ATKAIRTÁS, de ésszerűen

  • 3147 válasz
  • 1533945 megtekintés
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2835 Dátum: 2019. Október 07. 00:29 »
111 mindig van a nap alatt uj! Ki keres az talál vagy ezt vagy azt. Valamit ki kell találni mindig amit ellehet adni 😉.

Kedves Aladár!
Te ezer nick nevű,kedves,jószándékú méhészklubbot szebbé,jobbá tevő,galamblelkű fórumozó!

Hány nick neved volt eddig?
Hányszor vezetted a málnásba méhésztársaidat?
Hány embernek keserítetted eddig meg az életét?
Azt hiszed,ha helyesírási hibákkal teli hozzászólásokat produkálsz nem fogunk rád ismerni?
Szerinted a “jószándékú,meleg lelkületű” írásaid nem árulnak el?
Melyik nick néven keserítetted  eddig a jóérdeműt?
Hubikám!Macikám!Ne mán!

Édes Jómadaram!

Nem azért népszerűsítem a gliceroxot mert bárminemű üzletet látok benne.Nem árulom és terveim szerint nem is fogom a későbbiekben sem.
A Te “lehúzós” agyaddal ez elképzelhetetlen.
Mi lenne ha kipróbálnád “csakúgy” egyszer,hogy úgy szerzel anyagi előnyt,hasznot,hogy a másik embernek is jó és nem a lehúzása által
folyik a “lé” hozzád?Fájna nagyon az Neked úgye?

Édes Jómadaram!

Tudom,az is értelmezhetetlen számodra,-a mások szétcseszésére,tönkretételére beállítódott agyaddal-hogy valaki önzetlenül próbál segíteni.Elárulom,tényleg van mögöttes,önös érdek is ismereteim átadásának,ha mondjuk Baranyában tartok előadást.Tényleg mekkora gáz,ha azt szeretném,hogy kevesebb legyen a “légtérben” az atka és így kevesebb visszafertőzödés érje a méheim.
Na de! Hova illeszted be pld. a miskolci előadásom?

Édes Jómadaram!

Nem gondolod áldásos tevékenységed -a “másik”,embertársad gyalázására fordított energiáidra gondolok-helyett,ha segítenél földlakó társadon,akkor esetleg jobban is érezhetnéd Magad ebben a szaros világban?

Csányi Antal

Ui:”Dörgedelmes”írásom egyes részeit,igencsak ajánlom figyelmébe egyébb szintén felettébb jószándékú,a fekete-fehér klubbot megkereserítő személyeknek is!
« Utoljára szerkesztve: 2019. Október 07. 00:39 írta Csányi Antal »

*

sztyopa

  • ***
  • 116
  • Attila
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2836 Dátum: 2019. Október 09. 06:58 »
Anti tavaszal mikortol javaslod a csikok berakását?

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2837 Dátum: 2019. Október 12. 12:59 »
Sztyopa!

Mi eddig még nem használtuk tavasszal a gliceroxot.
Ketten berakták márciusban és nem vettek észre semmi problémát.
Tehát nem tudok,tudunk semmi biztosat.Ha használod,előszőr próbáld ki kevés családdal.
Ma 15 órakor a szentlőrinci rendezvényen többen is a gliceroxról beszélünk.

Csányi Antal
« Utoljára szerkesztve: 2019. Október 14. 15:28 írta Csányi Antal »

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2838 Dátum: 2019. Október 19. 18:44 »
Húha...
Ahogy nézem több az atka mint a méh.
Van amelyiken kettő.

Nagyernyei Attila

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2839 Dátum: 2019. Október 19. 20:41 »
Ok, és mivel kezelt a méhész?! Ezt azért el kellene mondani, hogyan jutott ide!?
Ez így lenne tanulságos.
Attila

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2840 Dátum: 2019. Október 19. 20:59 »
Létezik ilyen ...?
Kezelt méhészetben el lehet jutni erre az exportorientált szintre...?
Bántás szándéka nélkül : Nem irigylem a szomszédos méhészeket , hacsak nem tőlük szerezte be...
üdv.: lali

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2841 Dátum: 2019. Október 20. 08:38 »
Sziasztok! Ezt a képet én osztottam meg a facebookon...egy ausztrál méhész oldalról loptam!Beszélgettünk arról,hogy valószínűleg nem valódi kép,hanem össze van montázsolva..

