Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2222709 megtekintés
*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Hír-les
« Válasz #780 Dátum: 2014. Május 15. 08:16 »
QUQURIQ!!!

Szebb napot Mindenkinek!

Most tértem haza egy kis kirándulásból!
Átrándultam a zöldekhez.
Tudjátok, hogy náluk hogyan hívják a repcét?
VEGYSZERNÖVÉNY!!!
JAVASLOM, HOGY MI IS HÍVHATNÁNK ÍGY!
Nagyon találó a kifejezés!!!
Talán így már megértik az OMME központban, hogy melyik növényről is beszél mindenki!
Talán érdemes lenne felhívni a méhészek figyelmét, hogy senki ne vándoroljon repcére!!! Így nem lesz megporzás sem, terméscsökkenés miatt talán a gazdák is meggondolják a csávázós magokat!
Szerintem még a napraforgónk is erre a sorsra juthat, ha ezen is eltűnnek a méheink!
Felteszem a kérdést?
Most mi ér többet?
A jó sok vegyszermentes akácméz, vagy a vegyszernövényről gyűjtött virágpor, némi nektárral és sok mászkáló méhhel!
+ újból fel kell hozni a méheket, hogy legalább vaddohányon vagy hárson termeljenek.
Egy biztos, én soha többé nem megyek vegyszernövényre!!! :P

Üdv. a vegyszermentes mézet szeretne termelni Kiskakas!



*

Kitin

  • *****
  • 934

Re:Hír-les
« Válasz #782 Dátum: 2014. Május 15. 18:25 »
Kedves OMME vezetők!
Egy kis tényfeltáró, szemeket felnyitogató "bomba hír" jutott tudomásomra.
Ezt is sikerként fogjátok előadni?
Mai hír, hogy az OMME mézesüveg gyárból való eladása több mint 30%-al visszaesett!
Ez igen! Büszkék lehettek a Kft.-re! Olcsóbb is lett az üveg, meg jobban is fogy.

A méhészek nem hülyék ám! Ezt nehéz lesz megmagyarázni.
A kft. ügyvezető Úr fizuja ezzel arányban 500%-al nőtt!
Hiába, a jó munkát díjazni kell!
Ezért kellett volna piackutatás, hatástanulmány és olyan embereket megbízni Kft. alapítással akik hallottak már ilyesmiről,hogy ezt eszik vagy isszák.
Most már kézzelfogható kárt is okoztok. A marketingben sem vagytok valami jók.
Nem hagyunk benneteket dolgozni,ostorozunk? Mi semmi mást nem teszünk, mint felhívjuk a termelő méhészek figyelmét arra,hogy teljesen mellette vagytok a civil szakmai érdek képviseleti munkának.
Miért is kellett az üveg forgalmazásába ilyen csúnyán beletenyerelni?  Szépen fogyott,ment minden magától gördülékenyen, az OMME kapta a 2 Ft-okat.És most? Ugye nincs válasz!
Megmondom,de ezt sokan tudják rajtam kívül is. Munkahelyet kellett teremteni,miniszteri fizetésért!
Hogy ezt a kész átverés sót meddig tűri a méhész társadalom azt nem nehéz megjósolni.
Olcsóbb üveget ígértetek, drágább lett. Ez már magában egy förtelmes hazugság.
Ezen mit lehet megmagyarázni?
Katasztrófa az egész vezérkar!
Nem baj, majd jön a Hungaricum, meg akáckoalíció, meg sikertörténetek hada, és befogják a méhészek a szájukat.
Csak hiszitek.
Állítólag most teszem tönkre, amit eddig az OMME-ért tettem.
Nem hiszem. Én továbbra is azon vagyok, hogy a méhészek érdekében felemeljem a szavam, az pedig cseppet sem érdekel, hogy a vezetőknek ez csípi a szemét.
Az én tempóm egyenletes, de most bátrabban következmények nélkül mondhatom ki az igazságot.
Ezzel mi a gond? Nem tetszik? Megsértődtetek?
Nekem meg az nem tetszik, hogy a sok ígéretből alig valósul meg valami.
Ebben a kellemes jó időben ennyi tellett mára.
Nagyernyei Attila



*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Hír-les
« Válasz #783 Dátum: 2014. Május 15. 19:23 »
QUQURIÚ!

