Kft ügyek

  • 510 válasz
  • 201261 megtekintés
Re:Kft ügyek
« Válasz #405 Dátum: 2018. Március 26. 10:46 »
Így igaz, ahogy írod. Minek van? Pénzlenyúlás. De kérte már valaki hivatalosan a megszüntetését? Én nem tudok róla.
Az újság állítólag a tagdíj emeléséből van. Ha kevés, akkor két lehetőséget látok. Tovább kell emelni a tagdíjat, vagy azok fizessék meg, akik szeretnék olvasni. Elekes ezt jobban tudja, írd le Laci! Nem kell ahhoz az NP-ből lecsípni.
Küldöttgyűlés elé kell vinni, érvelni, ellenérvelni, nem a méhészek feje felett dönteni, mert éppen így indult ez az egész káeftésdi.

Na azt a mézparamétert meg ne bántsuk. Nem a termelők mézével van gond. Amikor olyan rossz akác terem mint 2010-ben volt, akkor lehet hivatkozni erre, de egyébként az OMME a méhész érdekét védje.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Kft ügyek
« Válasz #406 Dátum: 2018. Március 26. 14:42 »
Szép napot!

Valahol mind a kettőtöknek igaza van.
Igaza van annak aki azt mondja hogy nincs pontos információja a küldötteknek a Kft-t illetően.
Ha ez így van akkor honnan tudnak egyesek erről. A küldöttek miért nem olvasták ezt a jelentést? 
Idézet
A "TITKOS" könyvvizsgálói jelentésben az áll, hogy "számviteli törvényt sértett"...és a név is utána van.

Idézet
..legyen egy független Kft.-t vizsgáló EB, még napirendre sem került.
Miért?
Mert akkor az elmúlt vezetés összes balhéja Kft. ügyben kiderülne, és ez azon felül, hogy hót ciki, még jogi vonzata is lehetne.
Sajnos most már nem csak az elmúlt vezetőségről van szó. Kettő éve már más a felelőse a Kft-nek.
Ha jól tudom, (de javítson ki valaki aki esetleg jobban tudja) a Kft. alapító okiratában az szerepel, hogy "a Kft-ért a mindenkori OMME elnök felel". És ezt a személyt mostanság nem Dr Mészáros Lászlónak hívják.
A tisztségviselő választások után, volt egy átadás átvétel.!  Ezek szerint minden flottul ment az előző vezetésnél, mert semmi aggályt, semmi mulasztást, semmi jogsértést nem látott az "új" vezetés, pedig azt a titkos könyvvizsgálói jelentést még Dr Mészáros idejére datálom.
Idézet
Küldöttgyűlés elé kell vinni, érvelni, ellenérvelni, nem a méhészek feje felett dönteni, mert éppen így indult ez az egész káeftésdi.
Kedves barátaim akkor mi a gond??  Vagy ki a gond??
Sejtésem szerint ha ez így van akkor nem a Kft.-vel, és annak ügyvezetőjével van a probléma. Mert ugye tudjuk, mindenki csak annyit enged meg magának, amennyit meg engednek neki.
A méhészek engedik  a Kft.-t, mert nem tudják az igazságot, a Kft. ügyvezetője, meg azt csinál amit akar, mert aki felel a Kft.-ért az engedi neki. Mióta is vette át Egyedtől a stafétát, Mészáros Józsi, és tőle mikor vette át Izabella asszony?
Sajnos évek mentek el és egyikőjük sem csinált üzleti tervet, nem látni sehol hogy honnan hová szeretné juttatni a Kft.-t az ügyvezető. Vajon ki kéri számon őt??
Hogy lehet elvárni bár mit is, bármilyen ésszerű döntést a küldöttektől, ha tudatosan tévedésben tartják őket.
Ha tényleg gazdaságilag kuka ez az egész Kft., akkor azt kellene eldönteni a küldötteknek, hogy mit szeretnének cserébe adni a vezetőségnek, amiért ilyen szépen megvezetik őket. 






A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Kft ügyek
« Válasz #407 Dátum: 2018. Március 26. 18:25 »
Jenő!

