Kft ügyek

  • 510 válasz
  • 201199 megtekintés
*

lygo67

  • ***
  • 144
Re:Kft ügyek
« Válasz #480 Dátum: 2018. November 19. 17:55 »
Üdv minkenkinek a küldött gyűlésről! Ma (végre) megtörtént a bili borítás KFT ügyben. Bővebben este.

Bicska

Melyik este ?

Re:Kft ügyek
« Válasz #481 Dátum: 2018. November 19. 19:36 »
 Lygo67, ha nem sértelek meg én is válaszolhatok, mivel egymás mellett ültünk Bicskával.
Annyit azért engedjetek meg, hogy ez a rész így kimarad a küldöttgyűlési beszámolómból.
Tehát, Izabaella kisasszony legújabb aranyköpése, remélem szó szerint idézem:
"Az OMME Magyarország Kft. életében a mézesüveg forgalmazása nagyon sikeres tevékenység."
Ha én ezt akkoriban tudtam volna.....mivel azt gondoltam az OMME életében lesz sikeres.
Tehát a Kft. attól sikeres, hogy megsarcolja az OMME tagokat.
A Törökbálinti telephely 2017.december 31-én megszűnt.
Aki visszaemlékszik a nyitásra, hogy milyen "indiántáncot" jártak egyesek, élükön az akkori ügyvezetővel.
Tehát ez a sikertörténet egy igazi, kézzel fogható bukta.
Aztán ha valamelyik méhész egy szakkönyvet vásárol az OMME Magyarország Kft.-től egy gravírozott tollat kap ajándékba. ....bizony....ez komoly.
Egy újabb lehúzás, a Sweet Food Kft. cukorlepény forgalmazása.
(Szerintetek így olcsóbb, hogy a Kft-n keresztül vehetjük meg, vagy élesben?)
Az egyik elnökségi tag álma (ami lázálomnak tűnik) volt, hogy a Kft. beszáll a gyógyszer forgalmazásba.
Hát ez nem fog menni, mivel sem eladó helységünk, sem elegendő állatorvosunk nincs hozzá, meg az engedélyekhez kéne ca.20-30 milla.
Ezt az elnökségi tag végig benézte, de a méhészek előtt elhúzta a mézes madzagot.
Tehát a Fft. kizárólag gyógyhatású készítményeket forgalmazhatna, de azt meg minek amikor már teljesen lefedett a piac.
Aztán jöttek a számok amiket senki soha nem ellenőrzött, mert a Kft-nek nincs felügyelő bizottsága, így ezek a számok olyanok mint az oviban.
A bélyegző helyett akár kistörpét, vagy gombát is rányomhattak volna a jelentésre.
Lényeg az, hogy olyan 3 millió körül lehet az OMME Kft. nyeresége (rajtunk) de ez csak egy számháború!
Dr.Körmendy-Rácz János EB tag feltett egy kérdést "Mészi" barátjának, a könyvelőnek, de az kitérő választ adott, így semmit nem tudhatunk.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Itt egy kis kiegészítőt teszek, mert a saját hozzászólásomat is közlöm veletek.
Tehát nem akartam tegnap hozzászólni, ezért kicsit hátrébb is ültem a szokásosnál, de Bross Péter hozzászólása után nem tudtam csendben maradni.
Ezt mondta szó szerint az OMME elnöke!
"Kft. kérdésben az OMME érdekét kell nézni!"
Ezért kértem szót!
És a méhészek érdeke?....kérdeztem
Ha a Kft.meg sem alakul az OMME évi 6 millió forinthoz jutott volna az eladott üvegek után.
(Ott voltam a szerződés kötésnél, tudom mit beszéltem!)
Tehát az Orosházi Üveggyár akkori kereskedelmi igazgatója Gyenge Éva és Bross Péter OMME elnök aláírásval egy olyan megállapodás született, hogy a nagy üvegek eladása után 2 Ft, a kicsik után 1 Ft kerül az OMME számlájára.
Hogy milyen jogcímen az nem tudom, de ez ment mindaddig amíg ez a borzalom nem telepedett az OMME és a méhészek nyakára!
Tehát amikor megerőszakolták az akkori vezetők a méhészeket és csúnya cselszövéssel összehozták a Kft-t az üveggyár többé nem adta ezt az összeget, mert egy piaci szereplőt nem támogathattak.
Ennyi.
És mi a valódi biliborítás?
Amit Bross Péter a küldöttekhez fordulva elmondott.
Az OMME-nak a Kft. évi 30 milliójába kerül! pont
( Ez már az én megjegyzésem ami a zárójelben van!Tehát amikor a Kft. megalakulásáról szavaztunk az volt a mottó, hogy ha nem lesz Nemzeti Program a Kft. tartja el az OMME-t,...ja és, hogy a MÉHÉSZET szaklapot megvásárolja.
Egyébként ezt Petneházy Antal küldött a felszólalásában is elmondta!
Mi lett belőle? Összehoztak egy nem piaci alapon működő lapot a MÉHÉSZET és annak felelős szerkesztőjének megsemmisítésére, ami nem jött össze.Ha esetleg valakinek kétségei lennének.)
Tehát Bross elmondta, hogy ez egy kész átverés, és megkérte az EB-t állítson össze egy olyan tervet amivel a Kft-t nyereségessé lehetne tenni.
Sajnálom, hogy a Kft sorsáról nem szavazhattunk, de nem sokat kell várnotok!
Bross elmondta, hogy azokat súlyos felelősség terheli akik ezt kiagyalták.
Tehát Izabella kisasszony elmondta, hogy a Kft. fő bevétele 72%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
az üvegforgalmazásból az-az a méhészek megsarcolásából származik.
Azon vagyok megrökönyödve, hogy ezt sok küldött a mai napig nem érti, köztük Józsi bácsival.
Voltak a Kft-vel kapcsolatos egyéb hozzászólások is, de a lényeg ez volt.
Talán még annyi, hogy az egyik EB tag mintha azt mondta volna a méhészek nem tulajdonosai a Kft-nek.
Hozzászólásom végén felajánlottam Izabellának, hogy átadok én is neki egy gravírozott tollat, csak írja meg vele a felmondását.
Akik ott voltatok légy szíves szóljatok hozzá!
Nagyernyei Attila

