Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2217437 megtekintés
Re:Hír-les
« Válasz #4665 Dátum: 2019. November 07. 21:53 »
Méhek közreműködése nélkül készítettek mézet izraeli diákok
2019. november 7. - 21:20
Az Izraeli Műszaki Egyetem diákjai kifejlesztettek egy új technológiát, amellyel méhek közreműködése nélkül készítettek mézet egy genetikailag módosított baktérium felhasználásával - jelentette be csütörtökön az intézmény.

Méhek közreműködése nélkül készítettek mézet izraeli diákok
Illusztrációs felvétel (Pixabay)
Páratlan tulajdonságai miatt a mézet számos területen, az élelmiszeriparban, a gyógyszeriparban, a kozmetikai termékek előállításhoz használják. A méhészetek terjeszkedése azonban ártalmas a méhekre, káros a környezetre, és a méhpopulációk csökkenését eredményezi világszerte - olvasható az egyetem honlapján.

A méhek nélküli mézet, amely segíthet ezen globális károk leküzdésében, a szénabacilus (bacillus subtilis) baktérium felhasználásával készítették, laboratóriumban átprogramozva a baktériumot megtanítottak méz termelésére - olvasható az egyetem honlapján.

A méhek a mézgyomrukban számos enzimet felhasználnak fel arra, hogy a virágok nektárjából mézet készítsenek.

Az izraeli diákok új módszerében az átprogramozott baktérium nektárszerű oldatot készít a mézgyomor környezetét másoló kiválasztott enzimek felhasználásával. A végterméktől egy membrán-alapú kapszula segítségével leválasztják az átprogramozott baktériumot.

A diákok kifejlesztettek egy szintetikus áramkört, amely szabályozza a létfontosságú enzimek átírását, hogy szabályozhassák a méhek nélküli méz végső összetételét, meghatározhassák ízét és hozzáigazíthassák azt a meghatározott célra való alkalmazásához.

"Méhek nélkül készült mézünk a méztermelés egy teljesen új területét nyitja meg anélkül, hogy károsítaná a méheket, és felhasználható az élelmiszeriparban, valamint gyógyászati célból is" - olvasható a közleményben.

MTI

Re:Hír-les
« Válasz #4666 Dátum: 2019. November 07. 23:42 »
Hogy ezek is inkább a lepedőn kötöttek volna ki vagy az anyjuk nyelte volna le őket!!!

Re:Hír-les
« Válasz #4667 Dátum: 2019. November 08. 07:17 »
Atilla!

A cikk tartalmát lájkoltad, vagy mit?  (Én inkább sírni tudnék rajta) ;D
Mondjuk én már semmin nem lepődök meg...

Amúgy meg nem tudom, miért vannak ennyire nagyra, vannak akiknek még baktérium sem kell hozzá  ;D ;D ;D.

Mesterséges gyémántot is állítanak elő... 8)

Re:Hír-les
« Válasz #4668 Dátum: 2019. November 08. 07:23 »
Ezt a Harangozó Teri számot küldöm nekik speciálba  ;D :
(illetve az elmúlt napok margójára)

https://www.youtube.com/watch?v=uV8CkNVunxc


"Erdő mellett laktunk sokáig, elkísértél egyszer hazáig,
Megszólt egy-két öreglány, sajnos van még boszorkány, van ám
Elköltöztünk onnét azóta, de fel-felhangzik itt is a nóta
Pletykálkodnak, huhognak, megcsipkednek, susognak
Jók lennének nyáron szúnyognak
Pletykálkodnak, huhognak, megcsipkednek, susognak
Jók lennének nyáron szúnyognak

Sose fájjon a fejed, amíg itt van a helyed a karomban, karomban
Ameddig csak akarod, addig veled maradok, ha kimondtam, kimondtam
Így az élet nem nehéz, fele cukor fele méz, egyszerű nagyon az egész
Így az élet nem nehéz, fele cukor fele méz, egyszerű nagyon az egész

Ne hidd el, mit rólam mesélnek, füstje van az ilyen beszédnek
Ez csak kormoz nem éget, fújhatják az egészet nem ég
Persze őket ez sem zavarja, miért jönnének ettől zavarba?

