Köszöntő

  • 321 válasz
  • 185856 megtekintés
*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Köszöntő
« Válasz #45 Dátum: 2013. December 11. 22:06 »
ata67 az csak egy dolog! Valahol el kell kezdeni a zümizést ;D
Figyeld, figyelmesen nap mint nap az eseményeket. Hidd el tetszeni fog :)



Zümi
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 13. 19:37 írta zümi »
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Köszöntő
« Válasz #46 Dátum: 2013. December 13. 19:36 »
Szia ata 67! Főldim! Pécsen,hol méhészkedsz?  Űdv:Antal

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Köszöntő
« Válasz #47 Dátum: 2013. December 13. 22:29 »
Szia Antal!
Pécsen egy családi házas övezetben van a csöppnyi állóméhészetem. Szórvány akácos van a körzetemben, fenyőerdő, meg hársfa (de, hogy milyen hárs, azt ne kérdezd..., nem tudom). Még csak másfél év van mögöttem, de szeretek mindent, ami a méhekkel kapcsolatos: kaptárgyártás, bogarászás, pergetés, méz, olvasás..., egyedül a szúrást nem szeretem.  :(
Tavasszal, ha jól fejlődnek a családjaim, lehet, hogy a közelben meglátogatok egy rendes akácost, ahol egymást érik a fák.

Re:Köszöntő
« Válasz #48 Dátum: 2013. December 13. 23:07 »
Ha mindent megtettél Értük,akkor biztosan sikerülni fog.Csak figyelj,és tanulj.Üdv:Antal
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 13. 23:08 írta Nagyernyei Attila »

Re:Köszöntő
« Válasz #49 Dátum: 2013. December 15. 21:07 »
Tisztelt Maya Péter!
Ismét szeretettel köszöntelek fekete-fehér méhészklubon!
A tagság nevében légy üdvözölve!
Nagyernyei Attila

Re:Köszöntő
« Válasz #50 Dátum: 2013. December 17. 09:37 »
Köszöntöm a méhésztársakat! Örömméhészkedem, a méhek szeretete vonzott ide is. Bár egyelőre inkább politikai fórumként funkcionáltok, remélem a szakmaiság hamarosan nagyobb teret nyer!
Lapos Attila

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Köszöntő
« Válasz #51 Dátum: 2013. December 17. 10:23 »
Köszöntelek Attila!
Sajnos a megállapításaid igazak. Az tény, hogy a szakmaiságot egy picit elnyomja, az a helyzet, amit én úgy fogalmaznék meg, hogy a belső megtisztulási folyamat. 
Az OMME civil szervezet! Alulról szerveződő, a méhészek szakmaszeretete, a méhésztársadalom szervezettsége és szolidaritása jellemzi. A magyar méhészetben kialakult egy sajátos, szervezeti-érdekvédelmi rendszer, méhész-szervezetek és azok szövetsége, az OMME, mely közhasznú szervezet, önálló jogi személy.
A megnyilvánulások okai, főként a fent leírtaknak, nem megfelelő szakmai vezetés okolható.
A méhészek szeretnének olyan szakmai élenjárókat választani maguknak, akik megfelelően tudják képviselni érdekeiket, a méhészetet, és nem utolsó sorban, meghallgatják, kikérik tagságuk véleményét, a fontos, létjogosultságú kérdésekben.
Én is bízom abban, hogy ez a kaotikus állapot, nem fog sokáig tartani, mert elvonhatja az érdemi munkáról a figyelmet.
Reménykedjünk abban, hogy mihamarabb eljön egy új OMME vezetés, mely mindenki számára megelégedettséget hoz, és bebizonyítja rátermettségét, alkalmasságát, elhívatottságát.
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 17. 12:12 írta atya »
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Köszöntő
« Válasz #52 Dátum: 2014. Január 01. 00:05 »
Sikerekben gazdag Boldog Új Évet kívánok!!

Re:Köszöntő
« Válasz #53 Dátum: 2014. Január 01. 10:12 »

Kedves Méhésztársak!
A visszajelzések megerősítették a hírt!
2013. ÓÉV sztárja a Kiskakas!
A Méhészklub minden írója és olvasója nevében köszönjük évértékelőjét, és egyben kérjük, hogy folytassa harcias tevékenységét!
Szürke Veréb 79 is csiripelhetne nekünk valamit, mert ő a virtuális TOP listánk 2. helyezettje!
BÚÉK! Minden magyar méhésznek és családtagjainak!

" Pál, Kata, Péter Jó reggelt! Már odakünn a nap felkelt. Szól a kakasunk, az a nagy tarajú, Gyere ki a rétre kukurikú!"

Üdvözlettel: Nagyernyei Attila


*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Köszöntő
« Válasz #54 Dátum: 2014. Január 01. 13:46 »
QUQURIQ!

Kedves Népem, Barátaim!

