Kft ügyek

  • 510 válasz
  • 201376 megtekintés
Re:Kft ügyek
« Válasz #330 Dátum: 2017. November 10. 16:58 »
Érdekel egyáltalán valakit, egy-két emberen kívül?
Mert sajnos a küldöttgyűlésen, hogy úgy mondjam ez jött le.
Mészáros László hozzászólása meg, hogy egyenesen undorító volt, hogy megpróbált a küldöttek lelkiismeretére hatni miközben szinte csak egyszemélyi felelősség terheli az elbaltázott dolgokért.
A küldöttek , nem szavaztak KFT alakításról, mert arról győzködték őket, hogy nagyon jó biznic az egyesület számára a méhészet újság megvétele a hozzátartozó kft-vel együtt. A bíróság is kimondta, hogy szabálytalanul alakították meg, akkor meg mi a babám f....t akar a küldöttekre hárítani. Még hogy szégyelljék magukat?
Csak szerencsétlen, vagy (szerencsés) Izabella kisasszonyt sajnálom, beült egy üstbe és most alá gyújtottak.
Minden tiszteletem az övé, mert látszik, hogy próbál a szar- ból amit Egyed meg a kis Mészi hagyott rá várat építeni. Csak remélhetem, hogy nem fogad meg semmilyen tanácsot a dilettáns elődjétől, mert láttam őket beszélgetni.
Addig amíg a kft ki nem lép a szakmán kívülre, addig csak a méhészeken élősködik.
Ha ez volt a cél az alakításakor, akkor azonnal be kell szüntetni a működését. Ha így lenne akkor a marketing alap is helyre állna hiszen az üvegből befolyt milliók újra visszakerülnének az alapba mint anno. Mert bizony az újságnak semmi köze nincs a marketinghez.


Üdv. jani bátya
« Utoljára szerkesztve: 2017. November 10. 17:02 írta jani bátya »

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kft ügyek
« Válasz #331 Dátum: 2017. November 10. 17:49 »
QUQURIQ !!!

Érdekes a felvetés és jogos!
Megint egy kérdés?
Kinek a hú...gy agyába fogalmazódott meg ez a Kft létrehozása?
Mert ugye azt mindenki tudta, hogy csak a méhészek bőrén lehet nyerészkedni...(nyereséget termelni)!
Minél nagyobb a Kft nyeresége, egyenes arányban sarcolják meg a méhész társadalmat!
Itt olvasgató kedves küldöttek!
Nem kell ehhez egyetem!!!
Az, hogy Mészibácsi mivel rijogat, meg lelkiismeret, meg hókusz pókusz, ez csak mid megtévesztés...
Minden küldött csak a valóságnak higgyen!
A lelkiismeretére hagyakozva, megtartaná a Kft -jét ha veszteséges?
A kozmetikázást ne értékelje senki érdemnek!
Minél tovább marad a Kft másodpercenként termeli az egyesületünknek a veszteséget!

Ez csak egy buta kiskakas véleménye!
« Utoljára szerkesztve: 2017. November 10. 20:56 írta kiskakas »

Re:Kft ügyek
« Válasz #332 Dátum: 2017. November 10. 21:18 »
Senkit nem érdekel a kft. sorsa.

Izabella felvetített két számot: 48000 kg cukrot értékesítettek. Egy kamion 23 tonna. No most adott a matekfeladat, hogy lesz a kg-ból tonna? Mert ha jó volt a vetítés, akkor picit több, mint kettő kamion volt a kft felvetített cukorforgalmazása. Ha a kft. havi munkabér + járulék 1 millió forint, akkor egy évre 12 millió Forint. Három tevékenysége van, üveg átszámlázás, újság apróhirdetés kiszámlázása meg méhészkalendárium, és a cukor. Osszuk el egyszerűség kedvéért hárommal a rezsiköltséget. Akkor az annyi, mint 4 millió forint személyi költség (ebben nincs irodaszer, könyvelőre, könyvvizsgálóra eső díj azokat is össze kellene adni, és elosztani hárommal.)

Azaz két kamionon keresett a kft több, mint négymillió Forintot. Kamiononként kettő millió Forintot. Nem csoda, hogy annyian hirdetik a cukrot...
Ha ez nem igaz, akkor Izabella félrevezeti a küldötteket, a tulajdonost, a kft cukorforgalmazásáról nem mond valóságot.

Mindezt havi félmilláért?

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kft ügyek
« Válasz #333 Dátum: 2017. November 10. 21:23 »
QUQURIQ !!!

...és ezt a 4 millió forint hasznot kinek a zsebéből húzta ki a Kft?
Mert a piaci ár jóval alatta volt a Kft hirdetésének!
Ja! szabad a verseny?

