Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2223888 megtekintés
*

Kitin

  • *****
  • 934

Re:Hír-les
« Válasz #4381 Dátum: 2019. Április 30. 21:31 »
Ma van a MÉHEK NAPJA Magyarországon ! 

Boldog Méhek Napját a Méhecskéknek ! 

(Ui.: Ne felejtsétek el begyűjteni a megporzási támogatást !  ;D )



Re:Hír-les
« Válasz #4383 Dátum: 2019. Május 03. 11:11 »
A fenti cikkből másoltam ki.

Magyarországon mintegy 1,2 millió méhcsalád van, és 20 ezren végeznek méhészeti tevékenységet, az ágazat árbevétele évente 20 milliárd forintot tesz ki.

Azért megszámolnám azt a1,2 millió méhcsaládot. Szerintem a fele sincs már meg.....


*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #4385 Dátum: 2019. Május 03. 23:24 »
A fenti cikkből másoltam ki.

Magyarországon mintegy 1,2 millió méhcsalád van, és 20 ezren végeznek méhészeti tevékenységet, az ágazat árbevétele évente 20 milliárd forintot tesz ki.
Magyarországon mintegy 1,2 millió méhcsalád van, és 20 ezren végeznek méhészeti tevékenységet, az ágazat árbevétele évente 20 milliárd forintot tesz ki.

Azért megszámolnám azt a1,2 millió méhcsaládot. Szerintem a fele sincs már meg.....
[/quote]valahol bevallotta Bross, hogy hadserege egyharmadát hagyta elpusztulni. Szóval bevallottan nincs több, mint 800ezer méhcsalád. Ennek ellenére az OMME gazdag, sőt talán ettől lesz még gazdagabb. Mert tarhálhat, hogy felvirágozhassa azt a balkezével, amit a jobbkezével tönkretett. Ügyes! Mondaná Kohn bácsi, de közben nagyon szégyelné magát, ha hitsorsosai ilyet csinálnának. Ugy ilyen csak Magyarországon van, hogy az első helyen szerepeltetendő bűnös jutalmat kap?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.



*

kas62

  • ***
  • 146
Re:Hír-les
« Válasz #4388 Dátum: 2019. Május 09. 07:01 »

Re:Hír-les
« Válasz #4389 Dátum: 2019. Május 09. 08:02 »

*

oszkár

  • *****
  • 1130
Re:Hír-les
« Válasz #4390 Dátum: 2019. Május 09. 08:13 »
Ez
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 20:49 írta oszkár »

*

nyuszt

  • ***
  • 130
Re:Hír-les
« Válasz #4391 Dátum: 2019. Május 09. 16:49 »
Üdvözletem  ! Az újságban  olvastam , hogy a nyúlós költésrothadásra a finnek készítettek egy gyógyszert mely  megoldást jelenthet a problémára . Lehet ebben bízni, vagy ez is egy szenzáció hajhász írás ,mely után jön majd a "kijózanodás", hogy esetlegesen nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket  a szer, vagy eljárás ? üdv:nyuszt

Re:Hír-les
« Válasz #4392 Dátum: 2019. Május 09. 19:53 »
BUDAPESTEN MIÉRT NEM LESZ TÜNTETÉS ???????

Re:Hír-les
« Válasz #4393 Dátum: 2019. Május 09. 20:00 »
MOST IS PUSZTULNAK A MÉHEK REPCÉN IGAZ CSAK MÁSZNAK ÉS NEM TALÁLNAK HAZA , AMI MÁSOK SZEMÉBEN NEM  JELENT  MÉHPUSZTULÁST !!!!!!!!!!!!!!

*

neo

  • *****
  • 947
Re:Hír-les
« Válasz #4394 Dátum: 2019. Május 09. 20:54 »
Az újságban  olvastam , hogy a nyúlós költésrothadásra a finnek készítettek egy gyógyszert mely  megoldást jelenthet a problémára . Lehet ebben bízni, vagy ez is egy szenzáció hajhász írás ,mely után jön majd a "kijózanodás", hogy esetlegesen nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket  a szer, vagy eljárás ? üdv:nyuszt
Nem akarok mellényúlni a témának, mert nem olvastam a cikket. Ha arról a finn eljárásról van szó, amely a vitellogenin immunterápiáról van szó, akkor nagyon csodálkoznék azon, hogy működne. Miről van szó? A vitellogenin, mint a szikimmunitás (madarak esetén) hordozója alapvetően egy működőképes ellenanyag lehet a nyúlós ellen. Mi vele a bajom? Az, hogy az  ellenanyag az antigénnel kapcsolódva komplexet képez, így hatástalanítja a kórokozót. Tehát elhasználódik. Passzív immunitás, nem aktív. Az anya termeli, és juttatja a petébe. Ha találkozik a kórokozóval, akkor több specifikus ellenanyag kerül a petébe belőle. Azonban az álca esetén a spóraszám növekedése ellensúlyozza ezt a hatást. Tehát leköti a vitellogenint a spórák egy része, a többi pedig elpusztítja majd az álcát. Tehát ezzel a küszöbértéket lehet emelni. Azaz, hogy az álca megbetegítéséhez mennyi spórára van szükség. Azonban ez a folyamat a természetben is előfordul. Ha spóra kerül a méhcsaládba, akkor ez a passzív, öröklött immunizációs folyamat lezajlik. A gyógyszer ehhez nem tesz semmit hozzá. Csak azoknál a családoknál, ahol nincs spóra. Ilyen család pedig nem hiszem, hogy lenne. A megoldás az adaptív immunitás lehetne. Tehát az álcát vakcinázva, abban aktív immunitás alakulna ki. Vagyis folyamatosan termelné a nyúlós elleni ellenanyagot. Akkor a spóraszám emelése sem tudná megbetegíteni. De hát könyörgöm. A rendkívül fejlett emlős adaptív immunitásnak is 2 hétre van szüksége a megfelelő immunválasz kialakulásához. Ennyi idő alatt a baktérium vígan megöli az álcát. Szerintem, ha működni fog, akkor az a csodával egyenlő. Nem tudok arról, hogy a pempő tartalmazna vitellogenint. Ha igen, akkor lenne esély arra, hogy működjön.