Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2224028 megtekintés
*

Apis

  • ***
  • 145
Re:Hír-les
« Válasz #4935 Dátum: 2020. Január 16. 18:46 »
Sajnos a sajtó a közvélemény és az illetékesek már csak az ilyen akciókra figyelnek fel. Az hogy pusztulnak a méhek a növényvédőszerekről és hamisítják a mézet az már nem hír.


Re:Hír-les
« Válasz #4937 Dátum: 2020. Január 17. 06:04 »
Köszönjük méhészkollégák!
Nagyernyei Attila

Re:Hír-les
« Válasz #4938 Dátum: 2020. Január 17. 06:24 »
Kik azok akik köszönik?
Te az én nevembe/n ne köszönd meg az új méhészzéertészerűvilágproletárjaiegyesüljetekakockásseggűekvezetésével akciót!
Mert ugye méhészkollégákat írtál. Hadd döntsek már arról legalább amire még van jogom! Oké?

Re:Hír-les
« Válasz #4939 Dátum: 2020. Január 17. 06:39 »
Természetesen nem rád gondoltam Jenő!
Sem Vesztire odaátról, hanem mindazokra akik tüntetnek értünk.
Tehát nem értetek, hanem értünk.
Érted?
10 ország méhészei.
Tegnap előtt a németek öntöttek mézet a saját minisztériumuk elé a glifozátos méz miatt.
A mostani tüntetéssorozatnak más a célja, és ezt másként ítéljük meg.
Te és barátaid folyton reklamáltok, hogy csinálni kéne valamit, meg mindennel tele a tök..tök, és ha végre valami történik, támadtok és a dolgok mögött kerestek olyan nem létező dolgokat ami már a bolhás kutyát sem érdekli.
Ti szeretnétek ha az OMME elnöke egy növényvédős lenne, én pedig tiltakozom ellene.
Ti szeretnétek ha továbbra is kussoltatás lenne, és kirekesztés, én pedig tiltakozom ellene.
Nem folytatom, mert ha az ellenkezőjét írtam volna akkor az nem tetszene.
Lassan azt veszem észre, hogy nálatok Csuja lett a sztár.
Hiába változik a világ.
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2020. Január 17. 06:47 írta Nagyernyei Attila »

Re:Hír-les
« Válasz #4940 Dátum: 2020. Január 17. 07:24 »
Na azért! ???
10 ország méhészei? Tudod az mennyi ember? Na és őket még meg is értem. Azért néha olvasd vissza amiket irkálsz!

Nem öntöttek a németek glifozátos mézet a minisztérium elé, hanem EGY méhész öntött glifozátot tartalmazó mézet a minisztérium lépcsőjére.

De ha már így szóba hoztad. Erős kétségeim vannak, hogy ez így is történt. Tudod vannak gondolkodó méhészek is. Namostmárugye! Ha glifozát van abban a mézben akkor az miként kerülhetett oda?  :o Mert ugye a növény ha felveszi, szinte kimutathatatlan mennyiségben, már akkor nem éli túl. Némelyiknek elég megmutatni, és vége. Használata után olyan gyorsan tűnik el, hogy lehet akár vetni is abba a talajba, nem okoz gondot. Attól természetesen még ki lehet mutatni, hiszen ma már bármit ki lehet mutatni, kivéve a neokat, meg még ezt el is lehet hitetni emberekkel.
Tehát csak úgy kerülhetett a mézbe glifozát, ha azzal virágzó növényeket permeteztek, amely területen a virágok óriási mennyiségű nektárral rendelkeztek abban a pillanatban, mert rövid idő alatt beszáradnak kezelés után. Aha !4t
 Németországban. Mi mézel ott úgy? Vagy! Olyan mézharmattal összemázolt növényzetet kezeltek vele, ami rövid idő alatt 40 mázsa mézharmatot tudott produkálni, és éppen abból a szennyezettből, amelyről egyéb cikkekben már olvashattuk, hogy mekkora problémát okoz már csekély mértékben is a méheknek. Ha megnézed mekkora mennyiséget mutattak ki abból a mézből, akkor felmerül a gyanú, hogy egy egész flakonnal öntöttek hozzá. Na ez már a harmadik lehetőség.  ::) Na és a méhésznek a méhészetével nem történt semmi. Most ezt simán túlélték. Szerintem annyi hülye ember soha nem volt a világon mint a 21.században, tényleg komoly gondot okoznak a vegyszerek,ha ezt éppen méhészek hiszik el. Talán nem ártana a termelés környékén más méhészetek mézét is megvizsgálni, mert akkor abban is benne lehet, különben hiteltelen.
Naponta hülyíteni az embereket, na az megy. Valakinek nagyon útjában van a glifozát.

Most erre a sorodra egy nagyon egyszerű rövid kérdést teszek fel, de remélem végre megtudjuk a válasz. Lehetne jó hosszan, mert nem értik a népek.