Kiskakas

Re:Kft ügyek
« Válasz #334 Dátum: 2017. November 10. 22:11 »
Támogatások nélkül valószínűleg az omme tagság fele nem fizetné be a tagdíjat, a 10 forint emelés miatt is lesz aki inkább nem szeretne tag maradni! (Mondták páran...) Azért, hogy a pesti nép az ő pénzükön élősködjön, úgy hogy 3-4 helyről kapnak fizetést, tisztelet a kivételnek, a semmiért, ez elfogadhatatlan. Sajnos a "hivatal" egy kifizető hely lett, egyre több tenni akaró emberrel, és súlyos vízfejjel, a közgyűlések pedig cirkuszi szintre süllyedtek! Nem csoda a méhészek részéről tanúsított érdektelenség. Valahogy egy irányba kellene màr azt a bizonyos szekeret húzni tisztelt méhésztársak! Hajrá!

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kft ügyek
« Válasz #335 Dátum: 2017. November 23. 21:23 »
QUQURIQ !!!

Ki tud infót a Kft "nyereségéről" Kapunk osztalékot így karácsony előtt?

Kiskakas

Re:Kft ügyek
« Válasz #336 Dátum: 2017. November 23. 21:52 »
Oszt mibű Kiskakas?
A bezárt telephelybű, meg a nem lítező WEB áruházbú?
Talány a noteszbú?
Ostalééékkkk?
Hama szólok az asszonynak föléled a Korlátolt Társaság, vagy mi a szösz.
KFtyéje vóna a méhészeknek, aztány még kapunk pénzet is?
Jaj de nagy bajban vagyok.
Mit vegyek rajta Karácsonyra az osztalékbú.....
Mégis jó dolog ez kedveseim, a KFTyébű jó meg élünk nosza.
Én is osztanék a kitalálójának, de gazdagon, csak nem tudok már úgy nekifutni.
Nagyernyei Attila

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kft ügyek
« Válasz #337 Dátum: 2018. Január 18. 05:55 »
QUQURIQ !!!

Ki mit hallott?
Tényleg osztalék fizetés lesz a Kft-nél?

Kiskakas

Re:Kft ügyek
« Válasz #338 Dátum: 2018. Január 18. 06:36 »
Első évben 2,3 Millió Forint osztalékfizetés volt. Azóta jelentősen emelkedtek az üvegforgalmazás darabszámai. Bejött egy újabb üvegméret. A fél munkaidős Mészáros József helyett teljes munkaidős Gál Izabella vezeti a kft-t: azaz sokkal több időt, energiát fordít az OMME pénztára a méhészek pénzéből a kft vezetésére.

Szerinted mindezek szerint az osztaléknak többnek, kevesebbnek, vagy ugyanannyinak kellene lennie?

Szerintem minimum ugyanannyinak kell lennie az osztaléknak, mint első évben. De a piacgazdaság törvényei szerint többnek kellene lennie. (Az a vállalat, amelyik nem tud legalább az infláció rátájával nőni, az elpusztul, csak a haláltusa hossza a kérdés.)

Ha nincs meg a pénz, akkor valami nagy baj van a számokkal. Ha első évben a kft kisebb üvegmennyiség mellett 2,3 Millió hasznot termel, majd jelentősen növekszik az üvegeladás (és az üvegeladásból van igazán bevétele a kft-nek), mégis eltűnik az osztalék (azaz a kft annyi és olyan költséget termel, ami a bevételeket eltünteti), akkor nagy kérdés, hogy hova lesz a pénz?

Itt az EB felelőssége a nagy kérdés. Ficzere Péter érti a számok nyelvét, neki nem tűnik fel, hogy a kft az induláskori osztalékot eltűnteti?
 
Az üzletben mindíg van rizikó. Van egy ötlet, majd x összeget befektet az ember az ötletbe. Ha lesz belőle valami örül, ha nem, akkor meg elfelejti. Ez a vállalkozás lényege. Mindenki csak annyit rizikóztasson, amennyit nem sajnál erre a történetre. Csak az OMME közhasznú, és nem kótyavetyélheti a pénzt, még kft-be kihelyezve sem. Az elnökség és az EB felelősségi kérdését szerintem nem lehet megkerülni.

A méhész is tesz ilyeneket - rizikót vállal: pl. amikor új védekezést kitalál, és méhcsaládokon teszteli. Volt olyan, aki oxálsavas ködölővel kezelte a méhcsaládokat. A ködölő hőmérsékletszabályozója nem működött, a túl sok hő miatt hangyasav képződött, ami elpusztította a méheket. A méhész elbukta az összes méhcsaládot, amivel ebben a kísérletbe belefogott.

Az OMME 36 millióval szállt be a kft kísérletbe. Max ennyit bukhat (ha feltételezzük, hogy az éppen előre befizetett üvegek árával nem lóg meg). 

Szerintem ha a kft sorozatosan az első évi nyereség alatt termel, akkor nem csak azért kell bezárni, hogy megmenthetünk az OMMÉ-nak megmaradó 10 milió fotintot a 36-ból azért, hogy ne vesszen el minden, hanem azért, mert addíg rengeteg energiát vesz el kiskakastól, meg azoktól, akiket egy kicsit is érdekli az OMME sorsa. Legközelebb az OV-n elmondja az ügyvezető, hogy állunk. Az OMME gazdálkodásánál a kft beszámolóját is meghallgatjuk.

