Kft ügyek

  • 510 válasz
  • 201152 megtekintés
*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Kft ügyek
« Válasz #375 Dátum: 2018. Március 01. 07:16 »
Kezdem elveszíteni a fonalat! Segíthetnétek megtalálni.
Idézet
QUQURIQ !!!

Kiskakas nem sokat tökölne, ha rá lenne bízva a megoldás!
Megszavaztatná az elnökséget, annak tudatában, hogy a Kft mennyire is veszteséges.
Aki a Kft mellett szavazott, (hogy ugyan így üzemeljen), kapásból etikai vizsgálatot indítanék "gyorsítottan" majd bizalmatlansági indítvánnyal javasolnám a küldöttgyűlésnek az azonnali leváltásukat!
Mert már azért az hogyan járja, hogy felvesznek havi ötvenezret, ( a méhészek által befizetett tagdíjából) csak azért, hogy a "méhészek " kicsikart pénzén alakított Kft elherdálja az OMME (mi) vagyonunkat!!!
Az EB remélem kellően odacsap a pince asztalra!
Egyébként, ha jól tudom, az EB is kezdeményezheti a Kft szanálását a vezetőség felé!

Kiskakas
Idézet
QUQURIQ !!!

Ha az üvegekből van a legnagyobb bevétel, miért nem vehetnének az OMME  kívüliek is!
Ha jól emlékszem az üvegnyomó klisé Nemzeti Programos pénzből lett csináltatva.
Az Unió nem az OMME-nek adta a kvótát, hanem minden magyar méhésznek.
Ebből kifolyólag, minden magyar méhészt megilletne a "közösségi" mézes üveg!
...és ezzel a Kft-nek is több pénze lehetne.
Persze, ez csak egy buta Kiskakas okoskodása...

Kiskakas

Eddig az volt a baj, hogy a Kft nem gazdaságos. Mindenki ezt fújta, éjjel nappal. Ment a vita az APPORT-rol, hogy hogyan, miként adta át a jogot az OMME, a Kft javára. Közben nem is olyan régen, ez a veszteségesnek titulált Kft, "fű alatt" meg kapta a 25 dkg OMME-s mézesüveg forgalmazását is. Ennek a kliséjét sem a Kft csinálta biztos.
Ergó: a vezetőség tömi a pénzt a Kft-be, mondván a mi érdekünk, azoké akik tagsági díjat fizetnek, és nem utolsó sorban, az "üvegező" méhészektől várják a Magyar mézfogyasztás emelkedését.
Az viszont tény, hogy soha senki nem állt elő a nyilvánosság elé, hiteles bizonyítékkal, a Kft gazdaságosságát illetően. Az is tény, hogy a Kft-ért a mindenkori OMME elnök a felelős. Tehát csak is töle függ az, hogy ha gazdaságtalan a Kft, akkor meddig tömik bele a pénzt. Ebben az esetben csak a beavatottak látnak tisztán, és így nem kérdőjelezhető meg a felelősségük sem.

Nemrég még azért "harcoltunk" hogy elmondhassuk a vásárlóknak, miszerint, Magyarországon termelt, tisztázott eredetű, bevizsgált, Magyar termelői  mézet csak is az ilyen OMME-s, (egyesületi) üvegben tudja megvásárolni.
Kérdezem én, hogy fogja vizsgálni azok mézét az egyesület akik nem tagja az egyesületnek?
Hogy fogja kompenzálni azokat a tagdíj fizető méhészeket, a nem tagdíj fizetőkkel szemben, akik ugyan annyiért vásárolják meg az üveget mint a tagok?

kiskakas
Az utolsó mondatoddal teljesen egyet értek!!
« Utoljára szerkesztve: 2018. Március 01. 07:45 írta atya »
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kft ügyek
« Válasz #376 Dátum: 2018. Március 01. 08:05 »
Továbbra is kérdezem, Tolna Megyei Méhészegyesület küldöttei mire szavaztak a kft megalapítása ügyében? Merthogy Gödöllő küldöttei nem támogatták a kft alapítást.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kft ügyek
« Válasz #377 Dátum: 2018. Március 01. 15:46 »
QUQURIQ !!!

