Kft ügyek

  • 510 válasz
  • 201215 megtekintés
*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Kft ügyek
« Válasz #495 Dátum: 2018. December 03. 19:51 »
Üdv. Uraim!
Tisztelt
Molnár Csabi!
A Kft léte nagy valószínűséggel megalapozatlan,(és akkor finoman fogalmaztam).
De az hogy az egyesület működéséről,egyéb tevékenységéről nem rendelkezel számodra megfelelő mennyiségű információval,köszönheted a helyi szervezetednek,ill.magadnak!
Az hogy akárkit hitványnak nevezel,igen jól minősít Téged.
Hülyének nézni azt lehet aki hagyja,a tagság sem kötelező,de ha azok vagyunk sem kell ilyen információéhesen tengetni életünket.
Ha érdekelnek a dolgok informálódj,és ne hitványozd le embertársaid.
Szép estét neked Molnár Csabi!

Re:Kft ügyek
« Válasz #496 Dátum: 2018. December 04. 14:28 »
Kedves Izsó!
Nálam emberségből kétféle minősítés létezik : tisztességes és hitvány!
Akinek nem inge ne vegye magára.
Sajnálatosan nálunk méhész gyűlésen még sosem hallottam az OMME gazdasági tevékenységéről tételes elszámolást éves szinten.
Pediglenesen ez alanyi "TAGI" jogon is elvárható volna. Abban teljesen igazad van a tagsági viszony nem kötelező.
Viszont az is elvárható volna , hogy a tagság felé tisztességesen elszámoljanak az éves gazdálkodásukról (garázdálkodásukról).
És akkor megkérdezném mi a nagyobb vétség a Csuja Laci kizárása mondvacsinált alapon vagy a hűtlen kezelés!
Tisztelettel : Molnár Csabi

Re:Kft ügyek
« Válasz #497 Dátum: 2018. December 04. 17:38 »
Molnár Csabi nagyon jól fogalmaz, nekem tetszik.
Anno ellenem is kezdeményezték az OMME-ból való kizárásomat, mivel ettől sokkal csücskösebben fogalmaztam.
"Az OMME bűnös galerije" kijelentésem nem volt valami népszerű egyesek szemében.
Ma már én is óvatosabb vagyok, de nem kevés a gond, különösen Kft. ügyben.
Ez a néphülyítés, ez a bújócska rohadtul visszataszító.
Senkiben ne merüljön fel a kétség, hogy a Kft. a végnapjait éli!
Már a mostani OMME Küldöttgyűlésen is a megszüntetők tábora volt fölényben és ez még csak nőni fog.
Az elnökség nem mert színt vallani egy küldött kérésére, hogy ők miként szavaznának.
Noná!
Közöttük van a "Főkolompos", akit Bross meg is nevezett.
A tagság nyílt lehúzása bicskanyitogató, felháborító.
No de ne aggódjatok.
A francia kormány is meghátrált a sárga mellényesek előtt.
Ehhez képest mi ez az OMME Kft?
Azért egy kis összefoglaló a végére.
Az OMME-t 30 milliós kár éri évente, plusz az üvegek utáni jutalék.
Az más tészta, hogy ezt beépítették az árba, de az OMME ezt visszakapta!!!!!
Jelen voltam a szerződéskötésnél, én hoztam azt is össze, hogy Bross Péter és Gyenge Éva kereskedelmi igazgató aláírja a megállapodást.
Amikor a Kft. beszállt, így (a beépítette árra) még a Kft. rátett 9%-ot.
Rögtön meghasad a szívem, a mikulást meghazudtoló jótettével...... szívatnak bennünket.
Újság?
Halottátok, ingyen megkaphatnánk, de azért is fizetünk.
Cukor?
Jobb lenne ha a "cukros bácsitól" vennétek, mert ott olcsóbb.
No de ezt eddig is tudtátok, hogy néhány "agyhalott" személyes bosszújáról van szó.
A nevek ismeretek, csak ki kéne borítani a biliből őket.
Molnár Csabinak tök igaza van Kft. ügyben, viszont egyesületi dolgokban a küldötteknek vagy az ottani elnöknek kéne tájékoztatót adnia a tagságnak, mert az általad kért adatok az ő birtokukban vannak.
Nagyernyei Attila

