Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2218001 megtekintés
Re:Hír-les
« Válasz #5055 Dátum: 2020. Február 14. 10:27 »
Tisztelt Méhésztársak! Tisztelt Mézfogyasztók!

Tájékoztatom Önöket, hogy a korábbi gyantatechnológiás (a fogyasztók egészségét tekintve kockázatos) mézek importjának betiltása céljából benyújtott 0432/16 számon nyilvántartott 2016 tavaszán benyújtott petíció az Európai Parlament Petíciós Bizottsága részére benyújtott anyagok, folyamatos frissítésre kerültek az elmúlt évek során.
A terjedő koronavírus (2019-nCoV) szempontjából az import mézek kockázatelemzését elvégeztem és még januárban megküldtem az Europai Parlament Petíciós Bizottsága részére.
Ebben a rendkívüli helyzetben a kockázatok még kizárhatók egy gyors és határozott EU-s intézkedéssel, ezért az Európai Bizottságnál felvettem a kapcsolatot Ursula von der Leyen elnökasszonnyal, és Stella Kyriakides egészségügyi és élelmiszerbiztonsági biztossal.
A kockázatelemzést meg lett küldve az Európai Bizottság Egészségügyi és Élelmiszerbiztonsági Főigazgatósága részére is.
A kockázatok kizárása érdekében annak egyik lépéseként, a járványügyi intézkedés keretében a harmadik országokból származó mézek átmeneti importkorlátozását kértem.
Bízom benne, hogy a mai napon a vírus terjedésének egyik kockázatként elhangzik az EU egészségügyi miniszterek találkozóján is.
A legfontosabb, hogy ebben a formában ne tudjon terjedni a vírus, a cél mint eddig a EU-s fogyasztók egészségének megóvása.
Kérek mindenkit, a fenti információkat kezelje bizalmasan, mert a nem megfelelő formában, megfogalmazásban történő közlése, könnyen rémhírterjesztés (Btk.337.§) bűncselekményét valósíthatja meg.
A " Mondjunk nemet a gyantatechnológiás mézekre" többnyelvű fb. oldalakon, fogok tájékoztatást nyújtani a fejleményekről.
Amennyiben kérdéseik vannak, keressenek, hívjanak, írjanak elsősorban privátban és vegyék fel a kapcsolatot a helyi méhészegyesületi vezetőkkel, és küldöttekkel.
Könnyen előfordulhat, hogy az ügynek is segítségre lesz szüksége, mint ahogyan ez az ügy most nem utolsósorban segíthet a természetes mézek megítélésének jelentős növekedésében is, így a méhészeti ágazat és egyben az oly nélkülözhetetlen méhes megporzás fennmaradásában is.


Fényeslitke, 2020. február 13.

                                                                                                   Tóth Zoltán
                                                                                              a petíció benyújtója


*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Hír-les
« Válasz #5057 Dátum: 2020. Február 18. 08:35 »
Szerintem elég jól sikerült az idei tavaszváró. Sokan eljöttek, talán kicsit többen, mint tavaly. Az árusoknál és a büfénél szinte tömeg volt. A büfé előtt nagy beszélgetések, jó hangulat volt. Fogyott szépen a bor és a sör is. :) Az előadások látogatottsága kicsit nehezen indult, de azért csak-csak beszivárogtak az emberek. Jó volt ott lenni. Gratulálok a szervezőknek!

Bicska
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

*

Bicska

  • *****
  • 601
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Hír-les
« Válasz #5059 Dátum: 2020. Február 19. 17:16 »
Egy kis tájékoztatás:
http://www.omme.hu/nebih-elnokenel-jartunk/

Üdv. jani bátya



Re:Hír-les
« Válasz #5062 Dátum: 2020. Február 27. 15:22 »

Re:Hír-les
« Válasz #5063 Dátum: 2020. Február 27. 16:44 »
Kérlek benneteket olvassátok el jani bátya által feltett OMME hírt, majd ennek tükrében szemléljétek a Zöld Fórumról belinkelt hozzászólást!
Állandóan Brosst piszkálják, hogy nem csinál semmit!
Aztán az 1.000 eseményből egyet kéne leírni, arra pedig itt a válasz, amikor megkérik a profik elnökét, hogy számoljon be az Európai Professzionális Méhészek Egyesülete (EPBA) üléséről.

