Kft ügyek

  • 510 válasz
  • 201258 megtekintés
*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kft ügyek
« Válasz #450 Dátum: 2018. Április 10. 22:15 »
QUQURIQ !!!

Atya ezt írod!
"Azért nem kellene álszenteskedni, mert Bross minden kétséget szétoszlatott a Kft. -vel kapcsolatban.
Vagy te szombaton másképpen hallottad?"

Kár, hogy nem olvastad az április 9. beírásomat, amire előre megadtam a választ.

Ezt írtam:
"Addig meg Brossnak el kell fogadtatni a beszámolót, hogy ne kelljen megismételni a közgyűlést...
"Szakma politika"

Szerintem ehhez az egész herce-hurcához Brossnak van a legkevesebb köze!
A volt ex elnök, Dr. Mészáros László neve jobban illett volna.
Ugyanis a Kft 2x -i alapítása az Ő nevéhez is fűződik!
A későbbi bonyodalmak és titkolózások is erre az időre vonatkoznak, emlékezzél csak vissza Fáskerti Lacira?
Az a leg kellemetlenebb az életben, ha más fekáliáját kell valakinek eltakarítani...

Kiskakas
« Utoljára szerkesztve: 2018. Április 10. 22:46 írta kiskakas »

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Kft ügyek
« Válasz #451 Dátum: 2018. Április 11. 07:13 »
Én olvasom az írásokat, és szerintem meg is értem őket. De lehet hogy mégsem??
Az ebben a témában, az általam olvasott írások alapján nyugodtan kimerem jelenteni, hogy ez az egész a "nagy hú-hó a semmiért".
Már leírtam, hogy semmivel nem jutunk előrébb, ha hátra mutogatunk. Most, most van, és ha valaki tenni akar azért, hogy ne legyen a Kft. a méhészek "piócája", akkor bizony tenni kell.
Egyszer és mindenkorra le kéne már zárni azt, hogy különböző csatornákon juttatják el a félinformációkat a méhészekhez.!
Ha valakit zavar, vagy sért az a szó, hogy őszinteség, akkor legyen egyenes beszéd, de valami legyen. Engem igazán egyik sem zavar, csak nagyon várom hogy mikor teszik meg.
Ezt írtad:
"Addig meg Brossnak el kell fogadtatni a beszámolót, hogy ne kelljen megismételni a közgyűlést...
"Szakma politika"
Nem is értem hogy ez hogy lehet opció, amikor egy Kft.-t nem szerelemből hoznak létre, és mostanra már teljesen mindegy hogy mi volt a fedő sztori a létrehozásért. Egyszerűen nem működik a Kft.!!!
Tehát Bross azért fogadtatta el a beszámolót, (bár elmondása szerint, Ő nem támogatta, és nem fogadta el) hogy spóroljon a méhészeknek, egy esetlegesen újra összehívott rendkívüli küldöttgyűlést.  Ez mi ha nem álszent duma??
És az hogy szerinted: "ehhez az egész herce-hurcához Brossnak van a legkevesebb köze!"
Bevallom, ezt sem teljesen értem!
Bross vezeti az egyesületet, vagy nem?  Azt beszélitek, hogy van az az "erős"  négyes a vezetésben. De hol van az az erős hetes??  A most a napokban lezajlott "egyik" belső vitánál, sikerrel vétózták meg azt az indítványt, amit az "erős" négyes tett ellene. Akkor most nem kéne őszintén elbeszélgetniük a Kft. sorsáról, azokkal akik szimpátia iránt nem támogatták azt a bizonyos indítványt?? Ha az elnökségnek "dönteni-e" kellene (szavazni) akkor most is meg lehetne a többségi szavazat.  Vagy nem??
Lehet hogy az őszinteség is hozna annyit a "konyhára", mint egy megismételt küldöttgyűlés!!

Üdvözlettel:
Elekes László 
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kft ügyek
« Válasz #452 Dátum: 2018. Április 11. 08:09 »
QUQURIQ !!!

Laci,látom még mindig nem érted, de erről nem is tehetsz, úgy ahogy a többi méhész sem, meg Bross sem!
Szerinted miért van ez így?
Mert a mai napig a "halandók" nem szembesülhettek az eredeti pénzügyi beszámolóval, amit alakulás óta rejteget a Kft mindenkori ügyvezetése!
És most megkaptad a választ a kérdéseidre.

