Küldöttgyülés 2014. április 5.

  • 63 válasz
  • 33705 megtekintés
Re:Küldöttgyülés 2014. április 5.
« Válasz #30 Dátum: 2014. Április 02. 21:24 »
A Küldöttgyűlés számára készített elnöki előterjesztés az Alapszabály módosításának szükségességét említi, ill. a tájékoztató szerint az új szövegtervezet a Küldöttgyűlés elé kerül elfogadásra. Ismeri valaki ezt a szövegtervezetet? Ha igen, akkor ossza meg legyen szíves velem is!

Nem tartom szerencsésnek, ha egyszeri hallás után kell majd dönteni egy szövegtervezetről-módosításról, kiváltképp nem szerencsés ez egy alapszabály esetében. Arról pedig fogalmam sincs, hogy a laikusok egyszeri hallás után, mi alapján tudnak dönteni.   
« Utoljára szerkesztve: 2014. Április 02. 21:34 írta Litterae »

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Küldöttgyülés 2014. április 5.
« Válasz #31 Dátum: 2014. Április 05. 21:56 »
QUQURIQ!

Hát igen!
Ez a mi Elnökünk!
Azt ígérte, hogy a Küldött Közgyűlésre csak a küldötteknek a küldötti igazolással mehetnek be a Küldöttgyűlési helyiségbe!
A Rendkívüli Küldöttgyűlési értekezlet aláírásai nem feleltek meg a kritériumnak, pont azért, mert nem voltak meg az elnöki igazolások a küldötteknek!
Ezért nem fogadta el az aláírási íveket!
Igen, ezért hallgattunk, vártuk a diszkriminiálást!
Ez egy öngól volt!

A sportszerető Kiskakas!

Re:Küldöttgyülés 2014. április 5.
« Válasz #32 Dátum: 2014. Április 06. 00:50 »
Üdv.

Nagyon komoly volt a küldöttgyűlés!
Bólogató Jánosok hada!
A nagy többség mindent megszavazott.
Bár én is ott voltam és tehettem volna ellene,de miért tettem volna?
Az IB gyakorlatilag az tesz amit akar,úgy vezetik az OMME-t választott tisztségviselőink,
mintha saját tulajdonuk lenne.
Az IB döntött pl : Fekete József 4 hónapi megbízott elnöki tisztelet díjáról, jelentette ki elnökünk.
                            Ezen kijelentése után, hangosan elgondolkodott ,hogy megszavaztassa-e utólag.
                            Majd meggyőzte magát -szintén hangosan elgondolkodva-erre semmi szükség.
                            ???????
Félreértés ne essen,nem Józsitól sajnálom a pénzt,dolgozott Ő érte.Viszont ha a küldöttgyűlési döntés
kell a tisztelet díj kifizetéséhez akkor ne az IB döntsön.

Egyébként jól indult a gyűlés,mert Greenpeace-s aktivisták az épület előtt tanulmányokat osztogattak.
Tanulmányok címei:
-Csepegő méreg:tanulmány a kukorica guttációs folyadékában megtalálható neonikotinoid rovarirtó szerekről
-Neonikotinoid rovarölők méhpusztító hatása
-Vegyi koktél a kaptárban:a különböző peszticidek közti szinergikus hatások és elterjedt vegyszerek nem
 várt várt mértékű méhtoxicitás (Greenpeace háttéranyag)
-Méhpusztulás:az európai beporzó rovarokat és a mezőgazdaságot fenyegető veszélyek.
Tóth Péter majdnem rosszul lett.
Úgy látszik allergiás azokra akik a méheket védik és nem a növényvédő szereket.
Az nem értem miért nem a növényvédősök egyesületében tevékenykedik.
Gondoltam majd elmondom ,hogy ehhez hasonló tanulmányokat az OMME-nak kellett volna végeznie,
de teljesen feleslegesnek éreztem a későbbiek során.
Tóth Péter majdnem még egyszer rosszul lett.
Valaki meg kérdezte, nem lehetne-e visszaállítani a vegyszerezésekről a kiértesítési rendszert.
Válasza arrogáns,vehemens,kioktató,nagyképű,fröcsögős lett.
Választott tisztségviselőhöz méltatlan,szaktanácsadóként megengedhetetlen hangvételűre sikerült.
Senki sem tette ezt szóvá .
Ez a hangnem megengedhetetlen.
Röviden egyszer ennyi.