"Üveges könnyes szemmel" Sírom vissza a régi OMME-t!
A lejtő, másik oldalán az emelkedő!
Mi annak idején az emelkedőn húztuk az igát, gondokkal, nehézségekkel felfelé!
Erre minden régi tag tanú!!!
Amikor végre felértünk a csúcsra, (sok-sok méhész önfeláldozó munkájával, honorárium nélkül), csak a balanszot kellett volna tartani (egyensúlyt)!
Már minden ment a maga kerékvágásán, úgy ahogyan a nagy könyvben meg volt Írva!
De az OMME mostani vezetése, nem nézett a lába elé, és tovább szaladt!
Hopp! HOPP!
És máris a lejtőre érkeztek!
Hiába mondtuk, hogy nézzenek hátra, csak mentek a saját fejük után!
A lejtő kedves vezetőink, meg lefelé lejt!
Az erő vektora erősen lefelé mutat. Minél meredekebb a lejtő, annál nagyobba gyorsulási sebesség!
Na erre mondják, hogy a lejtőn nincsen megállj!!!
Kapkodás, meggondolatlan döntések.....
Persze ha a vezetés és annak ellenőrzése ezt szereti, csak csinálják kedvükre!!!
Még soha nem láttam nyugdíjas OMME vezetést, sem OMME által nyugdíjazott elnököt!
Persze meg lehet próbálni......Ha-ha-ha!

A tarka tollú tarajas!


Re:Hír-les
« Válasz #784 Dátum: 2014. Május 15. 20:17 »
Attila!
Nem kell csodálkozni az üveg eladás visszaesésén, egyenlőre uborkaszezon van a mézpiacon.
Ami leginkább bizonyítottnak látszik,  könnyebb  a méhészekből élni mint a méhészetből.

Üdv. jani bátya

Re:Hír-les
« Válasz #785 Dátum: 2014. Május 15. 20:59 »
Jani bátya!
Nem most esett vissza!
A Kft.körüli herce-hurca óta folyamatosan csökken az eladás.
Egy kis reklám, az IB újságban való népszerűsítés?
A fizetés a tagdíjunkból úgyis jön, mi csak halkan,jámbor módon fizessünk többet az üvegért.
Én a forgalomtól tenném függővé a javadalmazást.
Az OMME-ban még szocializmus van.
Teljesítmény nélkül is fizetnek, sőt ha csökken a forgalom, több lesz a borítékban.
Van cél kitűzve,hogy mennyit adjanak el?
Az meg minek?
Ha 100-at adnak el akkor is 500 a lóvé, ha egy milliót akkor is.
Minek törjék magukat, a Kft. így is nyereséges.
Ha gond lenne vele,majd emelnek a tagdíjunkon. Tőkeinjekció.


Üdv: Attila

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Hír-les
« Válasz #786 Dátum: 2014. Május 15. 23:24 »
QUQURIQ!

Ne siránkozz Attila!
Az elnökök ragaszkodtak ehhez a szakértő vezetéshez!
Nem ez a demokrácia?
Megérdemlik, had költsék csak a pénzüket...
Bennünket úgy is ősszel kirúgnak!
Én már alig várom a balhét!
Ahogy a fegyelmi bizottság elnöke órákig ecsetelgeti, hogy mi milyen OMME bomlasztók vagyunk!
Remélem, hogy mindenkinek külön-külön felolvassák a fegyelmiét...
Az Övékét meg az ügyészség olvassa fel......

