Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2223442 megtekintés
Re:Hír-les
« Válasz #4905 Dátum: 2020. Január 14. 13:08 »
Lajos! Felhívtam. Beleolvasott, pedig éppen golfozott. Nézd meg a reakcióját!
(Eredetileg veri magát a földhöz, de valamiért nem indul be. :'( )
« Utoljára szerkesztve: 2020. Január 14. 13:13 írta kivancsi111 »

Re:Hír-les
« Válasz #4906 Dátum: 2020. Január 14. 13:49 »
"És most képzeljék el, ez a vezérbetyár! Milyen lehet a beosztott?" /Hofi/

Azért döbbenetes ám, hogy kik tartják a kezüket az interkontinentális atomrakéták indítógombján.

Re:Hír-les
« Válasz #4907 Dátum: 2020. Január 14. 14:53 »
"És most képzeljék el, ez a vezérbetyár! Milyen lehet a beosztott?" /Hofi/

Azért döbbenetes ám, hogy kik tartják a kezüket az interkontinentális atomrakéták indítógombján.




281 vendég, 2 tag

Aktív felhasználók az elmúlt 15 percben:
szabomehesz, linen

Mai legaktívabb: 854. Összesített legaktívabb: 859 (2019. November 20. 00:21)





Re:Hír-les
« Válasz #4908 Dátum: 2020. Január 14. 15:35 »
00:21)


612 vendég, 3 tag

Aktív felhasználók az elmúlt 15 percben:
méhész, Beganyjeno, bendegúz

Mai legaktívabb: 854. Összesített legaktívabb: 859 (2019. November 20. 00:21)
« Utoljára szerkesztve: 2020. Január 14. 15:53 írta méhész »

Re:Hír-les
« Válasz #4909 Dátum: 2020. Január 14. 16:26 »
Trump arca is egyetértést tükröz, micsoda hasonlóság van az elnökök arckifejezése között! Nem gondoltam vóna... :o ??? ;D  Biztos Vivaldi haverja, mert ott a bot a kezében, azzal indul küldött gyűlésre! Csak nehogy üssön vele, de hirtelen....
« Utoljára szerkesztve: 2020. Január 14. 16:40 írta deGonosz »

Re:Hír-les
« Válasz #4910 Dátum: 2020. Január 14. 18:42 »
00:21)


612 vendég, 3 tag

Aktív felhasználók az elmúlt 15 percben:
méhész, Beganyjeno, bendegúz

Mai legaktívabb: 854. Összesített legaktívabb: 859 (2019. November 20. 00:21)
Bezzeg a szopatós Bill Clinton, meg a majom kinézetű Husszein Obama, az igen.

Re:Hír-les
« Válasz #4911 Dátum: 2020. Január 14. 20:19 »

Re:Hír-les
« Válasz #4912 Dátum: 2020. Január 14. 22:21 »
Attila, most halál komolyan, ne égesd már magad.
Csak a süket nem hallja, hogy a mikrofonhoz közel néhány ember röviden tapsol.
Biztos a szervezők.

Re:Hír-les
« Válasz #4913 Dátum: 2020. Január 14. 22:48 »
Ja és nyitottam egy oldalt 1 éve sincs a facebookon.
Neve MÉHÉSZETI TECHNOLÓGIÁK. 2165 tagja van. Ma. Itt mennyi is?

Re:Hír-les
« Válasz #4914 Dátum: 2020. Január 15. 07:23 »
No akkor.
Mint ahogy olvashattátok én sem voltam jelen a kaposvári rendezvényen, mert az erdélyi programommal ütközött.
Emiatt a szervezőktől kértem információt....ezt is leírtam.
Tettem fel képeket....ezt is láthatjátok.
Valahogy úgy érzem annak drukkoltok, hogy minél kevesebben legyenek a méhészek a klubokon, és a méhészeti rendezvényeken.
Azért gondolom így mert a múltkori szekszárdi klubon elmondtam, hogy 90 szék volt a teremben, majd elkezdtünk pótszékezni....az is kevés volt.
Erre mi a válasz?
43-an lehettünk, meg egy 400 fős egyesületből csak ennyien jönnek el?
Akár milyen furcsa számotokra én folyton azon munkálkodom, hogy minél többen vegyenek részt a méhészeti előadásokon, összejöveteleken.
Néhányan meg annak drukkolnak, (és próbálják a számokat kicsinyíteni) hogy minél kevesebben.
A méhegészségügyi felelősök képzését is meghirdettem, azzal a megjegyzéssel, hogy oda bárki bejöhet.
Amit  itt műveltek szerintetek az érdekképviselet?
Ezt szeretnétek a következő ciklusban elérni?
A méhészek európai demonstrációját fikázzátok, úgy mint a rendezvényeket.
Legalább azokat tisztelnétek akik ezeket szervezik!
Arra lennék kíváncsi ti mit tettetek eddig, azon kívül hogy reklamáltok?
Nagyernyei Attila

