Kft ügyek

  • 510 válasz
  • 202226 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kft ügyek
« Válasz #195 Dátum: 2017. Január 14. 16:16 »
Szarból várat csak a wc-s néni tud építeni.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kft ügyek
« Válasz #196 Dátum: 2017. Január 14. 16:23 »
QUQURIQ !!!

...de tényleg komolyra fordítva, mi történhetett?

Kiskakas

Re:Kft ügyek
« Válasz #197 Dátum: 2017. Január 14. 16:32 »
Szerintem Ők megkapták a Kft. tényleges számait.  ;)
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:Kft ügyek
« Válasz #198 Dátum: 2017. Január 14. 17:35 »
Akkor most van új ügyvezető vagy nincs????

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kft ügyek
« Válasz #199 Dátum: 2017. Január 14. 17:53 »
QUQURIQ !!!

 A felszálló füst fekete, és nem szürke!
Így remélem, hogy újabb ügyvezetői kiírás lesz!

Kiskakas

Re:Kft ügyek
« Válasz #200 Dátum: 2017. Január 14. 21:53 »
Most akkor van új ügyvezető vagy nincs, kérdezi Bercsényi méhésztárs.
Csütörtökön még volt, talán még van is, de mégsem lesz.
Ebből derítsétek ki, hogy mi történhetett.
Lényeg az, hogy megválasztották, de mégse lesz kinevezve!
Jövő hét keddig várjatok, ha rajtam múlt volna Kft. sem lett volna.
Az üvegeladásokból az OMME vagyona pedig nőhetett volna.
Az OMME Kft. nagyon "Egyedi" volt, mert semmi koncepció, semmi ésszerű, megvalósítható ötlete senkinek soha nem volt.
Egyszer volt, régen volt, sajnos mégis igaz volt.
A Kft. veszteséges volt, most is az, meg az is lesz, ameddig a méhészek működtetik.
Miért?
Mert egyetlen olyan tevékenységet végez amiből bevétele származik, de az is úgy, hogy a méhészeket lehúzzák.
Miről beszélek?
A Kft. az OMME-s üvegből éldegél.
Ha nem lenne Kft. akkor az OMME éldegélhetett volna az üvegforgalomból, és mi pedig olcsóbban kaphatnánk.
Értitek?
A Kft. csak értünk van.
Ó elérzékenyültem.
Azért van értünk, hogy belőlünk éljen.
Nem folytatom, körülbelül ez a Kft. üzletpolitikája.

Nagyernyei Attila

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kft ügyek
« Válasz #201 Dátum: 2017. Január 14. 22:01 »
QUQURIQ !!!

...vagy csak azért legyen Kft, hogy eltartsunk egy-két családot a bevételből! (nem nyereségből)!!!
Szerintem, adjuk át azoknak az okos tojásoknak a Kft-t akik erőltetik a létét!
...de, az összes veszteséggel, és semmi profit injekció, semmi áfa átvállalás!
Megnézném, hogy milyen gyorsan szüntetnék meg a veszteségük pénznyelő automatájukat!

Kiskakas!

Re:Kft ügyek
« Válasz #202 Dátum: 2017. Január 15. 09:03 »
Te most Kft mészárlásra gondolsz?  :o

 ;D ;D ;D ;D ;D

Megérdemelnék, mert megtagadták a múltunkat!

(MAGYAR MÉH)

Pedig a megoldás is ez lett volna! Csak annyira magasan hordták / ják még mindig az orrukat, hogy a jó tanácsok valahogy nem jutnak el a füleikhez.

Ki mert volna felszólalni az OMME történelmi lapja ellen?

Nem mindig a vasalt öltönyök mögül, kopogó lakkcipőkön érkezik a legjobb megoldás!

Kéretik a mostani vezetésnek (a jobbik felének) erre figyelemmel lenni!
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kft ügyek
« Válasz #203 Dátum: 2017. Január 15. 11:52 »
QUQURIQ !!!