Üdv. Kiskakas

Re:Hír-les
« Válasz #787 Dátum: 2014. Május 16. 05:35 »
Kiskakas!
Kirúúúgnaaak?
Én ettől nem tartok.
Szeretnek bennünket.
Semmi borsot nem törtünk még vezetőink  orra alá.
Mi lesz a vád?
A valóság kimondásáért is retorzió jár?
Azt ígérték, hogy olcsóbb lesz az üveg,drágább lett?
Azt ígérték,hogy megvesszük a MÉHÉSZET szaklapot?
Erre az IB csinál az ellenzéknek egy írott üzenetküldőt, szaklapnak álcázott, konkurenciának hazudott, velünk megvetetett lázító irományt, a vegyszerek reklámozására.
És egyébként is.
Már vagy 5 éve semmilyen támogatást nem veszek fel.
Mi előnyöm van az egyesületi tagságból?
Pontos, naprakész információt nem kapok. Most megyek északi akácot sasolni,mert az OMME honlapjának ez a része "lefagyott", abból sokat nem derít ki senki. Ha rajtam múlna, sokkal bővebb információt közölnék,hogy a szerényebb anyagi javakkal rendelkező méhésznek is segíteni lehessen, ne kelljen több tízezer forintot üzemanyagra költenie, hogy lássa azt mi vár rá. Mindenki telefonálgat, mikor kell menni? Az információ, egy jól eltalált vándorlás a tagdíjfizető méhészeknek kijárna. Hetente legalább kétszer kéne a nyúlósokat frissíteni, mert ez sem napra kész!
Ha javaslatainkat komolyan  vennék, és minden egyesületi tagot partnerként kezelnének, az egyesület akár demokratikusan is működhetne.
Most az van, hogy a vezérkar dönt és irányít, mi pedig szólunk, hogy hohó, ez nem a ti kompetenciátok.
A küldötteknek kéne tudni egy Gödöllőre való OMME központ csomagolás előkészítéséről, de ez ismét üzleti titok.
A küldötteknek,meg a tagságnak ehhez mi köze? Vagy zsebből veszik? A mi zsebünkből.
Rúgjanak ki.
A hírek akkor is jönnek, én pedig továbbra is tudósítom a méhészeket.
Üdv. Kiskakas!
Téged már köröznek.
Nagyernyei Attila

« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 16. 05:53 írta Nagyernyei Attila »

Re:Hír-les
« Válasz #788 Dátum: 2014. Május 16. 06:20 »
Azért érdekes ez a Gödöllős dolog. Csuját ezért is akarták többek között megfenyíteni, mert megszellőztette az ügyet. A küldöttgyűlésen elhangzott pár szóból szerintem nem sok mindent értettek meg ,de ha jól emlékszem szavazás nem történt az ügyben, vagy rosszul emlékszem?

Üdv. jani bátya

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Hír-les
« Válasz #789 Dátum: 2014. Május 16. 07:01 »
Jó reggelt mindenkinek!
Azokból a telefonokból, és e-mailekből, amiket kapok mostanság is, azt kell mondjam, sajnos Attilának igaza van.
Ha belátják az OMME vezetői, ha nem. Ez sajnos így igaz. Ugyanezeket a problémákat fogalmazza meg a méhésztársadalom is.
Azt szeretném még hozzáfűzni, hogy ugyan úgy, mint azok a méhészek akik látják, hallják, és saját magukon is érzik a problémákat, majd ki merik nyitni a szájukat, akkor őt, vagy őket, ellenzéknek nevezik.
Nem is lenne ezzel probléma, ha nem így párosulna az OMME vezetésének :  ellenzék = ellenség.
Bátran kijelenthetem, hogy nem vagyunk ellenségek, és én sem értem azt a megnyilvánulást, miszerint őszre kirúgnak az OMME-ból! Ezt velem személyesen közölte Dr Cserényi.
Nekem sokkal jobban tetszene, ha  pl, 3K csoport néven híresítene el minket az OMME vezetése.

-KEMÉNY
-KONSTRUKTÍV = építő, haladást szolgáló, pozitív jellegű
-KONTROLL  csoport!!

Az biztos, hogy én  ( mi ) ilyennek tartom ( tartjuk ) magunkat!!! Ezentúl is ennek szelemében fogjuk megjeleníteni gondolatainkat észrevételeinket.




A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #790 Dátum: 2014. Május 16. 08:54 »
Hozzám vásárlási szándék jutott el és most úgy tűnik, hogy nem vásárolni akar Gödöllőn az OMME hanem valami mást, de abból csak a miniszteri jóváhagyásig semmi nem lehet.

Teljesen hibásan gondolkodik a vezérkarunk. A teljes 50 milliós kutatási pénzt Gödöllőre kellett volna nyomni, ahogy javasoltam, és akkor gond nélkül kiköltözhetne az OMME és a benti ingatlanokat meg bérbe adhatná. A miniszter meg örülhetne, hogy a kutatóintézet biztos lábon áll.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

bükk

  • ***
  • 169
Re:Hír-les
« Válasz #791 Dátum: 2014. Május 16. 09:38 »
QUQURIÚ!

"Üveges könnyes szemmel" Sírom vissza a régi OMME-t!

