatsz, alapvetően a bevitt oxálsav mennyisége határozza meg. Van olyan szer melyből egy csorgatással több oxálsavat viszel be mint a BHVC-nel egy háromas sorozattal. A másik fontos tényező a külső hőmérséklet, minél melegebb van annál gyorsabb a méhek anyagcseréje és annál kevésbé károsítja őket, ez alapvetően a téli kezelésre vonatkozik. (nagy különbség hogy a záró után 3 hetes bezártság vagy + 15-20C mint Dél-Olaszországban)