Köszöntő

  • 321 válasz
  • 185845 megtekintés
*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Köszöntő
« Válasz #60 Dátum: 2014. Január 07. 19:57 »
Kakasunk már olvasni sem tudok!

Attila a Hunor királya :D :D Úgy döntöttem, ma már nem iszok több vizet :P
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Köszöntő
« Válasz #61 Dátum: 2014. Január 07. 20:02 »
Szia kedves kiskakas!  Egy kicsit sántít a dolog az  Attilával, mert eredetileg ahogy írod  Atilla. Szóval ha két tével írom , akkor az a régi ruha darabot jelentet ami igen díszes volt. Most már kereszt név is lehet ,de nem akartam semmi rosszat.Bocsánat!   Boldog  név napot kívánok  én is  az  Attiláknak.    Üdv. Antal
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 07. 20:16 írta Nagyernyei Attila »

Re:Köszöntő
« Válasz #62 Dátum: 2014. Január 07. 21:34 »
Üdvözlet mindenkinek!

Attila!
Én is csak gratulálni tudok az új oldalhoz. Nagyon szuper.

Re:Köszöntő
« Válasz #63 Dátum: 2014. Január 07. 21:58 »
Köszönöm a jó kívánságaitokat!
Ugye azt is hallottátok már, hogy
"Attila az Isten ostora!"
Tudom sokszor csípős az ostorom vége, de van aki ebből sem ért!
Nekem ez a stílusom, akit sért elhagy bennünket, választ másik olvasni valót.
A Méhészklubunk látogatottsága minden elképzelésemet felülmúlja!
Néhány órával ezelőtt hívott Svédországból egy méhésztárs, és nagyon hasznos beszélgetést folytattunk.
Gratulált a honlapunkhoz, és az írások hangviteléhez!
Azt mondta a magyaroknak az a legnagyobb bajuk, hogy nem vállalják fel önmagukat,és mindent szabályozni akarnak!
Nálunk az a szabály, hogy nincs szabály! A küzdősportban ezt úgy hívják K-1!
Valaki padlóra fog kerülni!
Hogy ki, vagy kik lesznek azok, rajtatok múlik tisztelt méhészek!
Nekem ez a névnapi válaszom az olvasó közönséghez!
Köszönöm még egyszer megtisztelő figyelmeteket, és hozzászólóinknak a sok okos szakmai eszmecserét!
A  honlap megálmodásakor nem gondoltam, hogy itt méhészkedni is fogunk! Nem baj!!!
Csak így tovább, de a jelszavunk továbbra is a "Méhészeti közéletről feketén-fehéren."
Itt nincs maszatolás! Ami a szíveteken az a szátokon!

Üdvözlettel: Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 08. 07:29 írta Nagyernyei Attila »

*

Veszti1982

Re:Köszöntő
« Válasz #64 Dátum: 2014. Január 08. 07:46 »
Tisztelt Fórumozó Méhésztársak!

