ATKAIRTÁS, de ésszerűen

  • 3114 válasz
  • 1524570 megtekintés
*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2265 Dátum: 2018. Március 20. 10:10 »
QUQURIQ !!!

Vajon, most az atkák is dideregnek?
...vagy lehet, hogy  az atkákat is megviseli a szakaszos fiasítás?
Azért valami zűrzavart tán csak okoz ez a hideg idő?

Kiskakas

*

sztyopa

  • ***
  • 116
  • Attila
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2266 Dátum: 2018. Április 01. 20:52 »
Azt szeretném kérdezni ki használt tavaly amitráz és idén is ezzel kezeli a méheket, vagy lejárt a ideje kialakult a rezisztencia. Oxàlsav tartós hordozó glicerines és szublimálás lesz.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2267 Dátum: 2018. Április 03. 21:02 »
QUQURIQ !!!

"Oxàlsav tartós hordozó glicerines és szublimálás lesz."

Kísérlet képen bent hagytam télire az oxálsavas glicerines tartós hordozót három családnál!
Ez a három családos veszteségem volt a tél folyamán!
Vigyázat, nem lehet "csak úgy" bent hagyni, mint a Klartános és egyéb lapokat!
Egyébként remekül működött a tartós hordozó az ősz folyamán!!!

kiskakas

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2268 Dátum: 2018. Április 03. 21:10 »
Én meg egy rakás családnál talaláltam kisebb-nagyobb
fecniket és semmi bajuk a méheinknek.
A feltételek nálunk a következők voltak.
A lapokat augusztus elején raktuk be és október közepén vettük ki.
A kollégák figyelmetlenségből meglehetősen sok családnál hagytak a telelő keretek közt komplet lapokat.Ezek most jól le vannak propoliszozva.
Méhek élnek és vírulnak.

Csányi Antal

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2269 Dátum: 2018. Április 03. 21:26 »
QUQURIQ !!!

Semmi propolisz nyom nem volt a hordozón, teljesen egybe maradtak, rágásnak nyoma sem volt, viszont mind nedves volt!
Nem gányolt lapokról beszéltem, ezeket kaptam a kísérlethez!
Söralátét vastagságúak voltak a lapok.

Kiskakas

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2270 Dátum: 2018. Április 03. 23:23 »
"Nem gányolt lapokról beszéltem, ezeket kaptam a kísérlethez!"

Tudom,én kisérleteztem ki a Csáki Tomival,Németh Zoli segítségével a söralátétes glicerines oxálsavas tartós hordozós lapokat.."Egy-két"órát beszéltünk telefonon egymással  ez ügyben
Lehet,hogy azokat a lapokat is én készítettem amik nálad landoltak.
Jó pár munkaórám van benne.
Semmit nem írsz a feltételekről,arról,hogy mikor és milyen családokhoz tetted be.
Mi nem hagytuk bent,de figyelmetlenségből-mert kimaradt az a család-maradtak bent papírok.Nem is egy!!!
Nálunk az erős családok mind szétcincálták,kihordták.
A családok erősségének felmérésére is alkalmas a lap.
Amelyik nem hordja azokat kell-egyik ismerősöm szerint kelletetetett vóna-egyesíteni,mert az mind gyenge.
Kiskakas!
Részletesebben,mert így humbuk!

Az a tapasztalatom,hogy egy bizonyos atka fertőzöttségi szint elérése után már nagy kár,nagy gyengülés esetleg pusztulás nélkül nem lehet megúszni,az addig elkövetett atkaírtási szakmai bakikat.Ennek a kritikus szintnek a nagysága évről-évre egyre kisebb.Az az egyre kevesebb atka képes tönkre tenni a méhcsaládot.
Kilencvenes években 10 ezer atka/család lehullott az atka elleni kezelésre és egész jó állapotban túlélték a méheink.
Nyilván ennek a pontos okát nem tudhatom.Nálam sokkal okosabbak és nagyobb tudású szakemberek ráfogják pld.a vírusokra.
Lehet.
Bár szerintem azok eddig is itt lehettek,vagy nem és akkor igaz.
Én meg mindig a növényvédelem által használt hosszú hatású rovarirtok,tartály koktélok gyengítő hatására
gondolok ilyenkor.A "gyengébb" méhek kevesebbet  további terhet bírnak ki.
Az viszont tény,ma már egy-két ezer "leszedett" atka padlóra teszi a családokat,főleg ha nincs "legyilkolva Ő
kigyelmessége".