*

linen

  • ***
  • 117
Re:Kft ügyek
« Válasz #498 Dátum: 2018. December 04. 20:10 »
Ugyan az történik az OMME vezetésével, mint ami az országunk vezetésénél is megy.
Megválasszák őket a megadott időszakra, és megy ezerrel a habzsi dőzsi mert jóformán nem lehet őket számon kérni.
Ráadásul sajnos a méhészek java részét csak a támogatás  bezsebelése érdekli, itt meg is áll az egész mutatvány.
Nem érdekli a többséget, hogy mi lett a befizetett tagdíj sorsa, mit tett az egyesület a méhészek érdekvédelmében.
A kft babuzsgatása helyett sokkal fontosabb feladatok lennének, de nem érdeke másképp cselekedni a vezetőségnek és nem érdekli a sok méhészt sem miután megvan a támogatás összege a számlán.
Abból az évi 30 millából nagyon sok méz laborvizsgálatot meg lehetne ejteni és nagyban visszaszorulna a pancsolás nagyüzemi szinten csak hogy egy dolgot említsek.
Ha a következő vezetés folytatja azt az irányvonalat amit eddig vittek, akkor sajnos nem sok értelme van az egésznek.
Pont nem azt a célt szolgálja az egyesület jelenleg amiért létrejött, a méhészek érdeke, és érdekérvényesítése.
Lehet mondani, hogy nem kötelező tagnak lenni ha nem tetszik a rendszer.De ettől nem változik semmi ha pár ember kilép, a többség pedig csak várja az évi lóvét a számlára, a tobbire meg tesz ezerrel.
Arra lennék kíváncsi, ugyan mi történne az egyesülettel ha nem kötnék a támogatások kifizetését a tagsághoz?
Megroggyanna a rendszer, vagy esetleg rájönne a vezetőség, hogy valamit tenni is kellene azokért akik fenttartják az egész egyesületet, hogy legyen pár év múlva is tagság akik úgy látják érdemes pénzt és időt ölni az egészbe mert miattuk és értük van az OMME.



Re:Kft ügyek
« Válasz #499 Dátum: 2018. December 04. 22:10 »
"Arra lennék kíváncsi, ugyan mi történne az egyesülettel ha nem kötnék a támogatások kifizetését a tagsághoz?"

Szerintem vagyunk itt páran akik már akkor is toltuk az OMME szekerét amikor a támogatás még a látóhatáron sem volt, s láss csodát akkor is működött az egyesület. Természetesen a pénz, mint a dögszag a keselyűket, vonzza, no ezek ahogy jöttek úgy tűnnének el.

Üdv. jani bátya

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Kft ügyek
« Válasz #500 Dátum: 2018. December 05. 18:55 »
Üdv.Uraim!
jani bátya írta:

Szerintem vagyunk itt páran akik már akkor is toltuk az OMME szekerét amikor a támogatás még a látóhatáron sem volt, s láss csodát akkor is működött az egyesület. Természetesen a pénz, mint a dögszag a keselyűket, vonzza, no ezek ahogy jöttek úgy tűnnének el.

Ezzel egyet értek!
Majdnem biztos vagyok abban hogy "még"többen vagyunk akik nem a támogatás miatt lettünk tagok,de sokan vannak akiknek a "téglajegy) már nem jelent semmit.
De a probléma nem ebből ered,a problémát az okozza hogy nem létezik ma érdekképviselet.
Pár éve az egyesület vezetői elfogadják hogy Ők a minisztérium vagy a kamara alkalmazottjai és nem a méhészek képviselői.
Az hogy a tagok száma esetleg csökkenne ha a támogatás nincs,egészen biztos.
Viszont a támogatás létezik,a lebonyolítása lekötelezi a vezetőséget,nem kellene hogy így legyen   de így van,ezért nem képes kiállni és védeni az ágazat érdekeit,hisz azt hiszi hogy amit "szét oszt az kegy" a minisztérium kegye,pedig nem.
Köze nincs a támogatásnak az érdekvédelemhez,csak ha úgy akarják összemosódik.

Re:Kft ügyek
« Válasz #501 Dátum: 2018. December 05. 19:57 »
Ha lenne még a témához hozzáfűzni valótok azt a szakmapolitikai rovatba írjátok.
Itt a Kft.-vel kéne foglalkoznunk.
Remélem hamarosan törölhetem ezt a rovatot, mert okafogyott lesz.
Eddig is csak a nyűgnek volt ez a vérszívónk.
Nehezen tudom megérteni, hogy a küldötteknek és a tagságnak miért nem megy át, ha egy újabb láncszemet teszünk az értékesítésbe, az ár nőni fog?
Ki akar itt drágán venni olyan dolgot, ha olcsóbban is megkaphatnánk ugyan azt.
És ebben még az a jó, hogy belőlünk él a Kft., gyakorlatilag mi tartjuk életben.
Mit nem lehet ezen érteni?
Ez valakiknek presztízs, bár ők is látják, hogy bukta az egész, és kényelmetlen a szitu.
A bosszú visszanyalt fiúk!