Atya, ezt írod!

„Magyarországon termelt, tisztázott eredetű, bevizsgált, Magyar termelői  mézet csak is az ilyen OMME-s, (egyesületi) üvegben tudja megvásárolni.
Kérdezem én, hogy fogja vizsgálni azok mézét az egyesület akik nem tagja az egyesületnek?
Hogy fogja kompenzálni azokat a tagdíj fizető méhészeket, a nem tagdíj fizetőkkel szemben, akik ugyan annyiért vásárolják meg az üveget mint a tagok?”

Tudni kéne, hogy az OMME nem a vásárolt üvegekben értékesítőket vizsgálja, hanem csak és kizárólagosan a zárszalagosakat!
Egyszerű a válaszom az utolsó mondatodra!

Az OMME-n kívülieknek valamivel drágábban adja, de adja! Mert ez így lenne tisztességes!
Mert az OMME-n kívüliek és azok vásárlói is megérdemlik a gusztusos csomagolást!
A vásárló azt mondja, a méhésztől uborkás üvegben vettem a mézet…(nem azt mondja, hogy az OMME-n kívülitől!
Minden magyar méhész felelős a közös termékünkért!
Írod, „Az utolsó mondatoddal teljesen egyet értek!!”
..én is,
 („Persze, ez csak egy buta Kiskakas okoskodása...”)
…azzal a kiegészítéssel, hogy Te is csatlakozol Kiskakashoz!

Kiskakas




*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Kft ügyek
« Válasz #378 Dátum: 2018. Március 01. 18:24 »
P
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 16:07 írta oszkár »

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kft ügyek
« Válasz #379 Dátum: 2018. Március 01. 19:15 »
QUQURIQ !!!

Oszi!

Nézőpont kérdése!
...és az jól van, hogy mások befizetik a tagdíjat, és ugyan annyit kapjanak mint akik sajnálják?
Mindenki eldöntheti, hogy fizet, vagy nem!
Azt is tudja, hogy ha sajnálja a tagdíjat, nem vehet részt a támogatásban. Semmi sem kötelező!
Az üveg, egy gesztus, azt is aki akarja drágábban megveszi, vagy marad az uborkás üveg!
A vevői meg kacsingatnak a szép üveg felé!
Tehát semmi sem kötelező, de mindenki érdeke.

Kiskakas

Re:Kft ügyek
« Válasz #380 Dátum: 2018. Március 01. 20:01 »
Kukorikú szerinted ez így, támogatás?

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kft ügyek
« Válasz #381 Dátum: 2018. Március 01. 20:43 »
QUQURIQ !!!

Nem, nem támogatás, nem is beszéltem támogatásról!
Egy lehetőség, hogy az OMME-n kívülieknek is lehetőségük legyen a magyar méznek rangot adni a szép üveggel.

Kiskakas

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Kft ügyek
« Válasz #382 Dátum: 2018. Március 01. 20:46 »
P
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 16:08 írta oszkár »

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kft ügyek
« Válasz #383 Dátum: 2018. Március 01. 20:57 »
QUQURIQ !!!

Nézd Oszi!

Olyan nincs, hogy mindenkinek minden tetsszen!
Neked a szőke, nekem a szőke, barna, vörös és a fekete!
Nem vagyunk egyformák!
Az üveg már elég régen megvan, de még a Te szádból hallottam először, hogy nem tetszik!

"Ebben az üvegben is lehet jót is -rosszat is árulni."
..de nem mindegy, hogy mennyit! a 720 ml azért csak kevesebb mint a 730.
"Nem sajnálja, csak nincs rá szüksége."
Most nem Rólad van szó!
Van aki meg szívesen megvenné!
Ha jó a szövegértésed, feltételes módban írtam!

