Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2218146 megtekintés
Re:Hír-les
« Válasz #4440 Dátum: 2019. Június 09. 09:15 »
Vivaldi írt gy-két gondolatot az időfecsérelésről... Amikor olvastam, durvának tartottam. De vannak élethelyzetek... :'(  :-[
De akkor még utoljára, megpróbálom én is:

- A MEGPORZÁSI TÁMOGATÁSRÓL van szó, még mindig!

- A "rabsicok" kizárólag az OMME-nek nem tagjai, minden másnak igen. A támogatást pedig az állam adja.

- A megporzási támogatásnak semmiköze nem kellene, hogy legyen az OMME-hez! Lenne arra megfelelő apparátus  :-X . Csak életben kell tartani az OMME-t.

- Kezd gusztustalanná válni számomra, hogy minden áron ebbe a szervezetbe akarnak beverni mindenkit! Nincs választási lehetőség! Abszurd dolog. Ehhez kellenek ezek az attrakciók,hogy megtartsák a kevésbé tájékozott, de leginkább félretájékoztatott tagságot.

- (A destruktoros,oxováros szégyent szerintem inkább hagyjuk... És meg se említsük, hogy a nemzeti programban milyen minőségű eszközöket támogatnak. Mindezt a $$$$$$$$$$-ért)

- Attila! Ilyen végzettség repertoárral,gyakorlati tapasztalattal, mint ami Neked van,remélem nem komolyan írtad, hogy az Autóklub ingyen javít  ;D . Vagy ha igen, akkor bepaliztak elég rendesen. Ez olyan, mint amikor befizetsz 10000 Ft-ot a telefonszolgáltatásra, és "ingyen" beszélhetsz.... :o  ;D  ::)

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Hír-les
« Válasz #4441 Dátum: 2019. Június 09. 09:38 »
Attila!
Értem én ezt, van is ebben az érvelésben egyfajta logika, de vannak más szempontok is. A nem Ommés méhésznek ugyanúgy meg kell tanulnia a szakmát, betartani a szabályokat, ha sikeresen akar méhészkedni. Az ő méhei ugyanúgy végzik a beporzást, mint az “Ommés” méhek. A méhcsaládok által okozott haszon egyformán jelentkezik. Azonos elbírálás szerint az a helyes, ha ugyanúgy jár a megporzási támogatás. A miniszter e gondolatok mentén döntött. Így súlyozta a szempontokat, szerintem nagyon helyesen.
“Ezen mit nem lehet érteni?” Ha nincs új érved, miattam igazán ne írd le az előzőket, elolvastam. Csak másképp súlyozom a szempontokat.
Ez a “rabsic” szóhasználat (régebben) nem ide való volt. (Egyébként így írják: rapsic, megnéztem, én se tudtam.) A vadorzó tolvajokat hívjk így. Ha idézőjelbe is tetted, a jelentése abszolút negatív, a becsületes nem Ommé-s méhészre még idézőjelben is sértő ezt a meghatározást alkalmazni. Mi nem lopunk.
Üdv: Ata

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Hír-les
« Válasz #4442 Dátum: 2019. Június 09. 12:01 »
"Sz
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 20:51 írta oszkár »

