Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2224684 megtekintés
Re:Hír-les
« Válasz #4740 Dátum: 2019. December 06. 22:16 »
"őskövületeink" ez így jó megfogalmazás.
Csak az a probléma hogy mindenféleképp ott állnak a háttérben és gerjesztik a hangulatot,lásd a mostani küldöttgyűlést, némelyek képesek lennének a pozícióért akár az egész egyesületet 'felrobbantani'. Nem véletlen, hogy nem mentek át a reformra törekvő tervek. Csak azt nem értem mi a francnak választunk ellenőrző bizottságot is ha annak javaslatait egyszerűen folyamatosan lesöpri a küldöttgyűlés.

Üdv. jani bátya

Re:Hír-les
« Válasz #4741 Dátum: 2019. December 06. 23:27 »
Igen. Ez szemétség.
Szerintem is be kell vezetni reformokat. Imígyen gondolom.
1. Én, S. Z. alias Vivaldi legyek az elnök.
2. Nekem S.Z.-nek alias Vivaldinak járjon az összes tagdíj.
3. Egy vezetőségi tag se legyen.
4. Örökre én S. Z. alias Vivaldi legyek az elnök, nem kell több választás.
 Kedves Jani Bácsi, igazatok van. Valóban azt is reformnak lehet nevezni azt is, ha még jobban úgy átalakítjátok át az ommét, hogy Bross örökös elnök legyen, és ne lehessen ellenzék.
 Csak hát a reformnak, "szerintem" az tagság érdekeit kellene szolgálni és nem az elnök és sleppjének érdekeit.

Re:Hír-les
« Válasz #4742 Dátum: 2019. December 06. 23:40 »
Zoli!
Szerinted az az intézkedés hogyan szolgálta volna Bross érdekeit ha csak két ciklust engedtek volna neki elnökként? 2x4 vagyis nyolc évet! Ezt sem fogadták el, mond már meg miért nem?Sőt A három éves ciklus is el lett utasítva. Nem vall ez szerinted begyöpösödöttségre?

Üdv. jani bátya

Re:Hír-les
« Válasz #4743 Dátum: 2019. December 07. 07:03 »
Sajnálom, hogy így látom, de ha a mostani megosztottság szerinti térfelekről jön egy-egy elnökjelölt, és a hozzátartozó csapat, ahogy ez a legutóbbi választáson is volt, folytatódni fog a megosztottság.Egyik csapat sem fog engedni és tovább megy a szembenállás. Tudomásul kéne venni a küldötteknek, hogy ezek, a dudások nem férnek meg együtt a csárdában.
Gondolkozzatok olyan jelöltekben akik a már eddig elhangzott, életkori, nyelvtudási kivánalmak mellett
- Személyiségük inkább egyesíti mint megosztja a méhészeket. Akikról már most vita van aligha tudnak ágazati békét teremteni.
- Mindkét oldal, de főleg a méhészek bizalmát bíró emberek
- Nem kompromittálódtak az elmúlt évek csatározásai alatt

Az OMME székházat most lehet rendbe tenni, olyanná tenni amilyenné akarjuk.Azokat akiknek a megítélése a meglévő vezetésből kétséges, el kell most engedni, meg kell köszönni a munkájukat, ki kell tüntetni egy OMME elismeréssel, és nem kell beválasztani az új csapatba.

Re:Hír-les
« Válasz #4744 Dátum: 2019. December 07. 10:08 »
Emlékezetem szerint, sajnos elég öreg vagyok már, Bross mellett, vagy azután amikor lemondott, már nem emlékszem, volt egy elnökjelölt, akinek nevére nem emlékszem, de sem méhész sem más nem volt, semmi köze nem volt az ágazathoz, csupán egy gazdasági szakember volt.
Ez az ember ellentétben az eddigi elnökjelöltekkel, nem átallott eljönni vidékre, és elmondani elképzeléseit. / Minő skandalum./
Ez azt mondta akkor. Ő képes megoldani a Magyar méz értékesítését, hosszú távon, ezzel együtt a lojális megfelelő áron történő felvásárlást is.
De bevezetne néhány szabályt a méhészkedéssel, vándorlással kapcsolatban, és az omme tagok csak neki adhatnák el a mézet.
No, most ezt az embert az akkori omme vezetés körül sertepertélő, és saját pecsenyéjét sütögető felvásárló és palackozó egyén, és néhány a kaktuszomtól alacsonyabb IQ-val rendelkező méhtartó úgy zavarta el , hogy a lába sem érte a földet.
De, aki nem lát tovább a saját orránál, legyen az bármilyen hosszú is, és saját jól felfogott érdekét és nem a méhészek érdekét nézi, az ilyet nem tűr meg.
Szerintem pedig ez lett volna a megoldás.
Hát emberek nincs mit csudálkozni az 550 ft-os vegyes mézen.
Sőt tovább megyek, meg is érdemlitek, mert a katonaságnál azt mondták: Aki hülye haljon meg. És az meg is hal. Ja, hogy ez jó 15 év múlva következett el?
De elkövetkezik.
Ennyi.