*

lygo67

  • ***
  • 144
Re:Kft ügyek
« Válasz #482 Dátum: 2018. November 19. 20:12 »
Lygo67, ha nem sértelek meg én is válaszolhatok,........

...
És mi a valódi biliborítás?
Amit Bross Péter a küldöttekhez fordulva elmondott.
Az OMME-nak a Kft. évi 30 milliójába kerül! pont

Tehát Bross elmondta, hogy ez egy kész átverés, és megkérte az EB-t állítson össze egy olyan tervet amivel a Kft-t nyereségessé lehetne tenni.
...
Hozzászólásom végén felajánlottam Izabellának, hogy átadok én is neki egy gravírozott tollat, csak írja meg vele a felmondását.
...
Nagyernyei Attila
Köszi a választ, de nem értem ebben mi a biliborítás ? ezt eddig is tudtuk , hogy mibe kerül az OMME -nak a Kft.
Számomra érthetetlen, hogy mi célból kérte meg B.P. az EB-t a Kft. nyereségessé tételére?
Meddig lesz még a Kft. tákolgatva a méhészek pénzén ?  Ki(k)nek az érdeke, hogy ez továbbra is maradjon?
....

Ha esetleg Izabella asszony nem látná , hogy hol kell aláírni a  - az Általad átadott gravírozott tollal -  felmondását, szívesen megvilágítjuk a LED-lámpás kulcstartóval az aláírás helyét.