Csányi Antal
« Utoljára szerkesztve: 2018. Április 03. 23:48 írta Csányi Antal »

*

neo

  • *****
  • 939
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2271 Dátum: 2018. Április 04. 10:20 »
Anti!
Olvasván a másik hozzászólásodat is Tóth Péternek címezve, csak a szakmai alázat miatt mondom, hogy mindig részrehajlás nélkül kell a dolgokat értékelni. Legelőször saját magunkat kell mindig  megpróbálni cáfolni. Azt írod, hogy a vírusok régen is itt voltak. Igen ez igaz. Azonban két dolog kell ahhoz, hogy szaporodni tudjanak. Az egyik az atka. Ennél azonban van egy fontosabb ágens: a Nosema. Az milliószor annyi bemeneti kaput képes nyitni. Nosema fronton történt változás? Bejött a ceranae. Arról vita van, hogy mikor, de azért alapvetően az atka utáni időszakra teszik. Szaporodik télen a ceranae? Szerintem nem. Ha tényleg nem, akkor ott a válasz, hogy most miért nem mászkálnak. Nyáron szaporodik ? Igen. Akkor miért nem mászkálnak (van, ahol igen). Mert az ABPV azon a hőfokon már nem szaporodik. Tehát a két halmaz (Nosema és ABPV) közös metszéspontja lehetséges, hogy éppen repcén van.
Tóth Péterrel én sem értek egyet abban, hogy nagy eltűnést az NNI-k nem tudnak okozni. Vannak érveim, amelyeknek szintén nem bizonyított minden mozzanata. A lényeg pedig itt van: minden egyes momentumot be kell tudni bizonyítani. Amit az előbb leírtam, abban is több feltételezés van. Hát ezeket a feltételezéseket kellene egyenként górcső alá venni. Csak akkor juthatunk előrébb. Egy lehetséges  válasz a kérdésedre tehát lehet az is, hogy az ABPV azért okoz most problémát, mert a felszaporodásához kellett ennyi idő, amikor a feltételek is adottak voltak. Az atka esetén is a szárnydeformitás vírusának felszaporodásához is kellett ennyi idő. De más vírusokat is terjeszt, ami szintén csökkenti a család elveszítéséhez szükséges atkaszámot.
Ami a glicerines lapokat illeti: ott az a tényező is fennállhat, hogy Nálatok azok a nyári lapok már nem tartalmaztak értékelhető mennyiségű oxálsavat, azért nem volt gond a télen. Kiskakas pedig lehet, hogy októberben rakott be friss  lapokat.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2272 Dátum: 2018. Április 04. 21:26 »
QUQURIQ !!!

Neo!

Anti jót írt, mert tudta, hogy a szeptemberben betett lapok maradtak bent.
Erre én sem tudok magyarázatot adni, de a jelenséget rögtön jelentettem Csáki Tominak!
Semmi érdek, semmi közösségi kísérlet, ez csak egy magán kísérletnek szánódott. Aminek az eredménye, 3 család elvesztése.
Antinak üzenem, hogy most is szépek a családok, Ősszel is szépek voltak, mégsem rágták a söralátétet.
...de az idén, rájuk parancsolok, hogy rágják... ;D

