ATKAIRTÁS, de ésszerűen

  • 3114 válasz
  • 1523670 megtekintés
*

Berci

  • ***
  • 244
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2295 Dátum: 2018. Május 24. 15:40 »
Csak akác után csinálom hetente 1x és 3 alkalommal. A következő "nagy roham" napraforgó után közvetlenül. 3 naponta és 1.5 hónapig (2 generáció kikelése). Utána 1 hónap szünet, majd újra egy 3 hetes kúra 3 naponta. Aki ezután megmarad az megérdemli. Nem szokott.

Kedves Attila! Higgy a "titkos összetevőkben"...nincsenek...

*

wr

  • *****
  • 889
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2296 Dátum: 2018. Május 24. 16:57 »
Nekem azóta nincs atkaproblémám amióta "pancsolok"  :) , a bolti szerek esetén mindig volt. Nem értettem miért gyengülnek le tavaszra a családjaim, hiszen nincs atka.   :-\ Dehogynem volt, csak a "jó" kis támogatott szerek nem vitték le.
Ma reggel megvolt a második fújás, átlagban 4-6db pottyant. Szóval őszig nem piszkálom őket semmilyen vegyszerrel. A "csoda" oxálos időkben ilyenkorra volt hogy 100-150 is pottyant.

Van titkos összetevő, csak az nem hatóanyag.   :) Szóval akár benne van vagy nincs... Az oxált egyébként egyedül szublimálni érdemes, már ha valaki atkát szeretne vele gyéríteni. Ez kb. 7 év kísérlet eredménye 4 méhészetben, a többi szer és a csurgatás mellett.
Csurgatni is szoktam, amikor már nem bírja a hólyagom tartani.   :-* Szóval nekem hablatyolhatnak erről bármit, nem nagyon érdekel. Illetve mégis, el tudom majd adni jövőre a szaporulatot.

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2297 Dátum: 2018. Május 28. 10:40 »
Hát nincs igaza a méhésztársnak amikor ezt írja?
"Alapból egy igen toleráns ember vagyok, mivel én is voltam egyszer kezdő. DE! Én mielőtt belevágtam a méhészkedésbe, amit lehetett elolvastam előtte, majd utána egy évet lehúztam a mentorom mellett. Ezért veri ki nálam az olyan kérdés a biztosítékot, hogy ki, mikor, mivel és hogyan szokott atkát írtani? Alap tudás, ami nélkül el sem szabadna kezdeni a méhészkedést. És a kérdés feltételén is látszik, hogy teljesen tudatlan, felkészületlen, mert ha felkészült lenne, lenne hozzá eszköze, amivel kijuttatja a szert. És már rögtön célirányosan kérdezne. DE NEM! Csak remélem, hogy nincsenek méhei. Milyen eszközzel szeretné kijuttatni? Milyen szert? Komolyan olyan volt a kérdés, hogy vettem egy macskát, de mit eszik.... Ezek élőlények, mindenki készüljön fel, mielőtt belevág!"
Szerintem teljesen jogos a felvetése.
Nagyernyei Attila

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2298 Dátum: 2018. Május 28. 12:26 »
Kb 3-4 éve megkérdeztem egy méhekkel rendelkező, frissen méhészvizsgázott kollégát, hogy az atkaírtásról mit tanultak. A válasz ez volt:-"Hogy miről? Atka? Az meg mi?"....
De idén, egy állítása szerint 300 családos "méhész", kinézte az állandó telephelyem, és le akart pakolni kölyökcsaládokat tőlem 150méterre. Mivel nem kérdezett meg, így én mentem át hozzá lepakolás előtt, kicsit beszélgetni. Megkérdeztem, hogy milyen hatóanyagú szerrel védekezik...A válasz:-"Csíkkal..." Oké, de mi a hatóanyag? -"Hát, szerb csíkkal..."

*

wr

  • *****
  • 889
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2299 Dátum: 2018. Május 28. 14:03 »
Mondok jobbakat tizenévvel ezelőttről. Egyik méhész gyártja (impregnálja) otthon a falapokat, a többi megveszi tőle. Aki gyártja sem igazán tudja hogy mi van benne... Másik. Sok családos méhész. Egy évben csak egyszer irt atkát mert többször nem ér rá.  :) Viszont akkor mindent bele alapon, 4-5 falap/család, 3 féle hatóanyaggal...