Re:Hír-les
« Válasz #4443 Dátum: 2019. Június 09. 19:43 »
Hihetetlen.
Még mindig a rapsicon vagytok fennakadva?
Az cseppet sem zavar benneteket, hogy már rég kitárgyaltuk az idézőjelek közé tett szócskát.
Na de legyen ahogy gondoljátok.
Azért érezhető bennünk magyarokban, hogy valami másként működik mint Franciaországban, vagy Németországban.
Ha ezekben az országokban valaki méhészkedésre szánja el magát azonnal KÉRI, hogy tag lehessen!
Végül is mindenkinek szíve joga, hogy mit akar.
Egyet biztos nem akarhat!
Egy közösség által kiharcolt jogokból és előnyökből, a kívülálló ne részesüljön.
Ha neki a középső ujja görcsbe rándult, akkor az egyesülettől mit vár?
Aki nem vesz részt a közösség építésében, akkor attól ne is várjon semmit.
Sokan szidják az egyesületet, és ha megkérdezem tőlük...Te méhésztárs mit csinál eddig önzetlenül a közösségért?
A válasz, síri csend.
Az OMME még néhány elnökségi tag szerint is egyenlő Bross Péterrel.
Ez óriási tévedés.
Az OMME olyan lesz amilyent a tagok akarnak.
Egyébként egy magánvéleményemet is szeretném megfogalmazni.
Senkinek nem adnék semmiféle támogatást!
Az lenne az igazi verseny, aki bírja csinálja.
De a borászoknak sem, meg egyetlen mezőgazdásznak sem.
Ez is egy vállalkozás, amiben benne van a siker, de a bukás is.
Milyen verseny az ahol egyszer azt támogatják, hogy vágd ki a szőlőültetvényedet, majd azt, hogy telepíts.
Most a legújabb őrület a ZÖLD SZÜRET támogatás.
Sok a bor, eladhatatlan készletek vannak, így támogatják, hogy a gazdák szedjék le zölden a szőlőt.
Ki érti ezt?
Nagyernyei Attila


*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Hír-les
« Válasz #4444 Dátum: 2019. Június 09. 21:38 »
"M
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 21:03 írta oszkár »

*

linen

  • ***
  • 117
Re:Hír-les
« Válasz #4445 Dátum: 2019. Június 10. 06:30 »
Igen, valóban hihehetetlen Attila.
Már leírták néhány hozzászólásban előttem, hogy mi a gond az elnököddel.
Tiszteletben tartom a személyedet és az álláspontodat, de ez a görcsös bizonyítási kényszer az elnök felé már fáj.
Német és Francia országban minden bizonnyal a tagokért van az elnök és nem fordítva.
Igy elő sem fordul ott olyan anomália, hogy a méhészek érdeke helyett a pár kereskedőé kerül előtérbe.
Azt is leírták már az előttem hozzászólók, hogy a kedves küldöttek tesznek nagy ívben az egészre (tisztelet a kivételnek),
és megszavaznak minden vacak dolgot csak tünjenek már el onnan minél előbb.
Mint a kis óvodásnak a kötelező részvétel a helyi fideszes képviselő előadásán körülbelül ehhez hasonlítható az eset.
Fogalma sincs miről szól az egész, csak szabadulni szeretne minél előbb.
Sokáig lehetne sorolni az elnököd hiábit, de nem teszem.
Erre van a fórum, aki akar visszaolvas és tisztán látja a helyzetet.
Természetesen történnek jó dolgok is az elnököd körül.
Csak az a fájó számomra, hogy te mint fórum tulajdonos beálltál az egyik oldalra és csak azok az üzenetek jönnek át részedről,
amely megfelel a "nagyvezír" szája ízének.
Egy fórum általában azért jön létre, hogy véleményt nyílvánítsanak a tagok, megbeszéljék a vitás pontokat és új infókhoz jussanak az olvasók.
Neked mint tulajdonosnak pártatlannak kellett volna maradnod a kezdetektől fogva, nem kirohanni a "rapsicok" és a  vélt ellenzék ellen.
Párbeszédet folytatni, és elismerni ha igazat mondanak.
Ez helyett öntöd a propagandát amely megfelel épp a szád ízének, és letorkolod azt aki nem osztja a nézeteidet.
Gyorsan eszembe is jutott erről egy gyerekkori mondás "mindenki hülye, csak én vagyok repülő"!
Nagyon jó lenne, ha nem jutna a zöld fórum sorsára a fekete fehér is.
Szeretnék sokáig ide látogatni minden előítélet nélkül, de nem az OMME fekete fehér fórumán levő propagandára vagyok kíváncsi.
Arra ott van a www.omme.hu oldal.
Van igény rá, hogy a régi kezdeti fekete fehér legyen a fórum a mostani irány helyett.
Ha a mindenkori elnököd is csak a méhészekért lesz, akkor ünnepélyesen ígérem neked itt és most, hogy azonnal tag leszek és viszem a családtagokat is.
Voltunk tagok korábban, de kinyílt a bicska a zsebben a korábban tett méhészek érdekében tett intézkedések miatt amely valójában pont ellenünk volt.
Igazad van abban, szükség van egy erős érdekképviseletre amely létszám formában jelenleg is rendelkezésre áll.
Csak hát fejétől bűzlik a hal, jelenleg ez van itt is.
Volt ideje bizonyítani a vezetőnek, nem volt semmi féle áttörés Mészi óta.
Pedig nagyon szükséges lenne a méhészek érdekében a kartellező kereskedők, a semmit sem érő támogatott gyógyszerek stb... miatt.
De hát mondhatom én a magamét ha kapod a telefont fentről, hogy intézkedni kell.
Eltünik szépen a hozzászólás, vagy elbagatelizálod a dolgot annyival, hogy nem ember az, aki nem OMME tag, vagy menjen rapsicnak.