Üdv:Csányi Antal



Re:Küldöttgyülés 2014. április 5.
« Válasz #33 Dátum: 2014. Április 06. 07:12 »
Köszönjük Anti, hogy ezt leírtad!
Nem is igen van hozzáfűzni valóm.
Tóth Péter a legokosabb a témában nem tudtad?
400 kutató szakmai eredményei,  bizonyítékai sem tudták meggyőzni,nem ismeri el,hogy alkalmatlan a monitoring vizsgálat vezetésére. Inkább ordított egy jót velünk. Én ezen már nem botránkozom meg, csak elszomorít, hogy a vezetőink ezt eltűrik, sőt asszisztálnak hozzá. Biztos teszik nekik ez a stílus.
Az igazi érdekképviselők a bejárat előtt voltak.
Még mindig nem hallottam, hogy a méhmérgezéseknél mikor fognak mintát venni.
Szerintem ha már pénzünkön járják a világot, ellátogathatnának olyan szakemberekhez is akik elmondják hogyan is kell szakszerűen mintát venni. Sőt eljöttek Magyarországra is. Az OMME szakemberei nem tartották érdemesnek ezt meghallgatni, mert Szekszárdon volt. Ott pedig csak jó borok teremnek, és nem értelmes gondolatok.
Pedig " Borban az igazság."
Köszönjük a hozzászólásodat!
Üdvözlettel:Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Április 06. 07:22 írta Nagyernyei Attila »

Re:Küldöttgyülés 2014. április 5.
« Válasz #34 Dátum: 2014. Április 06. 10:12 »
Végigkövettem ezt a Küldöttgyűlést az elejétől a végéig, nem is volt ez különösebben embert próbáló, mert rövidebb volt a korábbiakban megszokottnál. A tavalyihoz képest 40-50 küldöttel kevesebben is voltunk.

Az gyűlésen, ill. a személyes beszélgetések alkalmával elmondottak alapján én azt látom, az IB több tagja meg van arról győződve, hogy szabályosan járnak el, úgy gondolják, az IB vezeti az egyesületet, ebből következően aztán szabadon dönthetnek különböző kérdésekben. Több IB és EB tag esetében még csak nem is vitatom a jóhiszeműséget, és a jó szándékot sem.  Ők így szocializálódtak anno egy másik rendszerben, a saját szakterületükhöz értenek, elfoglalnak egy álláspontot adott kérdésekben, az álláspontjuk védelmében jó érveket is megfogalmaznak, azonban az egyesületek működésének lényegét nem értik.

Az IB valójában az egyesület ügyintéző szerve, olyan döntési kompetenciákat nem gyakorolhatna, amelyek Küldöttgyűlési vagy OV hatáskörbe vannak utalva. Ha ezen a küldöttgyűlésen bárki cigánykereket hányt volna, akkor sem tudta volna meggyőzni őket ennek az ellenkezőjéről. Megbíznak Mészáros László elnök és Fáskerti László EB elnök értékítéletében, tevékenységük helyességében. Nekem viszont a tanult szakmámból adódóan nem kell ilyen egyszerű kérdésekben más véleményére támaszkodnom, számomra nyilvánvalóak a szabálytalanságok. Éppen ezért véleményem szerint kiemelt felelősség terheli Mészáros Lászlót és Fáskerti Lászlót a szabálytalan működéssel kapcsolatban.

Mészáros László elmondta, hogy örül az ügyészségi vizsgálatnak, mert az ügyészség majd fel fogja hívni a figyelmet az Alapszabály hibáira kvázi helyettünk dolgozva, s majd az alapján javítunk. Mindketten tudjuk, hogy ez blöff volt, az ügyészségi vizsgálatnak senki nem örül, tudjuk, hogy az nem jót jelent. Nagyon nem jót.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Küldöttgyülés 2014. április 5.
« Válasz #35 Dátum: 2014. Április 06. 20:14 »
Antal, Litterae!

A magyar ember nem tudja, mert nem is akarja a saját érdekeit megvédeni. Megdöbbentő a kórkép. Ez a szakma, ebben az országban, ha így marad, pusztulásra van ítélve.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Küldöttgyülés 2014. április 5.
« Válasz #36 Dátum: 2014. Április 07. 08:24 »
Antal, Litterae!

A magyar ember nem tudja, mert nem is akarja a saját érdekeit megvédeni. Megdöbbentő a kórkép. Ez a szakma, ebben az országban, ha így marad, pusztulásra van ítélve.

Már megint mindenki szembe jön a pályán...?