Dobosi Szilveszternek hívnak és a Veszti1982 néven futottam a régi és a zöld fórumon is.
Jelenleg Nagydorogon méhészkedem egy 36-os kis konténerben NB fészek+1/2 NB méztér rendszerben.
Most érkezett el az idő, hogy regisztráljam magam, és megvilágítsam a jelenlegi helyzetet egy másik nézőpontból.
A kiskakas már bekukorékolta, hogy szerveződőben van egy méhészklub. Igazából ezeknek még bizalmas információknak kellett volna lenniük, de előbb utóbb mindenképp megjelentünk volna a nagynyilvánosság előtt. Megjelentünk volna?
Igen! Én vagyok a motorja az újonnan alakuló méhészklubnak, és amennyiben el tud engem a tagság fogadni, úgy a vezetője is.
A kiskakas tudott valamit, idézem: Azt is csip-csip-elték a csibéim, hogy ez a tolnai felvásárló próbálja teljes gőzzel szétverni a Szekszárdi egyesületet. Új egyesületet szervezget....
Egy későbbi bejegyzés:Látod, látod Misi mókus, kár ugrálni!!!....... Ebből egyértelműsíthető, hogy Háhn Mihály az, akit megneveztek. Tehát a kiskakas csak annyit tudott, hogy Nagydorogi az illető, de tévedett. Szerintem egy nyilvános bocsánatkérés ezért dukál, ugyanis ez már-már a lejáratás kategória.
Nos, miért láttam szükségesnek egy új klub létrehozását, és ebben támogatókat keresni?
Mert amit a jelenlegi a Szekszárdi vezetőség meghatározott irányvonalait, olyannyira nem látom racionálisnak, hogy ki merem jelenteni: saját magának is kárt okoz. Konkrét példával is élek. A legutolsó körlevélben megfogalmazódott, hogy aki nem szeretne az újság miatt tagdíjat fizetni az legalább a helyi tagdíjat fizesse be. A körlevél aláírása: Vezetőség. Ez, és a levélben megfogalmazott más mondatok nem kérhetők számon, mert nincs nevesítve.
A tagság egy része nem jár el a méhészklubra, (ez persze a legutóbbi alkalomra nem volt igaz, mert sokan kíváncsiak voltak a Bross Péter mondataira, de voltak Budapestről, Pécsről, Érdről, Gödöllőről, Kalocsáról, ami jelentősen felhígította a Szekszárdi tagok arányát) aminek az okát pontosan nem tudom, de a tényen nem változtat. Nem hiszem, hogy az előadások minősége az oka.
Az OMME elleni feljelentés az egyesületből indult, amit szintén nem látok ésszerű lépésnek.
Más megyéből származó méhész megkérdezi: Mi a búskeserv van ott Szekszárdon? Igazából nem érdekli, és megelégedéssel van a fél információkkal, de csak annyi jön le belőle, hogy valami nem kerek Tolna Megyében.
Amit én szeretnék elérni az újonnan alakuló klubban: Politikamentes szakmai közösséget, aki elfogadja a mindenkori OMME vezetését, és azok szerint szeretne méhészkedni.
Szétverném a Szekszárdi klubbot? A kiskakas értelmezésében igen, az én értelmezésemben pedig egy alternatívát szeretnék kínálni azon méhésztársaknak, akiket nem érdekel a jelenlegi méhészpolitikai csatározás, és egy normális kiegyensúlyozott közösséghez szeretne tartozni.
Félreértés ne essék. Nekem nincs személyes ellentétem Nagyernyei Attilával, Tajti Zoltánnal, sem Elekes Lászlóval, de az ideológiájukkal igen.
Dobosi Szilveszter
20/3854189

Re:Köszöntő
« Válasz #65 Dátum: 2014. Január 08. 08:20 »
Kedves Szilveszter!
Mivel megszólítottál válaszolok.
Annyi klubot szerveztek, amennyit csak akartok! A paksiról sem feledkezz meg, mert az egyszerűen megszűnt!
Én is most tudtam meg,Horváthné Erzsitől.
Ideológiámmal nem kell egyet értened! Én sem értek egyet a Tieddel! Ez nem azt jelenti, hogy ettől kezdve ellenségek vagyunk! Más a véleményed dolgokról, és ennyi. Így halad a világ.
Szeretnélek megkérni valamire. Az információkat pontosan gyűjtsétek, mert nagyon mellette vagy a dolgoknak!
Támogasd a jelenlegi OMME vezetést! De akkor is, ha kiderülnek a turpisságaik! Erről nem fogok többet írni, mert folyamatban lévő ügyről van szó, és még felkészülnének, elmaszatolnák a tényeket. Tudod, a meglepetés van akit sokk szerűen fog érni, én meg mondom jó régen előre, hogy valami nincs rendben. És ez a pénz!
Ne politizálj! Azt megtesszük mi helyetted! A szakmapolitikára nagyon vágytak a méhészek! Meg az ilyen színvonalas "ingyen" újságra is, amit megvetettek velünk,tagdíjakból milliókat költve rá!
Annyira tájékozatlanok vagytok, hogy az számomra fizikai fájdalmat okoz! Mentorodat a bosszú, a vad gyűlölet irányítja. Gondolom kiskakas is erre utalt. Nem szabad. Higgadtan, nyugodtan és figyelmesen kell tájékozódni!
Kívülről részinformációkat kaptok, akarattal elködösítve, és ezt látom a legveszélyesebbnek.
Te is beálltál a vezetés mögé! Nem baj. Soha nem voltak még gondjaid a méhcsaládokkal, a repcén,napraforgón?
Mondjuk Kajdacson, Tengelicen méhészkedőknek úgy szintén? Mi ebben a politika, ha számon kérjük a méhpusztulásokat,és más hírcsatornákat is meghallgatunk! Mondjuk neves kutatókat, szaktekintélyeket.
Nem szeretnék veled, és veletek tovább vitázni,de az okos embereknél mindig vannak még okosabbak!
A nagy kérdésekre mindig sablonos a válaszom! Az élet a jelenlegi problémákat megoldja.
Szívesen elmegyek az új klubba, persze ha meghívtok!
Üdvözlettel:Nagyernyei Attila