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2300 Dátum: 2018. Május 29. 09:48 »
Gondolom közülük is vannak akik  profi méhésznek vallják magukat. Na de nem is általánosítani kívántam ezzel, hiszen a többség a tisztességes méhészetet veszik előnybe.
Nyugger hobbi méhész

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2301 Dátum: 2018. Május 30. 05:34 »
Mondok jobbakat tizenévvel ezelőttről. Egyik méhész gyártja (impregnálja) otthon a falapokat, a többi megveszi tőle. Aki gyártja sem igazán tudja hogy mi van benne... Másik. Sok családos méhész. Egy évben csak egyszer irt atkát mert többször nem ér rá.  :) Viszont akkor mindent bele alapon, 4-5 falap/család, 3 féle hatóanyaggal...

Nem is kellenek nekünk a "neok", és a vegyszerek. Megoldjuk magunk a "problémát".?
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

wr

  • *****
  • 889
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2302 Dátum: 2018. Május 30. 11:18 »
Kettőt láttam ilyet életemben. Nem voltak nagy méhészetek, az egyik 15 a másik 34 család. Egyetlen atkairtással le lettek nullázva. Az atka is és a méhek is.

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2303 Dátum: 2018. Május 30. 18:27 »
Kb 3-4 éve megkérdeztem egy méhekkel rendelkező, frissen méhészvizsgázott kollégát, hogy az atkaírtásról mit tanultak. A válasz ez volt:-"Hogy miről? Atka? Az meg mi?"....
De idén, egy állítása szerint 300 családos "méhész", kinézte az állandó telephelyem, és le akart pakolni kölyökcsaládokat tőlem 150méterre. Mivel nem kérdezett meg, így én mentem át hozzá lepakolás előtt, kicsit beszélgetni. Megkérdeztem, hogy milyen hatóanyagú szerrel védekezik...A válasz:-"Csíkkal..." Oké, de mi a hatóanyag? -"Hát, szerb csíkkal..."
Üdv!
Szerintem vannak papírt adó méhészképzésnek nevezett tanfolyamok és vannak tanfolyamok, amik végén papírt is kaphat a vizsgázó. Nem biztos, hogy egy kalap alá kellene venni az összes képzést.  :D

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2304 Dátum: 2018. Május 30. 20:16 »
á
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 17:27 írta oszkár »

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen - Csányi antalhoz kérdés - söralátét
« Válasz #2305 Dátum: 2018. Július 15. 13:11 »
Kedves Antal, vmikor tavasszal olvastam: "Tudom,én kisérleteztem ki a Csáki Tomival,Németh Zoli segítségével a söralátétes glicerines oxálsavas tartós hordozós lapokat.."Egy-két"órát beszéltünk telefonon egymással  ez ügyben
Lehet,hogy azokat a lapokat is én készítettem amik nálad landoltak."
Ha lehet szeretném elkérni az elkészítési leírást - tavaly ezt sejtem gond volt a gyári cuccal).  1/2NB rakodóval hobbyméhész vagyok. Köszönöm!

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2306 Dátum: 2018. Július 18. 23:01 »
Üdvözletem!
Azoktól akik félkereten méhészkednek és használtak már Check Mite lapokat kérdezném, hogy hova tették a csíkokat? 2 fészekfiók közé, vagy a felsőbe lógatva?

Neo esetleg?

*

neo

  • *****
  • 939
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2307 Dátum: 2018. Július 19. 05:30 »
Mindkét fiókba raktam a fiasítás közé. Két különböző léputcába. Idén szeptemberben fogom berakni, mert tavaly az augusztusi kezelést követő októberi Furettózások (igaz kínkeservesen) lehoztak 50 atkát.

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2308 Dátum: 2018. Július 19. 10:37 »
És szeptemberig?

*

neo

  • *****
  • 939
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2309 Dátum: 2018. Július 19. 12:56 »
Azt nem is néztem. Júniusban is raktam be a műrajoknak a fiasítás kikelése után CHM-et, és egy darab atkát nem találtam.