A jövőbe látás meg eddig inkább Vivaldink szakmája volt, ön jobbára kutatgatott...

A méhész nagy túlélő, ha békén hagyják meg még inkább az lehet...

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Küldöttgyülés 2014. április 5.
« Válasz #37 Dátum: 2014. Április 07. 10:46 »
Jobb ha te is békén hagynod a méhészeket. Maradj a kertészetedben Gönyün.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Küldöttgyülés 2014. április 5.
« Válasz #38 Dátum: 2014. Április 08. 06:46 »
Tisztelt Litterae!
2014. április 5-ig azt gondoltam, hogy az OMME egy nyílt civil szakmai érdekképviselet.
Ismét megtapasztalhattuk,hogy nem az. Nyíltnak semmiképpen nem nyílt, mert ülései nem nyilvánosak.
Nem engedélyezett a hangfelvétel, mert állítólag személyiségi jogokat sért. Szegény ősi alapszabályunkat emiatt kérem megváltoztatni. Nagyon kényes kérdésnek ítélem ezt meg, és a következőkben is minden fórumon ha lehetőségem adódik tiltakozok ez ellen a bezárkózás ellen! Az IB ülések az EB ülések már rég így folynak.
Arra leszek kíváncsi, hogy készül a jegyzőkönyv, ha nincs hiteles hangfelvétel?
Javasolnám,hogy a következőkben a hangfelvétel legyen a jegyzőkönyvhöz csatolva.
A Kft-hez meg semmi közünk, üzleti titok, sőt személyiségi jogokat sért az ügyvezető bére. Addig míg a mi (feleségem és jó magam) tagdíjunkból is kap, rohadtul nem érdekel, ha megsértődik!!!!!!!!!!
Én meg arra rágok be, hogy az üvegek eladása utáni 2 Ft-ból tudták csak null szaldósra kihozni a Kft. működését.
Gratulálok, és ezt sikerként könyvelik el?
Szakmai érdekképviselet? Ugyan már. Ettől is nagyon messzire került az OMME, de ezt a későbbiekben fogom kifejteni, mert erről nagyon markánsan más a véleményem.
Bár egy példát említek, ami nem érdekképviselet hanem hozzáállás kérdése.
Néhány napja leírtam, hogy darazsak keserítik több helyen a lakosság életét.
Méhészeti vezetőket kerestek hivatalos szervek, és a lakók közös képviselője.
A válaszukat most nem írnám le. Bonyhádra, Igalból kellett jönni egy vállalkozónak, mert akihez kéréssel fordultak, mellébeszélt,mindent felelősséget másra hárított. Biztosan igazuk is van ebben a kérdésben is a méhész vezetőknek, de az erkölccsel mi van? Azért nem jár fizetség, ezt a "bért" a jó Isten osztja majd.
Tisztelt Litterae!
Kérem észrevételed,hogy ez így rendben van?
Üdvözlettel: Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Küldöttgyülés 2014. április 5.
« Válasz #39 Dátum: 2014. Április 08. 07:32 »
A közhasznúság és A nyilvánosság kéz a kézben jár. A tisztségviselők közszereplők is. Innen nézve csak akinek szégyellni valója van az titkolja a közfeladatokkal kapcsolatos munkájának bemutatását és javadalmazását. Szerintem perelhető lenne, hogy megtiltották a hangfelvétel készítését. Van rá 30 nap.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Küldöttgyülés 2014. április 5.
« Válasz #40 Dátum: 2014. Április 08. 07:39 »
Biztosan tudom, hogy egy IB ülésen 100 000 Ft javadalmazás lett megszavazva Egyed Árpádnak és ott és akkor szó se volt 500 000 Ft-ról.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Küldöttgyülés 2014. április 5.
« Válasz #41 Dátum: 2014. Április 08. 21:37 »
Attila!

Nagyon sok minden nincs rendben az egyesület működését tekintve. Szabálytalanságok sora érhető tetten, s valójában ezeknek a szabálytalanságoknak a nagyobb részét már nyilvánosan is leírtuk. Magam is több esetben magyarázattal szolgáltam abban a tekintetben, hogy milyen szabályok sérültek a különböző jogtalan döntések következtében.  Jobban örültem volna –talán mások nevében is mondhatom, jobban örültünk volna-, ha az észrevételeinket megfontolják azok, akiket illetnek. Sajnos azt kell mondanom, hogy falra hányt borsót sem értek ezek a figyelmeztetések.