Re:Kft ügyek
« Válasz #483 Dátum: 2018. November 19. 21:24 »
Attila, nem a mostanság napszemüvegben járó ravasz doktor😉😉 fejében fogalmazódott meg amit írtál? Folyamatosan biliborogatásról beszéltek itt többen aztán semmi előrelépés. Úgy tűnik mintha nem akarnátok felfedni a személyt. Mire jó ez? Már unom.😤

*

lygo67

  • ***
  • 144
Re:Kft ügyek
« Válasz #484 Dátum: 2018. November 19. 23:02 »
Attila, nem a mostanság napszemüvegben járó ravasz doktor😉😉 fejében fogalmazódott meg amit írtál? Folyamatosan biliborogatásról beszéltek itt többen aztán semmi előrelépés. Úgy tűnik mintha nem akarnátok felfedni a személyt. Mire jó ez? Már unom.😤


Jól beszélsz, ez megy már évek óta . Legyünk türelemmel nem fog itt semmi biliborítás lenni , sem Kft. sem más ügyben. Minden marad  régiben. Egy a lényeg mutogatnak egymásra maszatolják a felelősséget (ki kuldte el a levelet ki nem , ki miatt volt ez ki miatt volt az... stb) A felelősséget senki nem vállalja és teljesen tökéletes számukra hogy a méhészek többsége ne lásson tisztán , ne tudja az igazságot.
« Utoljára szerkesztve: 2018. November 19. 23:10 írta lygo67 »

Re:Kft ügyek
« Válasz #485 Dátum: 2018. November 20. 08:17 »
Ha valaki szorgalmazta eddig a biliborogatást, az én lennék.
Szerintem vasárnap a Lurdy Házban kaptunk belőle egy kis ízelítőt.
Éppen Kft. ügyben!
A volt elnök folyton azt erőltette, hogy inkább a nyári méhpusztulásokról beszélgessünk, az fontosabb mint a Kft.
Tudjuk, hiszen az egyik "kieszelő" éppen ő.
Tehát nem szívesen hallja, hogy amit néhányan ránk erőszakoltak, most éppen (és eddig is) válságban van.
Semmi koncepció, semmi elképzelés, csak a méhészek megsarcolása.
Ezért mondta Bross Péter, hogy minél tovább halogatjuk a Kft-s ügyet annál mélyebbre süllyedünk, és ez évi 30 milliójába kerül az OMME-nak.
Mi ez ha nem biliborítás?
A folyosón fültanúja voltam egy beszélgetésnek amikor éppen az "atkaugrós" videót néztük többen.
Arról volt szó, hogy vannak akik megvennék az OMME Magyarország Kft-t.
Igen ám, de azonnal felemelnék az üveg árát!
Ők aztán az érdekvédőink!
Természetesen az ajánlattévők PONT a főkolomposok.
Ravasznak a válaszom....igen.
Nagyernyei Attila
 

*

lygo67

  • ***
  • 144
Re:Kft ügyek
« Válasz #486 Dátum: 2018. November 20. 09:44 »
Ha valaki szorgalmazta eddig a biliborogatást, az én lennék.
Szerintem vasárnap a Lurdy Házban kaptunk belőle egy kis ízelítőt.
Éppen Kft. ügyben!
A volt elnök folyton azt erőltette, hogy inkább a nyári méhpusztulásokról beszélgessünk, az fontosabb mint a Kft.
Tudjuk, hiszen az egyik "kieszelő" éppen ő.
Tehát nem szívesen hallja, hogy amit néhányan ránk erőszakoltak, most éppen (és eddig is) válságban van.
Semmi koncepció, semmi elképzelés, csak a méhészek megsarcolása.
Ezért mondta Bross Péter, hogy minél tovább halogatjuk a Kft-s ügyet annál mélyebbre süllyedünk, és ez évi 30 milliójába kerül az OMME-nak.
Mi ez ha nem biliborítás?
A folyosón fültanúja voltam egy beszélgetésnek amikor éppen az "atkaugrós" videót néztük többen.
Arról volt szó, hogy vannak akik megvennék az OMME Magyarország Kft-t.
Igen ám, de azonnal felemelnék az üveg árát!
Ők aztán az érdekvédőink!
Természetesen az ajánlattévők PONT a főkolomposok.
Ravasznak a válaszom....igen.
Nagyernyei Attila