Gyuri!
"Nem mindig a vasalt öltönyök mögül, kopogó lakkcipőkön érkezik a legjobb megoldás"!
Arra gondoltál, hogy nem a ruha teszi az embert, de még a diploma sem?
Valaki vagy ért valamihez, vagy vegye körül magát olyanokkal akik tudják a szakmát képviselni...

Kiskakas

Re:Kft ügyek
« Válasz #204 Dátum: 2017. Január 15. 13:34 »
Ha továbbra is folyik majd a titkolódzás, és nem kerülnek nyilvánosságra a Kft. múltbeli - jelenkori- és jövőbeni ügyei , akkor nincs értelme az OMME-t sem tovább egybetartani, mert sohasem várható el majd az ŐSZINTESÉG, hiányozni fog továbbra is a BIZALOM.
Folytatódhat a pénz kifelé áramlása ellenőrizhetetlenül.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kft ügyek
« Válasz #205 Dátum: 2017. Január 15. 13:49 »
Ezért pedig a mindenkori OMME elnök felel.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Kft ügyek
« Válasz #206 Dátum: 2017. Január 15. 13:59 »
Aki élt eleget erre már régen rájöhetett (ruha téma), mert ugye bármit be tudok csomagolni akár mibe attól az még az marad.  ;)

A bizottságoknál is fontos lenne, hogy a tárgyalt témákat a honlapon nyilvánosságra hozzák és akit érdekel vagy van ötlete hozzá tudjon szólni. Az elnökséget megerősítendő kb 10 fő elnökségi tagot, átlag 25 fő bizottsági taggal = 35 fő észrevételeiből, javaslataiból próbálják most a legjobb megoldást megtalálni a felmerülő problémákra.

A többi 13.000-nek a tapasztalata, kapcsolat rendszere elveszik, vagy nem használjuk ki.  :(
Az interneten benyújtott javaslatoknak még költség vonzata sincs (pl terembérlet, útiköltség.....).
Így lindzzy nevű tagtársunk sem érezné, hogy az egyéb kenyérkereső (bányászati) tevékenysége miatt ki kellene maradnia a számára fontos bizottsági munkából.

Vagy maradunk a régi havi megjelenésű pártlapunknál és majd abból értesülünk arról ami ránk tartozik?
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kft ügyek
« Válasz #207 Dátum: 2017. Január 15. 19:49 »
QUQURIQ !!!

Tegye mindenki a szívére a kezét, és vallja be legalább magának, hogy ha a Kft deficitet termel, arányosan ahogy az idő halad, van -e értelme fenntartani?
Szerintetek, ha minden nagyon jól menne, eltitkolnák-e előlünk a nyereséget?
Mint Attila már többször leírta, Az üveget és az újságot az egyesületen belül is lehetne folytatni, sokkal, de sokkal nagyobb nyereséggel!
A cukor ügyet meg messze el kell felejteni, mert a hazai piac legdrágább cukorját árulják!
Más tevékenységi kőr meg jelenleg nincsen!
Arról nem is beszélve, hogy egyik kormány sem szereti, ha egy civil szervezet gazdasági tevékenységet folytat!
Így nem ügyvezetőt kell keresni, hanem fel kell számolni!
Részese voltam a deficites G.V. felszámolásának, mert rájöttünk mi vezetők, hogy így nem mehet tovább!!!

Kiskakas!