"Nincs is ezzel gond, ill. nem lenne, ha egy nap 36 v. 48 órából állna.
Egy ilyen beszámoló, ha valamire való, nekem fél nap bepötyögni.
Sokan tudják, hogy sok társadalmi megbízatásom van. Péntek éjjel értünk haza Grazból. Szombat vasárnap, helyi szinten voltam elfoglalva a sportcsarnokunkban rendezett utánpótlás tornákkal.
a tegnapi napom is teljesen egyesületi ügyek intézésével telt. Reggel 8-tól délig a profi egyesület könyvelőjénél voltam, mert hétvégén Fehérváron közgyűlésünk lesz, és kész kell lenni a pénzügyi beszámolónak, délután többek között erre készültem, meg itt van a novemberi kongresszus támogatás igénylésének a beadása is (nem kis meló) valamint több telefonos megkeresés volt szintén OMME ügyekben(ezek legtöbbször min. fél órák), később a polgármester úrral volt helyi ügyekben egy órás megbeszélésem, stb. Este meg valamicskét saját dolgaimmal is szeretnék foglalkozni. Ilyen egyszerű. Persze tudom, az embernek arra van ideje, amire akarja, hogy legyen. Ebben a pár napban viszont nem ez volt nekem a prioritás, hogy itt írjak.
Elnézést érte!
Amúgy már pár éve általában én szoktam röviden beszámolni OV-n meg talán küldöttgyűlésen is ezekről a profi találkozókról. De most épp lehet Zsolti fog, még nem beszéltünk róla.
De ígérem itt is megpróbálok rövidesen."

Ez eddig nem jött össze.
Ha pedig a jelenlegi ciklusban végzett munkájukról érdeklődünk akkor is üres marad az írólap.
Ez van, választások lesznek.
A másikat piszkálni (csúnyább szó jobban illene ide) könnyebb, mint dolgozni.
Nagyernyei Attila

Re:Hír-les
« Válasz #5064 Dátum: 2020. Február 28. 08:53 »
a zöldön olvastam!                                                                                                 "Az EPBA nagyra értékelte a COPA-COGECA elkészült szakmai anyagát, melynek szerepéről, jelentőségéről Bross Péter OMME elnököt kérte fel a szervezet egy anyag elkészítésére. Továbbá, felkérték az OMME elnökét, hogy számoljon be a magyar kezdeményezésű Egyesület az Európai Méhekért nevű szervezet céljairól. Általános elégedettség fogadta az elmondottakat, hiszen végre egy gyakorlati (nem csak szóban elhangzó) kezdeményezés, mely esélyt teremthet az uniós méz nagybani értékesítésének a világ többi mézétől való elválasztására."

Bross Pétert a COPA-COGECA jelentésről?
Ez most komoly?
Na akkor:
2019 november 26-án a Mézkereskedők és az OMME elnökség közös megbeszélést tartottak. Az alábbi pontokban egyeztek, meg hisz, ha a méhészek tönkre mennek, utánnuk mennek tönkre a magyar mézkereskedők is.
1. Mézkerekasztal újraélesztése ,folyamatos konzultáció fenntartása a piaci szereplők és a hatóság között.

2. Import adatok közlésének kieszközölése,

3. Méz áfájának csökkentése

4. Ukrán méz Uniós exportjának ,piacbefolyásoló jelentőségének nem elbagatellizálása

5. Hatékonyabb érdekképviselet /Omme,Mézkereskedők ,/

5.1 EU 2015-2016 mézvizsgálatok lezárásának kieszközölése.

5.2 Forgalomba hozott mézek címkézési előírásának hazai módosítása /minden hazai forgalomban lévő méz származási helyének feltüntetése/

5.3 Méhészeti ágazat adókedvezményeinek javítása

5.4 Méhészeti ágazat termelői támogatásának megemelése

6. Mézárkifizetése a mézüzem telephelyén történő vizsgálat után max . 30-60 nappal történjen .

7. Omme és a Kereskedői mézvizsgálatok eredményeinek kommunikációs gyakorlatának megváltoztatása

8. Szabadkereskedelmi megállapodások hátrányai elleni fellépés

A fentiekhez hasonló stratégiai javaslatok vissza köszönnek, nem magyar kozbenjárásra!, az európai szintű COPA-COGECA jelentésben. Ami kimondja,hogy a kialakult méhágazati válság fő okai a 80 000 tonna 1,24 Euro/kg kinai-, és a 50 000 tonna 1,64 Euro/kg Ukrajnai Euba áramló olcsó harmadik országbeli méz.

