ATKAIRTÁS, de ésszerűen

  • 3114 válasz
  • 1524310 megtekintés
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2280 Dátum: 2018. Április 26. 07:42 »
Here fiast viláztam egy darab atka, hol a többi? herefiasitás ennyire vonza atkát akkor miért nincs több atka a herefiasitás bán.

Talán jól sikerült az őszi zárókezelés.

A nyár közepére majd biztosan szednek össze jópárat.

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2281 Dátum: 2018. Április 26. 11:56 »
Román barátaink kutatásokkal igazolják, hogy náluk az atka egyre inkább a munkás-fiast választja a here-fias helyett. Figyelmeztettek, hogy ez nálunk is bekövetkezhet a mostani atkairtási technológiák mellett.
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2282 Dátum: 2018. Április 26. 21:20 »
QUQURIQ !!!

Megette a fene, ha már most tele van a herefiasítás atkával!!!

Kiskakas

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2283 Dátum: 2018. Május 03. 23:22 »
QUQURIQ !!!

Tudjátok, az akác végeztével, az atkákkal is végezni kell, ...amennyire lehet!
Ne hagyjuk Őszre, mert az már késő!

kiskakas

*

sztyopa

  • ***
  • 116
  • Attila
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2284 Dátum: 2018. Május 20. 10:10 »
Akác pergetésnél megint távolitotam ell here fiast atka nuku,most már kíváncsiságból egy munkás fiast is kivilázok ,de ezt jobban sajnálom 😢

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2285 Dátum: 2018. Május 20. 11:33 »
Román kutató barátaink szerint egyre inkább át fognak szokni a munkásfiasba. Azért nagyon ne bántsd őket!  Akác után érdemes mindenképp egy preventív védekezés, gyérítés.
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2286 Dátum: 2018. Május 22. 19:09 »
Wr méhésztrás ezt írja a "Méhészkedés rakodó kaptárban" topikban:
" A tartós hordozó a rezisztencia melegágya, így azt mellőzöm. Illetve használom egy keveset, de az is csak papírzsepi, ősszel amikor már csak a fészek van, és akkor is kiveszem 4-5 nap múlva."
Majd így folytatja:
"Szerintem életedben nem méhészkedtél rakodóval, mert akkor nem írnál ennyi zagyvaságot..."
Na tehát.
Több mint 10 évig voltam az OMME-ban szaktanácsadó.
Rengeteg atkairtási módszert láttam, és szörnyülködtem is bőven.
A legemlékezetesebb a taktikos-étolajos-lámpabeles szutyok.
Alatta a fiasítás elhalt, a fekete lötty meg folyt le a lépeken.
Ezt akác utáni védekezésnek gondolta a méhész(?).
Mi lehetett abban a mézkoszorúban, hogy kínálja az unokájának fel így a termését?
A másik hasonló szitu, amikor a kolléga a két fiók közé rakta az intim betétbe itatott vegyszert.
Katasztrofális megoldásokat láttam, amelyek nagy része nem publikus.
Wr méhésztárs papírzsepis módszere is tartós hordozónak számít, mert nem egy egyszeri kezelés, mint mondjuk egy oxálsavas szublimálás, vagy Furettozás.
Szépen kioktat, hogy a BeeVital Hive Cleanal kapcsolatban amikor ezt írja:
" Ha most azt nézzük, hogy a hájv klín az atkairtásban kb. annyi mint a halottnak a csók, ő azt akkor sem tudja (mert honnan tudná), hogy a többség elsősorban azért pancsol otthon, mert a következő évben is szeretne méhészkedni. "
Arra nagyon ügyelj, hogy a gyártó ezen beszólásodért be ne pereljen!
A Fekete-Fehér Méhészklub tulajdonosaként miattad nem tartom a hátam!
Most beszéltem az ON-Farm kísérletek vezetőjével.
Az egyik leghatékonyabb szer, csak jól kell tudni használni!
Most nem írom le, hogy hogyan mert annyit nem érdemel wr.
Annyit üzent, hogy az Apiox-al és más oxálsavas házi készítménnyel nem kéne összekeverni a kettőt, mert annak sírás lesz a vége.
A pancsolóművészek mindig megmondják a tutit, aztán ha elbuknak majd a laborvizsgálaton akkor meg lesz a nagy kuss.(Mondjuk az oxálsavval nem fognak.)
Mindenki azt számolgatja melyik az olcsó szer amivel ki tudja nyírni az atkákat.
Ne itt spóroljatok!
Biztosan vannak "jó kis házi készítmények", de azt sem a méh-egészségügyi kis-könyvbe nem lehet  feltüntetni, és a bekerülési költséget vissza sem lehet igényelni.
Egy több ezer kísérleten tesztelt drága gyári készítmény mindig olcsóbb, mint az olcsó házi, ha nem hatékony.
Egyébként mindenki úgy védekezik ahogy akar.
Nagyernyei Attila