A legutóbbi Küldöttgyűlésen is történt néhány súlyos mulasztás és szabálytalanság. Én ez alapján -valamint néhány hajmeresztő elnöki és EB elnöki kijelentés alapján- a későbbiekben sem látok szándékot a szabálytalan működés megszüntetésére. Személyes beszélgetések alkalmával próbáltam legalább megtudni, hogy mi az oka a konok ragaszkodásnak ezekhez a védhetetlen döntésekhez, és sajnos több ember esetében azt látom, fogalmuk sincs arról, hogy egyáltalán mi lenne a szabályos ügymenet. Több esetben lesújtó a kép.

A folyamatban lévő ügyészségi vizsgálat során azonban azon jogszabályok és belső szabályzatok alapján fogják vizsgálni az egyesület működését, amelyekre igyekeztem felhívni a figyelmet. Most már nem tudok mást mondani, mint hogy magára vessen az, akinek ennyi figyelmeztetés nem volt elég. Az ügyészségi vizsgálat pedig belátható időn belül le fog zárulni, ilyen egyszerű ügyekben csak hónapokban meghatározott idő áll az eljáró ügyész rendelkezésére.   

Re:Küldöttgyülés 2014. április 5.
« Válasz #42 Dátum: 2014. Április 08. 23:25 »
Kedves Fórumozók, Klubtagok!

Azért regisztráltam, mert sok kérdés/kétely van bennem.  :(
Nem miattatok, hanem a fórumot olvasó nem-ellenzék miatt nem vállalom fel a nevem. Személyesen csak néhányatokat ismerem.
A KGY-en én is ott voltam, nemmel szavaztam a beszámolókra, mert hallok-látok-tudok-sejtek dolgokat és szemet is szúr néhány vezetőségi megnyilvánulás, amit nem tartok korrektnek.

A kérdésem az lenne, hogy miért szavaztátok meg a beszámolókat vagy éppen tartózkodtatok a beszámolók elfogadásánál? Ha Ti is nemmel szavaztatok volna, akkor nem maradtunk volna annyira csúnyán alul a szavazáson.   :(
Mi jött le ebből a vezetőségnek: minden rendben, a LÁTHATÓ többség elfogad mindent, de legalábbis ezeknek bármit lenyomhatunk a torkán...  :-\
Közben folytatódik a háttérben az "ellenzékeskedés", holott a lehetőség megvolt hivatalosan nemtetszést nyilvánítani.

A hangfelvételes üggyel kapcsolatban azt is furcsálltam, hogy egy ember ment előre rákérdezni, hogy akkor hogy legyen jegyzőkönyv-hitelesítő, ha nem kap hanganyagot/nem veheti fel az elhangzottakat?! Kis zúgolódás volt... miért nem volt nagy?!  :-\

Elnézést, ha tiszteletlen voltam, tőlem sokkal nagyobb méhészek vannak itt, akik a méhészeti közéletben, szakmai kérdésekben otthon vannak és régóta ismerik az OMME működését.

Tisztelettel, tágra nyílt szemekkel kíván jó éjszakát,
Mici, a Mackó  ::)
« Utoljára szerkesztve: 2014. Április 09. 11:08 írta Mici, a Mackó »

Re:Küldöttgyülés 2014. április 5.
« Válasz #43 Dátum: 2014. Április 09. 07:43 »
Tisztelt Mici, a Mackó!
Először is szeretném veled közölni, hogy tudom ki vagy.
Nekem elég egy két szó,és összerakom a dolgokat.
A Méhészklub működése alatt kevés olyan hozzászólás van ami a saját gondolatvilágomba annyira beleillik mint amit írtál. Tehát még a mondat közi vesszőiddel is egyet értek.
Tettél fel egy kérdést amit részben magamra vettem. 
Ezt kérdezted:
"A kérdésem az lenne, hogy miért szavaztátok meg a beszámolókat vagy éppen tartózkodtatok a beszámolók elfogadásánál?"

