Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2224449 megtekintés

Re:Hír-les
« Válasz #4726 Dátum: 2019. December 03. 12:11 »
Az elmúlt 16 évben milliárdos károkat szenvedtek el a méhészek az senkit nem érdekel !!!

*

Apis

  • ***
  • 145
Re:Hír-les
« Válasz #4727 Dátum: 2019. December 04. 17:42 »
Nézzetek szét, hogy  az EU-ban mi a sikeres agrártaktika hasonló esetben.Szép szóval eddig még senki nem ment semmire. Hetente jelennek meg a cikkek, nagy a baj de ettől még nem fog változni semmi. Az ország főméhésze pedig megkezdte saját pozícióinak ujjáépítését amihez naggyaink aszisztálnak. Kíváncsi lennék kinek adják le a mézüket? A francia és a német gazdálkodók tudják mit kell csinálni ilyenkor. Itt a tüntetéssel már nem megyünk sajnos semmire. Félpályás útlezárás Brüsszelben, talán akkor megkérdeznék mi a gond.

Re:Hír-les
« Válasz #4728 Dátum: 2019. December 04. 18:22 »
Apis nick néven író kollégának is üzenik a holnapi rendezvény szervezői, hogy csak előzetes regisztráció után tudnak a terembe helyet foglalni.
Kivancsiskodókra, hangulatkeltőkre állítólag nincs szükség!
Annyit üzennek még, ha összejön az új elképzelés  a fórumokat is végigpásztázzák, és a "kedvesen", és "hízelgően" a témában hozzászólóknak nem lesz lehetőségük részt venni a programban.
Az a bajotok, hogy végre valaki felkavarta az állóvizet?
Az a baj, hogy a méhészeknek elegük lett és a maguk kezébe akarják venni a sorsukat?
Az OMME nem kereskedelmi cég, így nincs más út.
Vagyis van, hallgassátok meg a bukott dokit ő megmondja a frankót.
Brosst és támogatóit ki kell nyírni mert tönkreteszik az OMME-t, és ők doktorúrék a megmentők.
Majd meglátjuk mi kerekedik ki belőle.
Holnap estére többet tudunk, ha egy résztvevő leírja a történteket.
Tehát ezt üzenik a szervezők, aki nem kapott meghívást, ne fáradjon Szekszárdra mert hoppon marad.
Nagyernyei Attila

*

Apis

  • ***
  • 145
Re:Hír-les
« Válasz #4729 Dátum: 2019. December 04. 20:16 »
Szia Attila, Nyugi én biztos nem leszek ott. Én nem üzengetek senkinek és nem fenyegetőzök semmivel .Csak leìrtam, hogy csinálják azok akik már értek el eredményeket az EU-ban hasonló szitukban.  Mi választhatunk más utat is de tudod : A járt utat a járatlanért...   És azt is leírtam ami a biztosìtékot kiverte sokaknál, bár dughatjuk a fejünket a homokba is.

Re:Hír-les
« Válasz #4730 Dátum: 2019. December 04. 20:21 »
Én sem leszek ott, és nem vettem írásodat fenyegetődzésnek.
Majd kiderül mit hoznak össze, remél a méhészek legnagyobb megelégedésére.
  Üdv:
Nagyernyei Attila

*

Apis

  • ***
  • 145
Re:Hír-les
« Válasz #4731 Dátum: 2019. December 04. 20:36 »
Ok, ebben egyetértünk.