Re:Köszöntő
« Válasz #66 Dátum: 2014. Január 08. 08:52 »
Szia Attila!  Ha lehetne mondani ,kőnyű a Svédeknek .Nem voltak elnyomva ,nem volt szoc. ország. De látod a most előttem felszólaló is vállalta magát. Azért ez és más minden javulásra utal nem ?  Tudom ez nem ebbe a topikba való .   Üdv: Antal
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 08. 09:05 írta Nagyernyei Attila »

*

Veszti1982

Re:Köszöntő
« Válasz #67 Dátum: 2014. Január 08. 09:17 »
Kedves Attila!
Igen, hallottam a Paksi klub megszűnéséről, de ez is sarkallt arra, hogy egy új ember, egy új lendület felkarolja azt a kb. 25-30 méhészt (bár lehet, hogy ez a szám sokkal kevesebb), aki most magára maradt. Remélem abban egyet értünk, hogy klubra, tavaszváróra, előadásokra járni nagyon fontos dolog, mert aki azt, gondolja, hogy ő mindent tud, annak előbb utóbb nagy problémákat fog okozni az élet. Ismereteket szerezni, informálódni méh egészség ügyben talán a legfontosabb feladatok egyike a mai korban, és ehhez szeretnék asszisztálni.
Támogatni az OMME vezetést: nekem a célom, hogy a mindenkori vezetés (ha a ti kezdeményezésetek célt ér, akkor az állataltok megválasztott vezetés) döntéseit elfogadni, legyen az IB, OB, vagy felőlem még VB is lehet :)
Nem kell minden döntésben egyet érteni, de magam részéről elfogadni kötelezőnek tartom. Mindenki hibázik aki tesz valamit, ebben én sem leszek kivétel. Nem szeretnék szándékosan hibázni, de én is cégvezető vagyok és nálunk is van évértékelés ahol kiderült nem mindenben a legjobban döntöttem, sőt... de idővel a hibáinkat javítani lehet és kell. Erre mindenkinek meg kell adni az esélyt.
Újság! Nem tartom jó döntésnek az OMME részéről, de az okát megértem. Anno is azért kellett az OMME-nek az újság, mert szeretné az információ áradatot ő kontrollálni. Most nem az OMME kezelésében van, ezen akartak változtatni a vásárlással (ami mindegy miért nem jött össze) és ezért indítottak egy újat. Elhibázott döntésnek látom, mert szerintem az újságot ma már felváltja a korszerű hírközlés- internet. Gyors, olcsó, széles körben használatos. Hátránya: sokszínűségben nem mindig találni meg a pontos, számomra hasznos információt.
Újság ára: Tagonként évente 2300 Ft. Sok! Bár én egy szekszárdi klubra 2100 Ft-ból utazok le egy alkalommal. Így érzékelhető, hogy nem a 2300 Ft-al van a bajom, de akkor már én is inkább adtam volna a Dévai árváknak, mint egy számomra ésszerűtlen dologra.
Részinformációk: szerintem a kiskakas újévi köszöntője is sok fél információkból állt, de az általam alapított klub szervezése is. Valóban igyekezni kell a pontos ismeretekre, és felelőtlenség lenne kijelentenem, hogy én már mindent úgy tudok ahogy volt, de a törekvésem megvan rá, ezért szeretném ugyanígy meghallgatni mindkét felet.
Épp én vagyok az aki elmondhatja, hogy megfeleződött a méhállományom, mert a 42 helyett 20 gyengével indultam a télbe, és milyen egy télbe... Hiszem és vallom, hogy nagy probléma a Neonikotinoid csávázószer, de Hegedűs doktor szavait idézve, ez csak egy szelete a pusztulások okainak. Sajnos akárki lesz a vezetésben, egy csapásra ezen nem fog tudni változtatni.
Az ajtó neked is nyitva fog állni úgy, mint mindenki másnak.
Szilveszter
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 08. 09:28 írta Veszti1982 »

