Küldöttgyülés 2014. április 5.

  • 63 válasz
  • 33701 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Küldöttgyülés 2014. április 5.
« Dátum: 2014. Március 14. 07:15 »
Mi lesz vajon a napirend. Lesz-e szakmai kérdés vagy csak jogászkodás, joggal való visszaélés lesz?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Küldöttgyülés 2014. április 5.
« Válasz #1 Dátum: 2014. Március 15. 14:19 »
El megy e vajon tomipapa, és befizeti az 5000ft-ot?

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Küldöttgyülés 2014. április 5.
« Válasz #2 Dátum: 2014. Március 15. 17:34 »
Ez így van!!
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Küldöttgyülés 2014. április 5.
« Válasz #3 Dátum: 2014. Március 15. 20:50 »
Lesz-e szó a méhészkedésről a küldöttgyűlésen.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Küldöttgyülés 2014. április 5.
« Válasz #4 Dátum: 2014. Március 17. 15:06 »
Veled már találkoztam. Bezzeggel is, személyesen. Pedig ti nem itt laktok. De a Palóctáj stb. egyesület küldöttét akkor se ismerném fel ha szembe jönne az úton. pedig elvileg ő nekem a küldöttem. "aszonygyák én kűttem" Most akkor engem kurvára izgalomba hozzon, hogy ők találkoznak, vagy mi? Minden ballagáson azt mondják: találkozunk mi még. De ez bizony sovány vigasz, itt is, és ott is.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Küldöttgyülés 2014. április 5.
« Válasz #5 Dátum: 2014. Március 18. 22:57 »
QUQURIQ!

Remélem, hogy a küldött gyűlésen most nem cseszik el az időt a kizárásokkal.
Miért aprózzák el a kizárásokat?
Szerintem az egész ellenzéket egyszerre szeretnék kizárni....
Uraim!
Könyörgök!
A szakmánkról is beszéljenek csak egy kicsit, elvégre a méheink tartanak össze bennünket.....
Vagy nem így gondolják?
Ki kellene dolgozni egy mérgezési kezelési stratégiát az OMME-nak!
Mit tegyen a méhész, ha tömegesen pusztulnak a méhei....
Kihez vagy kikhez kell fordulnia?....
OMME válságstáb felállítása szakemberekből!
Mondom!
Szakemberekből!...
Na ilyesmiről szeretnék hallani a küldöttgyűlésen!
Ha nem, úgy bele kukorékolok az egészbe, hogy az egész baromfiudvarom fejvesztve menekül az ólba... ;D

A piros tarajos Kiskakas!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Küldöttgyülés 2014. április 5.
« Válasz #6 Dátum: 2014. Március 18. 23:11 »
Geddekas két fellebbezést is benyújtott. Ez a napirendi pont csodálatosan alkalmat ad nekem arra, hogy beszéljek a mai méhészkedés legfontosabb sorskérdéseiről, a mérgezésekről és A szaktudományos gyakorlati kutatás hiányáról.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Küldöttgyülés 2014. április 5.
« Válasz #7 Dátum: 2014. Március 19. 06:40 »
Kedves Kiskakas!
Ezt írod:

"Mit tegyen a méhész, ha tömegesen pusztulnak a méhei....
Kihez vagy kikhez kell fordulnia?...."


Szeretném veled tudatni, hogy van az OMME birtokában egy ilyen "mankó"!
Még 2008-ban Tóth Pétertől én kaptam feladatul, hogy dolgozzam ki mi a teendő méhmérgezéskor, cselekvési tervet. Ez független a NÉBIH cselekvési tervétől. Az hatósági akció, a mienk pedig érdekvédelmi kellene, hogy legyen.
Minden Tolna megyei méhegészségügyi felelős tudja ezt. A legutóbbi oktatáson én adtam elő.
Tehát létezik egy ilyen brossúra, csak kedves vezetőink nem ezzel foglalkoznak.
Jobb szítani Tolna megyében a belháborút, így megtörik az ellenzék bástyáját.
Csak hiszik!
https://www.youtube.com/watch?v=G1zpSzvkzY4
Nagyernyei Attila

« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 19. 06:45 írta Nagyernyei Attila »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Küldöttgyülés 2014. április 5.
« Válasz #8 Dátum: 2014. Március 19. 07:26 »
Felelősségünk van a szakmánkért és a közösségünkért. Ez az elsődleges.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Küldöttgyülés 2014. április 5.
« Válasz #9 Dátum: 2014. Március 19. 11:54 »
Én bízom benne, hogy nem fog a küldöttgyűlés belefolyni a fegyelmi ügyekbe, mert ez nem feladata, csak az idő megy vele és elveszi a figyelmet az érdemi kérdésekről. Abban is bízom, hogy talán megkapjuk a választ arra amire az OV.-n nem. Például, miért nincs betartva az SZMSZ 55. pontja, miért nem lett megpályáztatva a kft ügyvezetői állás stb.
Az OV egyharmada arról szólt,hogy kizártak egy egyesületi vezetőt mert, körlevelében tájékoztatta az embereket -egy kicsit talán hiányosan- a NP.-n kívüli pályázatok lehetőségéről. Feltételezett anyagi károkozás miatt az egyesület büntetésként anyagi kárt okoz a kizárással, mert ez egyben a NP.-ből való kizárást is jelenti. Én csak csóválom a fejem, nem jó ez így.