Re:Hír-les
« Válasz #4446 Dátum: 2019. Június 10. 08:38 »
Jó reggelt!

Linen! Számból vetted ki a szót !  ;)

Még annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy az említett két országban tudtommal több egyesület van, és nem csak egy egyesület rendelkezik joggal, hogy támogatást osszon uniós, és állami pénzből a tagjainak....

Ha nem így van javítsatok ki!

Re:Hír-les
« Válasz #4447 Dátum: 2019. Június 10. 09:00 »
Linennek nem kell aggódnia, nem törlöm írását.
Ez a véleménye, amit tiszteletben tartok.
Sajnos az OMME jelenlegi vezetésének van egy óriási, megmagyarázhatatlan hibája.
A kommunikációja minősíthetetlen, mivel szinte nincs is.
Többször megfogalmaztam kritikusan ez irányú kifogásaimat, de semmi.
Mészi ebben profi volt.
Hihetetlen jó érzékkel tudott meg nem történt dolgokat tényként közölni.
(Autópálya kapukba chip leolvasó, és hasonlók.)
De maradjunk a tényeknél.
Valóban a jelenlegi elnök a kereskedők érdekét szolgálja amikor mindenhol tényként közli a 2019-es katasztrofális akácévet?
Hopp, és már 1.420 is az akác?
Mészi annak idején mondta...ne adjátok le, lesz ez még 1.500-nál több is.
Aha, lett ...egészen 1.200-ig süllyedt lassan az ár.
Ezzel azt szeretném továbbra is kifejteni, hogy egyik OMME elnöknek sincs ráhatása a piacra, nem azért lett 1.420 mert Bross mondta, meg nem azért lett 1.500-tól kevesebb mert Dr. Mészáros László mondta. 
A mézárak másról szólnak, egy civil szervezetnek a mézpiacra gyakorolt hatása nagyon szerény.
Felhívhatjuk a figyelmet a mézhamisításra, a címkézési hiányosságokra, de a kínai mézet egyelőre nem lehet megállítani, mert ez sokkal magasabb labda.
Annyit viszont mindenki érzékelhet, hogy Bross nyilatkozatai után élénk kereslet van itthon az akácméz iránt.
Minden piacozó erről számol be.
Az OMME Küldöttgyűlésen lezajló szavazásokat pedig kérjétek számon a küldöttektől.
Akik nem úgy lendítik magasba szavazásra a karjukat ahogy az adott közösség szerette volna, nekik pá.
Lehet javaslatokat tenni, lehet írásban kérdéseket feltenni, meg van a módja a véleménynyilvánításnak.
Neo méhésztársat sem láttam egyetlen OMME Küldöttgyűlésen, vagy OV-n, mégis olyan véleményeket fogalmaz meg mézparaméter témában, hogy az elképesztő.
És ti ezeket becumizzátok.
Ő is hallotta valakitől, hogy Bross a kereskedők malmára hajtja vizet, és nekik akar kedvezni.
Ez a valaki a leghitelesebb ember mert az "internyekken" olvasta, hogy ez így nem frankó.
El kell jönni, vagy a képviselőt fel kell készíteni, hogy kérdezzen!
Ezek a hozzászólások amolyan hangulatkeltésnek jók, a kommunikációs defektjükkel pedig egyet értek.
Nem elég elvégezni egy munkát, tájékoztatni is kell a nagyérdeműt.
Bross Péter a Tolna Megyei Méhész Egyesület tagja, ha szorosan nézzük nekem biztosan nem az elnököm.
Nincs írásimban megfelelési kényszerem, önálló gondolatimat fogalmazom meg.
Nagyernyei Attila