Re:Hír-les
« Válasz #4745 Dátum: 2019. December 07. 10:13 »
Ezek szerint én még nem vagyok elég öreg csak 54, de az általad vázolt dologról egyáltalán nincs információm. De nem kevered véletlenül a zrt alakítási kezdeményezéssel?
Ha nem adj már valami részletesebb képet, mert ahhoz hogy normális jövőképet alkothassunk ismernünk kell a múltat is.

Üdv. jani bátya


Re:Hír-les
« Válasz #4747 Dátum: 2019. December 07. 23:38 »
Ezek szerint én még nem vagyok elég öreg csak 54, de az általad vázolt dologról egyáltalán nincs információm. De nem kevered véletlenül a zrt alakítási kezdeményezéssel?
Ha nem adj már valami részletesebb képet, mert ahhoz hogy normális jövőképet alkothassunk ismernünk kell a múltat is.

Üdv. jani bátya
Már pedig volt ilyen. Csak te akkor valahol máshol jártál. Én még világosan emlékszem rá, és vannak még ilyenek.

Re:Hír-les
« Válasz #4748 Dátum: 2019. December 08. 07:41 »
Vivaldi, akkor gondolkodj, és írj konkrétumot.
Csatlakozok jani bátyához, én sem hallottam ilyenről pedig évtizedek óta járok az OMME Küldöttgyűlésekre, és OV-kra.
Nagyernyei Attila

Re:Hír-les
« Válasz #4749 Dátum: 2019. December 08. 14:59 »
Salgótarjánba eljött. És ezt bizonyítja bárki aki öregebb, mint ti. Valószínű akkoriban ti még a darazsat is méhnek hittétek.
Egy Pilinyi illetőségű egyén esett neki, hogy hogyan gondolja, hogy csak majd az omménak lehet leadni a mézet.
Leírom a nevét ha gondoljátok.

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Hír-les
« Válasz #4750 Dátum: 2019. December 08. 20:44 »
Üdv mindenkinek!

A szekszárdi összejövetelről számolnék be. Ha van olyan méhésztárs, aki nem tudná: csütörtökön Szekszárdon járt Takács Ferenc, és egy zárt körű rendezvényen beszélt a meghívott méhészeknek a "Egyesület az Európai Méhekért" egyesületről.
Mivel sok a találgatás, gondoltam, beszámolok az általam hallottakról.

Az egyesület fő célja, hogy az Európai Unióból kiszoruljon a Kínából és Ázsiából származó gyártott méz, ami rízs-szirupból „készülő” gyártott méz. Gyakorlatilag labor eszközökkel már képtelenség küzdeni ellene, mert minden paramétert képesek befolyásolni, kivéve az ízt. Kimutatható, egy ország mézexportja és az általa vásárolt rízs-szirup közti egyenes arányosság. Mindent képesek beállítani. A pollent is.
A nagy áruházláncok már csak szinte csak tőlük vesznek mézet, problémamentes, és egyenletes a „minőség”. A valódi mézek szépen lassan kiszorulnak majd a boltok polcairól.

Ennek megoldására alakult meg az egyesület, ami elsősorban a fogyasztókat, a kiszerelőket és a méhészeket szeretné összehozni. Az egész a korlátozásról szól. A védjeggyel ellátott üvegekbe csak az EU-ban termelt méz tehető, valamint a védjegy használója nem szerezhet be a földrajzi Európán kívül megtermelt mézet, azt természetesen nem adhatja el a védjegy alatt. Valamint csak termelői méz szerezhető be. Ahhoz, hogy a védjegyet valaki használhassa, nem kell az egyesület tagjának lennie, de teljesítenie kell a belépési feltételeket.

A védjegy kiadása szigorú belső audittal működik majd. Minden csatlakozónak vállalni a kell az áttekinthetőséget, minden megvásárolt méz nyomon követhető kell legyen. Aki a szabályzat ellen vét, az kívül találhatja magát, és a boltokban lévő, védjeggyel ellátott termékeit le kell szedje a polcokról, ellenkező esetben jogtalan védjegyhasználatot követ el.
Bővebb infok : http://europebee.eu/reg_hu.html

 A cél, hogy marketing eszközökkel a vásárlókat meggyőzzék, vegyék a védjeggyel rendelkező mézet.
 Nyugat Európában az emberek tudatosabban vásárolnak. Nem csak az ár számít. Fontos számukra a környezetvédelem, a helyi, európai vállalkozások támogatása, az élővilág és a méhek védelme. Az eszköz pedig a ennek megvalósítására a védjegy, és a hozzá kapcsolódó marketing. Valóban tüntetések szerveződnek négy európai nagyvárosban. Brüsszelben, Párizsban, Amszterdamban és Berlinben. A tüntetésekben több ország méhészei közösen vesznek részt, és a célja elsősorban a média figyelmének a felkeltése. Az európai politikusoktól hiába várunk segítséget. Ezekre a tüntetésekre várják a méhészeket. Amennyire én tudom, jól alakul a létszám.