Kiskakaks

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Kft ügyek
« Válasz #453 Dátum: 2018. Április 11. 09:19 »
Laci!
Miért akarjuk gurítani a kockát??
Idézet
Mert a mai napig a "halandók" nem szembesülhettek az eredeti pénzügyi beszámolóval, amit alakulás óta rejteget a Kft mindenkori ügyvezetése!
És ezért nem értem én az egészet??
Ez szerinted nem elég indok semmire?? Az OMME vezetője nem tehet semmilyen lépést ez ügyben?? Kér - utasít - számon kér - felmentésre javaslatot tesz. De ehhez kellene konszenzus, főként a "saját csapatában", már ha van ilyen.
Ehelyett mi van? tedd le had hűljön, terelés, mismásolás, stb.
"addig jár a korsó a kútra, még áldott állapotba nem esik a vízhordó lány"
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kft ügyek
« Válasz #454 Dátum: 2018. Április 11. 09:28 »
QUQURIQ !!!

Laci!
Egyszer már ugyanezt az ügyet kitárgyaltuk.
Mindenkinek módjában áll a jog útján az igazát érvényesíteni, úgy ahogy annak idején Neked is állt a zászló.
Mi ezért nem lépünk...
Ők meg azért nem lépnek...
Pont.
Egyszer úgy is kiborul a bili...
...és, hogy elindult a méhész szezon, időhúzásnak jó!...

Kiskakas

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Kft ügyek
« Válasz #455 Dátum: 2018. Április 23. 07:17 »
Üdvözlet mindenkinek!

A küldöttgyűlésen a KFT beszámolója enyhén szólva komikus volt.
Minden előadó, aki ki akart vetíteni némi képi, illetve írott anyagot, az meg tudta tenni, kivéve Izabella ügyvezető asszonyt. Nem a számítógép romlott el, nem is a kivetítő. Az ügyvezető asszony egy excell file-t hozott magával (a hivatalos válasz szerint), és a kivetítőre kapcsolt laptopon nem volt OFFICE programcsomag, amivel ezt meg lehetett volna nyitni. Ez mondjuk számomra furcsa, mert ha a Power Point (prezentációs szoftver) telepítve van, akkor EXCELL is van, mert mindegyik a Microsoft OFFICE csomag része..... Akkor meg a verziószám nem stimmelt esetleg...

Bennem már ez a malőr is kételyeket vet fel az ügyvezető asszony alkalmasságáról. A 12 éves lányom is tudja, hogy a PDF formátumot minden 10 évnél fiatalabb számítógép olvassa. A mentése is roppant egyszerű, nem igényel informatikusi diplomát, és egy ügyvezetőtől ez nagyon is elvárható lenne!

Egy mikro-vállalkozásban igenis követelmény, hogy az ügyvezető tudjon PDF-et menteni, e-mailt küldeni, legépelni egy WORD dokumentumot.... Izabella ügyvezető asszony ráadásul nem 70 éves, nem hiszem, hogy távol áll tőle a számítógép napi szintű használata. Arról nem is beszélve, hogy Ő is nyilván tudja, hogy a KFT kényes kérdés, igazán megérdemeltünk volna egy szépen megszerkesztett prezentációt SZÁMOKKAL, ADATOKKAL, egy mezítlábas EXCELL file helyett, amit ráadásul ki sem lehetett vetíteni.Elhiszem, hogy nagyon leterhelő napi szinten foglalkozni a sok megrendeléssel, a napi ügyekkel, de erre igenis időt kellett volna fordítani. Egy jó prezentáció kérem olyan, mint a szép frizura: gyönyörködtet! :)

A lényeg: Eldarálta a számokat, megnyugtatott minket, hogy a 13 millió forint alaptőke megvan, 3,6 millió a nyereség. ELŐRE SZÓLOK, LEHET, HOGY NEM PONTOSAN EMLÉKSZEM A SZÁMOKRA!

Amin fennakadtam, az, hogy KörmendyRácz János felszólalása, amiben elmondta, eddig 36 millióban van az OMMÉ-nek a KFT. A számra lehet, hogy megint nem teljesen pontosan emlékszem.
NAGYON jó lenne egy valós pénzügyi jelentést látni.

Mennyi a vagyon, mennyi a kiadás, mennyi a haszon.. 

Később folytatom.