Pletykálkodnak, huhognak, megcsipkednek, susognak
Jók lennének nyáron szúnyognak
Pletykálkodnak, huhognak, megcsipkednek, susognak
Jók lennének nyáron szúnyognak

Sose fájjon a fejed, amíg itt van a helyed a karomban, karomban
Ameddig csak akarod, addig veled maradok, ha kimondtam, kimondtam
Így az élet nem nehéz, fele cukor fele méz, egyszerű nagyon az egész
Így az élet nem nehéz, fele cukor fele méz, egyszerű nagyon az egész

Sose fájjon a fejed, amíg itt van a helyed a karomban, karomban
Ameddig csak akarod, addig veled maradok, ha kimondtam, kimondtam
Így az élet nem nehéz, fele cukor fele méz, egyszerű nagyon az egész
Így az élet nem nehéz, fele cukor fele méz, egyszerű nagyon az egész
Kész"
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 08. 07:31 írta Beeznisz »

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Hír-les
« Válasz #4669 Dátum: 2019. November 08. 11:53 »
Attila helyett nem tudok válaszolni. Én like-oltam, megköszönve ezzel a cikk megosztását Bongo-nak. Buta, Istent játszó ember gyenge próbálkozása. Valahogy mindig kiderül, hogy az ilyen mesterkélt megoldások mégsem jók. És felháborító! Úgy látom, hogy az emberiség próbál felkészülni a méhek nélküli világra. Úgy gondolom, próbálkozni lehet, de úgysem fog menni. Szégyen.

Csak a profit számít. Semmi más...  :( :( :( :(
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Hír-les
« Válasz #4670 Dátum: 2019. November 08. 12:09 »
Te Beeznisz!

Nem ezt a dalt tiltotta be valamikor Süth Miklós?

https://infostart.hu/belfold/2008/05/09/botrany-meg-a-nem-letezo-hamis-mezet-is-eladtak-198589


Re:Hír-les
« Válasz #4671 Dátum: 2019. November 08. 12:34 »
Attila helyett nem tudok válaszolni. Én like-oltam, megköszönve ezzel a cikk megosztását Bongo-nak. Buta, Istent játszó ember gyenge próbálkozása. Valahogy mindig kiderül, hogy az ilyen mesterkélt megoldások mégsem jók. És felháborító! Úgy látom, hogy az emberiség próbál felkészülni a méhek nélküli világra. Úgy gondolom, próbálkozni lehet, de úgysem fog menni. Szégyen.

Csak a profit számít. Semmi más...  :( :( :( :(

Megszólalt a kínai, hogy amióta kézzel poroznak, mennyivel jobban él. Nem sírja vissza az azt megelőző időket. Elmondta, hogy 200 fája van. 10 ember 10 nap alatt porozza be kézzel. Utána viszont olyan vegyszert használ, amit csak akar, nem kell semmire tekintettel lennie. Könnyebb a termelés, a körtéi nagyok - semmi nem támadta meg őket, tökéletes a vegyszeres védekezése. A terméke elsőosztályú, köszöni szépen jól él belőle.

Van kis, légyméretű robot beporzáshoz. Tesztelik.

Van WONEY. Vegetáriánus méz. Cukor, pitypangtea, citromlé. Kicsit több az ára, mint a méz, mert ez vegetáriánus "méz". A méhek nem pusztulnak el a mézelvételkor, nincs benne állati nyál… Az összes érv a butáknak szól. És veszik. Napi 500-600 üveggel tudnak legyártani. Akkora a kereslet, hogy 6000 üvegig szeretnék fejleszteni feleségével ketten. 

Ez a bacis gyártás tökéletesen illeszkedik a sorba. Érvei is ugyanolyan áll érvek.

Ott a tankban gyártott méz, ami ellen küzdünk.


Az olcsó ál-dolgokra van igény, kiszolgálják. Megítélésem szerint ez ellen nagyok keveset tudunk tenni. 1911-ben volt egy mézvédelmi törvény az USA-ban, olyan nagy volt a felháborodás a hamisítás miatt. Megoldotta a problémát? NEM. 108 év alatt nem oldotta meg a problémát.

A németek egyet tesznek: a saját terméküket mérik, analizálják, bemutatják a gyógyhatását, és eladják.

Ezek az olcsóságot előtérbe helyező próbálkozások eredményesek lesznek mindig. Nem fogjuk megállítani a gyártásukat. Időnként szorítunk rajta, de jön a következő hamisító, gyártó, és lesz újra gond bőven. 1911 óta sem oldotta meg a méhész szakma a hamisítást.

Nekünk csak a saját termékünkkel kell foglalkoznunk.

Az az érzésem, hogy a méhek nélküli világ el fog jönni. Csak azok a méhek lesznek, amiket mi kínkeservesen megtartunk. Ha ehhez nem tudjuk termékeinket, ezek között a mézet úgy értékesíteni, hogy a megemelkedett költségek mellett meg is éljünk, akkor ezeknek a méheknek is annyi lesz. 
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!



Re:Hír-les
« Válasz #4674 Dátum: 2019. November 08. 19:13 »


*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Hír-les
« Válasz #4676 Dátum: 2019. November 10. 19:03 »
Felháborító!
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Hír-les
« Válasz #4677 Dátum: 2019. November 12. 22:17 »

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Hír-les
« Válasz #4678 Dátum: 2019. November 13. 00:01 »
Erős homlokráncolásba kezdtem...
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"