Re:Köszöntő
« Válasz #68 Dátum: 2014. Január 08. 09:53 »
Szia Szilveszter!
Most el kell mennem, de folytatjuk a párbeszédet.
Az új szerveződésben érzek egy "Gyulai Szállásadó" hátszelet.
Rosszul gondolom? Mondtam már, hogy öreg motoros vagyok.
Ebben a dologban más "motoros" is nyomul?
Ugye mennyi mindent tudok?
Beszélnünk kéne!
Üdvözlettel: Nagyernyei Attila


Re:Köszöntő
« Válasz #69 Dátum: 2014. Január 08. 10:33 »
Jaj, ne Szilveszter!

Ne legyél Te is szócső! Vagy már annyi idős, hogy saját véleményed is lehet. Hallgasd meg ki mit kukorékol, ki mit csiripel, vagy hablatyol, aztán majd ha kiforrt benned a önnön véleményed, kérlek azt tedd elénk! Abból csipegetünk.
Mielőtt elfogultság vádja érne, közlöm a tisztelt olvasóval, hogy én a nevezett személyt Mihályt régóta ismerem. Valamikor tízen éve már annak, amikor együtt sajnálkoztunk a görög fiatal gazda támogatott méhészetét megszemlélve, ( gondolva arra, amikor majd uniós korunkban, tehát most, nálunk is olyan, ill. ilyen szar helyzet lesz) vagy a francia Apimondián, és nemrég az ukránon. Mindenhol a saját pénzünkön vettünk részt a családunkkal együtt. Sokat beszélünk telefonon is. De. Attól még nekem pl. teljesen más a véleményem a kialakult mai helyzetről, mint Misinek. A helyi egyesületetek szétszabdalása nem tartozik rám, de a nagy közös OMME , ahol mindannyian tagok vagyunk, az a miénk, és nem némely kiskirályoké.
Szilveszter! Szerinted az OMME-t jelentették fel? Gondold át ezt kérlek! Ne mással gondoltasd át, hanem Te magad!
Az sem mindegy, miként szólunk felhígulásról. Nem a szekszárdi csapatot, nézelődőket, hígította fel a máshonnét érkezők hada, hanem azokat az a raj  erősítette. Hígulásról inkább akkor beszélhetünk, amikor a méhésztársadalmat hígítja fel a megélhetési kezdők sáskaraja, akik a méhészfórumokon másik kezdőtől, vagy hobbiméhészektől akarnak -de azonnal- megtanulni mindent, és már a véleményüket is azonnal szentírásként kezeltetni a véleményformálás színterén. Na ez ne legyen trend, habár nekem jó az is.
Ha Te támogatod a régi vezetőséget, majd a mások által választott új vezetőséget is,- akkor olyan vagy, mint a köpönyegforgató pártkatonák.
Tényleg szerette volna az OMME az információ áradatot kontrollálni? Már kinek az érdekében lévő információkat ? Miért kellene szűrni az információkat? Talán van mit elhallgatni? Mesélj valamit! Egy OMME netes fórumot sem tudott kontrollálni. Még azt sem, hogy ne hirdessenek lépeket eladásra. Duma, duma...
Az pedig ne bosszantson már fel, amikor azt írják oda aláírásként: Vezetőség. Milyen gyakran olvashattuk az OMME valamely témában hozott döntése, vagy bejelentése, közlése alatt: OMME vezetősége, vagy csak egyszerűen OMME. Azok általában a vezetőség által eldöntött kis dolgok voltak. Felesleges lett volna a tagságot megkérdezni ezekről, mert gyakran gyorsan kellett e kis ügyekben dönteni és idegbajt is hozott volna a vezetőségre, ha a sok kis sík ember véleményét meghallgatják, aztán úgy sem lesz attól jobb. Most viszont miért kellett ilyen gyorsan lépkedni? Ha van ellenvélemény a kft, vagy új lap , vagy bármi más területen, miért nem lehet kikérni a méhészek véleményét, a saját egyesületük döntéseinek okairól? Ezek csip-csup döntések lennének? Vagy éppen az én érdekvédelmi (is) szervezetem nélkülem ill nélkülünk dönthet a tagdíjemelésről? aztán valótlan állításokkal bizonygatni a hazugságokat? Ha van ilyen az alaptörvényünkben, akkor annak alávetem magamat, mert ha/ vagy, az egyesületem úgy döntött, akkor ez rám nézve kötelező. De ha nincs ilyen, akkor miért nem kérik ki a tagság véleményét? Ez megerősítené a bizalmat a mai vezetés mellett. Vagy tényleg van valami félnivalója a mai vezetésnek? Remélem nem befolyásolom vele a tagtársaimat, hiszen nem szeretnék én senkit sem le, vagy rá beszélni, hogy miként döntsön egy esetleges minél előbb összehívott küldöttgyűlés estén, de amióta az én érdekvédelmi szervezetem ( VEZETŐJE) lesöpörte a csávázószer által okozott méhelhullás kitárgyalását, szakmai vélemény kialakítását az asztalról, azóta megingott bennem a bizalom iránta./ Minként előadod, neked is csávázószer problémád volt. Akkor nem értelek végképp./Egy pozitívumot tudok számára felhozni, olyan mint Te vagy Veszti, fingja sincs semmiről,  néhány éve méhészkedik, de nyilatkozik, mert mások véleményét kell tolmácsolnia.
Na akkor kérdd meg a Hahn barátunkat, hogy regisztráljon be ide, és a saját véleményét Ő öntse elénk! Gyere Misi, várunk! Már felhasználói nevet is ajánlanék neked, legyél Te a Nagykakas. (Háhn= kakas németül, ha jól tudom).
Ja és egy jó példa, amikor lehetnek barátok között úgy ellentétek, hogy más a véleményük egy dologról, aztán mégsem nyúlunk kard után. Nektek is ezt javaslom.