Gondolom te nem igazán erre a válaszra vártál. Azért vagyok a válasszal egy picit bajban, mert te tudod az ügy előzményét,  de sokan nem ismerik részleteiben. Akik voltak a tárgyaláson, láthatták, hallhatták,  hogy s miként, csűrték csavarták a szót, próbáltak meg ellehetetleníteni.
Első fokon nem sikerült eredménnyel járnom, de a másodfokon  megnyertem a pert.
Meg fogom keresni, és belinkelem az ítéletet amit a másodfokon hozott a bíróság hogy mindenki láthassa, miért indult per, és olvashassa a jogerős ítéletet.
Röviden, a per tárgya:
A Kft.-t jogszerűtlen, megalakítása, és az 5.000.-Ft-ra felemelt OMME alaptagdíj, fele az az 2500.-Ft maradjon az önálló egyesületeknél, (ne csak a 1.350.-Ft.)
A bíróság kimondta, hogy a Kft.-t  jogszerűtlenül alapították meg.
Vagyis a jogszerűtlenül hozott (OV)döntést  nem lehet megerősíteni semmilyen más fórumon (küldöttgyűlés). Viszont a bíróság nem rendelte el a Kft. megszüntetését, ez a vezetésre várt volna.  A vezetés  az OMME honlapon a győzelmükről tájékoztatta a méhészeket.
Az akkori vezetés viselkedését még talán megértem, de a mostaniét nem.
Nagyon elgondolkodtató volt, mert a per második részében azért nem döntött a tisztelt bíróság a javamra, mert nem tudtam bizonyítani, vagy bemutatni,  azt a küldöttgyűlési határozatott, mely kimondja, hogy a mindenkori  OMME  alaptagdíj fele visszajár az önálló egyesületeknek.
Sokan bíztattak arra, hogy lépjek én, és vigyem tovább a Kft. ügyét.
De én most is úgy gondolom, ez csak arra lett volna jó, hogy legyen kire mutogatni azért a veszteségért, ami a Kft. megszüntetésével járna.
Lehet engem is, azok szúrtak volna hátba, akik addig bíztattak.

 
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Kft ügyek
« Válasz #408 Dátum: 2018. Március 26. 18:44 »
Akik voltak a tárgyaláson,

Én ott voltam 2 haverommal, mert ők is Kíváncsiak. Mi voltunk a hallgatóság, melynek nevében is benne van, hogy hallgatóság;D Emlékszel? Nem tudtuk megállni röhögés nélkül az ügyvéd úr előadását. Jól le is lettünk szúrva.
Na ezért szoktuk néhányan mondani, hogy itt nem változik soha semmi, csak a vezérek összetétele. 111

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kft ügyek
« Válasz #409 Dátum: 2018. Március 27. 11:10 »
Akik voltak a tárgyaláson,

Én ott voltam 2 haverommal, mert ők is Kíváncsiak. Mi voltunk a hallgatóság, melynek nevében is benne van, hogy hallgatóság;D Emlékszel? Nem tudtuk megállni röhögés nélkül az ügyvéd úr előadását. Jól le is lettünk szúrva.
Na ezért szoktuk néhányan mondani, hogy itt nem változik soha semmi, csak a vezérek összetétele. 111

Ha jól emlékszem, ott volt a Méhészet újság egy embere és Csuja is. Akkor még nem tudtuk, hogy a Méhészet újság mennyire sajátos álláspontot fog képviselni.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Kft ügyek
« Válasz #410 Dátum: 2018. Március 27. 13:37 »
Egy Csuja Lászlós tárgyalásról én is készítettem tudósítást, először átírták, majd hogy a lap ne kerüljön konfliktusba az OMME-val nem közölték le.Nem sokkal ezután jöttem el.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kft ügyek
« Válasz #411 Dátum: 2018. Március 27. 23:05 »
QUQURIQ !!!

Atya írja!
"Nagyon elgondolkodtató volt, mert a per második részében azért nem döntött a tisztelt bíróság a javamra, mert nem tudtam bizonyítani, vagy bemutatni,  azt a küldöttgyűlési határozatot, mely kimondja, hogy a mindenkori  OMME  alaptagdíj fele visszajár az önálló egyesületeknek."

Talán azért nem mert az OMME -vel Mészáros László /ex elnök/ elveszítette a közhasznúságot, így elmaradt a betekinthetőség?
Atya írta:
"Sokan bíztattak arra, hogy lépjek én, és vigyem tovább a Kft. ügyét. "

Sajnos az ügyvédnek kellett volna, sőt kötelessége lett volna ennyi pénzért javasolni az eredeti helyzet visszaállítását!
Egyébként, most is bárki beadhatja a visszaállítást!
Ha a Laci ügyvédje "tökös" lett volna és eleve úgy adja be a peranyagot, hogy kéri a visszaállítást
(csak ennyit kellet volna leírni), most nem beszélgetnénk a KFT veszteségeiről!!!!
Aki ráér, vagy jó matekos, vagy tudja kezdetétől a KFT adatait, kiszámolhatná, hogy az OMME-nek és az OMME tagoknak hány millió forintja bánja a KFT hazárdírozását...+ még hozzá kellene számolni a méhészek felé való üveg áremelkedést!!!
Azért aki mégis csak beakarja adni a visszaállítást, vegye bele, hogy az elkövetőket, is vonják felelősségre.
Nos, a számok miatt van ez a nagy titkolózás!