Re:Kft ügyek
« Válasz #208 Dátum: 2017. Január 17. 09:07 »
                                                           HÁBORÚ vagy BÉKE?
Mint tudjátok ma lesz az OMME központban a Kft. nap.
Végre!
A Zöld Méhészfórumon, Bezzeg László elnökségi tag tollából olvasom a következőket:
"- Kft: az azért enyhe csúsztatás,hogy a cukor is és pláne az üveg, mindenhol máshol olcsóbb, van pár hely de: az én véleményem az, és ezt pl a legutóbbi elnökségin is elmondtam, ha már megvan ez a kft, nem megszüntetni kell, hanem megnézni, hogyan lehet sokkal jobban a méhészek hasznára működtetni.."
Én azt gondoltam már előrébb tartunk.
Éppen 3 évet késtünk ezzel.
Akik olvassák a Méhészklubot, tudják, hogy hányszor vetettem fel, hogy a Kft. alapítása előtt nem volt piackutatás, hatástanulmány, nem volt gazdaságossági számítás.
Hát persze, mert erre nem volt idő!
A Kft. alapításának célja a  MÉHÉSZET szaklap tönkretétele és annak felelős szerkesztőjének, a jelenlegi OMME elnöknek Bross Péternek az eltávolítása volt.
Ezt az elvetemült gondolatot azonnal meg kellett valósítani, és ebbe nem fér bele holmi hatástanulmány, meg mindenféle felmérés.
Annyi jó hír azért van, hogy a két főkolompos már nincs benne a jelenlegi vezetésben, így a cselszövésük teljesen meghiúsult.
A BÉKE alapja a korrekt, tényfeltáró tájékoztatás Kft. ügyben.
A HÁBORÚ alapja a maszatolás, a sumákolás, a mellébeszélés, a levegőben lógó, megválaszolatlan kérdések sokasága.
Ha most kezdenek azon ötletelni, hogy mit kéne csinálnia ennek az agyrém vállalkozásnak, akkor még lejjebb fogunk süllyedni.
A Kft. alapítása körüli szabálytalanságokról nem is beszélve.
Egy megszüntetett Kft. (mert figyelmetlenek voltak, és névazonosság miatt törölték az "elő Kft-t) majd utána úgy állítottak ki számlákat, hogy már nem is létezett a cég, ez mi?
Próbáljátok ezt megcsinálni magánszemélyként, lehet kattanna a bili....cs.
Ezt úgy hívják, hogy fiktív számláz..s!
Nem létező cég nevében számlát állítanak ki?
Ezzel kéne  a tisztelt elnökségnek foglalkoznia, és a felelősök megnevezésének nyilvánosságra hozása mellett, megszüntetni az OMME és az összes méhész vérszívóját.
Ez a BÉKE alapja.
Ha pedig az elnökségen belül valakinek ennyire tetszik a méhészek lehúzását szem előtt tartó "vállalkozás", oda kell neki adni, hogy üzemeltesse.
Remélem név szerinti szavazás lesz a Kft. további sorsáról, mert akkor a számonkérés sem maradhat el.
Tehát Bezzeg László felvetésére, hogy
"....a legutóbbi elnökségin is elmondtam, ha már megvan ez a kft, nem megszüntetni kell, hanem megnézni, hogyan lehet sokkal jobban a méhészek hasznára működtetni.."
A Kft.-t úgy lehet a méhészek hasznára legjobban működtetni, ha a veszteséget visszafizetik az OMME kasszájába, és azonnal abbahagyják ezt az ámokfutást, és az ötletelést.
Nekem erről ez a szilárd véleményem.
Nagyernyei Attila

Re:Kft ügyek
« Válasz #209 Dátum: 2017. Január 17. 15:06 »
"....a legutóbbi elnökségin is elmondtam, ha már megvan ez a kft, nem megszüntetni kell, hanem megnézni, hogyan lehet sokkal jobban a méhészek hasznára működtetni.."

 Az a sokkal jobban, még több pénz kifizetését jelentené (az egy hivatali hölgyön kívül) a Kft-ben dolgozó tagtársainknak?

;D ;D ;D ;D ;D

És mi jár annak aki eddig is így csinálta, és annak aki hagyta, hogy így csinálják, sőt annak aki elnézte a két előzőt?  ;)

Esetleg Vivaldi osztályozhatná a teljesítményüket!  :D
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!