Kiskakas

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2273 Dátum: 2018. Április 05. 08:09 »
Ezt írja Neo:
"Tóth Péterrel én sem értek egyet abban, hogy nagy eltűnést az NNI-k nem tudnak okozni."
Noná, hogy nem értesz egyet egy növényvédőssel.
Akkor mire van a több ezer nemzetközi kutatási eredmény?
Nem kéne neves tudósok évtizedes unkáját lefikázni, és ez Tóth Péter történelmi bűne!
Soha nem vette figyelembe a világ élvonalába tartozó nemzetközi vizsgálati eredményeket, csak rohant események után, az OMME "KÁR" szakértője.
Azt jó csinálja, de méhbiológiához, mint ahogy Dr.Darvas Béla professzor és Simon Gergely a Greenpeace vegyianyag szakértője többször mondta .....NEM ÉRT!
Most ő lett a legfőbb neo ellenes, ami semmi más, mint egy kibúvó, de lebukott!
Az összes ez irányú írása az utókor számára bizonyíték, hogy ő sosem hitt a neok káros hatásaiban.
A legutóbbi OMME-s újságban is erről ír.
Soha nem fog szemléletet változtatni, marad növényvédős, és így tekint az ágazatunkra.
Aki nem hisz valamiben az sosem fogja szívvel-lélekkel vizsgálni!!!!!
Emiatt ő nem is érdekvédő, és ezért mosakszik folyton, hogy mennyit segített eddig is a méhészeknek.
Ezt ki vitatja?
De azok egy snassz méhmérgezési káresemények voltak, amelyeket egysoros hírként illet volna közölni, nem oldalakon ömlengeni önmagamról, hogy milyen jól dolgoztam, amiért még fizetést is kapok.
Ennyi.
Nagyernyei Attila

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2274 Dátum: 2018. Április 21. 08:52 »
QUQURIQ !!!

Elkezdhetitek felvillázni a here fogasítást. Aki még idáig nem tette!
Jól kórókéért kaphattok az atkák szaporodásáról. Minél nagyobb a felülete a fisnak, annál több az atka a sejtekben. Aki akarja, akác előtt megszakíthatja a fiasitást, több lesz az akác méze is, meg sem rajzik a család, és az atkaszám is lenullázható!

Kiskakas

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2275 Dátum: 2018. Április 21. 20:58 »
Üdv.Uraim!


QUQURIQ !!!
Idézet:
Elkezdhetitek felvillázni a here fogasítást. Aki még idáig nem tette!
Jól kórókéért kaphattok az atkák szaporodásáról.

Lehetne picit közérthetőbben?
Ha már írunk valamit?
Bár nem vagyok biztos abban hogy írásnak nevezhető-e az ilyen betűhalmaz.

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2276 Dátum: 2018. Április 21. 21:07 »
Üdv.Uraim!


QUQURIQ !!!
Idézet:
Elkezdhetitek felvillázni a here fogasítást. Aki még idáig nem tette!
Jól kórókéért kaphattok az atkák szaporodásáról.

Lehetne picit közérthetőbben?
Ha már írunk valamit?
Bár nem vagyok biztos abban hogy írásnak nevezhető-e az ilyen betűhalmaz.

Szerintem "Elkezdhetitek felvillázni a here fiasítást. Aki még idáig nem tette!
Jó körképet kaphattok az atkák szaporodásáról." a megfejtés. Esetleg "kórképet" a körkép helyett.
A méhek nem hazudnak.
Sem arról, hogy mivé kellene változtatnunk a környezetünket, sem arról, hogy végül mivé sikerül.

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2277 Dátum: 2018. Április 21. 21:46 »
P
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 17:09 írta oszkár »

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2278 Dátum: 2018. Április 22. 21:02 »
QUQURIQ !!!

Izso60 nak teljesen igaza van. Elég zagyvára sikerült a mondandóm. Az okos telefon lehet, hogy túl okos, és megváltoztatja a szavakat. Persze így a piacon két vevő között nehéz is írogatni.
Bocsi!
Azért aki akarta, az tudta értelmezni a mondandómat.

Kiskakas
« Utoljára szerkesztve: 2018. Április 22. 21:10 írta kiskakas »

*

sztyopa

  • ***
  • 116
  • Attila
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2279 Dátum: 2018. Április 26. 04:33 »
Here fiast viláztam egy darab atka, hol a többi? herefiasitás ennyire vonza atkát akkor miért nincs több atka a herefiasitás bán.