-Mikor megláttam az OMME honlapon az "És Ukrán" udvarlást, mert hogy szegényeket "sok indulat érte a magyar méhészek részéről, " lekarmolt az ideg. -
Bross úr kinek az érdekképviseletére van megfizetve 750 000 Ft/hónapért. Azt a hét meg a nyolcát, hogy ne keljen mondjuk almával házalnia, mint a Familyfrostos kocsinak!

Szóval mi történt 2019 november 26 után?
Mit csinált Bross Péter?

Azt, hogy az ukrán méz ver agyon bennünket az Eus piacon, azt senki ki nem ejtette a száján.
A Világgazdaság 2020 február 7.kei cikkéig a média azzal volt tele, hogy az Eubee egy kereskedőhöz kötöm marketingkampány 12-22 szkafanderes emberrel végigtrollkodott 4 europai nagyvárost, közben ellopta a showt tőlünk méhészektől,pont úgy, mint Kelemen Anna a Varró Dani író-költő találkozóján.
Kelemen Annát udvariasan távozásra szólítottak fel (magyarul eltakarították), de mi történt a méhésztársadalomban nem túlságosan kedvelt közszereplőnek a háttérből előlépő személlyel fémjelzett Eubee marketing kampánnyal?
Kiszorítva minden relevánsabb hírt vagy épeszű kezdeményezést a fenti pontok közzül, végigvonult az országos sajtóban, ahhol megtudtuk, hogy csak a kinaira kell haragudni. Ukrán mézcsomagolócég, ukrán méz importőr a közös Eus piacra, meg ebben a beszámolóban szegény ukrán méhészek? Azok nem agyonvertek bennünket!! Áhh, azok spanok.

Bross Péter csak aszisztált ezekben a cikkekben. A fenti pontokat mért nem firtatta? A többi ország már lépéseket tett. Miért érzem, hogy mi telerakott gatyában csak topogunk?

És miről kérdezik Bross Pétert? Hát persze, hogy az Eubee-ről amihez papírforma szerint semmi köze se lenne.
De hát mi a franckarikáról is kérdeznék, ha az elmult időben, 4 éves álomból eszmélve mást sem csinált, csak aszisztált Takács úr(aki már közszereplő) Eubee marketing kampányába. 4 év alatt meg semmi nem történt csak eladtak pár láda almát, meg az ukrán olcsó mézzel agyonverték az Eus mézpiacot nekünk, meg bennünket. Lehetett volna tenni, kellet volna tenni.

Egyet kérnék már csak! Ezt az embert, mindenki elnökét (közszereplő), ezt az ordibálós embert! Bross Pétert, aki elméletileg a mi érdekképviseleti szervünk elnöke még, de csak elméletileg!
Rakjátok fel egy Familyfrostos kocsira, had menjen el, és kezdjünk el szépen dolgozni ezeken a pontokon, mert a többi ország már előttünk jár!

Ja és egy magyar fordítását a COPA-COGECA jelentésről, és stratégiai tervről hamar csináljunk, mert nekem nem kell a Bross úrék lebutított rövidített változata, amiből nem felejtették ki, csak az ukrán 50 000 tonna Eu piacot szétverő mézáradatot, amivel a COPA-COGECA jelentés kezdődik.

Énnekem 0,9 % szja adómentességgel nem fogták be a számat!
                                                                      Egyet értek a méz áfájának csökkentése káros piaci hatású lenne a kistermelőként értékesítőkre(3.)
Teljesen igaz az is, hogy ne 30 napra fizessenek a mézfelvásárlásakor(8.)

De a lényeg kérem. A többi pont arról szólt, hogy milyen lépéseket kellene tenni a kialakult mézpiaci helyzet javítására. Itt vannak a többi pontok amit figyelembe ajánlok. Kérdezem tett valamit Bross Péter ezek előmozdítására? Én úgy tudom nem. Más országok megléptek hasonló intézkedéseket, például országok szerinti származásjelölést? Igen. Ott van a COPA-COGECA jelentésben, amit csak lebutítva kiherélve fordított le Bross úr, pedig nem hosszú.
Itt vannak a pontok amibe belelehetett volna állni egy másik "egyesület", mézkereskedő, szerintem magán jellegű marketingkampánya helyett:

1. Mézkerekasztal újraélesztése ,folyamatos konzultáció fenntartása a piaci szereplők és a hatóság között.

2. Import adatok közlésének kieszközölése,

4. Ukrán méz Uniós exportjának , piacbefolyásoló jelentőségének nem elbagatellizálása

5. Hatékonyabb érdekképviselet /Omme,Mézkereskedők ,/

5.1 EU 2015-2016 mézvizsgálatok lezárásának kieszközölése.

5.2 Forgalomba hozott mézek címkézési előírásának hazai módosítása /minden hazai forgalomban lévő méz származási helyének feltüntetése/

5.3 Méhészeti ágazat adókedvezményeinek javítása-ugye itt beszéltük, hogy áfa nem. -

5.4 Méhészeti ágazat termelői támogatásának megemelése

7. Omme és a Kereskedői mézvizsgálatok eredményeinek kommunikációs gyakorlatának megváltoztatása

8. Szabadkereskedelmi megállapodások hátrányai elleni fellépés

Ugye, hogy lett volna, mit csinálni Bross Péternek?

