MÉHÉSZET ujság

  • 55 válasz
  • 41300 megtekintés
Re:MÉHÉSZET ujság
« Válasz #15 Dátum: 2014. Május 06. 14:07 »
Az előzőekből lemaradt pár sor, szintúgy a küldöttgyűlési tudósításhoz.

"Minthogy a küldöttek előzetesen megkapták az írásos beszámolót, így ahhoz rövid szóbeli kiegészítéseket fűztek az Intéző Bizottság tagjai. Mészáros László elnök kiemelte: egy év alatt 39 millió forinttal növelték az OMME pénztőkéjét"

No ez mint korábban már részleteztem nem fedi a valóságot. Aki megkapta a pénzügyi beszámolót és a közhasznúsági mellékletet ,láthatta és utánaszámolhatott. Mert bizony a kft-vel kapcsolatos költségeket nem tartalmazta a tavalyi pénzügyi beszámoló. Valószínűleg pont ez miatt nem szerepel még a mai napig a 2013-as közhasznúsági melléklet az OMME honlapon. Majd ha elülnek a hullámok fel lesz téve, addigra senkit nem fog érdekelni ez az egész mellébeszélő "show"
Nem tudom Mészáros úr mit szólna hozzá ha a különbözetet be kellene fizetnie az OMME pénztárába. (Én szívesen venném ha megtenné, megérdemelné a mellébeszélései miatt)
Mert bizony a 12 és a 39 között elég jelentős eltérés van, főleg ha milliókról esik szó.

Üdv. jani bátya
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 06. 14:42 írta jani bátya »

Re:MÉHÉSZET ujság
« Válasz #16 Dátum: 2014. Május 07. 06:19 »
Jani bátya!
Privátban kaptam néhány üzenetet, hogy túl meredek az írásod, nem kéne törölnöm?
Megnyugtatok mindenkit, hogy eszem ágában sincs! Mindamellett, hogy hozzászólásoddal maximálisan egyet értek, azért tetszik különösen,mert rád nem tudják azt a bélyeget nyomni,hogy "SÉRTŐDÖTT EMBER".
Tehát az élet is engem igazol, amiért köszönettel tartozom. Így leírva, más gondolatit olvasva, sokkal ütősebb mintha én írtam volna le ugyan ezt!
Így akácvirágzás kezdetén remélem sokan elgondolkodnak, kik vezetik az OMME-t?
Azt nehéz megértenem,hogy csak néhányan látjuk reálisan a helyzetet?
Egyed Árpád egyébként a Nagyatádi Méhész Egyesület elnöke is.
Az ő pozíciói annyira összeférhetetlenek, hogy az elképesztő.
A fizetett szaktanácsadók a felső vezetésben?
Vicc,és nem  egy hanem három is.
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 07. 06:26 írta Nagyernyei Attila »