*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Hír-les
« Válasz #4448 Dátum: 2019. Június 10. 09:47 »
M
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 21:02 írta oszkár »

*

wr

  • *****
  • 890
Re:Hír-les
« Válasz #4449 Dátum: 2019. Június 10. 10:02 »
Idézet
Valóban a jelenlegi elnök a kereskedők érdekét szolgálja amikor mindenhol tényként közli a 2019-es katasztrofális akácévet?
Hopp, és már 1.420 is az akác?
Hol 1420 az akác? Az majd akkor lesz 1420, ha valakinek már ott lesz a számláján, addig csak marketing. A vevőt sem szabadna teljesen hülyének nézni. De tényleg. Ha most bejelentik hogy kevés lesz az alma mert elfagyott, akkor mindenki rohan almát venni? A frászt. Majd több Ukrán mézet vesznek és meg is van oldva a hiány, már ha van egyáltalán hiány.
Idézet
Nincs írásimban megfelelési kényszerem, önálló gondolatimat fogalmazom meg.
Hát kívülről, mármint olvasói szemszögből nézve ez nem így látszik...


Re:Hír-les
« Válasz #4451 Dátum: 2019. Június 11. 06:30 »
Ezt kérdezi wr méhésztárs:
"Hol 1420 az akác?"
Mondtam én, hogy sokan semmit nem tudtok, hihetetlen tájékozatlanok vagytok.
Szerinted ilyen komoly dologgal szoktam szórakozni?
Tegnap találkoztam egy itteni méhésztárssal.
Nagy újsággal mesélte, hogy ő már le is adta az összes akácmézét 1.300 Ft-ért.
Mondtam neki, hogy annál a mennyiségnél ami neked termett buktál egy hangyányit.
Ha-ha nevetett....nyertem, mert eddig 1.200 volt.
Mondom, hogy buktál mert már 10 napja 1.420!
Ennyi...és lesz ez még több is....mondta valaki.
Nagyernyei Attila


Re:Hír-les
« Válasz #4453 Dátum: 2019. Június 12. 09:55 »
Annyit fűznék hozzá az OMME-tag-nem tag vitához, hogy nem kizárólag a méhészek körében van egyfajta "tagosítási szándék".
Az agrártámogatás igénybevételének feltétele az agrárkamarai tagság.
Vadász csak akkor lehetsz, ha tagja vagy a vadászkamarának, egyébként nem kapsz állami vadászjegyet.
Könyvvizsgálatot csak könyvvizsgálói kamarai tagság mellett végezhetsz.
Erdőtelepítési támogatásnál nem kötelező ugyan az erdészeti egyesületi tagság, de a pályázat elbírásánál többletpont jár érte.
Bizonyára sok egyéb más hivatásnál is (orvos, gyógyszerész, ügyvéd) van hasonló játék, de ezekre nincs rálátásom.
Nem azt akarom ezzel mondani, hogy ez feltétlenül jól van így, de így van. A méhecskét mondjuk hóttra nem érdekli, hogy az a kétlábú szörnyeteg, aki lerabolja időnként a nehezen összegyűjtött tartalékait, tagja-e valamilyen szervezetnek, ő ettől függetlenül végzi a dolgát, beporoz, gyűjti, amit kell.
A fő problémát én nem  abban látom, hogy bizonyos tevékenységhez érdek képviseleti szervezeti tagság szükséges. Inkább az a baj, hogy ennek a szervezetnek ellensúlyként kellene viselkednie a mindenkori hatalommal szemben, nem az állam meghosszabbított csápjaként.

