Kft ügyek

  • 510 válasz
  • 201360 megtekintés
*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Kft ügyek
« Válasz #435 Dátum: 2018. Április 09. 06:57 »
Idézet
Akkor azt is hallottad, hogy egyedül Bross Péter nem fogadta el a Kft. beszámolóját.

Akkor az ott feltett kérdésekre, mely az ügyvezető asszonyhoz szóltak, miért Bross Péter válaszolt mindenre?
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Kft ügyek
« Válasz #436 Dátum: 2018. Április 09. 08:10 »
"2017 juniusában, alig két héttel azután, hogy Mészáros József a kft ügyvezetője lett, "

Itt nem stimmel az időpont! Az említett úriember egy évvel korábban kapta meg ezt a pozíciót.

Üdv. jani bátya

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kft ügyek
« Válasz #437 Dátum: 2018. Április 09. 08:16 »
QUQURIQ !!!

Igen hallottam, Kiskakas sem fogadta volna el, valós pénzügyi beszámoló nélkül!!%!

"Akkor az ott feltett kérdésekre, mely az ügyvezető asszonyhoz szóltak, miért Bross Péter válaszolt mindenre?"

Mert tudta, hogy a küldöttek jelenleg még semmi áron nem fogják megszüntetni a Kft-t.
...ha bár, már a szemek kinyíltak, a fülek hallani is kezdenek, csak az a fránya torok, ott jön ki kevés hang ...
Addig meg Brossnak el kell fogadtatni a beszámolót, hogy ne kelljen megismételni a közgyűlést...
"Szakma politika"
Ki jönne szívesen április végén, május elején szavazgatni...(a Kft akkor sem adná ki a pénzügyi labirintusát)...

Kiskakas

Re:Kft ügyek
« Válasz #438 Dátum: 2018. Április 09. 08:43 »
Baromi bonyolult lehet egy ilyen mikró Kft. pénzügyi mérlegét elkészíteni.
Egy összeadás, és kivonás az egész.
Szerintem úgy gondolkodnak, hogy ezt meg kell bonyolítani, hogy a nagyérdemű elvesszen a számok rengetegében.
Aztán jön egy sokat szajkózott kérdés,.... hogy veszteséges, vagy nyereséges a Kft?
Na ezt kell úgy csavargatni, hogy a legszebbet mutassa.
Meddig fog menni ez a szembekötősdi?
Szerintem ebben az évben mindenképpen kiborul a bili, mivel a küldöttek nagy többsége kifejezte azon akaratát, hogy a Kft.-nek legyen Felügyelő Bizottsága.
Én úgy tudom, hogy ezt a törvény is előírja, bár lehet ez ránk nem vonatkozik.
Én mindenképpen a "mogyorózással" kezdeném.
Azok akik ezt ránk erőltették, felelősségre vonnám!
Ez az alap, majd jöhet a vizsgálódás.
A legnagyobb döbbenete számomra, hogy még mindig annak örülnek a küldöttek, hogy 7.5 millióval drágábban kapta  a tagság az OMME-s üveget.
Ez ez a pont ami rendkívül zavar, mert az egységes OMME-s üveg csak úgy tud újra olcsóbb lenni, ha visszatérünk az alapokhoz, és kivesszük a Kft. kezéből a számlázási trükköt.
A Kft. ugyanis az üvegforgalmazásban fizikailag nem vesz részt, csak keresztül futtatják rajta a számlát, amelynek 7.5 milliós "lehúzás" a vége.
Ez miért tetszik a küldötteknek, számomra fogalom.
Nagyernyei Attila


Re:Kft ügyek
« Válasz #439 Dátum: 2018. Április 09. 10:12 »
"2017 juniusában, alig két héttel azután, hogy Mészáros József a kft ügyvezetője lett, "

Itt nem stimmel az időpont! Az említett úriember egy évvel korábban kapta meg ezt a pozíciót.

Üdv. jani bátya
Gyorsabb voltál, mint én, igen, 2016 nyarától volt ügyvezető. Én is javítottam, amikor ismét gép elé kerültem.

Amikor ügyvezető lett a kft-nél, azonnal elkezdte a módosítást a tulajdonos tudta nélkül!