Bicska
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Kft ügyek
« Válasz #456 Dátum: 2018. Április 24. 07:37 »
Tökéletesen egyetértek Bicska hozzászólásával.
Véleményem szerint a küldöttek lenézése, semmibe vétele ez a lekezelő stílus.
Ettől függetlenül továbbra is az a véleményem, hogy nem Izabella kisasszony készülékében van a hiba.
Ha a küldöttek ezt megengedik, jól teszi, hogy él a lehetőséggel.
Ennyit, ennyi munkával hol lehet keresni?
Lehet a Kft. élén akárki, az egész elv hibás!
Civil szervezeten belül gazdasági társaságot csak úgy lehet nyereségessé tenni, ha a tagságot lehúzzák.
Mit nem lehet ezen megérteni?
Ha pedig olyan termékkel próbálkozik kereskedni a Kft. amit a piacon más résztvevők is forgalmaznak, akkor bújik ki a szög a zsákból.
Lásd cukor.
Nekem az üveg fáj a legjobban, nem tagadom.
Nem ezért találtuk ki, hogy úszómesterek, kettős Kft-t vezetők, majd csinibabák éldegéljenek az üveg eladásából, az-az belőlünk.
Órákat küzdöttem annak idején az Orosházi Üveggyár kereskedelmi igazgatójával az ártárgyaláson.
Akkor éppen Környén voltunk szaktanácsadói értekezleten, amikor sikerült megállapodnunk.
A szakik majd le estek a székről amikor bejelentettem, hogy mennyibe fog kerülni az OMME-s üveg.
Bross Péter két nap múlva aláírta a megállapodást az OMME központban.
Ez fáj nekem, hogy az akkor kialkudott ár semmibe vész, mert mindenféle csacska-macskák, nulla üzleti érzékkel szórakoznak velünk!
Az elnökség kisebb része meg azon görcsöl továbbra is, hogy mit kéne a Kft.-nek csinálnia?
Ha rajtam múlna azonnal felfüggeszteném a Kft. működését, a kitalálóit pedig számon kérném.
Látható ez a görcsös megfelelési kényszer, mert nem mernek a tükörbe nézni azok akik még hisznek ebben az agyrémben.
A Kft.-nek egyetlen célja volt (és burkoltan most is ezt) a MÉHÉSZET szaklap, és annak felelős szerkesztőjének alávágni.
Aki (akik) ez kitalálta meg kell nevezni, mert 14.000 méhész nem szívhat egy bosszút forraló miatt.
Véleményem szerint nyugodt, higgadt körülmények között kéne a hogyan továbbról beszélgetni, de az elnökség tagjait a hátsó padba ültetni, és független szakértővel megvizsgáltatni, hogy a számok valósak e amit Izabella elhadart.
Ha nyereséges is lenne a Kft. ne örvendjetek, mert az a mi zsebünk kárára lett.
Az üvegforgalmazással vissza kell térni az eredeti szerződéshez, azon a napon olcsóbban kapjuk, és azon a napon a Kft.-től is megszabadulunk.
Nagyernyei Attila

Re:Kft ügyek
« Válasz #457 Dátum: 2018. Április 25. 15:46 »
KfT ,avagy  a korlátlan -kollektív-felelősséggel megszületett  felelőtlenség !

A KfT létrehozása hozta magával a mostani akutt helyzetet .

Egyetértek N. Attila soraival,aggódásával, megállapításaival.

Ilyen nagy létszámú ,és jól "megvezetett" tagság mellett nem látok esélyt a változtatásra,hacsak csődöt nem jelent a KfT.

A személyi felelősség főleg azok részéről vethető fel, akik felelőtlenül, üzleti terv nélkül, rázúdították a szervezetre a céget.

Csak "hab a tortán" , hogy -ugyanakkor" nincs rendben az alapító okirattól kezdve semmilyen dokumentum sem.

Na akkor mi a járható út -magyar módra- ?
  (toldozgatás,javítgatás,törvényesség mezsgyéjén való sertepertélés,majd lesz valahogy,agyonhallgatás,) kb. ez látszik körvonalazódni !
A felelősség  az nem ,hiszen a tagság, meg a bizottságok mindent "szentesítenek".

                                    üdv. E. János

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Kft ügyek
« Válasz #458 Dátum: 2018. Április 26. 09:47 »
Kft folytatás...

János! Pont arra a dologra világítottál rá, ami a legjobban szúra a szemem:

-Üzleti terv hiánya!!!!

