A méhcsaládok általános állapota

  • 3486 válasz
  • 972995 megtekintés
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #3480 Dátum: 2024. Április 04. 16:41 »
Na István így már más a leányzó fekvése, nálam napra után kis pihi és meg kell pengetni az anyákat kis serkentéssel.
Mert itt többnyire augusztusban kiégett táj van, nulla hordás, semmi nincs.
Ha van az meg akkor mézharmat, az meg rohadjon meg ahol van, utálatos egy valami.
Üdv:robi

*

wr

  • *****
  • 898
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #3481 Dátum: 2024. Április 04. 17:03 »
Idézet
Van még mit tanulnotok!
Biztosan, de azt látatlanban sem tőled szeretnénk. :-) Csak halkan jegyzem meg, a hétvégén kaptak 3db műlépet, ma néztem meg néhánynál, a három műlépből 1 az 60%-ban a másik kettő 40%-ban ki van építve. Holnap teszem rájuk a harmadik fiókot.
Idézet
Megoldás az atkára?
Van (magadnak kell kitaposnod az utat, ugyanúgy mint minden másban). Ha végleges megoldást szeretnél olyan nincs.
Idézet
Zug méhészetek kontrollja?
Ha a zug-on a nem bejelentettet érted akkor feljelentés.
Idézet
Méz eladási problémák?
Azok vannak, hogy javulni esetleg még inkább romlani fog-e a helyzet azt pont annyira tudom megmondani mint a lottószámokat.
Idézet
Illegális vegyszerek kontra legális szerek atkára való hatékonységa?
A szerek ugyanazok, hogy ugyanaz a szer legális vagy illegális azt mások döntik el, és máshogy vannak árazva, ennyi csak a különbség. De ha a saját véleményem is érdekel, oxálsavat nedvesen (csurgatva, vagy glicerinnel) még véletlenül se, kizárólag szublimálva, amitrázzal sincs nagyon nagy baj ha 1. bírja a család (nem mind bírja), 2. nem hamisítvány (átcímkézett scabatox, (szaga elárulja)) és nem ködként hanem füstként juttatod be.
Idézet
Porzás és porzás nélküli termények hozama?
Ez meg a növénytermelők témája.
Idézet
Ha van az meg akkor mézharmat, az meg rohadjon meg ahol van, utálatos egy valami.
Felénk a szotyi előtt illetve alatt van, vörösesbarnára is színezi, nincs vele baj, sőt máshol állítólag imádják (enni).

*

oszkár

  • *****
  • 1128
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #3482 Dátum: 2024. Április 04. 18:00 »
wr.

Mi a baj a oxálsav szublimálásával?

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #3483 Dátum: 2024. Április 04. 19:25 »
Ezt írta oszkár:
"Na ez már óvodás szint!      A saját teljesítményeddel dicsekedj! Ne más "tollával" ékeskedj!!"
És én mit írtam amire ezt válaszolta?
 "Egy méhészt sosem fogok tudni letaszítani a trónról, de őt is folyamatosan az a vád éri, hogy etet.
Érdekesnek tartom, mivel sokszor én nézem a mérlegét, de etetők nincsenek a kaptárakban.
No ő nálam a színvonal, a koronázatlan király."

Ez miért más tollával való ékeskedés? ...fejtsd ki már bővebben.
Amiatt nem írom le a saját eredményeimet, mert akkor nagypofának, dicsekvő köcsögnek tartanátok.
Ami azért emlékezetes számomra, hogy amikor nagyban értékesítettem (hordóban) a mézemet, az egyik felvásárló kénytelen volt hazamenni a pótkocsiért....nem mondtad Attila, hogy ennyi akácod van.
Ja, és abban az évben nem volt csúcs termés.
Ennek híre ment, és utána üldöztek a helyi méhészek, merre megyek vándorolni.
Az egyik szinte követett, megkérdeztem tőle mit szeretne....csak erre jártam volt a válasza.
Hagyjuk a hasba akasztó dumákat.
A mesékből már elegem van, próbálkozzunk a valóságot közölni.
Nagyernyei Attila

*

Berci

  • ***
  • 247
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #3484 Dátum: 2024. Április 04. 19:26 »
wr.

Mi a baj a oxálsav szublimálásával?

De ha a saját véleményem is érdekel, oxálsavat nedvesen (csurgatva, vagy glicerinnel) még véletlenül se, kizárólag szublimálva...

Nincs baja a szublimálással.

A saját véleményem:
A glicerines oxál zsákutca. Én büntetném azt, aki az országban propagálta...
A csorgatás az atkaszívott méheknek olyan, mint amikor sót szórnak a nyílt sebbe. Van aki bírja és van aki nem...
A szublimálás fiasmentes állapot nélkül csak gyérít. A háromnaponkénti szublimálás 66%-kal csökkenti az atkát. A hetente egyszeri 50%-kal. (mindkettő 7 hetes ciklusba mérve) Fiasmentesben 100%. ( akkor mondjuk a szenteltvíz is lenullázza az atkát.) Mindhárom saját mérés.
« Utoljára szerkesztve: 2024. Április 04. 20:47 írta Berci »

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #3485 Dátum: 2024. Április 04. 21:40 »
wr.