*

wr

  • *****
  • 890
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2287 Dátum: 2018. Május 23. 09:15 »
Szóval. A klubvezető úr már leírta párszor, hogy az atka elleni védekezést kizárólag a támogatott szerekkel kell megoldani, és azzal, a támogatáson belül meg is oldható. Akkor számoljunk:
Vegyünk az egyszerűség kedvéért egy 100 családos méhészetet, ez kaphat 155000Ft támogatást gyógyszerre és cukorra. A cukrot mivel nem érdemes otthagyni, ezért ebből maximum ennek a fele, azaz 77500Ft költhtő gyógyszerre (illetve fordítva de ez most lényegtelen). Tehát ebből a 77500Ft-ból kell(ene) megoldani a 100 család atka elleni védelmét 1 évre, a támogatott szerekből. Az Istenített hájv klínből szeretnénk minél többet venni, mivel ez volt a vita alapja, de mivel ez csak gyógyhatású készítmény, ezért ehhez kell még venni állatgyógyászati készítményt is. Nem sorolom a listát, mondjuk hogy erre elköltünk 15-20000Ft-ot, tehát marad annyi pénzünk, hogy tudunk venni belőle 8 flakon hájv klínt.
Az állatgyógyászati készítmény ebben az összegben semmire nem elég, maximum néhány család egyszeri védelmét tudjuk vele megvalósítani.
A hájv klínből a 100 család kezelésére kell 2-4 flakon, ki hogy értelmezi azt a 10-20ml-t. Tehát egy évben 2, jó esetben 4 alkalomra elég. És a klubvezető úr ezzel javasolja megoldani a méhcsaládok éves szintű atkavédelmét. Kedves méhészek! Ne dőljetek be a hülyeségnek és a lehúzásnak! Persze ez azoknak akik nem csak mézet, hanem méhet is adnak el rendszeresen csak jó, mert minden tavasszal el fogják tudni adni azt a méhmennyiséget, ami az előző éveben, még a méztermés mellet összejött. Mert aki így fog védekezni, annak előbb vagy utóbb méhet is venni kell.
A hájv klínről mást nem írok, csak annyit, hogy amióta nem használom, azóta úgy jönnek ki a családjaim a télből ahogy tavasszal bementek. Amíg használtam, addig meg mindig gyengébbek lettek tavaszra. Az idén kíváncsiságból még az első kirepülés előtt felhajtottam minden negyedik család szűkítőjét, és erős lámpával bevilágítottam az aljdeszkára. Konkrétan meg tudtam számolni hogy hány db méh hullott el. A szomszéd méhészetbe kimentünk egy őszi csurgatás utáni hajnalon, legalább 2-3 marék hullák voltak az aljdeszkán. A szert a leírása szerint alkalmazták.

