Kft ügyek

  • 510 válasz
  • 201186 megtekintés
Re:Kft ügyek
« Válasz #465 Dátum: 2018. Július 15. 08:13 »
"Végre kezd kitisztulni az ég a KFT felett!"

Mivel felkiáltó jel van a mondat végén , sejtetni engedi, hogy talán tudsz valami konkrétabb információval is szolgálni.

Üdv. jani bátya

*

bükk

  • ***
  • 169
Re:Kft ügyek
« Válasz #466 Dátum: 2018. Július 15. 15:44 »
Dehogy tud.
Rendszeresen megpróbálja elterelni a figyelmet amikor Attila belebonyolódik a szakmába.
Sajnos neki rossz a memóriája,pedig az internet meg néhány jó memóriájú méhész nem felejt.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kft ügyek
« Válasz #467 Dátum: 2018. Július 16. 18:10 »
QUQURIQ !!!

"Dehogy tud"!
Így, hát "Dehogy tud"!
Azért a felkiáltójel-az felkiáltójel!

Kiskakas

Re:Kft ügyek
« Válasz #468 Dátum: 2018. Augusztus 27. 20:38 »
Lassan vége a nyárnak, biztosan kipihente magát az OMME Magyarország Kft. üdvöskéje is.
Ilyen bombasztikus cukorárakat csak szabadság idején lehet kiagyalni mint ami az OMME-s újság belső oldalán van.
25 kg-os OMME-s cukor telephelyi ára: bruttó 153 Ft/kg
Házhoz szállítva: bruttó 170 Ft/kg
Nézzük az egyik piaci szereplő mit kínál ugyan ebben az újságban a 37. oldalon.
25 kg-os kristálycukor telephelyi ár: 145 Ft/kg
25 kg-os kristálycukor házhoz szállítva: 158 Ft/kg
Most már csak egy kérdés maradt hátra, amit évek óta felteszek.
Mi a frásznak a méhészek vérszívója?
Kinek jó ez a lehúzó Kft?
Semmi értelmes dolgot nem csinál, az üveg meg általa jóval drágább.
A méhészek teljesen immúnisok lettek?
Nem törődnek saját pénzükkel?
A Kft. azért jött létre, ha nem lesz Nemzeti Program majd eltartja az OMME-t!!!!!!!!!
Alig történt a cél meghatározása óta változás.
A méhészek tartják el a Kft.-t, és az OMME vagyona meg apad?
Látott már valaki hiteles valós számokat?
Csak így tovább....
Nagyernyei Attila



*

neo

  • *****
  • 939
Re:Kft ügyek
« Válasz #469 Dátum: 2018. Augusztus 28. 11:39 »
Attila!
Ez is annyiszor le lett már írva, de a mintavételhez hasonlóan kötöd az ebet a karóhoz. A felár a garantált répacukor minőségi felára. Az egyéb forgalmazók nem képesek garantálni a répacukrot. Vigyázat: a garancia nem azonos azzal, hogy az állítja valaki, hogy az adott cukor répacukor. Én direkt nem veszek répacukrot, mert semmilyen cukor nem kerülhet az értékesített mézbe. Így aztán teljesen mindegy, hogy répa vagy nád. Aki nem képes arra, hogy megoldja azt, hogy ne kerüljön cukor a mézbe, az  megfizeti a garanciás felárat, hogy ne derüljön ki. Aki nem fizeti meg, az kockáztat.

Re:Kft ügyek
« Válasz #470 Dátum: 2018. Augusztus 28. 20:46 »
Neo!
Nem kötöm az ebet a karóhoz, csak kellemetlen, hogy hülyének nézik az embert.
A zsákon lévő jelölés egyértelművé teszi, hogy mi van benne.
Répa, vagy nád.
Egyébként az én technológiám olyan, hogy abból egy deka sem marad a tisztító pergetésig.
Ha neked tetszik, hogy jóval drágábban veheted meg a Kft.-n keresztül az üveget meg a cukrot, meg mindent amit a Kft. forgalmaz, az a te döntésed.
Én inkább azt szeretem, ha valamit olcsóbban kapok.
Ezért találtuk ki az elején az üvegforgalmazás módját, hogy a méhészek olcsón juthassanak hozzá.
Ebbe pancserok beletenyereltek, én pedig ezt nem tudom elfogadni.
Ennyi.
Mi ezzel a gond?
Nagyernyei Attila




*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kft ügyek
« Válasz #471 Dátum: 2018. Augusztus 29. 10:04 »
Idézet
A zsákon lévő jelölés egyértelművé teszi, hogy mi van benne.
Biztos?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

neo

  • *****
  • 939
Re:Kft ügyek
« Válasz #472 Dátum: 2018. Augusztus 29. 17:59 »
Attila!
Az üvegről nem beszéltem. Abból Neked inkább járna jutalék, mint a Kft-nek.
A Koronás cukron lévő jelölésről már nagyon régóta nem lehet kideríteni, hogy nád vagy répa. Most megnéztem egy egy kilóst: B és D  betűjelek vannak rajta a számokon kívül.  A B esetleg a Beta vulgarist akarja jelenteni? Zsákos Koronást már időtlen idők óta nem láttam. Mi van a többi gyár termékével?