Mi a baj a oxálsav szublimálásával?

De ha a saját véleményem is érdekel, oxálsavat nedvesen (csurgatva, vagy glicerinnel) még véletlenül se, kizárólag szublimálva...

Nincs baja a szublimálással.

A saját véleményem:
A glicerines oxál zsákutca. Én büntetném azt, aki az országban propagálta...
A csorgatás az atkaszívott méheknek olyan, mint amikor sót szórnak a nyílt sebbe. Van aki bírja és van aki nem...
A szublimálás fiasmentes állapot nélkül csak gyérít. A háromnaponkénti szublimálás 66%-kal csökkenti az atkát. A hetente egyszeri 50%-kal. (mindkettő 7 hetes ciklusba mérve) Fiasmentesben 100%. ( akkor mondjuk a szenteltvíz is lenullázza az atkát.) Mindhárom saját mérés.

Te Nagyernyei Attila Klubvezető Úr!
Nem szégyelled magad?
Hogy mered Berci írását tetszikelni?
Ezt olvastad?



A saját véleményem:
A glicerines oxál zsákutca. Én büntetném azt, aki az országban propagálta...


Te is büntetnéd? Valamikor régen mennyire odavoltál a fő propagálóért. Mi történt, Ott tetszikelted harcostársaiddal. Nézd csak!

Anti!
Mástól is hallottam ilyesmi problémát. Konkrétan, hogy bekocsonyásodik, és nem szívja fel a karton. Esetleg, ha nyilvánosan közreadnád ezekre  a választ, azt megköszönnénk.
Neo!

Sajnos én még mindig nehezen írok meg egy ilyen választ,
nincs meg a rutinom.Nem könnyű korrektül,jól(azt megírni amit szeretnék) egy-egy hozzászólást.
Sok időmet elviszi,ezért akadozik Velem a kommunikáció.
Utána meg az internetes jómadarak hiányolják a t betűket.
Nem tudom te,hogy vagy vele,de ha én elolvasom tizenötödször az írásom akkor is találok benne javítandót.
Egyszerűbb lenne azt írnom hallgasd meg az előadásom,de Veled ezt nem tehetem meg,
mert becsülőm az internetes tevékenységed és a méhekkel kapcsolatos tudásod.
A glicerox készítésről.
A helyes keverési arány a kérdésedre a válasz.
Ha kocsonyássá válik az oldat az a túltelítettség jele.
Ugye nincsenek tudományos vizsgálatok ez ügyben,csak a tapasztalati adatokra hagyatkozhatunk.
Én két komoly darabszámú kísérletről tudok,az az argentinoké és az enyém.
A két keverési arány.
Argentin:1 kg oxálsav,1.6 kg (!!) glicerin.Náluk 30 g oxálsavat juttatnak be egy kezelésre.
Az én kísérletem Német Zoli és Csáki Tamás segítségével a következő eredményt hozta.
A felső határ (utána már túltelítetté válik az oldat) a keverési arányban az 1 kg oxálsav 1,2 kg
glicerin.Ebben az arányban szoba hőmérsékleten nem kristályosodik vissza.
Mi 40 ( NEGYVEN ) g oxálsavat juttatunk be egyszerre.
2017-ben ezt használtuk, az akkori söralátét karton papírhoz jó volt,a papírt teljesen átáztatta.
2018-ban olyan papírt kaptunk ami több"anyagot",oldatot szívott fel,ezért a glicerin arányát növeltük
majdnem az argentinok szintjére.
Tehát a ma használt recept:1 kg oxálsavdihidrát,1,5 kg glicerin az oldat.
Ez száz általunk használt lapra elegendő.
A lap mérete:45 cm x 3 cm x 1,5 mm.Az az 1,5 mm-es söralátét kartonpapírból készítve.

A többi részletet légyszíves hallgasd meg a feltett szekszárdi előadásomban,
egyébként mindenkinek ezt javaslom, benne van minden ami a sikeres használatához kell.
Pár hozzászólással előbb meghallgatható,helyesebben fent van a link ahol meghallgatható.
Ha mindent le kell írnom holnap nem ér a bőröm 20 fillért sem.
Szívesen segítek mindenkinek ha elakadtok,írjatok privátban,ott megadom a számom és hívhattok utána.
Azért merem ajánlani a használatát mert a méheink szépek,erősek,az argentin is itt volt,aki szintén jó tapasztalatokról számolt be.

(Neked) Anti

Nem szakad le rátok az ég?!

Köszönjük szépen Anti!
Üdv:
Attila

Nagyernyei Attila
Neukirchner István
atya
montoya
kcs
afatter
Bicska
Hegedűs Szabolcs
Von-tolla
Kozak
Béjé64
..
...
.
.

...
..

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #3486 Dátum: 2024. Április 05. 06:56 »
Ezt kérdezi tőlem seed150:
"Te Nagyernyei Attila Klubvezető Úr!
Nem szégyelled magad?
Hogy mered Berci írását tetszikelni?"

Mert tetszik!
Ennyi.
Nagyernyei Attila