Az idő meg a távolság mindent megszépít. :)
Na meg persze aki közel volt a tűzhöz annak fájó hogy most nem figyelnek rá.
Sokunkra nem figyeltek akkor sem és válaszok nélkül maradtunk,mert nem fértünk bele az akkori elnök elképzeléseibe.
Bross érdemei megkérdőjelezhetetlenek,de Ö is ember voltak-hogy finoman fogalmazzak-megkérdőjelezhető döntései.
A Terméktanács megszüntetése ügyvédek mellett történt,a Méhész Zrt nagy szerencsénk hogy nem jött össze
(600Ft-os akác+éves infláció mint célár,1 cég monopóliuma)!!!!!
A 2009-es nagy mézhamisítási botránynál ki alakította ki az OMME álláspontját és miért úgy?
Miért volt az OMME-nak kedvenc mézkereskedője? :-X
Vagy a törvényen kívüli  Buckfast méhtartók megtűrése.

Ezen ügyek nagyságrendekkel súlyosabbak mint mostani vezetés kétségtelen szerencsétlenségei.
Mészáros Úr nyilatkozata (MN)egyébként a GMO virágporos mézről egyenesen politikai nyilatkozatnak tűnik.
E vonal kétségtelenül érezhető mióta a NAK társszervezete vagyunk "önként".(Lásd még akác ügyek.)

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #792 Dátum: 2014. Május 16. 16:17 »
A Bross vezetésével kapcsolatos kritikád jogos. De azt se feledd el, hogy Bross azért mondott le, mert a vezérkar, ami nem különbözik a mostanitól mindig rövidlátó volt. Bross valódi vezéregyéniség, élni és élni hagyni elv szerint vezetett. Képes volt kompromisszumokra.

A mostani vezérkar nem képes semmilyen kompromisszumra. Klasszikus legrosszabb módon dolgoznak, tehát felfelé nyalnak lefelé gyilkolnak. Feudális vazallusi diktatúrát gyakorolnak. Pedig a feudalizmus pont azért szűnt meg, mert ez a fajta hatalomgyakorlás merev, következetlen és tönkreteszi azokat az embereket, akikből él.

Az OMME polgári demokratikus szervezet és nem vazallusa sem az Agrárkamarának, sem a minisztériumnak, hanem egyenrangú fél. Van ereje és sok-sok ütőkártyája az OMME-nak, ha nem lenne rövidlátó a vezérkar, akiket csak a ma elérhető haszon érdekel. Ezért született a Kft is például, Egyed Árpád 500 000 Ft-os fizetése a semmiért stb. Minden amit Bross lemondása óta lépett a mai vezérkar, kivétel nélkül olyan pillanatnyi haszonért történt ami még két éves távlatban is óriási bukta a méhésztársadalom számára. Szerintem nemcsak a 2013-as mérleg volt deficites, hanem a 2014-es is az lesz. Ez a vezérkar - ha így folytatja - néhány év alatt egyszerűen szólva feléli a Bross ideje alatt összegyűjtött 180 Ft-os tartalékot.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Hír-les
« Válasz #793 Dátum: 2014. Május 16. 17:30 »
Hungarikum lett az akác és az akácméz
2014, május 16 - 17:27

    Friss hírek
    Mozaik

Hungarikum lett a magyar akácfa és a magyar akácméz – a Hungarikum Bizottság döntését Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter jelentette be pénteken Szarvason, a testület kihelyezett ülését követő sajtótájékoztatón.

A vidékfejlesztési miniszter, a Hungarikum Bizottság elnöke elmondta: az akác és az akácméz hungarikummá nyilvánításában a bizottság pénteken egyhangú döntést hozott, valamennyien támogatták, hogy bekerüljön az egyedüli értékek közé, amit az utókornak is meg kell őriznie generációkon át - mutatott rá.

A bizottság Szarvason ülésezett, Tessedik Sámuel lelkész, a felvilágosodás korának pedagógusa, gazdasági szakíró szülővárosában, aki sokat tett az akác meghonosításáért Magyarországon.

A Fekete-Fehér Méhészklub nevében minden közreműködőnek köszönöm, és gratulálok nekik!
Ami jár az jár! Egy virtuális kézfogás! Reméljük növekedik a felvásárlási ár, és az otthoni, valamint a piaci ár is.
Üdvözlettel: Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 16. 19:47 írta Nagyernyei Attila »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #794 Dátum: 2014. Május 16. 17:44 »
Most két évig Mászároslaca ezzel fog dicsekedni és erre hivatkozva nem fog csinálni semmi érdekvédelmet.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.