Re:Kft ügyek
« Válasz #473 Dátum: 2018. Szeptember 09. 07:37 »
A 25 kilós horvát RÉPACUKOR 140 Ft/kg!!!!!
Ezzel versenyezzen a MI Kft.-nk.
A szállító levélen és a zsákon is jól láthatóan feltüntették.
Áremelés előtt vannak, de jelenleg ennyi az ár.
Szekszárdon az Sz+C-ben 164.
Pakson a Kajári Bt.-nél 155.
140-nél olcsóbbat még nem találtam.
Nagyernyei Attila

Re:Kft ügyek
« Válasz #474 Dátum: 2018. Szeptember 09. 19:05 »
Debrecenbe 139 Ft/kg Cseh répa cukor adnak mellé tanusítványt is,itt is van Horváth cukor de abba 5 % nád cukor van.

Re:Kft ügyek
« Válasz #475 Dátum: 2018. Szeptember 29. 10:33 »
Ismét a cukor áráról.
Azt már le sem merem írni, hogy MI Kft.-nk mennyiért kínálja, de szólhatna végre valaki Izabella Kisasszonynak (ha találkozik vele), hogy ez az ár amit Ő kínál, nagyon mellbevágó.
140-145 Ft-ért sok helyen hozzá lehet jutni a 25 kilós kiszerelésben csomagolt kristálycukorhoz.
Ha Izabella kisasszony hajlandó lenne befáradni a munkahelyére, és néha bekapcsolni a számítógépet nem tenné magát és a Kft.-t nevetségessé.
Remélem a küldöttek (rajtam kívül) számon fogják kérni értünk végzett áldásos munkáját.
Azon kívül, hogy a pénzünkön kiadnak, forgalmaznak egy lapot, meg az üvegbe plusz szereplőként, árnövelő tényezőként betenyerelt a Kft. mit tud felmutatni?
A pénzügyi beszámolóját Izabella kisasszonynak senki nem ellenőrzi (mert az EB ebben nem kompetens) így azt ír bele amit akar.
Lényeg, hogy a magánszámlájára minden hónapban megérkezzen a fizu.
Komolyan mondom ez egy irigylésre méltó meló.
Egy évben kétszer (amiből egyszer szabin volt)mosolyog egyet a méhészekre, aztán minden megy tovább.
Valamit nem értek.
Egy felelősen gondolkodó küldött miért szavazza meg a méhésztársak lehúzását?
Kérem a Fekete-Fehér Méhészklub tagjait adjatok erre választ.
Konkrétan a Kft. léte miatt miért jobb, hogy az OMME-s üveget jóval drágábban kapjuk mintha nem is létezne?
És az elnökség egy része ehhez a lehúzáshoz asszisztál, partner.
Nagyernyei Attila



Re:Kft ügyek
« Válasz #476 Dátum: 2018. Szeptember 29. 21:22 »
Nem rossz, évi egyszer kicsit kellemetlen. Évi hatmillió + juttatások. Egy órányi kellemetlenségért. Szabad munkaidő, nincs semmi számonkérés. Akkor megy be, ha be akar.

A küldöttek belefásultak a kft ügyeibe. A kft minden évben megkapja az üveg után a jutalékot, az árrést. Ingyen kap irodát az OMMÉ-tól. Minden bevételt elkölt a sajt maga és alkalmazottainak fizetésére, vidéki utazásokra, bejárás támogatására. Miniszteri fizetés, semmi felelősség.


Az OMME minden évben elesik attól a korábban négymillió forinttól, ami mára már lehet, hogy évi ötmillió. Az iroda is lenne évei egymillió, ha másnak adná ki és nem ingyen adná oda a kft-nek. Azaz évi hatmillióba kerül a kft.

És akkor még nem számoltuk, amit a "nemzeti programból finanszírozott rendezvények meghirdetéséért" a tagszervezetek fizetnek. Van egy saját lap, és a méhész tagszervezetek többet fizetnek benne a megjelenésért, mint az üzleti alapon hirdetők? Ahelyett, hogy olcsóbb lenne, vagy ingyenes. Ezen a módon át lehet tolni egy kis pénzt a nemzeti programból a saját kft-be. Jegyzem meg, EU jog ellenes...

Mindenki belefáradt az elnökségben. A régi elnökségi tagok meg az EB kussolnak, mert kiderülne, hogy támogatták a kft létrehozását. Inkább menjen minden botrány nélkül tovább, hátha akkor tör ki a botrány, amikor már az érintettek nincsenek itt, vagy elévült, vagy végre bejön valami üzlet, és akkor el lehet sikálni...


Re:Kft ügyek
« Válasz #477 Dátum: 2018. Szeptember 30. 09:44 »
Ezt írja Olvastam méhésztárs:
"... vagy elévült, vagy végre bejön valami üzlet,.."
Régen nevettem ilyen jóízűt.
Folyton azt hangoztattam, hogy a Kft. kiagyalói nem végezetek hatástanulmányt, piackutatást.
Úgy erőszakolták ránk a saját vérünk szívóját!
Egyetlen dolgot láttak tisztán,...ha az üvegforgalmazást kifogjuk az OMME vitorlájából...persze ehhez a méhészek megsarcolása, lehúzása szükséges, akkor vígan elél a Kft.
Most kijelenthetjük, hogy azok a méhészek tartják el a vérszívót, akik üveget vásárolnak tőle!
Az elősző időszakokra mondhattam volna, hogy a vezető impotens, de mivel most hölgy vezeti az OMME Kft.-t, erre nem találok frappáns kifejezést.
Katasztrófa az egész úgy ahogy van.
Nagyernyei Attila

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Kft ügyek
« Válasz #478 Dátum: 2018. November 18. 14:42 »
Üdv minkenkinek a küldött gyűlésről! Ma (végre) megtörtént a bili borítás KFT ügyben. Bővebben este.

Bicska
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Kft ügyek
« Válasz #479 Dátum: 2018. November 19. 13:32 »
Na és mi borult ki?