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2842 Dátum: 2019. Október 20. 18:40 »
Igen a facebookról tettem át ide.
Nagyernyei Attila

*

nyuszt

  • ***
  • 130
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2843 Dátum: 2019. Október 24. 14:24 »
Üdvözletem !  Tapasztalatokra lennék kiváncsi . Oxálsavval hányszor  lehet csorgatni késő ősszel. Születtek olyan írások , hogy maximum 2-szer, illetve azt is olvastam ,hogy többször is lehet. Tapasztalatokra lennék kíváncsi első sorban. Egy családra vonatkoztatva 1g oxálsav-dihidrát 20g cukor 20-25ml víz megfelelő adagolás egy átlagos méhcsalád esetén,ha kb.5ml oldatot kapnak léputcánként? Sok írás van e témában is ,de az adagolás ,receptúra nem azonos, sok féle variáció van.Továbbá nincs higénikus aljam , így papírt szoktam berakni atka hullást ellenőrizni , azt viszont a méhek előszeretettel  ledarálják, így nem kapok pontos képet a potyogásról. Most egy csorgatást végeztem a fenti receptúra szerint , a megmaradt papír felületen 6db atkát számoltam ,de gyanítom,hogy a lerágott felületen további atkák is lehettek. Régebben amitrázt,BHVC-t , és végül kumafoszt használtam az év végén, a házilagos oxálsavas csorgatással nincs tapasztalatom.  Üdv:nyuszt

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2844 Dátum: 2019. Október 24. 15:44 »
Ha bekened azt a papírt zsírral nem bántják a méhek, meg az atka is rajta marad.

Üdv. jani bátya

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2845 Dátum: 2019. Október 24. 19:25 »
Üdvözletem !  Tapasztalatokra lennék kiváncsi .

Szia nyuszt!
3 éve, többször is csorgattam oxálsavval ősszel. A fele állományom oda lett tavaszra. A maradék is nagyon gyenge lett, bár az is igaz előtte nagyon atkásak voltak. Azóta vettem egy normális szublimálót, a csorgatásnál pedig betartom azt a szabályt, hogy egy generációt  max. 2.-szer lehet csorgatni! Úgy hogy én a max. 2 mondanék.

*

T82

  • **
  • 68
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2846 Dátum: 2019. Október 24. 21:40 »
Üdv Nyuszt!
Ezt használom én is, 1liter 1:1 szirupra 35g ox-dih. Eddig mindig 1x csurgattam általában november végén(nincs fias) , mikor az idő lehetővé tette a kirepülést. Van mikor a kezelés után mennek a vizre.
Evvel max 2x lehet kezelni! A második kezelést csak pár családon próbáld ki, ha jól viselik 1-2 hét múlva elméletileg mehet a többire. Saját felelősségedre.
BVHC is kb. ez a dózis oxálsav csak elosztva három részre és még
pár dolog hozzáadva.
Minél melegebb van a zárokezelés idején annál jobban bírják a méhek az oxálsavat, ezért bírnak az olaszok töményebb oldatot használni. 10-15 fokban sokkal gyorsabban ürül ki a méhek szervezetéből mint 0 vagy mínusz fokban, pár hetes vagy hónapos bezártság mellett, és ezért vannak különböző receptek országonként vagy régiónként.
Papir helyett tehetsz be nejlont vagy valamit amit nem bírnak rágni de azt is kenyd le.

*

nyuszt

  • ***
  • 130
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2847 Dátum: 2019. Október 25. 12:21 »

  Jani bátya , Figura , T82 köszönöm a gyors válaszokat  !

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2848 Dátum: 2019. Október 25. 22:29 »
Tisztelt Nyuszt !
Ha megengeded, egy dolgot még hozzá tennék a többiek által leírtakhoz.
Az oldat hőmérséklete: Nem kell test hőmérsékletűre melegíteni.
Kb. 20C elegendő. Így a méhek nem fogyasztanak belőle.
Arra is figyelni kell, hogy a méheket lehetőleg ne áztassuk el.
üdv.: lali

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2849 Dátum: 2019. Október 26. 20:00 »
Tudomásom szerint egy generációt egyszer érhet oxálsav csorgatásos módon. Nem használnám kétszer.
A Bee Vital az valamiért más, azt többször lehet csorgatni. Többször szokták csorgatni nyáron, amikor gyérítik az atkát. Az őszi időszakban már nem vagyok biztos, hogy helyes többször használni.
Ata