Nekem van egy KFT-m, és két BT-m, mindegyiket más-más céllal alapítottam, de egyiket sem azét, hogy majd lesz valami, csinálok egy céget. Anno lehetett olyan véleményeket hallani, hogy a KFT azért kell, mert ha majd nem lesz NP, ez tartja el az OMME-t. A gondolat önmagában szép, de nézzünk kicsit mögé. Mi az a tevékenység, amit a KFT folytat, és az OMME nem tehette volna meg? Lapkiadás? A Mérnök Kamara is ad ki lapot (Mérnökújság) mégsem csinált erre egy KFT-t. Üvegforgalmazás? Előtte is forgalmazott üveget az OMME, sőt, olcsóbb is volt. Ajándéktárgyak, szerintem ezt is meg lehet oldani egyesületi kereteken belül, sőt, még a cukor értékesítést is.

Lássuk mi kell egy KFT működtetéséhez:

-bankszámla (banki költségek)
-könyvelő, esetleg könnyvizsgáló
-ügyvezető
-esetleg személyzet

Ezekből az első hármat meg lehetett volna úszni, ha a KFT tevékenységét az OMME végzi..

Most nézzük meg, mi történik a haszonnal, amit a KFT termel, az hogy jut vissza az OMME-ba.
Ki lehet venni osztalékként. Ez után pedig adózni kell! Tehát csökkenti a hasznot. Költsége van az átutalásnak is...

Történt a küldöttgyűlésen pár felszólalás a KFT mellett.
Az első méhésztárs arról beszélt, hogy milyen szépen meghozta a cukor rendelést a KFT, minden szép és jó volt.
A második, perig arra hivatkozott, hogy a gyerektől nem elvárható, hogy azonnal tudjon olvasni-írni, amint iskolába kerül.

Hölgyeim és Uraim! A KFT üzlet. Szigorúan üzlet. Nem a gyermekünk, nem a családtagunk. Azért lett létrehozva, hogy profitot termeljen az OMME-nek. Ha a működtetésével kevesebb pénz jön be, mintha az OMME végezné a tevékenységet, az üveg pedig drágább lett, akkor ez a tevékenység: BUKTA.
Valamint jó munkahely az ügyvezető asszonynak. Innen folytatom.

Bicska
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Kft ügyek
« Válasz #459 Dátum: 2018. Április 26. 20:04 »
Bicska méhésztárs rátapintott a lényegre amikor ezt írja:
"-Üzleti terv hiánya!!!!"
Nézzétek vissza a Kft-ről szóló első hozzászólásokat!
Én is ezerszer leírtam, hogy nem volt hatástanulmány, üzleti terv!!!!!!
Amikor elindítanak egy vállalkozást illik felmérni a lehetőségeket és, hogy mi várható az új jövevénytől.
Ez az OMME Kft, alapításakor kimaradt, ami épületes bizonyíték arra, hogy egy torz elme bosszúvágytól fűtött ordas kitalációja volt.
Ezért szív 14.000 méhész!
Még mindig azon rugóznak, hogy mit kéne ennek a torszülöttnek csinálnia, hogy nyereséges legyen.
Megsúgom (amit már többször leírtam), nyereséges csak a méhészek kárán, a méhészek lehúzása útján tud a Kft. lenni.
Ennek módja a tandíjemelés, vagy az üveg árának emelése.
Semmi olyan termék nem létezik amit legalább már vagy százan nem forgalmaznak.
Így a Kft. nem életképes, csak akkor ha a méhészek továbbra is azt szeretnék, hogy drágábban kapják az üveget, cukrot stb.
Elképesztő , hogy nincs senki aki rácsapjon az asztalra, hogy elég ebből az ámokfutásból.
Az EB-re nem számíthatunk, minden lepereg róluk.
Nagyernyei Attila

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kft ügyek
« Válasz #460 Dátum: 2018. Április 26. 21:25 »
QUQURIQ !!!

Érdekes egy szervezet ez az OMME?
Senki nem fél egy átfogó pénzügyi vizsgálattól!
Eztán kíváncsi lennék, hogy kivel vitetnék el a "balhét" a pénzügyi szabálytalanságok miatt???