Megírélésem szerint nem csak a tulajdonosokat vezették félre! Ha ezt a "korrekciót" nem tették volna, akkor minusz egymillióval zárta volna a kft azt az évet.

A többi contvázról még nem is beszéltünk. Ha egyszer valaki belenéz a könyvekbe kötelező lesz neki valami védősisak, hogy a csontvázak nehogy rádőljenek!!! Ha kifizeti a kft az OMMÉ-nak, meg a NAV-nak járó milliókat, lehet, hogy egy perc alatt elveszik a törzstőke fennmaradó része?
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kft ügyek
« Válasz #440 Dátum: 2018. Április 09. 10:56 »
QUQQURIQ !!!

János ezt írod!
"Sajnos mindkettőtöknek igaza van. Mind a ketten felelnek ebben a kérdésben."
Nem, nekem van igazam!
Azt vajon tudja-e Izso60, és a küldöttek, hogy a könyvvizsgáló miért nem feszegeti ezt a 10 éves bérleti szerződést?

Vajon tudják-e, hogy miért csak egy bizonyos időtől könyv vizsgált a könyvvizsgáló?
Tudják e, hogy melyik könyv vizsgáló segítségével, indult a Kft?
Tudják e, hogy kinek az agyában született meg az 50 évre nyújtott bérleti viszony?
Most hol van ez a személy?...
Kiskakas csak QUQORÉKOL, persze feleslegesen, pont ezért állt fel a küldötti székből, mert látta, hogy az évek óta tartó QUQORÉKOLÁSA, nem szuggesszív, nem figyelmet érdemlő, talán sokan kötözködőnek vélték...
Ne felejtsétek, hogy a beton fal is egy után el kezd porladni...

Kiskakas



Re:Kft ügyek
« Válasz #441 Dátum: 2018. Április 09. 11:05 »
QUQQURIQ !!!

János ezt írod!
"Sajnos mindkettőtöknek igaza van. Mind a ketten felelnek ebben a kérdésben."
Nem, nekem van igazam!
Azt vajon tudja-e Izso60, és a küldöttek, hogy a könyvvizsgáló miért nem feszegeti ezt a 10 éves bérleti szerződést?
Feszegette, le is írta a könyvvizsgáló jelentésében!

Idézet
Tudják e, hogy melyik könyv vizsgáló segítségével, indult a Kft?
Ugyanaz a könyvvizsgáló. Kifogásolta is, hogy nem volt értékbecslés. Sem erre, sem a szerszámra. A szerszám egyébként ugyanaz a kérdéskör.

Idézet
Tudják e, hogy kinek az agyában született meg az 50 évre nyújtott bérleti viszony?
...
Kiskakas

Azt nem tudom, de Mészáros József írta meg a papírt, ami alapján elindult. Izabella pedig elfogadva aláírta a beszámolót.
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kft ügyek
« Válasz #442 Dátum: 2018. Április 09. 11:54 »
QUQURIQ !!!

"Feszegette, le is írta a könyvvizsgáló jelentésében!"

Érdekes, a küldötteknek nem fontos ez a tényező?

"Ugyanaz a könyvvizsgáló. Kifogásolta is, hogy nem volt értékbecslés. Sem erre, sem a szerszámra. A szerszám egyébként ugyanaz a kérdéskör."

Kinek lett volna a feladata és jogköre az értékbecslést megcsinálni?...és miért nem tette meg!
Erről mit tudott a küldöttgyűlés?

"Azt nem tudom, de Mészáros József írta meg a papírt, ami alapján elindult. Izabella pedig elfogadva aláírta a beszámolót."

Kiskakas most egy kicsit bizonytalan lett!

Most jönnek a naív kérdések?

1. Mészáros József ebben az időben milyen funkcióban volt az OMME-ban?
2. Mészáros Józsefnek, volt e köze ebben az időben a Kft-hez?
3. ...és mi?

Valamikor, ha jól tudom mind a két titulusa egyszerre működött, Mészáros József mint OMME ügyvezető, ...és mint Kft ügyvezető megírhatta-e ezt az 50 évről szóló bérleti hosszabbítást?
...az OMME részéről mint Mészáros József?
...a Kft részéről mint Mészáros József?
Teljesen belezavarodtam ezekbe a csiki-csuki kérdésekbe...