Tolna megye ebben a kérdésben teljesen megosztott. Már jó előre, egy szerintem felsőbb szinten kitervelt bomlasztó akciót hajtottak végre tagságunkon. Erre bizonyítékaim is vannak, de nem élek vele.
Végig figyeltem a Tolna megyei küldöttek nagy részét, mikor emelik a kezüket és próbáltam betartani a "frakció fegyelmet."
(De van egy jó hírem. Egyszer Fekete József alelnök is "kiszavazott az IB-ből!)
Végre valaki meg merte tenni!!!!!!!
Amikor konkrét kérdésemre Egyed Árpád ügyvezető válaszra sem méltatott, megszűnt számomra a jelenlegi vezetés. Mindenféle játékszabályt felrúgnak a küldöttek meg nem tiltakoznak. Rengeteg ellenséget szereztem az utóbbi egy évben magamnak, és az ellenzék sok tagja is így járt. Azt sem mondom, hogy nem zavar, de a jövő eldönti majd helyes gondolataink voltak e. Amikor már magyarázkodni kell, késő. Az a véleményem, hogy nekünk elfogytak az ész érveink, és csak vagdalkozásnak tűnik minden olyan kísérletünk ami a tagság érdekében történik.
Az elnökünk örül az ügyészségi vizsgálatnak, ellenben mi nem.
Nézzünk egy konkrét példát, hogy miért maradtam végül szótlan, és passzív.
Az okot már többször említettem. Egyed Árpád személyiségi jogaira hivatkozott a fizetségével kapcsolatban.
Az Orosházi Üveggyár aulájában van egy eredmény kimutató táblázat. Minden látogató számára nyilvános adat!
Abban olvashatóak a tervezett termelési mutatók, majd a tények, és az adózás utáni nyeresége a cégnek.
Két hete voltam Szekszárdon egy kábelgyártó cégnél. A portán vártam az egyik méhészt.
Ugyan ezt a táblázatot (persze más profillal) olvastam, amíg várakoztam.
A Magyarországon bejegyzett cégek, vállalkozások (Kft-k) adatai nyilvánosak.
Kivétel az OMME Kft! Kikérik maguknak, mert "Üzleti titok!"
A méhészek tagdíjaiból, nem a saját magántőkéjükből alapított Kft- ről nem szabad ám érdeklődni.
Nem marad más hátra, mindig megkérdezzük Orosházát mennyi OMME-s üveget értékesítettek, és így napra készen látható mekkora haszon ez azoknak akik ott csücsülnek, mert ebből van a fizetésük, különben veszteséges lenne a Kft!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Az a két kérdés merült fel bennem amire senki nem adott még érdemi választ.
Ebből az egész bolondériából mi a jó az OMME-nek, és nekünk tagdíjfizető méhészeknek?
Örülök, hogy négyen legalább vettétek a bátorságot és nem szavaztátok meg a költségvetést!
Legalább nem volt egyhangú a szavazás. Később erre még büszkék lesztek! Én így látom!
Tisztelettel: Nagyernyei Attila

Re:Küldöttgyülés 2014. április 5.
« Válasz #44 Dátum: 2014. Április 09. 10:21 »
Lányos zavaromban  :-[, nem is észleltem, hogy csak 4-en voltunk a pü-i beszámolónál, akik nem fogadták azt el... Utána úgy emlékszem, hogy volt, amit többen nem fogadtak el, de elenyésző számban. Etikait elfogadtuk.
Tényleg nagyon rosszul éreztem magam a szituációban, sokan néztek, a vezetőség figyelt nagyon...
Abszolút kisakkozható tehát, hogy ki vagyok, de talán nem írtam olyat, ami miatt keresztre kéne feszíteni.

Akkor még lenne egy véleményem, amit elétek tárnék: engem nagyon bánt/zavar, hogy Bross Pétert szidják, sárral dobálják, gyalázzák a háta mögött (ez amúgy is divat Magyarországon).
Olyan vádak vannak, hogy azért állt fel, mert vaj van a füle mögött, lopott, csalt, ügyekbe keveredett.
Nem akarom ezeket elhinni!!!  :'(
Ahogy azt sem, hogy egy ilyen "koponyát" hogy veszíthetünk el. A Méhészet újságban és országszerte gyűléseken hallatja hangját, átadja tudását, kutatásainak eredményét, szakmai véleményét, de Ő ettől sokkal többet tehetne a méhészekért - még.
Van olyan vád is, hogy miért nem áll most ki, tisztázza magát, de ezt részben megértem: vádakra mentegetőzzön, hol, kinek, hogy...?! Egyesek szerint börtönbe fog kerülni, mert el kell majd számolni X millióval...
Szóval nem igazán vágnak a KGY témába ezek a gondolatok, de 1-2 véleményt szívesen olvasnék Péterrel kapcsolatban.

Szép napot Méhésztársak, bár ma online vagy műhelymunkára van idő/járás.
Micike, a kattogó  ::)