Re:Hír-les
« Válasz #4732 Dátum: 2019. December 04. 23:32 »
Apis nick néven író kollégának is üzenik a holnapi rendezvény szervezői, hogy csak előzetes regisztráció után tudnak a terembe helyet foglalni.
Kivancsiskodókra, hangulatkeltőkre állítólag nincs szükség!
Annyit üzennek még, ha összejön az új elképzelés  a fórumokat is végigpásztázzák, és a "kedvesen", és "hízelgően" a témában hozzászólóknak nem lesz lehetőségük részt venni a programban.
Az a bajotok, hogy végre valaki felkavarta az állóvizet?
Az a baj, hogy a méhészeknek elegük lett és a maguk kezébe akarják venni a sorsukat?
Az OMME nem kereskedelmi cég, így nincs más út.
Vagyis van, hallgassátok meg a bukott dokit ő megmondja a frankót.
Brosst és támogatóit ki kell nyírni mert tönkreteszik az OMME-t, és ők doktorúrék a megmentők.
Majd meglátjuk mi kerekedik ki belőle.
Holnap estére többet tudunk, ha egy résztvevő leírja a történteket.
Tehát ezt üzenik a szervezők, aki nem kapott meghívást, ne fáradjon Szekszárdra mert hoppon marad.
Nagyernyei Attila
Csak három évet kellett várni, és némi kétkedésnek Bross további uralkodását illetően, hogy "Valaki felkavarja az állóvizet".
A múltkor se értetted Attila, /de már kezdem azt hinni, hogy valami problémád keletkezett az utóbbi időkben értelmezési szinten,/ az analógiát arra nézve, hogy a mi az azonosság a választások és az omme választás között.
De, tudod mit megpróbálom még egyszer.
 Mindenki szarja le, hogy ki és hol, és mennyi zártkörű ülést,  fórumot, összejövetelt, kongresszust rendez. Ez nem ment meg benneteket.
Megpróbálok megint egy analógiát, annyit segítek, hogy ezt se szó szerint kell érteni. Szóval:" Aki korpa közé keveredik megeszik a disznók".
Megmagyarázom.
 Szerintem aki indulni akar jövőre Bross ellen annak egyáltalán nem tenne jót, ha beülne egy ilyen Bross megmentésére irányuló kongresszusra, fórumra vagy mire. Mert még azt mondják, ugyan olyan mint ő.
 Mert ettől egyáltalán nem lesztek népszerűbbek. Csupán te hiszed.
Mert az ilyen össze jövetelek a kutyát nem érdeklik.
 Itt egy dolog számít, hogy milyen eredményeket értetek el 3 év alatt.
Ez meg a nullához közelít.
No, most azért elmondom azt is,  az igazság kedvéért, hogy lassan azért oda jutunk, hogy a legjobb akarattal se lehet már segíteni a méhészeti ágazaton.
Ez Bross mellett szólna, vagy is, hogy ő maradjon. Csak hát az emberi gondolkodás úgy működik, hogy bűnbakot keres. És mivel az eddig példátlan hanyatlás Bross alatt következett be, ő a bűnbak, és bármit is csináltok már, akármennyit üléseztek, ő is marad. Már mint a bűnbak.
Ha ugyan is a küldöttek úgy döntenek, hogy ő maradna, akkor szembe kell nézniük a saját tagságukkal, és a tömeges kilépéssel. Mert a tagság számának észrevehető csökkenéséhez elegendő lesz az ágazatból kilépők nagy száma is.
Ha eljön az idő, fogok mérleget készíteni arról, hogy mi lesz, ha Bross marad.
Az az igazság, hogy a támogatások ma már semmit nem oldanak meg. Erről az eszközgyártók pontosabban tudnak nyilatkozni.
Egyrészt mert telítődött a piac, másrészt mert nincsenek új belépők.
A kérdés az, mennyi lesz az a kritikus létszám ami alatt nem lehet már a pénzt két kézzel szórni, tehát nem érdemes elnöknek lenni.
Én nem tudom mit tudna most tenni egy új elnök. De azt tudom, hogy annyit bárki tud tenni, mint Bross.

Re:Hír-les
« Válasz #4733 Dátum: 2019. December 05. 07:43 »
Szegény Vivaldi!
Többször mondtam, hogy mosd ki a szemed, nyisd ki a füled amikor a Tó fenekéről feljössz az iszapból.
Ezt írod iszaposan:
"Mindenki szarja le, hogy ki és hol, és mennyi zártkörű ülést,  fórumot, összejövetelt, kongresszust rendez. Ez nem ment meg benneteket."
"Mert az ilyen össze jövetelek a kutyát nem érdeklik."
Engem kitől is szeretnél megvédeni, hogy megmeneküljek?
Soha nem voltam az OMME vezetésében, és vélhetően nem is leszek.
Egyébként az senkinek nem lenne jó, mert nem a puhaságomról vagyok ismert.
Nem érdekli a mai összejövetel a kutyát sem?
Pedig rossz hírem van, a szervezők a sulitól egy másik termet kértek, mert az első kicsinek bizonyult.
Ez a sok "kutya" mind-mind, profi méhész, akik keresik a kiutat.
Te ott Nógrádban csak kergesd a macikat, a jelenlegi dolgokból semmit nem értesz, csak folyamatosan kritizálsz.
A megoldást még sosem vázoltad fel!
Ja de.
Bross távozzon, a mézár újra legyen 2.000.
Számomra röviden ennyi Vivaldi története.
Egy megkeseredett, kedveszegett méhész aki ötletek híján csak brekeg a nagyvilágba.
Marhaságait annyiszor felsorolta már, hogy unalmas.
A Facebookon még van akik becumizzák a dumádat, próbálkozz ott, úgyis sokan vagytok.
Nagyernyei Attila