Re:Köszöntő
« Válasz #70 Dátum: 2014. Január 08. 10:37 »
Sziasztok.
Salamon Balázsnak hívnak, 13 éve méhészkedem munka mellett, 150 kilométerről. H és 1/2 Nb kereten tartom a méheket, kb. 50-50 %-ban. A H praktikák érdekelnének leginkább.
A politikától én távol tartom magam.

Üdvözlettel: Salamon Balázs

*

Veszti1982

Re:Köszöntő
« Válasz #71 Dátum: 2014. Január 08. 11:29 »
Jajj !
Lehet, nem fogod nekem elhinni, de a saját véleményem az amit leírok és kimondok. Ezt írtad: nekem pl. teljesen más a véleményem a kialakult mai helyzetről, mint Misinek. Nekem is, és nem is sikerült közös nevezőre jutnunk, de van ilyen, ez is egy jó példa, amikor lehetnek barátok között úgy ellentétek, hogy más a véleményük egy dologról, aztán mégsem nyúlunk kard után.
Ki kit perelt? http://www.omme.hu/portal/download/2013/elutasit.pdf első mondat. Én erre értettem.
Felhígulás: A szekszárdi klubon a szekszárdi és az egyéb klubok tagjai közötti arány elemzésében értettem, a felhígulást. Más esetekben inkább csak magunk vagyunk. Így értsd.
Köpönyegforgatás: Amikor voltak a választások én nem a FIDESZ-re szavaztam, és azóta sem lettem fidesz párti, de elfogadom azokat a törvényeket amelyeket hoznak, és még mondhatni jól is érzem magam a bőrömben, de ha más nyeri a választásokat akkor azokat fogom elfogadni. Ugyanez igaz az OMME vezetésre is. Nem értek egyet Mészáros úr nagyon sok döntésével, de ettől még számomra ő az elnök. Bross Pétert szerettem, sőt Szekszárdon is szívesen hallgattam. Nem köpönyegforgatás szerintem, hanem vezetőség iránti alázat. Én így élem meg.
Újság: Ha nem az információkontroll a cél akkor mi- bármelyik vezetőségnél?
A vezetőség: ugyanannyira zavar az Omme esetében is, sőt szerintem onnan tanulták a tagszervezetek.
Olyan mint én: Fingja sincs semmiről. Köszönöm ezt bóknak veszem.
A Misi megszólítása nem nekem szól.