Re:MÉHÉSZET ujság
« Válasz #17 Dátum: 2014. Május 07. 08:42 »
Én csak azt nem értem miért nem nekem küldenek privátot ha valami nem tetszik írásommal kapcsolatban.
Nem a levegőbe vagdalkozom és nem vádaskodom alaptalanul, próbálom a tényekre alapuló meglátásaimat leírni.
Azt nekem is nehéz megértenem, hogy miért nem látják és hallják ezt többen a méhészek közül.
A pénzügyi beszámolót mindenki megkapta csak bele kell nézni, és látszik belőle, hogy az egész elmúlt év egy színház , parasztvakítás volt a kft-vel és a közel 40 milliós tőkenövekedéssel kapcsolatban. Nemhogy a fele, de még a harmada sem igaz. Nem én írtam a pénzügyi beszámolót, de ha valaki nem értené még egyszer leírom.
A beszámoló szerint 11,9 millió forinttal nőtt csak a vagyon és nem 39 millióval mint ahogy ezt az OMME honlapon olvasni lehetett és az országjáró körutakon is hangoztatták. S mivel a kft-vel kapcsolatos összes költséget a 2014-es évre tervezték még azt sem lehet mondani, hogy ezen összegen felül alakították azt meg. Az is kiolvasható a beszámolóból, hogy egy évvel korábban 2012-ben 33,6 millió volt az eredmény  (majd 6 millióval kevesebb bevételből) ami közel háromszor akkora összeg mint a 2013-as.
Ezek szerint elmaradt a beígért spórolás, vagy van ,de lényegesen eredménytelenebb mint az előző vezetés alatt.
Az elnök úr beszédjét mindenki hallhatta a küldöttgyűlésen, az SZMSZ 55 pontjával kapcsolatban, ehhez nincs mit hozzáfűznöm. Nem azt mondta, hogy- igen emberek itt valami nincs rendben, de dolgozunk a kijavításán-
hanem azt ,hogy az egyesületnek semmi köze nincs a szaktanácsadói szerződésekhez, ami nem igaz.
Hát ennyi, ezek után nem mondhatom, hogy itt minden olyan k...a jó, ha lépten nyomon meg akarnak vezetni és agyatlannak néznek, mert az vagyok ha beveszem ezeket a dolgokat.

Üdv. jani bátya

Re:MÉHÉSZET ujság
« Válasz #18 Dátum: 2014. Június 27. 20:48 »
dr Tóth György ír a jövő héten megjelenő MÉHÉSZET 19. oldalán a méhegészségügyről

A megnövekedett és a jövőben valószínűleg még emelkedő méhcsaládszám fokozott méhegészségügyi kockázatokkal (nyúlós költésrothadás halmozódó előfordulása, tartósan magas atkafertőzöttség) jár, márpedig e tevékenység üzembiztonsági tényezője a méhcsaládok egészséges volta. Sem a szakmának, sem az államnak – alkalmi óhajokon, ötletbörzéken túl – nincs elképzelése arról, hogyan kezelje a nagy méhsűrűség okozta, élelmiszer-higiéniai kockázatokkal is járó helyzetet….Történik mindez úgy, hogy – az adófizetők pénzén – az ágazat e célra jelentős támogatásban részesül!
Mi az oka annak, hogy a méhészek jelentős része nem megfelelő (pl. házilag pancsolt, szájhagyomány alapján terjesztett), bizonytalan hatású szerrel, nem megfelelő adagban, módon és időben „védekezik", veszélyeztetve-, fertőzve a többi méhészet érdekeit/állományát? Azért, mert 1. esetleg az amúgy általában vitatható színvonalú méhészképzés, távoktatás (!) során, méhésztársaitól stb. ezt hallotta és – vélt – olcsósága miatt ezt alkalmazza,és főleg 2. a jogszabály kreálta helyzetet kihasználva, legálisan, a támogatáson betelelő élelmet (cukrot) is és gyógyszert is vásárolhat; 3. bár vannak bizonyos kötelmei, vándorlási egészségügyi bizonylat, jobbára csak elméletileg kitöltött „Méhegészségügyi kiskönyv" megléte, szankciókkal,kirívó esetektől eltekintve, nem kell számolnia.
Az USA-ban, ahol a méhállománya magyarországinak alig több mint duplája, ismereteim
szerint részben hatósági jogkörrel járó felügyelői rendszer működik. Ennek nálunk több
értelme lenne, mint a más állattenyésztési ágazatokban ismeretlen szaktanácsadói hálózatnak,
amelynek tagjai lényegében adminisztratív segítői tevékenységet végeznek. (Gyorsan
hozzáteszem, nem célom megbántani egyetlen, a méhészek iránt elkötelezetten munkálkodó
szaktanácsadót, ahogy nem vonom kétségbe közreműködésük hasznosságát sem!)
Tény viszont, hogy változik a méhészkedést végzők korösszetétele, vagyis a fiatalok, alapfokú számítógép használati ismeretek birtokában, saját érdekükben, segítő nélkül képesek
támogatás-igénylési űrlapokat letölteni, követni a jogszabályi változásokat.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:MÉHÉSZET ujság
« Válasz #19 Dátum: 2014. Június 27. 23:03 »
Tóth György elemzése jó, de hiányos. Egy szót nem ejt arról, hogy az állam kétarcú a méhészeti politikájában. Egyrészt támogat, másrészt nem veszi figyelembe a méhmérgezések miatti veszteségeket, aminek megtörténtében, mint engedélyező hatóságnak, a közvetett, de mégis sarkalatos felelőssége óriási. Elemzésem szerint a támogatás csak töredéke a méhmérgezés okozta károknak és kiesett bevételeknek.