Re:Hír-les
« Válasz #4734 Dátum: 2019. December 05. 21:21 »
Nem szeretek személyeskedni, se védekezni, de:
" Egy megkeseredett, kedve szegett méhész".
 Hát tudod, megkeseredve nem vagyok, főleg  a méhészet miatt nem.
Időnként persze kesergek, mert kettő kivételével meghaltak a kollégáim, akikkel szerettem együtt lenni. A megmaradottakból egy elköltözött.
Nekem a méhészet életforma, bele tartozik az erdőm, a kis kunyhóm, a csend és a természet. A vándorlás egyre kevésbé tartozik bele.
A méz ára sem nagyon befolyásolja már az anyagi lehetőségeimet. Kapok nyugdíjat. Nem sokat, de nem is keveset.
 Időnként érek el sikereket is helyi szinten, méhészettel kapcsolatos dolgokban is.
De talán te sem és itt kevesen tudják, én annak idején katona tisztnek készültem, hogy ne mondjam 50 éves koromban, mint tartalékos hadnagy kaptam meg az obsitot.
Itt tanultam pszichológiát, és azóta érdekelnek az emberek. És az emberek egymás közti kapcsolataik, és cselekedeteik mozgató rugói.
Talán észrevetted már és nem tagadhatod, mert ezt könnyű bizonyítani még azzal is, hogy vissza olvasol, hogy ezzel a kevés tudással is meglehetősen jól meg tudom ítélni a dolgokat. Előre jó pár évvel. Megjósoltam például négy éve, hogy mi következik Bross uralkodása esetén. Csupán abból, hogy jó párszor végighallgattam, következtetni tudtam a jellemére. Egyébként nem nagy dolog, mert csak némi emberismeret, meg élet tapasztalat kell hozzá.
Legnagyobb bánatotokra méhész vagyok, és omme tag, már jövőre 28 éve.
 Mivel én nem akarok semmi lenni, nem törekszem tisztségekre, /természetesen az omme-ról beszélek/, így hát nem találtok fogást rajtam. Ezért könnyű a dolgom.
Nekem csupán csak az igazságot kell leírnom ahhoz ragaszkodnom, és ti nem tudtok semmit felhozni, nincsenek érveitek, neked főleg elfogytak a legutóbbi időben, ezért minősítgetsz, megkeseredett, és kedveszegett méhésznek nevezel.
De tudod mit, nem vagyok egyik se. És még elárulok valamit, élvezem a veletek való vitát, ezért vagyok még itt.
Bírom, amikor tehetetlenül vagdalkoztok össze vissza, mindenre képesek vagytok a süllyedő hajón, /vagy is most már ti is úgy érzitek, hogy süllyed/ csak hogy  valamibe bele kapaszkodjatok.
De, tudod mit. Én ezután se fogok veled személyeskedni, noha te hetente teszed velem, de nem izgat. Nekem nem Nagyernyei Attila nem teszik, hanem csak az amit képvisel, és nem is Nagyernyei Attilát bírálom, hanem csak a véleményét és amit leírsz.
 Ez ilyen egyszerű. Hogy miért? Egyrészt mert nem ereszkedem le arra szintre, másrészt, mert velem van az igazság, amin nem kell semmit igazítani, megáll magában is.
Ezért ha megengeded kedves Attila továbbra is vitatkoznék veled, bár a stílusod nem mindig teszik. De, sebaj, én elfogadlak ilyennek.

Re:Hír-les
« Válasz #4735 Dátum: 2019. December 06. 05:12 »
Kedves Vivaldi!
Hozzád nem illő, korrekt választ adtál.
Mivel leírod, hogy más a véleményed, így természetesen elfogadom azt.
Sok mindent megjósoltál, de van amiben csúnyán melléfogtál.
Előre sose bonts pezsgőt.
Arra lennék kíváncsi mit szólsz Tóth Péter jelöléséhez?
Üdv:
Nagyernyei Attila


*

Apis

  • ***
  • 145
Re:Hír-les
« Válasz #4737 Dátum: 2019. December 06. 17:22 »
Nekünk most szerintem  egy harmadik jelöltre lenne szükségünk! Legyen fiatal, értsen a méhekhez, beszéljen nyelveket ,  és főleg  legyen nagyon agilis személyiség! ÉN nem ismerek ilyen jelöltet,  de ha lenne akkor én inkább rá szavaznék.

Re:Hír-les
« Válasz #4738 Dátum: 2019. December 06. 17:56 »
Ezen ne múljon, néhány név pl, Csáki Tamás, Gajdos Máté, Lászka István, Pásztor Zoltán

Azt azonban jó ha tudjuk a küldöttek úgy szocializálódtak, hogy eddig az elnököt mindig az előző vagy korábbi ciklus elnökségi tagjaiból, vezető alkalmazottaiból választották. Nem akartak, nem mertek ennél nagyobbat lépni.

*

Apis

  • ***
  • 145
Re:Hír-les
« Válasz #4739 Dátum: 2019. December 06. 18:10 »
Maya Péter, Ez a beszéd! Nem arra van szükségünk, hogy a már kiégett "őskövületeink " tovább vitázzanak és továbbra is döntésképtelen legyen
OMME! Ne legyen igazam de ha a Bross, vagy a Tóth nyer van rá esély, hogy ketté fog szakadni az OMME.