Ugyan már tényleg szerinted ez a biliborítás ? Irásodból mit tudtunk meg olyat amit eddig nem ? (ja bocs azt , hogy megvennék a Kft-t).
De azt megtudhatjuk e, hogy mi az oka annak , egyes elnökségi tagok-elnök , elnökségi tagok-elnökségi tagok (akik állítólag egymást utálták) most "össze vannak borulva"? Csak azt NE mond hogy ezek a méhészek érdekeit szolgálják !
Megtudhatjuk e, hogy mi az oka , a Te nagy "kibékülésednek" ez egyik elnökhelyetessel ?
Szürke marad itt (az ÁLLÍTOLAG FEKETE-FEHÉR klubban) minden a mezei méhészek számára.
Kár itt kérdezni bármit is, hány de hány kérdés elhangzott(föloslegesen) amire nincs és nem is lesz válasz

Re:Kft ügyek
« Válasz #487 Dátum: 2018. November 20. 10:20 »
Lygo67-nek válaszaim:
Ezt írja:
"De azt megtudhatjuk e, hogy mi az oka annak , egyes elnökségi tagok-elnök , elnökségi tagok-elnökségi tagok (akik állítólag egymást utálták) most "össze vannak borulva"? "
Összeborulva?
Szerintem pedig 4 elnökségi tag folyamatosan támadja az OMME elnökét (lásd. pl. Tóth Péter írását a Zöldön), és Kft. ügyben nem hajlandók nyilatkozni.
Megjegyzem nem is kell, mivel annak sorsáról csak és kizárólag a Küldöttgyűlés dönthet.
Tegyél fel konkrét kérdést hol tapasztalod a nagy összeborulást!
Majd ezt kérdezed:
"Megtudhatjuk e, hogy mi az oka , a Te nagy "kibékülésednek" ez egyik elnökhelyetessel ?"
Hála az égnek nem csak Lászlóffy Zsolttal, de Fekete Józseffel is teljesen rendben volnék.
Fekete Józseffel régebben volt egy jogvitánk, amit közös megegyezéssel korrektül lezártunk, és átléptünk rajta.
Azóta pedig többször beszéltünk, az ominózus eset szóba sem került, így nincs köztünk semmiféle probléma.
Zsolt.
Lászlóffy Zsoltot én kerestem meg egy küldöttgyűlés szünetében, és kértem, hogy borítsunk fátylat a múltra!
Annyiszor elvertem már rajta a port, hogy már én is untam.
Elmondta, tudja, hogy hibázott, de amit ezért tőlem kapott az sem gyenge.
Nekem ennyi elég volt tőle.
Azóta soha, sehol semmilyen fórumon, vagy írásomban nem támadtam, és nem is fogom.
Nekem sem hiányoznak az ellenségek, és soha nem voltam haragtartó.
Na rohanok mézet kiszerelni.
Nagyernyei Attila

Re:Kft ügyek
« Válasz #488 Dátum: 2018. November 20. 14:00 »
A kft mindíg nyereséges lehet, és mindíg törvényes lesz (majdnem teljesen).

Ahogyan tavalyelőtt megmentettük a kft-t mindíg meg fogjuk menteni. A 10 év bérleti díját nem tíz év alatt számoljuk el, hanem ötven év alatt. Így az utolsó három évben évi egymillió helyett csupán annak ötödét számoljuk el. Ezzel 2,4 millió forintot nyertünk eddig. Persze ez csak papíron nyereség, de mind könyvelésileg, mind könyvvizsgálatilag helyes és törvényes. A NAV senkit nem büntet meg, aki több adót fizet, mint kellene, így NAV sem fog soha semmit találni. A méhészeket meg nem érdekli.


A két forinttal Attila mellette vagy. A két forintot az Üveggyár beszedte, és mint idegen teljesítést adta át az OMMÉ-nak. A forgalmazási jog ellentételezéseként.


Az OMME kft-nél annyi változás állt be, hogy minek szedje be az Üveggyár az OMME Kft-től és adja oda az OMMÉ-nak? Szedje be a kft és adja oda az az OMMÉ-nak mondta az Üveggyár. (Az üveggyár csak az OMME kft-nek számláz, csak attól tudta volna beszedni.)

Jogcím pedig ugyanaz, az üvegforma használati joga...

