Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2217822 megtekintés

*

nyuszt

  • ***
  • 130
Re:Hír-les
« Válasz #4396 Dátum: 2019. Május 09. 21:32 »
Köszönöm a válaszod - véleményed   neo  ! Pontosan arról a finn vitallogenin-es eljárásról van szó . Akkor túlzott reményeket nem kell táplálni a jövőbeni alkalmazást , használatot illetően.


Re:Hír-les
« Válasz #4398 Dátum: 2019. Május 10. 00:37 »
BUDAPESTEN MIÉRT NEM LESZ TÜNTETÉS ???????
Ma beszéltem Bross Péterrel.Sajnos meglehetősen ingerült voltam a hír hallatán.Péter meg is bántódott egy kicsit vehemens kérdésemen,ami ugyan ez volt mint Mézengúz-é.
Tudnotok kell mert számtalanszor hallhattátok Pétert előadni,hogy elkötelezettje a méhek védelmének és az ökológiai gazdálkodásoknak.
Tudnotok kell azt is,hogy sok európai méhészeti vezetővel áll szinte napi kapcsolatban,Őket is megkérdezte mail-ban ez ügyben.
Majd "felírom" a válaszokat is.
Miután beszélt erdélyi méhészekkel,ezt kaptuk Pétertől e-mail-ban válaszul Attilával együtt (Ő is ezt kérdezte Tőle ez ügyben) a sajnos csak állítólagos EU tüntetésekről.
"Beszéltem ERDÉLYI MÉHÉHÉSZ VEZETŐKKEL(itt töröltem egy részt,a konkrét neveket): semmilyen demonstráció nem volt Bukarestben!
ennyit a sajtóról….az egyik szövetkezet méhészeit fogadta az agrárminiszter.Akit említenek a cikkben, azzal is beszéltek, az tagja az országos vezetőségnek és ő sem tud semmilyen összeurópai méhészdemonstrációról …
Ezt hívják angolul: feaknews – álhíreknek,
és ez elég sok kárt okoz idehaza a méhészeti közéletben is"

A lényeg:ez csak egy "kacsa".

Sajnos nincs igazi összefogás az egyébként is igen gyenge
európai méhész érdekvédelmi szervezetek között.
Sajnos az európai profi méhész egyesületi összefogás,az európai profik
egyesülete (pontos nevét nem tudom,az OMME is részt vesz a munkájában tagként,most Bross és Lászlóffy szokott a rendezvényeken,megbeszéléseken részt venni) is elég gyenge lábakon áll.
Talán egyszer lesz Brüsszelben az európai méhészeknek,az érdekeinket képviselő,
lobbista szervezete.Egyszer beszéltünk Péterrel erről,ha csak egy eurót befizetne
évente mindenki, a britektől Bulgáriáig minden méhész, vagy egy kiló méz árát,egy igen komoly anyagi támogatottságú szervezet
jöhetne létre.
Na de,kicsinálja ezt meg?


Csányi Antal



« Utoljára szerkesztve: 2019. Május 10. 01:28 írta Csányi Antal »


Re:Hír-les
« Válasz #4400 Dátum: 2019. Május 11. 21:38 »
https://www.napi.hu/magyar_gazdasag/veszelyben_az_idei_gyumolcstermes.684010.html
Most akkor mennyi méh család maradt? Ősszel elvitt a neonikotinoid 400 ezret, minusz 30% téli veszteség, minusz 20% gyüjtésképtelen. Köszönjük szépen az illetékeseknek.....

Re:Hír-les
« Válasz #4401 Dátum: 2019. Május 11. 22:13 »
Ezt a 400.000 db méhcsaládot sok helyen hallottam,de erősen alábecsültnek gondolom,sőt a 30%-os téli veszteséget is. A támogatások igénybevétele miatt .........  ;) :-X  Tisztában vannak ezzel az  illetékesek is...







*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Hír-les
« Válasz #4408 Dátum: 2019. Május 22. 09:31 »
Érdekes, hogy nektek se jutott az eszetekbe a klíma, míg el nem áztatta az akácot az egész országban.
De, meg nyugtatlak benneteket volt már ilyen.
 Csak, hogy az akkori méhészek nem függtek ennyire a mézártól, csak melléktevékenység volt, és senki nem halt éhen.
Én magam rengeteget polamizáltam, hogy legyek e nagy méhész?
Minden nagyképűség nélkül állítom, sok nagyobb állománnyal rendelkező méhész nem tud annyit a méhekről mint én.
 De, kedves Uraim, kérdezem én, hogyan egy jó tíz éves időszakra alapozni, ekkora befektetéseket.
 Még a leghülyébb közgazdász is tudja, és a biztosítók is, nincs kiszámíthatatlanabb dolog a földön az időjárásnál.
Aki az elmúlt tíz tizenöt évet vette alapul az úgy gondolta, hogy befektetek ennyi pénzt és majd ennyi meg vissza jön.
A méhészet az olyan ágazat amiben a legnagyobb a bizonytalanság a befektetés megtérülését illetően.
Biztos lesznek olyanok akik túllélik, azt is, ha az eső kitart az akác végéig.
 De, mi a garancia arra, hogy jövőre jobb lesz?
Mi lesz ha ez megint egy időjárási ciklus eleje csak, és nem kivétel?
De, vannak itt nálam okosabbak, ők biztos tudják a választ.

Re:Hír-les
« Válasz #4409 Dátum: 2019. Május 22. 16:25 »
 Mikorra tervezzùk a vándorlást Nógrádba ? hogy,látod Vivaldi? Remélem szolni fogsz idöben kòszi ;D