Kiskakas

Re:Kft ügyek
« Válasz #461 Dátum: 2018. Május 25. 07:21 »
Olyan régen hallottunk Izabella kisasszonyról, hogy már kezdek aggódni érte.
Üzenem neki, hogy mióta csendben van, a cukor ára már itt tart:
"Friss cukor ár Zalaegerszegen 145 Ft/kg. 25 kg-os zsákokban
Hock János út. 55.
Érdeklődni telefonon: 06 30 2679001 Miklós Gábornál."
Remélem az OMME Kft. felszámolásának előkésítésen szorgoskodik.
Vagy valami óriási bomba üzletet fog bejelenteni, amiből végre a méhészek és az OMME is nyerhet?
Ne ringassátok magatokat álmokban, az elnökség sem tudja mitévő legyen, különösen azon része akik kieszelték a lehúzásunkat.
Nagyernyei Attila

Re:Kft ügyek
« Válasz #462 Dátum: 2018. Június 28. 08:01 »
Az OMME-s (a mi újságunk) belső borítóján olvasom Izabella kisasszony bomba cukorakcióját.
A 25 kg-os kristálycukor telephelyi ára 153 Ft/kg
A 25 kg-os kristálycukor házhoz szállítva 170 Ft/kg
Nézzük ezen bombasztikus áron kívül amit a MI Kft.-nk kínál milyen lehetőségeink vannak még.
Friss cukor ár Zalaegerszegen 145 Ft/kg. 25 kg-os zsákokban
Hock János út. 55.
Érdeklődni telefonon: 06 30 2679001 Miklós Gábornál.
Aztán a nagy poén ugyancsak az OMME-s újságban!
25 kg-os kristálycukor házhoz szállítva 153 Ft/kg
25 kg-os kristálycukor telephelyi ára 140 Ft/kg
De jó, hogy van Kft.-k.
Ezerszer elmondtam, leírtam, hangoztattam, hogy ez az agyrém ebben a formában csak úgy tud életben maradni, ha a méhészek megszánják, és vesznek tőle cukrot.
De ki az a bolond aki sokkal drágábbért vesz csak azért, hogy ez az agónia még tartható legyen?
A Kft. csak úgy tud az élet-halál mezsgyéjén manőverezni ha minket lehúz!
Kinek az érdeke a Kft. további léte?
Azoknak az elnökségi tagoknak akik kiagyalták.
Minek ezt cifrázni.
Véleményem szerint az EB-nek is óriási felelőssége van, hogy engedi a méhészek kicsontozását.
Akinek tetszik a Kft. tartsa meg magának!
Ha az újságot nem a Kft.-n keresztül kapnánk, vagy az üveget az eredeti, jóval olcsóbb formában, azon a napon becsuklana a méhészek vérszívója.
Mire jó ez az erőfitogtató bohóckodás a pénzünkkel, még nem jöttem rá.
Egyet tökéletesen tisztán látok.
Izabella kisasszony elődjei sorsára fog jutni, de bárki is jön a helyére a Kft.-t nem tudja nyereségessé tenni, hacsak nem járulunk hozzá a további megsarcolásunkhoz.
Félreértés ne essék, nem Izabella kisasszony szégyene a jelenlegi állapot, hanem azoké akik kiagyalták ezt a borzalmat.
Őket kell felelősségre vonni, és nagyon messzire eltávolítani az OMME-tól.
Vannak köztük jogvégzettek akik ismerik a törvényeket.
"Aki másnak kárt okoz, köteles megtéríteni."
Ők ismerik a Ptk.-t, tudják miről beszélek.
Azzal kezdeném, hogy a Kft. működése óta mennyivel emelkedett az OMME-s üveg ára?
A számlákat visszakeresve kifizettetném velük az okozott kárt a megsarcolt méhészeknek!
Aztán az OMME-nak utalandó 2 Ft-okról sem feledkezzenek meg az urak!
Az a javaslatom, hogy verjük el rajtuk a port közösen.
Én a küldöttgyűlésen ezt szívesen elővezetem.
Nagyernyei Attila

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kft ügyek
« Válasz #463 Dátum: 2018. Július 14. 23:11 »
QUQURIQ!!!

Végre kezd kitisztulni az ég a KFT felett!
Ezt várta minden OMME tag, (ja vagy mégse? Kiknek a lelkét nyomják az elvesztett milliók?)
Lehet, hogy elindul az OMME felvilágosodásának a korszaka?

Kiskakas

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kft ügyek
« Válasz #464 Dátum: 2018. Július 14. 23:25 »
QUQURIQ!!!

Végre kezd kitisztulni az ég a KFT felett!
Ezt várta minden OMME tag, (ja vagy mégse? Kiknek a lelkét nyomják az elvesztett milliók?)
Lehet, hogy elindul az OMME felvilágosodásának a korszaka?

Kiskakas

GRATULÁLOK.
Igen f@sz@. Kellett néhány év a megvilágosodáshoz.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.