Kiskakas

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Kft ügyek
« Válasz #412 Dátum: 2018. Március 28. 07:02 »
Nagyon sok a HA!
Főleg már kb 5 év távlatából.
Nyilván "nekem" azért volt ügyvédem mert "megbíztam" benne. De azt remélem nem gondolod komolyan, hogy azért "működik még" a Kft. mert az ügyvéd nem kérte az eredeti állapot visszaállítását?
Leírom még egyszer: az OMME győzelemként jelenítette meg honlapján, a jogerőre emelkedett ítélet, mely kimondta a Kft. jogszerűtlen megalapítását. Vagyis szerintem, egy jogszerűtlenül (érvénytelenül) létrehozott "valamit" nem lehet megerősíteni a küldöttgyűlésen sem. Talán itt az ideje hogy elmondjam, az Én "harcom" soha nem a Kft. ellen irányult, (mert akkortájt még senki nem tudhatta, hogy hasznos lesz-e, vagy haszontalan) és nem az akkori vezetés ellen.  Én "csak annyit szerettem volna, hogy az OMME jogszerűen működjön, és jogszerűen hozza létre a Kft.-t. 
Sajnos az akkori vezetés ezt nem így élte meg! Ezért írtam, hogy valahol megértem őket.
A mostani vezetésnek szerintem már látnia kell, hogy megéri-e a Kft.-t fenntartani vagy nem.
PARADIGMA VÁLTÁS !?!?
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kft ügyek
« Válasz #413 Dátum: 2018. Március 28. 20:01 »
QUQURIQ !!!

Atya, ezt írod!

" De azt remélem nem gondolod komolyan, hogy azért "működik még" a Kft. mert az ügyvéd nem kérte az eredeti állapot visszaállítását?"
Bizony ezt gondolom!
Emlékezzél vissza, hogy ezt a Kontrollba már megbeszéltük, hogy gyenge volt az ügyvéd, több sebből vérzett...
Alig lehetett dolgokat kierőszakolni belőle. Ráadásul, voltak kéréseink, amit "csak úgy " máshogy csinált. Ezt már egyszer többen átbeszéltünk.
Ez nem a Te hibád. (ez volt, ezt kellett szeretni, nem Te szerezted az ügyvédet, csak úgy kaptad).
Bizony, ha kérte volna a visszaállítást, az OMME akkori vezetésének vissza kellett volna állítani az eredeti állapotot, ha tetszik, ha nem, mert jogerős volt a végzés.

"A mostani vezetésnek szerintem már látnia kell, hogy megéri-e a Kft.-t fenntartani vagy nem."

Miért a régi vezetés nem látta az alakulási milliós elcseszésüket?
Egyed Árpád 300 000 fizujából hogyan lett 500 000 ? + a slepje bére és járulékai?
Mi köze van a mostani vezetésnek ezekhez a számokhoz?
Vajon Izabella kisasszony hogyan vette át a KFT-t, milyen mérleg alapján?
Az igaz, hogy a mostani vezetésnek egyöntetűen arra kellett volna szavazni, hogy szüntessék meg a KFT!
Vajon az EB javaslata miért nem talált meghallgatásra?
...ha a NAV. kezdet, kezdetén megbüntette volna a KFT-t "x" millióra a pénzügyi fegyelmezetlenség miatt, akkor is olcsóbban megúszta volna az OMME mint így a rétesnyújtással...!

Kiskakas
« Utoljára szerkesztve: 2018. Március 29. 08:25 írta kiskakas »

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Kft ügyek
« Válasz #414 Dátum: 2018. Március 30. 07:39 »
QUQURIQ!

Én nem szeretném a gittet rágni úgy, hogy nincs értelme. Sajnos ami itt elhangzik az akár igaz is lehet, mondjuk pl a Kft. illetően is. De még te sem támasztottad alá hivatalosan az itt leírtakat. Vagyis az itt elhangzottakat, leírtakat jóindulattal is csak vágyfokozónak nevezhetjük.
El kéne már felejteni, jó Magyar szokás szerint, hogy aki csinál valamit az megrágjuk. A tettek mezejének ajtaja, mindenki előtt nyitva áll.
A véleményem az az, hogy csak akkor tudunk a jelenre, és a jövőre fókuszálni, ha a múltat elengedjük. A múltból tanulni, építkezni kell. Kellene!!
Engedd meg hogy csatoljak egy képet, mert  szerintem az mindent elmond helyettem is.
Üdv: Elekes László
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kft ügyek
« Válasz #415 Dátum: 2018. Március 30. 08:17 »
QUQURIQ !!!