Kiskakas

Re:Kft ügyek
« Válasz #384 Dátum: 2018. Március 01. 21:15 »
Ezt írja Oszkár:
"Az OMME-es üveg is elég uborkásra sikerült,csak nem az van ráírva: ecetes."
Nagyon kíváncsi lennék arra amit Te készítettél.
Vagy megint csak a fikázás, kritizálás?
Anno ezzel nagyon sok munkaórát töltöttem Orosházán, és a legnagyobb kihívást a méhecske jelentette.
Egy üvegszerszámba csoda, hogy ezt a formát el lehetett készíteni.
És még valami.
Az összes megyében minden szaktanácsadó vitte a piacokra, hogy a vevők szavazzanak melyik forma tetszik.
Úgy emlékszem 5 közül lehetett választani.
A "logó" mindegyiken azonos volt, csak a forma változott.
Bevallom én sem erre szavaztam, (pedig kicsi közöm van az OMME-s üveghez) de el kellett fogadnom a többség akaratát, valamit ennek a szerszámnak a költségei voltak megfizethetőek.
Ennek egyszerű oka van, a normál üvegszerszámba egy betétet készítettek.
Ekkor még senki nem gondolt arra, hogy a méhészek lehúzásával egy Kft.-t fog eltartani az OMME-s üveg.
Az eredeti cél az volt, és így is indult, hogy a facettás üvegtől legyen olcsóbb.
Egyed Árpád, Mészáros József, és Izabella kisasszony is ebből éldegél.
Az üveg most is olcsóbb lehetne, ha Kft. nem volna.
De néhányan annyira ragaszkodnak ahhoz, hogy a méhészek megsarcolásával is fenntartják ezt a vérszívót.
Többször írtam, mondtam, és tiltakoztam, hogy civil szervezeten belül egy gazdasági társaság csak úgy tud nyereséges lenni, ha az oda befizető tagokat lehúzza.
No de ez már történelem, add elő a Te üveged, hátha abból nem 3 millió fogyna csak évente.
Nagyernyei Attila


*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Kft ügyek
« Válasz #385 Dátum: 2018. Március 01. 21:21 »
P
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 16:09 írta oszkár »

Re:Kft ügyek
« Válasz #386 Dátum: 2018. Március 01. 21:23 »
Nincs!
Üdv:Nagyernyei Attila

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Kft ügyek
« Válasz #387 Dátum: 2018. Március 02. 18:36 »
Üdv.Uraim!
Azt gondolom hogy főleg (szakmapolitikában)sok mindenben van eltérésünk,már a nézeteinket tekintve,de az hogy Nagyernyei Uram és talán még néhányan nagy munkát fektettek ebbe az egyébként gusztusos, és nem hivalkodó csomagoló eszközbe, az véleményem szerint elvitathatatlan.
Ha ezt valaki(fikázza)elfogadhatatlan,szerintem erre méltán lehet büszke a klubvezető.
És ha valaki olvassa az itt írottakat az enyémmel együtt az nem vádolhat elfogultsággal,de dob egy  hátast ha elolvassa a marketing topicban elkövetett írásomat is.

Re:Kft ügyek
« Válasz #388 Dátum: 2018. Március 16. 20:56 »
Holnap figyeljetek, mit mond Izabella ügyvezető a kft ügyeiről. Különösen érdekes lehet az a három kamionnyi cukor, amit forgalmazott a kft.

Különösen érdekes, hogy a kft. a közel négyszázezer forintos kaptármérleg forgalmazásába beszállt. A mérleg ugye több éve kapható. Szerény megítélésem szerint, aki ilyen mérlegre vágyott, az már vett. Persze a piacon mindíg lesznek új szereplők. Kíváncsi lennék, hogy az első három hónapban hány darabot adtak el.

Szóval holnap kft beszámolóra is figyelni kell!!!


*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kft ügyek
« Válasz #389 Dátum: 2018. Március 16. 21:26 »
Már bocsánat, de nem holnapután lesz az OMME OV ülése?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.