Re:Hír-les
« Válasz #4454 Dátum: 2019. Június 12. 12:01 »
Én ugyan nem sokat értek ezekhez a dolgokhoz de a paraszti és aszt sugja hogy valami nem jó az OMME tagi jogviszony és a nemzeti programos támogatások matekjában.

Persze tévedhetek. Nekem mégis mindig az ugrik be amikor a támogatás jogosultságát egyesület tagsághoz kötők védik ezt a formát hogy valami nagyon félrement.

Furdalt a dolog és találtam egy ellent mondást. A MMNP az Unioba három évente kell jelentést küldjön. Itthon is megismerhető a program. Abban a támogatás elnyeréséhez a méhészeti ágazatról is kell adatot szolgáltatni.

Én belelapoztam a legutolsóba amit a Feldman államtitkár irt alá.

http://www.omme.hu/wp-content/uploads/2016/11/MagyarM%C3%A9h%C3%A9szetiNemzetiProgram2016-2019.pdf

Szép munka még akkor is ha nem a mostani elnök irta. De az előző elnök sem lehetett toppon. Ő is hibásan szolgáltatott adatot. A programban mindenhol a méhészeti ágazatról beszélnek de sehol nem szerepel hogy miért marad ki az egyesületen kívüli méhész a támogatásokból amikor pedig a támogatási összeg igénylésénél a teljes méhállomány és a támogatásból ki hagyott méhészek száma fel kellett volna tünjön az uniós bürokratáknak is.

Közben a Méhész Fórumon is volt egy hozzászólás. Onnan értettem meg hogy ezt nem a méhészek támogatására hanem végül is a megtermett mézünk piacának szervezésére kapjuk. Ettől kezdve a matek úgy van hogy az összes hazai méhész méhei által megtermelt méz mennyisége alapján akar az Unió támogatni. Ehhez itthon ad a Kormány ugyan annyit. Ezt az összeget viszont csak az OMME tagoknak hajlandó adni, mert régen az OMME tagsághoz kötötték a kifizetést. Pedig az idézett programban olyanokat is leirtak hogy :
"A magyar méhésztársadalom szakmaszervezeti érdekvédelmi rendszerét „szövetségi” formában - hagyománytisztelet, szakmaszeretet, szolidaritás jegyében - az Országos Magyar Méhészeti Egyesület (OMME) látja el, hiszen a több mint 13 ezer méhész 113 helyi méhészegyesület képviseletében hitelesen érzékeli a méhészek problémáit, képes megoldási javaslatok kidolgozására, a méhészek érdekének képviseletére."

Elég cinikusan hangzik amikor méhésztársadalmat ír de csak egy kiváltságos tagi rétegre gondol. Ez így nem a Magyar Méhészeti Nemzeti Program hanem az összes magyar méhész munkája alapján az Országos Magyar Méhészeti Egyesületre leszükitett egyesületi program.

A miniszter valószínűleg ezt az ellentmondást látta meg amikor azt mondta:

"A rendelet előkészítésének korábbi szakaszában fölmerültek olyan javaslatok is, hogy bizonyos méhcsaládszámnál kevesebbel dolgozó méhészek ne kapjanak támogatást, bizonyos méhcsaládszám fölött pedig csak kisebb összeg járjon.

„Én azonban azt vallom, hogy amikor beporzási támogatásról beszélünk, és a fenntartható fejlődést, az ökológiai egyensúlyt szeretnénk szavatolni, akkor minden egyes méhcsalád tevékenységére szükség van, ezét nem akarok különbséget tenni”
– fogalmazott Nagy István. Vagyis minden egyes méhcsalád után járni fog az 500 forint, mindenki számára."

Innen már csak egy lépés hogy megszüntessék az OMME kizárólagos helyzetét és minden méhésznek biztosítsák a támogatást. Az OMME meg ne kifizető hely legyen hanem ahogy Geddekas is megmondta: képviselje minden méhész érdekét.