Valóban, vannak dolgok amit el kellene felejteni, vannak amik mindig is sérelmek maradnak! A felejtés csak egy csalfra érzékszervi mismásolás, magyarázkodás...
Szerinted felejtenek azok a házasok akik elválnak? Vagy gyermekeik? Vagy az 56-osok, Recskiek?
Ugye nem!
...és látod, mégis folytatódik az élet, a fájdalmakkal. Hol van ezekhez az OMME Kft-je?
...és a milliós veszteségeket tudjuk és folytatjuk, folytatni kényszerítik egyesek!
Igen, mondjuk ki egyenesen, ha az ügyvéd felajánlotta volna a megszüntetési lehetőséget, kapásból éltünk volna vala. Hányszor elemezgettük közösen, hogy hogyan lehetne a Kft pénznyelőt megszüntetni!
Akkor szóba sem jött, hogy kire fognak mutogatni. Úgy ahogy Téged sem érdekelt, hogy a Te neved alatt ment a bírósági herce-hurca. Ha az ügyvéd beleteszi a visszaállítást, úgy örömmel így is aláírtad volna, úgy ahogy én is aláírtam volna, és sokan mások is.
Lehet, hogy igazad van, és felejtsük el az OMME millióinak a "privatizálását"

Kiskakas

ui. az én okos táblám, a józan észben van!

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Kft ügyek
« Válasz #416 Dátum: 2018. Március 30. 08:48 »
Te tényleg nem érted hogy miről írtam??
A "tanulni kell"-en van a hangsúly!
Sok a "ha", szokták mondani!
Már szerintem butaság azon rágódni, hogy mi lett volna ha! ELMÚLT! 
Én megértelek, hogy neked nem jut eszedbe, az hogy kinek kellene most lépni. Akkor megírom mire gondolok.
A VALÓS tények adatok ismeretében, a vezetőségnek, élén Bross Péternek!!
A labda nála pattog!! A küldöttek valószínűleg, a valós adatokat nem is ismerik, hogy lehet elvárni így tőlük egy felelős döntést?. Szerintem azért sokan várnák már az ŐSZINTESÉGET.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kft ügyek
« Válasz #417 Dátum: 2018. Március 30. 10:24 »
QUQURIQ!!!

Laci! Úgy csinálsz mindha nem tudnád, hogy ez az egész ügy nem Barosson múlna
Ő akarta leghamarabb megszüntetni, csak azok tesznek keresztbe akikről Attila írt!
Ficzere a kulcsfigura, mert amit Ő javasol, úgy bólintanak a többiek.
Ő meg nem javasolja, mivel Ő benne volt a hülyeség megteremtésében, mint pénzügy is.Inkább úgy helyesbítek, hogy már Ő sem tudta eltüntetni Egyed Árpád és sugallói butaságát.
Így aztán a kőműves munka neki mardt, a "falazás"!!!!
Csak a fal gőrbe a vakolat alatt, amihez oltári sok vakolat kellett!
A küldöttek nem láthatják a vakolat alatti hibákat, csak a kiegyenesített falat!
Aztán jön a nagy szél, összedől minden, és csak akkor derül ki, hogy nem volt a téglák között kötőanyag....
Aztán, majd rosszul esik a rom eltakarítás...

Kiskakas

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kft ügyek
« Válasz #418 Dátum: 2018. Március 30. 15:48 »
De mi a megoldás? Mert azt még nem látom.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kft ügyek
« Válasz #419 Dátum: 2018. Március 30. 18:24 »
QUQURIQ !!!

A megoldás Ficzerénél van!
Számszakilag, (de nem kozmetikázva) beszámol a vezetőségnek, hogy a Kft. indulása óta, hogyan alakul a bevétel-kiadás oldal!
De nem úgy, ahogy azt Ficzere kitalálta, hogy 50 év legyen a Kft. bérleti szerződése az OMME-val!
Mert ugye ez is a hajó lékének az erős foltozása!...
Tehát, javasolnia kellene, hogy azonnal szüntessük meg a Kft-t!
A vezetőségnek meg jó ráhatással kellene lenni a küldöttekre, hogy tovább ne termeljünk veszteséget!
Ehhez, kell egyetem???

Kiskakas