Re:Kft ügyek
« Válasz #339 Dátum: 2018. Január 18. 09:15 »
Ezt írja Olvastam méhésztárs:
"Mindenki csak annyit rizikóztasson, amennyit nem sajnál erre a történetre."
Hát ez az!
A Kft. semmit nem sajnál erre a történetre, mert ez a méhészek pénze, amit a kétes kimenetelű üzletbe rizikóztat!
Mivel a MI pénzünk forog kockán, valóban az EB felelőssége megkérdőjelezhetetlen.
Nekem ár csak annyi kérdésem van, hogy rajtunk kívül érdekel ez valakit?
A küldöttek nagy része immúnis, emiatt már mikor szóra emelkedek azonnal támadnak.
....A Kft. a miénk, minek bántsátok folyton?....
Bezárták az egyik üvegforgalmazó telephelyet, pedig amikor "kieszelte" Kismészi, szenzációs hírként közölte.
Mi, akik egy kicsit jobban beleástuk magunkat a témába, már akkor megmondtuk, hogy ez bukta!
Most pedig megy a bújócska, hogy ezt a veszteséget, hogy közöljék.
Nem kell, tudjuk.
Nagyernyei Attila

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kft ügyek
« Válasz #340 Dátum: 2018. Január 18. 09:33 »
QUQURIQ!!!

Ha a méhészek a méz árára érzékenyek, miért nem érzékenyek a K.f.t.. vagyonára?

Kiskakas

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Kft ügyek
« Válasz #341 Dátum: 2018. Január 19. 11:23 »
QUQURIQ!!!

Ha a méhészek a méz árára érzékenyek, miért nem érzékenyek a K.f.t.. vagyonára?

Kiskakas
Szerintem azért nem érzékenyek, mert a Kft.-ért, (a vagyonára is értem) a mindenkori OMME elnök felel, "Ő" a felelős.
A méz áráért pedig nem.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Kft ügyek
« Válasz #342 Dátum: 2018. Január 19. 20:39 »
QUQURIQ !!!

Atya!

"Szerintem azért nem érzékenyek, mert a Kft.-ért, (a vagyonára is értem) a mindenkori OMME elnök felel, "Ő" a felelős."
...és még ki?
Az ellenőrző bizottság elnöke, és a volt elnöke legalább annyira felelős!
Emlékszel, egyik sem engedte nyilvánosságra hozni a Kft alakuláskor létrejött hatalmas veszteséget!
Már az előző EB elnök is titkolózott, az ügyvezető járandóságai még tetézték ezt!!!
Ja! A régi elnököt se hagyjuk ki a buliból...
Szeretnék már végre egy olyan elszámolást látni, mint a klubunk neve... (feketén-fehéren) (nagymosás nélkül)!!!!!

Kiskakas

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Kft ügyek
« Válasz #343 Dátum: 2018. Január 20. 20:11 »
Kedves kiskakas!

Azt kérdezed, hogy még ki vagy kik a felelősök?
Én úgy gondolom, hogy az akiket (jelen helyzet alapján) az Elnök kijelöl, utasít egy átfogó ellenőrzés végrehajtására. Hisz Ő a felelős!
Nem gondolod hogy tényleg van valami a levegőben? Hidd el az a valami nem a tagságra veszélyes!!
Éppen azért kellene nyilvánosságra hozni a tényeket, hogy ne maradjon ki a régi elnök, és a régi EB valamint az új EB elnök. Ha már régi EB. Volt valami "36 pontos dokumentum" is ez ügyben, pont egy EB tag által szignált észrevétel. ha jól emlékszem ez ügyben is volt titkosítás.. Mostanság arról is csönd van. Remélhetőleg nem azért van csönd mert elveszett az a fránya iromány, és már nem tudják mi volt a tartalma, hanem azért mert minden kétséges pontot helyrehoztak. Ha mégsem, lelkük rajta. 
Én arra a megállapításra jutottam, hogy aki, vagy akik a vezetésben pontosan ismerik a Kft zűrös ügyeit, és hallgatnak róla, azok is ugyan olyan vétkesek bűnösök, mint akik a szabálytalanságokat elkövetik.
Gondolom most már kiskakas, te is letudod szűkíteni a kört.  ::)
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kft ügyek
« Válasz #344 Dátum: 2018. Január 20. 20:58 »
Idézet
Volt valami "36 pontos dokumentum" is ez ügyben, pont egy EB tag által szignált észrevétel. ha jól emlékszem ez ügyben is volt titkosítás.
A titkok csak gyarapodnak. És a szégyen is.
Le kéne már leplezni ezt a szobrot. Miért takargatja az új elnök ezeket a történeteket?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.