Tavaszváró Méhésznap, Szekszárd

  • 65 válasz
  • 38841 megtekintés
Re:Tavaszváró Méhésznap, Szekszárd
« Válasz #45 Dátum: 2018. Február 23. 21:00 »
Had mondjak még én is valamit és szerintem úgy gondolom lezárhatjuk. Azt hiszem,hogy Csabával megbeszéltük és ez már nem is lehet téma,hogy ki mit értett és mit nem.A két előadóval kapcsolatosan legyen számotokra elég,hogy Cristian az előadása végén azt mondta,hogy olyan jól érzi magát közöttünk,hogy az övéi közt sem érzi úgy magát hidjétek el hogy ez egy született románnak nagyon nagy szó. Szerintem az volt egy kis hibánk,hogy nem kellet volna csak az egyik előadót betenni az az igazság,hogy én késő tudtam meg. Ha idejében tudom ragaszkodtam volna az egyhez mert sokkal bővebben elmondhatta volna amit akart. De van rá egy mondás,hogy mindenki a saját hibájából tanúl és a jövőben kiküszöböli. Biztos lessz még alkalmuk ha sokáig élünk.Én úgy érzem,hogy mindenkinek a tudásszerzés és tudásátadása volt a célja.Még csak elmondom nektek,hogy a román barátaink most egy előadás kampányt szerveznek Románia külömböző régiójiban szinte hetente úgy hogy akár 5-600 km t is levezetnek. Ugyanezt a témát igyekeznek átadni ingyen és bérmentve mivel a mi nemzeti programunk nem támogatja.Sajnos az a helyzet itt sem mindenki érti és értékeli .

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Tavaszváró Méhésznap, Szekszárd
« Válasz #46 Dátum: 2018. Március 04. 20:25 »
Az első video már fent van a Méhészklub youtube csatornáján. A többi is jön hamarosan.

https://www.youtube.com/channel/UC7eKung9S1gqxZHocXmULjA
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Tavaszváró Méhésznap, Szekszárd
« Válasz #47 Dátum: 2018. Március 04. 21:45 »
Ha lehet, akkor a táncosokat is megnéznénk! Köszönjük: Ozsváth István

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Tavaszváró Méhésznap, Szekszárd
« Válasz #48 Dátum: 2018. Március 05. 08:30 »
Mostmár egy előadás kivételével a tavaszváró szakmai programja fent van a méhészklub youtube csatornáján.

Az alábbi linken elérhető:

https://www.youtube.com/channel/UC7eKung9S1gqxZHocXmULjA

Ez lesz a hivatalos youtube csatornánk, innentől minden video ide kerül fel.

Bicska
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Tavaszváró Méhésznap, Szekszárd
« Válasz #49 Dátum: 2018. December 17. 18:31 »
Tisztelt Méhésztársak!
Meghívó!
2019.február 16-án a Babits Mihály Kulturális Központban kerül megrendezésre a
 XV.Szekszárdi Tavaszvárói-Szakmai Méhésznap!
Már reggel 7. órától eszközvásár!

1.
Dr.Hajnal Klára, egyetemi adjunktus (klímakutató)
„A klímaváltozás hatása a méhekre, és a méhészekre!"
2.
Csetei János, hatósági szakértő
„Aktuális méhegészségügyi kérdések.”(Fő csapás irány az atka elleni hatékony védekezés!)
3.
Németh Zoltán
„Hát én immár mit válaszszak?....atkairtás
4.
Bross Péter, az OMME elnöke
„Ágazati helyzetkép.”

Eszközkereskedők a következő telefonszámon jelentkezhetnek:
Elekes László titkár
06/20 914-9933
Ismét gyűjtjük a mézet a Dévai árváknak!
A belépés ingyenes.
Minden érdeklődőt szeretettel vár a Tolna Megyei Méhész Egyesület vezetősége!


*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Tavaszváró Méhésznap, Szekszárd
« Válasz #50 Dátum: 2019. Február 16. 21:18 »
Üdvözlet mindenkinek!

Nos, ahogy azt már Attila korábban leírta, nem volt a megszokott létszám a Tavaszváró Méhésznapon. A szakmai előadások sorát Németh Zoltán kezdte meg, dinamikus, lényegretörő előadásmódja nekem nagyon szimpatikus volt. Sajnálom, hogy nem voltunk többen, mert szerintem is a jövő atkagyérítési eszköze az oxálsav lesz.

Csertei János a méh-egészségügyi helyzetről tartott előadást, kitérve a jogi vonatkozásokra, saját praxisából példát hozva, hogy bizony van, amikor a magára hagyott, betegség gócot jelentő konténerrel nem lehet mást tenni, mint lekénezni hatóságilag a még meglévő méhcsaládokat, kiszedni a kereteket, és felszámolni a tarthatatlan helyzetet. Félek, megsokasodik az elkövetkezendő időben ez a probléma.