Re:Kft ügyek
« Válasz #489 Dátum: 2018. November 20. 15:25 »
Hát azért a törvényességben én látok egy apró kis hibát, lásd az Atya féle per végén hozott bírósági ítéletet. /szabálytalan megalakítás/.

Szerintem kicsit fogalom zavarban vagy, nem 2,4 milliót nyertünk, hanem ennyivel kevesebbet vesztettünk. A kft.ben végzett tevékenységek kft nélkül is végezhetőek az egyesületen belül ezért évi 16 milliós rezsivel számolva 4 évre kivetítve bőven mínuszon áll a mérleg.  :o
Ha már úgy mentegetni akarod a kft.-t egy kicsit kést döftetek az oldalába biztosítási vonalon, nem gondolod? Az egyesület konkurál a kft-jével a biztosítási fronton.
Erre lehet gombot varrni.

Üdv. jani bátya
« Utoljára szerkesztve: 2018. November 20. 15:35 írta jani bátya »

Re:Kft ügyek
« Válasz #490 Dátum: 2018. November 20. 19:50 »
Na akkor egy kicsit "szaglásztam", hogy is van ez a 2 Ft.
Ezt írja Sbőek:
"A két forinttal Attila mellette vagy. A két forintot az Üveggyár beszedte, és mint idegen teljesítést adta át az OMMÉ-nak. A forgalmazási jog ellentételezéseként."
Aaaa...
Ez csak részben igaz.
Akkoriban az üveg ára úgy alakult, hogy volt egy alapár, +termékdíj, +2Ft/nagy üveg.
Ezt számla ellenében az OMME visszakapta, reklám és marketing támogatásként!!!!
Tehát ez egy rosszindulatú megállapítás, gyakorlatilag nem igaz.
Aztán jött a Kft. a méhészek megmentője.
Attól kezdve nincs számla, nincs OMME-nak vissza 2Ft/ üveg, de lett +9% azonnali áremelés!
Ebből él a méhészek vérszívója.
Mint hallhattuk a bevételeinek 72%-a az üveg eladásából származik.
Tehát kijelenthetjük, hogy a Kft. miatt az OMME milliókban mérhető óriásiakat bukik, a méhészek meg legalább 9%-al drágábban kapjuk azt az üveget amit értetek az OMME talált ki.
Komolyan mondom, hogy mind azokat akik ezt megtették velünk és az OMME-val úgy elzavarnám, a büdös pi..... befejeztem.
Tisztelt Küldöttárasaim!
Rajtunk a sor, hogy megszabaduljunk ettől a pokoltól.
Addig amíg nem késő.
Nagyernyei Attila



Re:Kft ügyek
« Válasz #491 Dátum: 2018. November 20. 20:25 »
Attila, nehogy már magyarázkodj, mert a hozzászóló keveri a szezont a fazonnal,
idézem:"A forgalmazási jog ellentételezéseként."
"Jogcím pedig ugyanaz, az üvegforma használati joga... "

Üdv. jani bátya

Re:Kft ügyek
« Válasz #492 Dátum: 2018. November 22. 19:00 »
"Ahogyan tavalyelőtt megmentettük a kft-t mindíg meg fogjuk menteni."

De miért? Hiszen az a személy aki miatt létre lett hozva már máshol van.Csak nem e a kft-n keresztül akarjátok megcsapolni az OMME kasszát?
Az ilyen megnyilvánulások után csak abban bizakodom, hogy a költségeit is ti fogjátok viselni! Nagyon megérdemelnétek!

Üdv. jani bátya

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Kft ügyek
« Válasz #493 Dátum: 2018. November 23. 07:37 »
Üdv mindenkinek!

Hogy mi volt a bili kiborulás? Nos először is annyi, hogy végre kerek perec kimondták a vezetőség régi-új tagjai KFT a lapkiadás miatt született. Ezért hozták létre. Tehát a sok süket szöveg arról, hogy majd ez tartja el az OMME-t, üres duma. A megfogalmazás az volt, hogy ha esetleg más tevékenységgel még többlet bevételt is termel, az csak jó.
Mészáros ex-elnökúr a témát egyébként gumicsontnak nevezte, és közölte, hogy (idézem) Ő az alapításban a "főkolompos". Nyilván véleménye szerint a KFT-vel semmi baj, nagyon jó, hogy van.