A növényvédelmi felügyelők mint az állam képviselői lépnek fel egy-egy méhmérgezéses helyzetben. Nem kapjuk meg tőlük a minimális semlegességet sem munkájuk során. Ha az amerikai mintájú méhészeti felügyelői rendszer lenne a jelenlegi állatorvosi és méhegészségügyi hálózat helyett, akkor vajon mennyivel több lojalitást kapnánk tőlük, mint most? Ja és kihez lennének lojálisak?

A mai szaktanácsadói hálózatunk lojalitása se megkérdőjelezhető. A jóindulatú szaktanácsadók legalább szóban kifejezik a méhésszel az együttérzésüket, de megmondják őszintén, hogy kirugják őket, ha méhmérgezés ügyben az OMME hivatalos és FVM hivatalos álláspontjától eltérnek.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Június 27. 23:09 írta Geddekas »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:MÉHÉSZET ujság
« Válasz #20 Dátum: 2014. Június 28. 06:10 »
Geddekas!
Ezt írod a hozzászólásod végén:
"A mai szaktanácsadói hálózatunk lojalitása se megkérdőjelezhető. A jóindulatú szaktanácsadók legalább szóban kifejezik a méhésszel az együttérzésüket, de megmondják őszintén, hogy kirugják őket, ha méhmérgezés ügyben az OMME hivatalos és FVM hivatalos álláspontjától eltérnek."
Melegen ajánlom nekik, hogy viselkedjenek úgy mint ahogy a 60-as években a Zsigulik (Ladák) hátsó ablakában bólogató kutyusok. Akkor minden rendben lesz.
Önálló gondolatuk ne legyen! Az maga a bűn.
www.youtube.com/watch?v=TgKypnw31y0
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Június 28. 06:17 írta Nagyernyei Attila »

Re:MÉHÉSZET ujság
« Válasz #21 Dátum: 2014. Június 28. 21:11 »
. A jóindulatú szaktanácsadók legalább szóban kifejezik a méhésszel az együttérzésüket, de megmondják őszintén, hogy kirúgják őket, ha méhmérgezés ügyben az OMME hivatalos és VM hivatalos álláspontjától eltérnek. - idézem én is a korábbi hozzászólást.

Azért a méhmérgezéses mintavételeknél és kárfelméréseknél ott lehetnének. Nem hiszem, hogy el lennének tiltva ettől.Az elmúlt években csupán egy megyei szaktanácsadó volt aki rendszeresen ott volt azoknál az ilyen jellegű eseményeknél amelyben közreműködtem.