Dr Hajnal Klára előadása számomra egyszerűen fantasztikus volt. Vidámnak nem nevezném a témát, ami a klímaváltozás hatását tárgyalta az emberiségre, a bolygóra, és a méhészetre nézve. Megmutatta a kellemetlen igazságot, nem kozmetikázva a ránk váró feladatokat, a ránk leselkedő veszélyeket. Gondoltam is, hogy jó lenne egy "zöld sarok" topic, itt a méhészklubon, ami nem annyira a méhészkedésről szólna, sokkal inkább a globális ökológiai helyzetről. Magával ragadó előadása után nem véletlenül kapott vastapsot. Honlapja a www.hajnalklara.com, érdemes meglátogatni!

Bross Péter OMME elnök sem kényeztette a hatóságot túl sok jó hírrel. Az aktualitásokról beszélt, ezt is gyorsan kellett tennie, mert sajnos időre kellett elhagynunk a termet, ezért sajnos kicsit rohanósra sikeredett. A nemzetközi helyzet (fokozódik! :D ) ismertetése után beszámolt a tervekről, melyek közt szerepelt a méh-egészségügyi felelősök helyzete, annak javítása, a most aktuális gyógyszer botrány, a gyógyszer-cukor támogatás átalakítása,  valamint a méhészklubon is forró téma akácméz pollenszámra.

Rendezvényünk háziasszonya a csodálatos hangú Kovács Nóri volt, aki minden szünetben megörvendeztetett minket kristálytiszta énekével.

Sajnos a méhészek jó része vásár megtekintése után rohant is, (szerintem méhészkedni) talán egy korábbi években tapasztalható hólapátos idő, jobban beterelte volna a hallgatóságot.

Remélem nem hagytam ki semmi fontosat! Ha igen, kérem Attilát, korrigáljon!

Bicska

"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Tavaszváró Méhésznap, Szekszárd
« Válasz #51 Dátum: 2019. Február 16. 23:03 »
Szerintetek miért rohant a sok méhész haza???? Mert mindenkinek tele van a hó cipője a sok hazugsággal amit terjesztenek az előadásokon, illetve amit előadnak az omme híres előadói komoly pénzért, semmi másról nem szól, csak a pénz!!!!!!! Ha le visszuk a pollen számot annak csak annyi lesz az eredménye az akác méz 800 forint lesz a vegyes 600 akkor megerkeztunk !!!!!!
« Utoljára szerkesztve: 2019. Február 16. 23:15 írta WENHARDTGY »

Re:Tavaszváró Méhésznap, Szekszárd
« Válasz #52 Dátum: 2019. Február 17. 06:51 »
Ezek azok a tipikus rosszindulatú hozzászólások amik züllesztik  közösségünket.
Nem láttalak "Gyurika" a rendezvényünkön!
Akkor, hogy mersz ilyent leírni?
"Mert mindenkinek tele van a hó cipője a sok hazugsággal amit terjesztenek az előadásokon,.."
Magyarból kiváló voltam, ezt többször említettem már.
Tehát mivel többes számban fogalmaztál, az összes előadót köztük Dr.Hajnal Klára professzor asszonyt is megsértetted.
Világszínvonalú előadását aki nem hallotta, sajnálhatja.
Mivel ennyire tájékozatlan vagy és sugárzik írásaidból a rosszindulat mélységesen sajnállak.
Az ilyen beszólásokat Bross lazán csuklóból kezeli, de annyi vér nincs a pucádban, hogy felállj és kérdezz tőle!
Annyit üzent a hasonló tudatlanoknak, hogy amikor 2.000 Ft volt az akácméz felvásárlási ára ahhoz neki mi köze volt?
Tehát tisztelt méhésztársak menjetek el egy elnöki tájékoztatóra és kérdezzetek, okosodjatok.
Aki pedig másoktól hallja, hogy azt mondta a haverom aki a szomszéd nénitől hallotta, hogy valaki azt mondta Bross tönkre teszi az ágazatot azt ne vegyétek komolyan.
Minden segítőmnek akik a szervezésben, rendezésben részt vettek és inkább a méhészekkel töltötték szabad idejüket köszönöm szépen!
Nekünk is fájt a szívünk, hogy nem tudtunk a méhek között lenni, de akik végigülték az előadásokat sorban jöttek oda hozzám, hogy fantasztikus volt.
Bross Péter ezen a héten 5 városban tartott előadást, hogy kinyissa a szemeket, füleket.
Egyébként távkommunikációs képességeit még nem ismertem.
Van aki úgy mond róla véleményt, hogy ott sem volt.....
Nagyernyei Attila

Re:Tavaszváró Méhésznap, Szekszárd
« Válasz #53 Dátum: 2019. Február 17. 07:52 »

És mondjuk Bross idejében Kaposváron, Székesfehérváron, Szekszárdon?
Még a csilláron is méhészek lógtak.


Nagyernyei Attila
Még a csilláron is lógtak a méhészek, és mindenki megtapasztalhatta ki a szakelőadó, és ki az aki csak szájharmonikás.



.
Alsóvadászon annyian voltak Bross Péter mai előadásán, hogy még a csilláron is lógtak a méhészek.