Hogy hol sántít a logika?

1. Bármely civil szervezet készíthet egy szakmai lapot. Ehhez nem kell egy céget létrehozni.

2. A KFT 3,5 millió forint nyereséget tud felmutatni úgy, hogy az OMME-nak 30 millió forintjába kerül évente. Ha az OMME kivenné osztalékban a nyereséget, a KFT 26,5 millió minuszt termel neki évente. Ennyibe kerül az újság, meg az az egy-két kamion cukor, amit az OMME KFT értékesít.

3. A 30 millió forintból 10 millió a személyi kiadás. Ennyibe kerül az ügyvezető. Tehát 10 millió forintért a tevékenységével termel 3,5 millió hasznot. Megérni, nemde????  ;D ;D ;D

4. 1,4 millió a könyvelés ára. Ezt sokallom, mert nekem egy KFT-t és két BT-t könyvel a könyvelőm pontosan fele ekkora összegért évente. Ráadásul mik a könyvelési tételek? Bér, cukor ki-be, újság, ajándéktárgyak. Egy virágboltban többféle termék és ki-be menő számla van.

Milyen jó is ez a KFT nekünk!!!

Ami pedig a még kellemetlenebb: az árak emelkednek. Ezt elmondta az ügyvezető asszony. Tehát a 30 millió nem lesz elég, vagy még az nyöszörgő 3,5 millió haszon sem lesz 30 millió ellenében. Mit gondoltok, hogy lehet növelni a KFT bevételét???

Pl. az üveg árának az emelésével.....

Összefoglalva: A tevékenységeket megtartva az OMME keretein belül 11,4 millió forinttal MINIMUM beljebb van az OMME a KFT nélkül.

Szép napot!

Bicska
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Kft ügyek
« Válasz #494 Dátum: 2018. December 03. 19:19 »
Tisztelt Kollégák!
Jómagam több "Egyesületnek" is tagja vagyok,ahol az éves elszámolási rend alapján minden év végén zárszámadó közgyűlést tartunk a tagjaink részére. A közgyűlés előtt 3 héttel minden tagtárs megkapja levélben az egész évi pénz ügyi mozgás anyagát (költségtervezet-tény tétélesen , bevételi tervezet-tény tételesen és mindez havi bontásban. E mellé csatolva az aktuális bankszámla kivonat másolata.
Ez alapján minden tagtárs érdemben tud a közgyűlésre felkészülni és esetlegesen az általa érdekesnek vélt témákban kérdéseket feltenni és megvitatni azt van é reá szükség vagy nincs. Azt hiszem ez egy fair dolog!
Szeretném megkérdezni az OMME tagságom után miért nem kapok minden évben elszámolást az egyesület gazdálkodásáról?
Miért titkolják a tagság előtt évek óta egy gazdaságtalan KFT működtetését?
Miért kell "megmenteni" egy működésképtelen KFT-t?
Talán valakinek jut a 30 milliós költségből pár millió ?
Miért kellett "főkolompos" úrnak olyan kft-t alapítani ami káros a méhész közösségnek?
Egyáltalán gondolkodjatok el rajta milyen közösség az ahol az egyszerű méhészek és a béka segge alatti méhészek elől a saját általuk választott vezetők gazdasági,pénzügyi mozgásokat, tényeket titkolnak el,ami az OMME működését , létét, gazdaságosságát veszélyezteti illetve növeli!
Ugye biztosan valakinek vaj van a füle mögött.
Érdemi munkát egyesületi életben csak úgy lehet végezni ,ha a választott vezetők feltétlen megbíznak egymásban, és az őket megválasztó tagságban. A hitványát ki kell válogatni, rostálni különböző módszerekkel.
A mai világban nem szabad a tagságot hülyének nézni!
Tudom ,hogy itt a kérdéseimet rossz helyen tettem fel és nálunk a küldöttgyűlés dönt ,de gondolkodjatok rajta ez így jól van ?
Szerintem nincs jól.
Tisztelettel: Molnár Csabi