Re:MÉHÉSZET ujság
« Válasz #22 Dátum: 2014. Június 29. 06:54 »
Tisztelt Méhészek!
Még tavaly márciusban voltam Simontornyán egy téli méhpusztulást felmérni.
Három méhészetben közel 600 méhcsalád pusztult el.
(Senki nem kért rá, magamtól mentem.)
Hívtam a "főnököt", hogy mit látok, mit tapasztalok. Nem pedáloztam, de így illik.
Válasza:"Vegyél virágporos keretekből mintát!"
Mondtam neki,hogy még nagyítóval sem találok egyetlen fészek lépben sem. Méhhullát is alig tudtam összekaparni.
Megjegyzem soha semmi nem derült ki ebben az ügyben. (Biztosan az atka volt ismét.)
Profi, nagy méhészmúlttal rendelkező szakemberekről beszélünk, akik minden tiszteletet megérdemelnek.
Sokat beszélgettem az érintettekkel, és most is úgy látom, hogy a nagy méhsűrűség első áldozataival találkoztam.
Tavaly, amikor visszajött a tél elöregedtek a méhek, nem volt fiasítás ami pótolja a"méhkopást", ugyan is nem volt virágportatalék!
Kaja az doszta, de virágpor az nuku. Azok a méhészek akik virágporos lepénnyel indítottak a körzetben, köszönték szépen jól vannak. A többiek meg iszonyú veszteségeket könyveltek el.
A megmaradó családocskáknál is alig volt pár szem virágpor. Azonnal természetes virágporpótlót javasoltam!
Volt kollégámnak Dr.Fendrik Péternek a lepénye tökéletes a "nehéz napokra".
Nem a szaktanácsadókkal van a gond!
Már megint a FŐNÖK! Ha nem követelik meg a rendet,pontosságot akkor mi várható a beosztottól?
Most már a MÉHÉSZET szaklapban is olvashatunk komoly kritikákat az irányításról.
Az érdekvédelmet, a szakmaiságot a csőd szélére sodorta a pénzközpontú szemlélet.
Az OMME már nem a régi. Az önzetlen segítő készség, a szakmánk iránti alázat már a múlté.
Nagyernyei Attila



Re:MÉHÉSZET ujság
« Válasz #23 Dátum: 2014. Július 26. 14:53 »
Egy kis ízelítő a MÉHÉSZET augusztusi számából a szerző Takács Ferenc az Aranynektár Kft. tulajdonosa.

A két éve lezajlott események utáni bizalmi válság lecsengeni látszik. A közgyűlés új elnököt választott. Az országos vezetőség szinte egyhangúan megerősítette az elnökség (IB) valamennyi döntését. Ez, úgy gondolom, mindenki számára világossá tette, vagy azzá kellett tennie, hogy a jelenlegi OMME-vezetés legitim képviselője a szakmánknak. A következő választásokig hátralévő szűk két évben a jelenlegi vezetés joga és felelőssége a szakmát képviselni. Erről jó lenne, ha nem folyna több vita és nem menne veszendőbe erre több energia. Ellenben a szakma problémainak a megoldásáról igenis kell, hogy legyen vita! Nagyon fontos, hogy a jelenlegi vezetés ezt ne tekintse ellenük indított támadásnak, hiszen senki sem birtokolja a bölcsek kövét. Alább mindjárt fel is sorolok néhány problémát:
– Az OMME elsősorban érdekképviselet legyen és ne támogatást osztó szervezet.
– Sajnos a neonikotionidok betiltásával kapcsolatban az OMME egy ideig szakmánk érdekeivel ellentétesen foglalt állást annak érdekében, hogy megfeleljen a kormány álláspontjának, hogy az OMME-tagság maradjon a támogatások odaítélésének a feltétele. Amikor már sok tétje nem volt (az EU felfüggesztett néhány hatóanyagot a magyar tiltakozás ellenére) az elnökség hozott egy határozatot, amely szerint az OMME támogatja a neonikotionidok tiltását. De még ezután is, az egyik elnökhelyettes, a neonikotinoidok használatban tartása mellett érvelt egy jelentős fórumon. Nagyon fontos lenne megérteni, ha születik egy többségi testületi döntés, akkor egyik testületi tag se engedhesse meg magának, hogy azzal ellentétes álláspontot képviseljen.
– Szükségtelenül drága az OMME-tagság. A méhészeknek megterhelő kifizetni azt a pénzt, amit tagdíjként kérnek tőlük. Az egyesületünknek az évek során összejött az az infrastruktúrája (irodák), ami a működéséhez szükséges. Természetesen a támogatásokkal kapcsolatos adminisztráció fenntartása is költségekkel jár, amit a tagdíjnak kell fedeznie. Ezen felül a tisztséget vállalók költségterítésére (utazási és szállásköltség) is kell pénz. De ezen túl minden tekintetben vissza kellene térni a spórolós működéshez. A tagdíjat így drasztikusan, akár a felére is lehetne csökkenteni.
– Nem jó a támogatások szerkezete, alapjaiban kellene (vagy már kellett volna) a Nemzeti Programot átalakítani. A gyógyszertámogatásnak nincs sok értelme. Méregdrága gyógyszert kell venni az atkaprobléma kezelésére – amikor azt már a technológiafejlődésével (furetto és társai) rég, sokkal gazdaságosabban meg lehet oldani – és mindez azért, hogy megkapja a cukortámogatást a méhész. Hallani vélem a választ: Brüsszel nem engedi.  Szerintem meg el lehet érni, hogy engedje! Van jövője a magyar méhészetnek, érdekeinket képviselő egyesülettel, magas szakmai tudású méhészekkel, mézünket a lehető legmagasabb áron felvásárló és értékesítő mézkiszerelőkkel, kezdő és haladó méhészekkel és a már hungarikum akácerdeinkkel együtt!