Ja és még egy...
"Azt nem tudom, de Mészáros József írta meg a papírt, ami alapján elindult. Izabella pedig elfogadva aláírta a beszámolót."

Izabella aláírta Egyed Árpádtól (előző ügyvezető) az átadás- átvételt?
Tudta, hogy mit vett át Izabella?
Ha tudta, úgy elhiszem, hogy elfogadva aláírta a beszámolót...
...és azóta sem tette senki elé az eredeti 10 évről szóló dokumentumot?

Hm!

Kiskakas





Re:Kft ügyek
« Válasz #443 Dátum: 2018. Április 09. 18:20 »
Véleményem szerint, ha az alapító okirat tartalmazza az apport lejárati idejét /10 év ingyenes iroda használat/ akkor nem amortizálható 50 év alatt.
Csak azt nem értem, hogy ezek a dolgok miért nem szerepeltek a beszámolóban részletesen. Mert ugyan található volt benne a Market service által készített könnyvvizsgálói jelentés amit ha bárki elolvas igazán nem mond semmit.
Az EB jelentés vége felé leírt:
"A számviteli politikában megváltoztatott-apportra vonatkozó- leírási kulcsok eredmény módosító hatását jeleztük a tulajdonos képviselője felé"
Erről viszont nem esett szó a küldöttgyűlésen ha jól emlékszem.

Üdv. jani bátya

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kft ügyek
« Válasz #444 Dátum: 2018. Április 09. 18:45 »
QUQURIQ !!!

Lám, lám, ugye én megmondtam!
Csak a szekrényben lévő csontvázakat kell kiejteni, úgy, hogy megnyitjuk egy kicsit az ajtót! Ahogy a csontváz zsugorodik, úgy dől előre...

Kiskakas

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kft ügyek
« Válasz #445 Dátum: 2018. Április 10. 07:09 »
QUQURIQ !!!

Mi van? Lesokkolt mindenkit, vagy csak a Kft felé érdektelenek lettetek?
De az is lehet, hogy nem hiszitek?
No jó, nem kell ide több új infó...
Méhészkedjünk.

Kiskakas

Re:Kft ügyek
« Válasz #446 Dátum: 2018. Április 10. 16:27 »
Véleményem szerint, ha az alapító okirat tartalmazza az apport lejárati idejét /10 év ingyenes iroda használat/ akkor nem amortizálható 50 év alatt.

Külön szerződés tartalmazza, nem az alapító okirat. De ez ugyanolyan erejű, mintha az alapító okirat tartalmazná. Tíz évből sehogy se lesz 50 év. 

Viszont továbbra is fenntartom, hogy helytelen az, hogy évente egyszer van a tulajdonos és a cég vezetője között valami minimális információcsere, különben magára van hagyva a kft.

Arról már nem is beszélve, ha igaz amit mondasz, akkor a küldöttek nem kapták meg a teljes anyagot. Érdemes lesz ennek utána nézni.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Április 10. 20:08 írta KörmendyRácz »
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

Re:Kft ügyek
« Válasz #447 Dátum: 2018. Április 10. 16:33 »
Utánanéztem, tényleg nincs semmi a tulajdonosoknak elárulva. Mondjuk nem értem, hogy ilyen fontos dolgot, ami a mérleget évente 1.300.000 millióval befolyásolja, hogyan lehet kihagyni. Magyarul a tulajdonosoknak elfelejtették közölni.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Április 10. 20:09 írta KörmendyRácz »
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kft ügyek
« Válasz #448 Dátum: 2018. Április 10. 19:12 »
QUQURIQ!!!

Ez felér egy csalással?

Kiskakas

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Kft ügyek
« Válasz #449 Dátum: 2018. Április 10. 20:46 »
Ez tök jó!!
Izabellának megint kitömtük a zsebét kvázi 6 millával a semmiért!
Van ám pénz a méhészetben, vagy a méhészeknek??
Azért kell bőr a pofira, egy ilyen beszámolóhoz amit szombaton hallhattunk. És van bőr, mert még hülyének is nézi a vezetést.
Itt a fórumon már sokan elmondták, hogy ez a Kft. gazdasági csőd.
Azért nem kellene álszenteskedni, mert Bross minden kétséget szétoszlatott a Kft. -vel kapcsolatban.
Vagy te szombaton másképpen hallottad?
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.