A mostani tüntetéssorozatnak más a célja,


Mi?
« Utoljára szerkesztve: 2020. Január 17. 07:34 írta kivancsi111 »

Re:Hír-les
« Válasz #4941 Dátum: 2020. Január 17. 07:30 »
Azt sem tudod mi a tüntetéssorozat célja Jenő?
Ismét olyan érzésem van mint a méhcsaládok fészkének szűkítésekor.
Semmit nem tudsz, de kotyogsz.
Írásimat pedig gondosan kielemezed.
Természetesen nem azt gondoltam, hogy 10 ország összes méhésze, hanem 10 országBÓL lesznek méhészek a magyarok mellett.
Majd ha kapok a helyszínről képeket, felteszem.
Ha pedig másként lesz azzal sem tudok mit tenni, ezeket az infókat kaptam kintről.
Az, hogy te mit gondolsz a glifozátos mézről az egyéni megítélésed.
Közöltem egy hírt, amit ismét cáfolsz.
Hiába, Jenő mindenkinél mindent jobban tud, most már a németeknél történtekről is.
Büszke vagyok rád!
Nagyernyei Attila

Re:Hír-les
« Válasz #4942 Dátum: 2020. Január 17. 07:41 »


Büszke vagyok rád!
Nagyernyei Attila

Na ugye! :-* Köszönöm! Úgy jártam mint a holló. Kiesett a sajt...igazán nem kellett volna, de jólesett. Végre. :-[

Még mindig nem tudom mi az oka és a célja a tüntetésnek.
Légy oly kedves és írd le, vagy valaki, mert arra való a fórum, hogy egymást tájékoztassuk. Ha titok, akkor azt írja le valaki!
Most elmegyek műlépezni, és várom a mézfelvásárlót, mert különben válság lesz. ;D ;D ;D

Re:Hír-les
« Válasz #4943 Dátum: 2020. Január 17. 08:27 »
Minden részre hajlás nélkül látni kell, az idióta uniónak nem érdeke, hogy fenn maradjon a mezőgazdaság Európában.
Ők úgy képzelik, nagyobb erdős területek között egy egy ipari üzem.
Az ipari lobbi túl erős, és kell a munka erő nekik.

Re:Hír-les
« Válasz #4944 Dátum: 2020. Január 17. 08:56 »
Üdvözletem !

Legyen szíves valaki világosítson fel egy kicsit, hogy mi ez a tüntetéssorozat, mert eddig sehol nem olvastam róla, csak a fórumokon egy-két tőmondatot. Így elég  nehéz hozzászólni a témához, pedig látom, hogy a fiúk már korán reggel belecsaptak… Kotyogni meg nem akarok. Elég titokzatosnak tűnik… Pedig ha belegondolok,  egy ilyennek minél nagyobb csinnadrattát kellene keríteni, mert  akkor nagyobbat tud „ütni” .

Kitin által belinkelt cikkből (tegnap jelent meg, ma meg van az első tüntetés) azt megtudtam, hogy a Takács Ferenc féle , Egyesület az Európai Méhekért szervezi, Attilától pedig azt, hogy 10 országból lesznek méhészek. Az előbb említett cikkben az is benne volt, hogy főként méhészek alapították az egyesületet. Na most  ez még nagyobb  zűrzavart okozott nálam – gondolom a hozzászólásomból is kitűnik - , mert azt írták régebben, itt a klubbon, hogy a méhészeknek túl magas lesz a vizsgálati-belépési-használati díj, tehát elsősorban a kiszerelők, csomagolók,kereskedők a célközönség…
Szóval,akkor most a méhészek tüntetnek a kereskedőkért, a kereskedők a méhészekért, mindenki a méhekért, mindenki az üzletért vagy  nemtudom…

Előre is köszönöm a segítséget!
Méh Elemér

Re:Hír-les
« Válasz #4945 Dátum: 2020. Január 17. 11:38 »
Hírek és képek Brüsszelből!
Pár perccel ez előtt kaptam!
"Felsorakoztunk. Egyelőre 30-40-en vagyunk, Spanyol, Lengyel méhészekkel.
Ez a főpróbája a többi tüntetésnek, különösen a  január 27-i Brüsszeli tüntetésnek. Akkor itt lesz Nagy István agrárminiszter is.
Most itt van velünk Etienne Bruneau az Európai Unió Méz Munkacsoportjának Elnöke is."
Megjegyzésem.....lehet kötekedni, számolni hányan is vannak! Etienne több képen is látható, ami nagy dolog, hogy ott van velük!
Köszönjük!
Nagyernyei Attila




Re:Hír-les
« Válasz #4946 Dátum: 2020. Január 17. 11:51 »

Re:Hír-les
« Válasz #4947 Dátum: 2020. Január 17. 12:13 »
Áh, közben a 24-es cikkben Takács Ferenc megválaszolta a kérdésemet:

"Az első állomáson a szervezet elnöke az Európai Bizottság épülete előtt újságíróknak azt mondta:

"a méhészkedés veszélybe került kontinensünkön az olcsó hamisított import mézek miatt, amivel a csalók sok esetben az autentikus európai mézeket is helyettesítik."

Fulmer Takács Ferenc szerint a megoldást az általuk létrehozott védjegy jelenti."

Köszönöm!

Re:Hír-les
« Válasz #4948 Dátum: 2020. Január 17. 18:11 »
Nyilván angyal szállt le közétek----azért van ilyen nagy csönd     SZS

« Utoljára szerkesztve: 2020. Január 17. 18:34 írta szabomehesz »

Re:Hír-les
« Válasz #4949 Dátum: 2020. Január 17. 18:30 »
Mondod vagy kérdezed? Történt valami? ???