Re:MÉHÉSZET ujság
« Válasz #24 Dátum: 2014. Július 29. 18:34 »
 Az OMME elsősorban érdekképviselet legyen és ne támogatást osztó szervezet. - írja Takács Ferenc. Ezek szerint azt gondolja, hogy most elsősorban támogatást osztó szervezet és csak utána jön az érdekképviselet?

Re:MÉHÉSZET ujság
« Válasz #25 Dátum: 2014. Július 29. 18:54 »
Péter!
Ez nem kérdés.
Egy sima kifizető ügynökség.
Előbb nekem, aztán nekünk.... folytathatjátok a ragozást.
Érdekképviselet?
Az OMME-nak az önkormányzatiság elvén működő szakmai közösségének kellene lenni.
Mi van most az OMME-ban?
Minden alulról jövő kezdeményezést csírájában elfojtanak, üléseket zárttá nyilvánítanak, kitiltanak, és végül ha ezért szót emelsz megbélyegeznek, kizárnak.
Ez az OMME demokrácia?
Az meg tiszta gáz, hogy ezt az ország legnagyobb mézkereskedője (aki OMME tag) mondja róluk.
Lassan a kereskedők és a Greenpeace is jobban védi az érdekünket mint azok akik belőlünk élnek.
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Július 29. 19:04 írta Nagyernyei Attila »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:MÉHÉSZET ujság
« Válasz #26 Dátum: 2014. Július 29. 19:50 »
Az OMME most olyan, mint egy mocsár, minden jó kezdeményezés elsüllyed benne.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:MÉHÉSZET ujság
« Válasz #27 Dátum: 2014. Július 29. 20:52 »
QUQURIQ!

Tiszteletem a méheket Szeretőknek!

Ez az OMME már nem az az OMME!
De!
Még lehet az!

Kiskakas!

Re:MÉHÉSZET ujság
« Válasz #28 Dátum: 2014. Július 30. 07:28 »
Azt is írja viszont,... A következő választásokig hátralévő szűk két évben a jelenlegi vezetés joga és felelőssége a szakmát képviselni. Erről jó lenne, ha nem folyna több vita és nem menne veszendőbe erre több energia.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:MÉHÉSZET ujság
« Válasz #29 Dátum: 2014. Július 30. 22:30 »
Ha le nem amortizálódik korábban. Ez a neonikotinoidos ügy erősen kompromittálta a jelenlegi csapatot.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.