Re:Hír-les
« Válasz #4915 Dátum: 2020. Január 15. 08:59 »
Attila elég nagy baj ha te még mindig ugy látod, hogy mások akarják a létszámot lekicsinyiteni közben éppen veled akarták a főnökeik felnagyítatni. A következő ciklusban azt szeretnénk elérni, hogy ne legyen több hazudozás!
« Utoljára szerkesztve: 2020. Január 15. 09:20 írta Mézga Aladár »

Re:Hír-les
« Válasz #4916 Dátum: 2020. Január 15. 10:54 »
Igen. Iván palackozott italboltjában is mindig sokan voltak, be töltötték a termet.
Igaz, ez csak egy garázs volt, és csak mintegy hatan voltak benne, de tele volt.
Már felhívtam a figyelmedet Attila, mert sajnállak, hogy ne égesd magad, ilyen létszám dolgokkal, mert mindig pórul jársz. Mond már el nekem, hogy mit jelent kilencven ember a 20000 Magyar méhész, és most már alig valamivel több, mint 12000 omme taghoz képest.
Mit akarsz ezzel elérni?
A népszerűségeteket akarod bizonyítani, vagy magadat bíztatod, mert így jobban alszol.
Én soha nem állítottam, hogy nincs 90, vagy még 150 ember is aki szereti Brosst.
Ennyit mindenképpen össze lehet verbuválni akár hol, meg hármat baki tapsol.
De a tagság nem szeret. és valóban jobb lenne, ha két egyesület lenne, és az egyikben azok lennének akik szeretik Brosst.
Mondjuk abból a tagdíjból valószínűleg nem lehetne így dorbézolni.

*

wr

  • *****
  • 899
Re:Hír-les
« Válasz #4917 Dátum: 2020. Január 15. 12:34 »
Idézet
Valahogy úgy érzem annak drukkoltok, hogy minél kevesebben legyenek a méhészek a klubokon, és a méhészeti rendezvényeken.
Rosszul érzed. Én annak drukkolnék, hogy ne legyen terelés, félrevezetés, hazugság, ezekből fakadó ellentétek, meg egyébként is, a hazug embert előbb utoléri a sárga kutya.  :)
Idézet
Akár milyen furcsa számotokra én folyton azon munkálkodom, hogy minél többen vegyenek részt a méhészeti előadásokon, összejöveteleken.
Számomra ez tényleg furcsa, mert ez úgy működne, ha olyanokat mondanának egy ilyen összejövetelen ami mindenkit érdekel, és nem olyanokat ami a kutyát se.

Az összes eddigi kaposvári bulin ott voltam, soha nem voltak még ilyen kevesen. Máskor lépni is alig lehetett a hömpölygő tömegben, most futkározni is lehetett volna köztük. Most akkor vagy én hazudok, vagy...

Re:Hír-les
« Válasz #4918 Dátum: 2020. Január 15. 14:56 »
Ezt írja wr:
"Számomra ez tényleg furcsa, mert ez úgy működne, ha olyanokat mondanának egy ilyen összejövetelen ami mindenkit érdekel, és nem olyanokat ami a kutyát se."
Nézzük mi erre a kutatók válasza!
"Találkoztál már olyan emberrel, aki mindig a legnagyobb határozottsággal szajkózza a saját butaságát? Nem vagyunk meglepve, ha igen, hiszen ez nemcsak, hogy gyakori jelenség, de még a területek közül sem válogat. Legyen szó tudományról, vezetésről, vagy éppen csak egy szöveg értelmezéséről, valamiért mindig van, aki a teljes sötétségből is büszkén magyaráz. Kutatásoknak hála, immár értjük az okát. Egy kognitív torzítás hatására minél kevésbé ért valaki egy dologhoz, annál hajlamosabb túlbecsülni a saját tudását. Méghozzá azért, mert a hozzá nem értés ellehetetleníti a helyes önértékelést is. Ha tehát legközelebb ilyen emberrel találkozunk, ne boruljunk ki, csak vegyük észre, hogy a Dunning-Kruger-hatással állunk szemben."
Nagyernyei Attila

Re:Hír-les
« Válasz #4919 Dátum: 2020. Január 15. 15:36 »
Január 10-én volt az OMME Központban egy megbeszélés.
A hírt a Facebookról vettem.
"Egy Einsteinnek tulajdonított jóslat szerint „ha a méhek eltűnnek, az emberi fajnak négy éve van hátra a kipusztulásig”- igaz vagy nem, egy azonban biztos: a magyar méhészet stratégiai fontosságú ágazat.

Magyarország az egyik legnagyobb mézexportőr az Európai Unión belül a különböző tagállamokba, ezért kiemelt fontosságú, hogy a terület megfelelő érdekérvényesítést kapjon az Európai Parlamentben. Bross Péterrel, az Országos Magyar Méhészeti Egyesület elnökével és meghívásomra, Erdős Norberttel, korábbi európai parlamenti képviselővel - hozzá köthető a nagyszabású “Méz-jelentés”- beszélgettünk az előttünk álló feladatokról.

🍯Ne lehessen méznek hívni azt, ami nem az!
🍯Az Unión belül is fel kell vennünk a versenyt a Kínából érkező, gyakran gyengébb minőségű mézzel szemben!
🍯A származási ország megjelölése kiemelt fontosságú, hogy a fogyasztók tudják, mit vesznek!"