A védjegy használatot kérheti méhész is, de kérdés, hogy megéri-e neki a drága auditot kifizetni.

Szóba került az Ukrán méz is, mivel senki nem kérdezett felőle, Takács Ferenc hozta szóba. Elmondása szerint azért vásárolja, mert igénylik a szortimentjében, és nem a hazai piacon értékesíti. Vásárol többek közt alpesi mézet is. Elmondása szerint, a nagykereskedők nem fognak négy-öt helyről beszerezni, -mivel ez a teljes forgalmat tekintve nem nagy horderejű cikk egy áruház kínálatában- ha nem áll oda teljes szortimenttel, akkor nem vele fognak üzletet kötni, és a magyar mézet sem fogja eladni.

Szó esett arról is, hogy pl. óvodákban már itthon is megjelent a „mézpótló” készítmény. Amit már méznek sem hívnak, és így persze teljesen legális, édesítő szer. Erre hevesen reagált a jelen lévő orvos-méhész barátunk, elmondva hogy ez így nettó egészségkárosítás, ennyi erővel cukros kenyeret is adhatnának az ovisoknak. Erősen elítélte, hogy ez ellen senki nem tesz semmit! Többen nehezményezték, hogy miért nem erősebb a marketing tevékenység, és mit tesznek a politikusaink.

Takács Ferenc elmondása szerint az agrárminiszter teljes erőbedobással lobbizik az érdekünkben, „velünk van”.
Az este egyébként jó hangulatban, a régi tüntetésekről anekdotázva ért véget. Az eltelt három óra alatt mindenki választ kapott a kérdéseire.
További szép estét mindenkinek!


u.i: Bocs, hogy hírlesbe tettem, de nem találtam jobb topicot hozzá.
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

*

keydo

  • *
  • 17
Re:Hír-les
« Válasz #4751 Dátum: 2019. December 08. 21:58 »
 :o sírtam is meg nevettem is ..... A bevezetőt követő első 3 sor után elgondolkodtam tovább olvassam e ....


Re:Hír-les
« Válasz #4752 Dátum: 2019. December 09. 07:52 »
Egy kis csomag zsepi (10db.) nekem kevés volt.A "hős megmentőnk" az OMME elnökével az oldalán csak a Mi érdekünkben!Nem találok szavakat, annyira megható ez a beszámoló.

Re:Hír-les
« Válasz #4753 Dátum: 2019. December 09. 08:03 »
Tehát Bagirának minden úgy jó, ahogy van.
Had jöjjön a kínai méz, nem számít, hogy ki mennyit hamisít.
Gratulálok!
És ezt egy termelő írja.
Akkor se jelentkezz, ha a programban részt vevők majd 1.700 esetleg 1.800 Ft-ot kapnak az akácmézükért hordóban, te meg görcsölsz az eladáson.
Nemhogy örülnétek, valaki felkavarta az állóvizet.
Az a sok "elvetemült" méhész (velük együtt a külföldiek) felemelik ismét a szavukat a mézhamisítás ellen, és te meg sírsz?
Egy kereskedőről beszélgetünk, aki természetesen kihasítja a magának gondolt részt az üzletből.
Ez fáj?
Ki a hóbortos ló..farkát érdekli, hogy mennyit keres rajta, ha egy jóval magasabb árat ad a mézünkért?
Ez kő kemény üzlet.
Ha minden marad így, beragadunk a mézünkbe, mert a sok moslékkal kiszorítanak a piacról bennünket.
Na ez a baj méhésztársak.
Megdöglött a tehenem, dögöljön meg a szomszédé is.
Nagyernyei Attila

*

oszkár

  • *****
  • 1131
Re:Hír-les
« Válasz #4754 Dátum: 2019. December 09. 08:52 »
Az a baj,hogy Tanácsnak sok méhész már azt sem hiszi el,amit kérdez!

A gondolatai "szépek" ,1700-1800 kilója az akácnak,! Ezzel "megetet" mindenkit? Én meg 2000-ret igérek! Hírdessétek!

,"Egy kereskedőről beszélgetünk, aki természetesen kihasítja a magának gondolt részt az üzletből."
Na,a "kutya itt van elásva"!!!!!😁

Tudom már biztos nem veszek részt a ,"projektben" mert vissza lesznek keresve a fórumokon ,hogy is üzenték ? Na minndegy! 

Majd megoldom magam ,ahogy eddig is!!😀

(Ha ,ezeket egy hiteles ember csinálná,talán bizakodnánk.) Mert számomra ő nem az!