Miért hihetetlen az, hogy van egy fiatal méhész, aki szereti a bogarait, és élvez minden közösen eltöltött percet, de látja magáról, hogy tanulnia kell, sőt még azt is bevallja, hogy 2009-ben kezdett el méhészkedni (azaz kezdő) de ettől még szervez egy új klubot? Talán pontosabban a Paksi klubot szeretné feléleszteni, életet verni belé. Egy olyan fiatal, akit nem érdekel a nagyok csatározása, még akkor sem ha van véleménye róla.

Re:Köszöntő
« Válasz #72 Dátum: 2014. Január 08. 13:47 »
Szia Szilveszter!
Látod, látod!Figyelmeztettelek, hogy csak részinformációid vannak!
Képzeld,az a határozat amit az OMME a honlapján mutogat,a nagy semmi!
Nem volt mire hivatkozni mert a jegyzőkönyv átadását,szabálytalanul megtagadták! Egy kis "nyomásra" csak meg kaptuk!
A valami csak ez után fog jönni! Kíváncsi leszek, hogy fogják e azt mutogatni!
Szerintem idejük sem lesz rá! Fényképezőt hozzatok, hogy az arcokat meg tudjátok örökíteni!
Azt mondtad nem "szakmapolitizálsz"! Hagyd ezt meg nekünk kérlek! Nem bírom a konkurenciát!
Kivancsi 111 sokkal jobban informált! Örülök,hogy a paksi klubot újra kívánod éleszteni.
Bonyhádra is kellene valami, mert ott is baj van!
Érdekesnek tartom, hogy engem (minket) vádolnak az OMME szétverésével. Ezek után?
Lám lám. Mi erről soha sehol nem beszéltünk, keményen ellenezzük! Persze sokan drukkolnak most nektek, hogy gyengítsétek a kemény szekszárdi magot. Na ez a megosztás példája! Ha nem tudjuk ész érvvel, megyünk nekik erővel! Ettől kezdve HÁBORÚ? Kérdezem,nem állítom!
Az OMME vezetőség egy része, annak néhány tagja túl bátor a pénzügyekben! Na ott kemények leszünk abban bízhattok! Amíg az egyesületet rakosgattuk össze önzetlenül,szabadidőnkben semmi gond nem volt.
Mióta a Mani, meg a sok pici szorgos nyelvecske, (nem méhecske) került előtérbe, csak gond van. Nem velünk van a baj, vegyétek már észre!
Üdv: Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 08. 13:51 írta Nagyernyei Attila »

Re:Köszöntő
« Válasz #73 Dátum: 2014. Január 08. 14:52 »
Nem tudod Te Veszti, hogy mi folyik itt-ott! Olvass és tájékozódj mielőtt hozzászólsz bármihez! Küldtem privátot.

Re:Köszöntő
« Válasz #74 Dátum: 2014. Január 08. 15:46 »
Bocsi,hogy beleszólok,de szerintem a törvényeket a parlament fogadja el nem a FIDESZ (az,hogy 2/3 a nevezett párt tagjainak az aránya az igaz,de nem kormányon belül fogadják el a törvényeket,hanem bemennek a "kupolás cirkuszba" és ott szavaztatják meg) a lényegen nem sokat változtat,de legalább a látszat megvan, mert hát ugye a "cirkusztagok"arányát mi, választópolgárok hoztuk össze. Az egyesület "parlamentje" a küldöttgyűlés,szerintem. A "törvényt"(jelen esetben, a kft alapítást)nekik kellett volna megszavazni.Ha ez történt volna,akkor passzolna a politikás párhuzam és én se tépném itt a számat...
Más:
Pillanatnyilag ,legalábbis "felülről" ezt sugallják, 2 választási lehetőség van.:
1.Fizetsz és befogod a szád.
2.Nem kötelező egyesületi tagnak lenni.
Én szeretném,ha lenne 3.verzió is,de ha csak ez a kettő marad,akkor hajlok rá,hogy a 2-at válasszam.
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”