Nagyernyei Attila

Ezt írta Kivancsi111 ...
Akkor köszönjük szépen, hogy eddig itt voltál, senki nem kényszerített arra, hogy ide írogass.
!...
A Fekete-Fehér Méhészklub mindenki számára nyitott, szabad a véleménynyilvánítás.
...

Nem rejtettem véka alá eddig sem örömömet, ha sokan "kivancsiak" Brossra.
Meg lehet nyomni a pánik gombot!
Mehetnek a telefonok, ki kinek az embere!



"Régi dicsőségünk, hol késel a éji homályban?
Századok ültenek el, s te alattok mélyen enyésző
Fénnyel jársz egyedül. Rajtad sűrű fellegek és a
Bús feledékenység koszorútlan alakja lebegnek."

/Vörösmarty: Tolnán csillárja / ;D

Re:Tavaszváró Méhésznap, Szekszárd
« Válasz #54 Dátum: 2019. Február 17. 10:20 »
Egyre kevesebb ember van akit belehet ültetni a hintaba szerencsére!!!!! Brossnak semmi köze nem volt a 2000ftos akác méz árához de Süth Miklós hatósági főallatorvosnak annál több!!!!!

Re:Tavaszváró Méhésznap, Szekszárd
« Válasz #55 Dátum: 2019. Február 19. 08:29 »
Bross Péter szekszárdi előadásának hanganyagát itt meghallgathatjátok, amit
Koldun méhésztárs tett közzé a Zöld Fórumon.
Köszönjük szépen!

https://drive.google.com/file/d/1dhv3aGBwKEVbHQYRmc4Y187ta1saQKfp/view
Nagyernyei Attila

Re:Tavaszváró Méhésznap, Szekszárd
« Válasz #56 Dátum: 2019. Február 19. 18:54 »
Tisztelt Nagyernyei Attila!

Észrevettem, hogy nem történt felvétel.
 Nekem nagy szükségem volna az első előadás komplett anyagára.
Gondolom nem titkos, ha már előadáson egy része lement. Nagyon hasonlít a 2018 as méhegészségügyi ismeretek első 80 oldalához, ennek ellenére én és biztosan sokan kíváncsiak lennének Németh Zoltán komplett előadására.
Csetei János telefonszámát is szeretném elkérni, bár az előadása elején a dián olvasható volt, de mire lejegyezhettem volna, pont indította az előadást.
A Professzor asszony előadása lenyűgözött, mire ideér az a sivatagi klíma 2050.-re mi már nem fogunk élni, de segítenünk kell az utánunk következő generációknak.

Tisztelettel: Somogyi Csaba

Re:Tavaszváró Méhésznap, Szekszárd
« Válasz #57 Dátum: 2019. Február 20. 20:14 »
Somogyi Csaba kérésére közlöm Csertei János telefonszámát.
Most hívott, hogy adjam közre.
70/592-2135
Megkérem a méhésztársakat akik ott voltak a szekszárdi előadásokon, és van hangfelvételük, legyenek szívesek tegyék közzé.
Köszönöm szépen.
Nagyernyei Attila

Re:Tavaszváró Méhésznap, Szekszárd
« Válasz #58 Dátum: 2019. Február 21. 05:24 »
Köszönöm!
A Tolna Megyei Méhész Egyesület nevében köszönöm, hogy rendezvényünkön ismét ilyen sokan adományoztak mézet a dévai árva gyerekeknek.
A mézadományokat személyesen fogom kiszállítani Dévára most szombaton.
Talán egyedül a Szekszárdi Területi Vérellátók voltak megelégedve a Tavaszváró Méhésznap létszámával.
Szinte ugyan annyi önzetlen méhésztárs segítette vérével a rászorulókat mint előző években.
Köszönjük szépen még egyszer!
Nagyernyei Attila
      Elnök
Tolna Megyei Méhész Egyesület

Re:Tavaszváró Méhésznap, Szekszárd
« Válasz #59 Dátum: 2019. Február 21. 07:36 »
"Megkérem a méhésztársakat akik ott voltak a szekszárdi előadásokon, és van hangfelvételük, legyenek szívesek tegyék közzé.
Köszönöm szépen.
Nagyernyei Attila"

"Ezt a nem lesz felvétel dolgot gondold végig!

Nem miattunk kell, hanem azoknak akik utánunk jönnek!

Kortörténet, dokumentum.

Aztán 2-3 év múlva 1 DVD-re felírva a múltkori előadásokat szerintem lenne rá vevő is!

OMME-s urak még mindig ülnek az összes kongresszus, világtalálkozó felvételén és nem adják ki a méhésztársak felé...........
Elgondolkodtató, hogy ezeknek a felvételeknek az árából akár a rendezvény költségeit is állni lehetne....

Na mindegy, ez sem az én dolgom, csak megjegyeztem.  ;)"


Még 1 hónap sem telt el és milyen jó volna a felvételeket visszahallgatni................. ;D

Jövőre lesz legalább hangfelvétel?

Fehérváriak nálatok lesz közzétéve az előadásokról videó, vagy legalább hangfelvétel?

Még van 2 napotok megszervezni ha eddig nem tettétek!  ;)
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!