Nem az áfa a lényeg, amit hagyni kell, hanem, hogy miket kellett volna és kellene tenni érdekképviseletünkre 750 ezer Forintért felkent embernek.

Üdvözlettel Kis Zsíros
« Utoljára szerkesztve: 2020. Február 28. 09:00 írta daoli76 »

Re:Hír-les
« Válasz #5065 Dátum: 2020. Február 28. 12:19 »
Akkor én ettől sokkal rövidebbet idézek odaátról.
Közzé tette Arisztaiosz.
Címe:
Tudósítás a fóliasátorból.
Gyakorlatilag Dr.Csrényi Péter munkásságát méltatja, ami valós, de néha voltak olyan dolgai amire én mondjuk nem szívesen emlékszem.
"Most már világosan látszik, hogy a Doki valójában a távolba, jövőbe látás képességével rendelkezik, szakmai munkája nélkülözhetetlen lenne a termelői érdekvédelemben, hiszen az a teszetosza szakmai munka, ami most jellemzi az egyesületet, nagyon borús képet vetít előre.
Kapacitáltam, kapacitáltuk dr. Cserényi Pétert, hogy fogadja el a termelő méhészek, méhész-szervezetek jelölését, de elhárító érveit is illik akceptálni, hiszen ha funkciót személyes okokból már nem is szeretne vállalni (hiába a "szükséghelyzet"), támogató, segítő szándéka felől mindig biztosak lehetünk."
A segítő szándékba az is belefér, hogy......Kuss nektek?
Amikor pedig egy küldött nem az ő akarat szerint szavazott ráordított, és kérdőre vonta!
A teremben ültem, mindent láttam és hallottam!
Én ezt másként éltem meg, és másként értékelem.
Egyébként azért ekkora sztár odaát, mert jelenleg is kampányol Bross ellen, és verejtékezik attól, hogy ismét elnöknek válasszák, ezért mindent elkövet.
Kicsi országunkban titokban semmi nem marad.
Erről ennyit.
Nagyernyei Attila

Re:Hír-les
« Válasz #5066 Dátum: 2020. Február 29. 07:36 »
Ismét idézek Arisztaiosztól a "Zöldről", bár már nekem is unalmas:
Ezt írja a 2 családos fóliasátras "profi"? méhész:
" A Doktor Úr mindig is jó kapcsolatot ápolt a kereskedőkkel, csomagolókkal, szakmai tekintélye megkérdőjelezhetetlenné tette Őt, az OMME részéről a Méz-Kerekasztal résztvevője (érdekes, a kereskedők azon része, akik részt vettek ezen az egyeztetésen, első pontként említették a Méz-Kerekasztal "feltámasztását", mely Bross újkori idejében hótt hamvába)."
A Méz-Kerekasztal résztvevői úgy emlékeznek ezekre a találkozókra amikor a szakmai tekintély szót kért, hogy... ja az az ordibálós doki? még a nevére sem emlékeztek
Sajnos nekem is ez marad meg belőle, sok OV-n, és sok Küldöttgyűlésen hallottam ordibálni.
A választások ellenni utolsó OV-n, a Lurdy Házban aztán nálam is elszakadt a cérna és túlkiabáltam a dokit.
Megfagyott a teremben a levegő!
Azt ordította, hogy ebbe a terembe Bross Péter nem teheti be  a lábát!
Én pedig vissza....Nem szégyelled magad, hogy olyan embert szapulsz aki nincs itt, még védekezni sem tud?
Ilyen ember ő, a nagy demokrata.
Aki nem ért vele egyet, egyszerűen leordítja a fejét.
Szakmai tudását senki nem vonja kétsége...attól inkább az emberit.
Nagyernyei Attila



Re:Hír-les
« Válasz #5069 Dátum: 2020. Március 04. 21:25 »
http://www.omme.hu/lobbi-az-1000-forintert/

Hát, előre borítékolható volt a túligénylés.

Üdv. jani bátya