Elérkezett egy új korszak, ami a miénk, a 15 000 lelkes méhészé.
Ez a lelkesedés tart össze bennünket!
Tudom, vannak akikre téves információ áradatot zúdított a jelenlegi vezetés.
Nem Ti tehetnek, hogy oda szavaztak ahova nem kellett volna!
Nem tudhattátok a valós tényeket!
Végre, év végére megtojta a Tyúkocskám az arany, igazságokkal teli tojásocskát!
Én meg addig hordtam neki a kaját és a híreket! Végre elkészült a" nagy mű"!
Ez a" Nagy mű", mindenki felelőssége!
Mindez az OMME-ért, értünk!
Ezt, ha bevalljuk, ha nem, Így van!
Bross lemondása után, mindenkinek LE KELLETT VOLNA MONDANI !!!
Miért?
A válasz 8 oldalon olvasható.
Most meg nem kellett volna egy oldalt sem írni!
Ennyire egyszerű az egész!
Nem találgatott volna 15 000 méhész, hogy mi van a központban?
Előttünk áll a jövő, mi alúról építkezünk!
Éljetek a lehetőséggel, azzal éljetek amihez jogotok van!
A megfelelő időben szavazzatok a lelkiismeretek és az igazság, a törvényesség mellé!

Szavazzatok a szebb jövőtök mellé!

Mindezt tiszta, önzetlen szívből kívánja Nektek a Kiskakas
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 01. 13:58 írta kiskakas »

Re:Köszöntő
« Válasz #55 Dátum: 2014. Január 03. 20:59 »
Most vagyunk 99-en. Nem tudom ki lesz az ,de előre is köszöntöm a centenáriumi /100./ regisztrált méhész klub tagot.

Üdv. jani bátya

Re:Köszöntő
« Válasz #56 Dátum: 2014. Január 06. 18:39 »
Üdvözletem mindenkinek!

Nagy Zoltán vagyok..tavaly kezdtem méhészkedni..4 családdal teleltem be jövőre ha isten is úgy akarja 15-20 családdal szeretnék a télbe menni..és látom én vagyok a századik regisztráló  :D

nagyon tetszik a hangvétele ennek a forumnak ;) remélem idövel gyarapodnak a témák  és a hozzászólók száma is megnő

Re:Köszöntő
« Válasz #57 Dátum: 2014. Január 06. 20:57 »
Szia Coolness ! Érezd jól magad a fórumon ,ami egyre jobban bővül,témákban. Ha szabad kérdezni, merre méhészkedsz ?  Üdv. Antal
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 06. 23:58 írta Nagyernyei Attila »

Re:Köszöntő
« Válasz #58 Dátum: 2014. Január 07. 15:24 »
Törökszentmiklós melett egy kis faluban ..Surjány.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Köszöntő
« Válasz #59 Dátum: 2014. Január 07. 19:21 »
QUQURÍQ!!!

Kedves Attila!

Először is boldog névnapot Kívánok az egész Baromfi udvarom nevében!
Mit is írhatnék egy olyan emberről, aki hű maradt a hitéhez, a barátaihoz, az OMME-hez!
Az igazság érzet az ami a lelkedet melegíti, a léted meghatározója, a szellemed irányítója!
Én mint a szemétdomb királya, nem tudok más ajándékkal szolgálni mint a következő történelmi valós tényekkel!
Fogad szeretettel egy igaz barátodtól, egy kiabálós, távolba látó, nagy hangú Kiskakastól.

Atilla a Hunok királya

Itt az ideje tehát, hogy megismerjük ATILLA nevének helyes értelmezését, mert ez az értelem megmagyarázza Atilla ,Jézus – hitűségét” is.

A nevét tehát így kell írni – két “L” betűvel ATILLA.
Ugyanis ez a sumer nyelvtani szabályok szerint való, ahol “A” jelentése “víz”, mint eredetforrás és átvitt értelemben “tudás”.

(Példa erre E-A jelentése, a tudás temploma.) “TIL” jelentése “élet” és a hozzá ragasztott “LA” a határozó névutórag, amit ma névelőként használunk, mint “A” és “Az”.

A-TIL-LA jelentése tehát: az életet adó élet vize.

Az “élet vize” kifejezés pedig igen közel hozza Jézus Urunkat, hiszen Ő mondta így:

“Valaki pedig azon vízből iszik, melyet én adok neki, soha meg nem szomjúhozik, hanem ez a víz örök életre buzgó víznek kútfeje lesz ôbenne. “( János 4: 14.)
ATILLA tehát azért kapta ezt a nevet szüleitől, mert ők ”Jézushitűek” voltak, de azért is, mert a táltosok meglátták a gyermekben a jövendő hatalmas urát, uralkodóját. Ezt a “Jézus hitet” ma vallásnak nevezzük.

Kakaska a barátod!