Üdv. jani bátya
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 19. 12:01 írta jani bátya »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Küldöttgyülés 2014. április 5.
« Válasz #10 Dátum: 2014. Március 19. 17:51 »
Az OV határozata alapján kénytelen az etikai ügyekkel foglalkozni a Küldöttgyűlés. Azzal tudok segíteni, hogy a fellebbezésem védekezésében rávilágítok arra, hogy talán inkább azt a tudásomat kéne használnia az OMME-nak, amivel mindenkinek hasznára lehetek.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Küldöttgyülés 2014. április 5.
« Válasz #11 Dátum: 2014. Március 19. 19:41 »
Kedves Geddekas!

Az OV az Alapszabály és az Etikai és Fegyelmi Szabályzat alapján nem adhatja át fegyelmi ügyekben a hatáskörét a Küldöttgyűlésnek. Az Alapszabály egyértelműen az OV hatáskörébe utalja a fegyelmi, etikai ügyek fellebbezésének tárgyalását, az OV fegyelmi ügyekben hozott határozata ellen nincs helye fellebbezésnek, a jogerőre emelkedett döntés csak bíróságon támadható meg.
Ha az OV olyan határozatot hozott, mely a Küldöttgyűlésre ruházná át a fellebbezések tárgyalását, az a határozat semmis, mivel egyértelműen ellene mond az Alapszabálynak.

A Küldöttgyűlésre akkor kerül egy fegyelmi ügy, ha a fegyelmi határozatot OV-tag ellen hozták, de ebben az esetben sem fellebbviteli fórumként funkcionál a Küldöttgyűlés, ott csupán a fegyelmi határozat rendelkező részét kell KIHIRDETNI.
Van még egy eset, amikor a Küldöttgyűlés elé kell vinni a fegyelmi határozatot, s azt a Küldöttgyűlés hatásköre elbírálni: ez az eset következik be, ha az első fokon fegyelmi határozatot hozó szerv egy választott tisztségviselő ellen a "választott tisztségből történő visszahívás" fegyelmi büntetést indítványozza, mivel az országos szerv választott tisztségviselőjét csak az őt megválasztó szerv, a Küldöttgyűlés hatáskörében lehet visszahívni.

A "mezei méhészek" fellebbezését a fegyelmi döntés ügyében az Alapszabály alapján a legközelebbi OV gyűlésen kell tárgyalni, s mire az összeül, s elbírálja a fellebbezést, még "sok neonikotinoid lefolyhat" az Aranyos patakon... 

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Küldöttgyülés 2014. április 5.
« Válasz #12 Dátum: 2014. Március 19. 20:16 »
Jogvégzett Elnökünk terjesztette elő és sovány malac vágtában megszavazta az OV, hogy nincs mese a Küldöttgyűlés kell hozzon döntést, hiszen az újabb OV ősszel lesz és akkorra a két ügy elévülne. Nekem meg az alapszabály 15 nap fellebbezési lehetőséget adott. Én 2 nappal a fellebbezési határidő előtt leadtam a fellebbezésemet.

Hát most ezek szerint rájöttek, hogy gáz az egész határozat és vissza akarják szívni? És ezt rajtad keresztül üzenik meg?

Hát tudjátok! Így született meg a híres kft is, meg a döntések többsége is. Előrelátásból elégtelen ;D
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Küldöttgyülés 2014. április 5.
« Válasz #13 Dátum: 2014. Március 19. 20:25 »
JA!
Nem lennék meglepve, ha az Etikai és Fegyelmi Bizottság elnöke Rádi Tibor bedobná a törülközőt és lemondana a küldöttgyűlésen és új elnököt kellene választani, merthogy a második félévben biztos, hogy lesz itt még vagy 10 kivizsgálandó ügy és szerintem Ő szívesebben méhészkedne, mint olyasmivel bajlódjon, amiben ő csak az idejét vesztegeti. Adjon az Isten nagyon sok mézet, erős méhcsaládokat és jó méhlegelőt neki ebben az évben!
Azon se lennék meglepve, ha senki se merné Rádi Tibor után a posztot elvállalni.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Küldöttgyülés 2014. április 5.
« Válasz #14 Dátum: 2014. Március 19. 23:51 »
Ha sűrűsödnek a problémák, senki sem mondhat ellent egy vagy akár több rendkívüli OV összehívásának, erre a lehetőség adott, ha szükség van rá élni kell vele.

Üdv. jani bátya