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2288 Dátum: 2018. Május 23. 09:34 »
Ezt hol olvastad?
Mondom én, hogy álmodozol.
Ébredj fel, ha hozzám szólsz!
"A hájv klínből a 100 család kezelésére kell 2-4 flakon, ki hogy értelmezi azt a 10-20ml-t. Tehát egy évben 2, jó esetben 4 alkalomra elég. És a klubvezető úr ezzel javasolja megoldani a méhcsaládok éves szintű atkavédelmét. Kedves méhészek! Ne dőljetek be a hülyeségnek és a lehúzásnak!"
Én azt javasoltam valakinek, hogy ez megoldja az éves szintű atkavédelmet?
Légy szíves másold már ide mert nem találom!
Nem szeretném még egyszer beidézni a saját magadról kiállított bizonyítványodat, de kétségeim vannak afelől, hogy nem félálomba szenderülve írogatsz e.
Nyugi, én nem kértem erre a készítményre támogatást.
Akác utáni hatékony védekezésnek kiváló, ha az előírásnak megfelelően használják, nem csak gondolják, hogy ......Józsibá aztat mont ez viszi az atkát mint a piros Ász..
Nyugi, mert  a végén nagyon felizgatod magad.
Valami miatt ellenszenvet érzel irántam (ami nem baj), csak ettől kíméld meg az olvasókat.
Nagyernyei Attila

*

Berci

  • ***
  • 244
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2289 Dátum: 2018. Május 23. 18:32 »

Nyugi, én nem kértem erre a készítményre támogatást.
Akác utáni hatékony védekezésnek kiváló, ha az előírásnak megfelelően használják...



A Hive Clean oxálsavat tartalmaz. 1kg oxálsavat lehet 3000ft-ért venni. 100 család egyszeri kezelésére ( szublimálva) 300gr kell. Akác utáni atkagyérítésre 3 kezelés szoktam csinálni.( hetente 1x).

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2290 Dátum: 2018. Május 23. 18:50 »
Idézet
A Hive Clean oxálsavat tartalmaz.
Csak? Emlékezetem szerint van benne más is, hogy fokozza az oxálsav jótékony hatását.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Berci

  • ***
  • 244
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2291 Dátum: 2018. Május 23. 19:54 »
BeeVital Hive Clean
Állatgyógyászati gyógyhatású oldat méhek kezelésére
A készítmény összetétele:
1 liter tartalma:
Oxálsav dihidrát: 42 g
Hangyasav: 4,88 g
Vivő és segédanyagok: tisztított víz, cukor, nyerscukor, citromsav, propolisz oldat, illóolajok, E-150d.

1kg oxálsav kb. 3000ft, 1 liter hangyasav kb. 3000ft
Akkor 5 liter BeeVital Hive Clean: 630ft értékű oxálsavat, 75ft értékű hangyasavat és 59295ft értékű egyéb vivőanyagot és segédanyagot (tisztított víz, cukor, nyerscukor, citromsav, propolisz oldat, illóolajok, E-150d) tartalmaz.




*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2292 Dátum: 2018. Május 23. 21:18 »
27 % ÁFA, reklám költség, kis és nagy kereskedelmi árrés, fuvarköltség, csomagoló anyag és címke költség, gyártási költség, benne a munkabérek, hatósági költségek. Szóval van itt helye minden fillérnek.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2293 Dátum: 2018. Május 24. 07:28 »
Az a gond, hogy sokan üzleti alapon vásárolnak atkairtót, nem a megbízhatóságra, a hatékonyságra helyezik a hangsúlyt.
Ezért a szemléletért később komoly árat lehet fizetni.
A "házipatikusok" tuti receptjei számtalanszor csődöt mondtak már.
Tudom, vannak jó pancsolmányok, de szermaradványait, és veszélyeit senki nem vizsgálja.
A gyári készítményekre kórusban rávágják, hogy drága.
a BEEVITALRA is simán rányomják, hogy egy snassz oxálsavas készítmény.
Meg néhány titkos összetevő, amiről a gyártó nem nyilatkozik!
(Illóolajok, citromsav, propolisz.....)
Akkor be kell állni a gyógyszergyártók, és forgalmazók táborába.
A méhészek mindig a kereskedőket, a mézárakat, az időjárást,  a drága atkairtókat kifogásolják, majd 1.700-1.800-ért odaadják az akácméz kilóját!
Az EURÓ 320, a gázolaj 400.
Nagyernyei Attila

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2294 Dátum: 2018. Május 24. 10:41 »
L
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 17:27 írta oszkár »