Nagyernyei Attila

Re:Kft ügyek
« Válasz #502 Dátum: 2018. December 05. 22:04 »
"A bosszú visszanyalt fiúk!"

De! Mennyibe is fájt ez eddíg a tagoknak, az egyesületnek? Hány ember hány milliót is vett ki belőle érdemmel vagy érdemtelenül? Hány szembe kellett, belehazudni a működéssel kapcsolatban?

Üdv. jani bátya

Re:Kft ügyek
« Válasz #503 Dátum: 2018. December 06. 18:45 »
Hát ez nem hiányzott.
2019. január 1-től 10%-al emelkedik az OMME-s üvegek ára.
Persze, hogy nem a MI Kft.-nk emeli, ahhoz nincs bátorsága.
Azért remélem így is érzékelitek, ha nem lenne a MI Kft.-nk akkor most nem lenne áremelés sem, mert szinte pont ennyivel húz le bennünket a "saját cégünk".
Nagyernyei Attila

Re:Kft ügyek
« Válasz #504 Dátum: 2018. December 06. 19:54 »
Múlt héten voltam vásárolni üveget az egyik kereskedőnél, és szólt már akkor, hogy megkapták a körlevelet az emelésről. Ő azt mondta, hogy 10Ft-al megy föl az ár. Az több mint 10%.

Re:Kft ügyek
« Válasz #505 Dátum: 2018. December 08. 07:40 »
Tudom ez nem a Kft. sara, de a raklap ára sem gyenge.
Tegnap kaptam meg a számlát a raklapokról.
Általában egy bála üveget szoktam venni, és most így az év vége fele ha marad még olyan bála amelyet nem használtam el, a raklapot ki kell fizetni.
Ez néhány éve 1.500, majd 2.500 most éppen 6.200 Ft-ba kerül.

Nagyernyei Attila

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Kft ügyek
« Válasz #506 Dátum: 2018. December 23. 17:07 »
Furcsa hírt hallottam ma.... Állítólag új ügyvezetője lesz a KFT-nek. Tud erről valaki valamit?

Bicska
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Kft ügyek
« Válasz #507 Dátum: 2018. December 23. 17:51 »
Új ügyvezető?
Izabella kisasszony és elődjei sem tudtak semmi érdemit tenni, mert az OMME kft. egy agyrém.
Bűnös elmék szüleménye, és ezt az érintettek is tudják.
Soha, senki nem lesz képes úgy nyereségessé tenni, hogy az OMME és a méhészek ebből profitáljanak!
Akkor meg minek húzni a vajúdását?
A válasz egyszerűbb mint gondolnátok.
A kieszelők közül még mindig ott csücsülnek néhányan az elnökségben, és hót ciki szembesíteni őket ezzel az ordenáré nagy balgasággal.
Pedig a sors pallosa a fejük felett van, és nem lesz irgalom.
Ki kell hamarosan mondani, hogy kik kényszerítették ránk ezt az össznépi lehúzást.
Igen, minimum évi 30 milliót bukik az OMME, és mi méhészek?
Attól függ mennyi üveget vesztek, vagy egyéb más Kft. által forgalmazott cuccot.
Lehet bármilyen nagyívű tervekkel teli, intelligens, okos új ügyvezető, az alapelv hibás.
Ezt a hibát pedig úgy lehet kijavítani, hogy meg kell szüntetni a Kft.-t.
Ha rajtam múlna azokkal az emberekkel akik ezt ránk erőltették, még kártérítést is fizettetnék.
Csak azért, hogy soha többé, senkinek ne jusson eszébe a méhészek lehúzása!
Azon a napon amikor a Kft. megszűnik, ca.10 Ft/db-al olcsóbban kaphatnánk az üveget, és az OMME "bossz-újságot" is INGYEN kaphatnánk.
De nem!
Mi többet akarunk fizetni, csak azért, hogy háttérben maradhassanak azok akik ezt kifundálták.
Jól ismerem a belső dörgéseket, emiatt erről ez a megalapozott véleményem.
Nagyernyei Attila

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Kft ügyek
« Válasz #508 Dátum: 2018. December 23. 19:18 »
Teljesen egyetértek veled Attila.

Attól óvjon minket az Isten, hogy most majd találnak valami tevékenységet a KFT-nek, aminek elvégzésével látszólag mégis szükség van rá. Ha súghatnék a tisztelt döntéshozóknak, azt javasolnám, hogy olyan tevékenységi kört keressenek a KFT-nek, amit egy civil egyesület nem végezhet. Ugyanis ellenkező esetben a mindenkori ügyvezető fizetése kidobott pénz.

Bicska
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Kft ügyek
« Válasz #509 Dátum: 2018. December 23. 20:04 »
Talán nem a méheü. felelősöket akarják a Kft-be vonni?