Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2218044 megtekintés

Re:Hír-les
« Válasz #4366 Dátum: 2019. Április 15. 07:26 »
Apitráz is visszavonva !

http://www.omme.hu/apitraz-is-visszavonva/

"Apitráz is visszavonva

by Pungor Adrián • 2019-04-13

Felhívjuk a méhésztársak figyelmét, hogy aki Apitráz nevű Varroa atka elleni állatgyógyászati készítményt vásárolt, ne használja fel, mert a NÉBIH illetékes igazgatósága felhasználói szintig visszavonta a készítményt annak fipronil szennyezettsége okán.

Kérjük a méhésztársakat, egyelőre őrizzék meg a készítményt, Egyesületünk jelenleg is tárgyal a MÁK és a NÉBIH illetékeseivel a Nemzeti Program ez irányú támogatási kérelmeinek sorsával kapcsolatban. Amint lesz információnk, jelezzük Önök felé!

A hír a NÉBIH oldalán ITT érhető el. "

Re:Hír-les
« Válasz #4367 Dátum: 2019. Április 16. 00:08 »
Bárcsak így lenne!,mint ahogy  a cikk leírja.
Nagy szükség van a vizsgálatokra.
BÁRMILYEN MÉHVESZTESÉGET TAPASZTALTOK JELENTSÉTEK BE!

https://www.hellovidek.hu/kert/2019/04/15/termelok-figyelem-iden-is-ellenorzik-a-mehvedelmi-eloirasok-betartasat

Re:Hír-les
« Válasz #4368 Dátum: 2019. Április 16. 18:33 »

Re:Hír-les
« Válasz #4369 Dátum: 2019. Április 16. 18:35 »
Az OMME még mindíg osztogattatna mézet a méhészekkel?

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Hír-les
« Válasz #4370 Dátum: 2019. Április 16. 20:35 »
Idézet Fülemüle által feltett fórumról:
"
Válasz Sanyee #495. hozzászólására

Nem baj majd kevesebb napraforgót meg repcét termelünk mert kezd elmenni a kedvem a méhecske baszós faszságok miatt ezek termelésétől aztán mehetnek a méhészek a sunyiba .


Nem tudom hol is hallottam de egy rovarkutató riportjára volt hivatkozás a hogy a méhecskék az össz beporzások kb 10-át csinálják a többit egyéb rovarok végzik és ha ez igaz akkor méhecskék nélkül sem szünne meg az élet .

A nagy külömbség hogy a méhecskéket ész nélkül védjük és mégis fogynak a rovarokat meg írtjuk ahol csak és ahogy csak lehet és mégis szinten van az állományuk vagy szaporodik .

Válasz »
#495 Sanyee | 2019-04-14 23:07:46
Sanyee

Khmmm.
Már pár éve használatban vanna a neonikotinoid szerek Magyarországon a szántókon. Most mégis elővennék mint fő bűnöst pedig a tavalyi erősen csapadékos időjárás itthon szerintem gyengített rajta. Ha nem igaz akkor a franciáknál meg szárazság volt és ott is elővették, mint fő bűnöst.

Olyan verziót is lehetett hallani, hogy az atkaötő lapok gyártása előtt neonikotinoid hatóanyagú szer volt a gyártósoron nyakörv gyártásban és ezt a rendszert nem teljesen ürítették. Így egész más hatással lettek a lapok, mintsem az eredeti céljuk. Vagy gondatlanságból elkövetett gyártás hiba, amit már nehéz bizonyítani.

De lehet a Nébihnek előbb a lapokat kéne vizsgálni. De ezt már talán még is tette, csakhogy nem a megfelelő gyártásúból amit már talán Rég elhasználtak és kidobtak a méhészek"

*

wr

  • *****
  • 890
Re:Hír-les
« Válasz #4371 Dátum: 2019. Április 17. 07:19 »
Az a baj, hogy a gazdának hülyegyerek szinten sem lehet elmagyarázni, ha egyszer olyanok ülnek a nébih-nél is, és azok sem értik meg! Október végén találkoznak a méheim utoljára bármilyen szerrel, utána maximum a még novemberben is nyíló zöldítésről hordhatnak csak be bármilyen mérget. Tehát áttelelnek, szépen fejlődnek. Dől be a fűzről meg az egyéb tavaszi virágokról a virágpor, némi nektár, jönnek a gyümölcsök, a méhek fejlődnek, semmi bajuk.
Aztán jön április elején-közepén a repce, és elkezdenek a méhek mászkálni a földön, meg hullák hevernek szanaszét a méhes körül 50m körzetben!!!
Ha egy állategészségügyi "szagembernek" ebből sem jön le semmi, akkor nem tudok mást mondani, adja vissza a bizonyítványt mert nem ért semmihez. Nem kell hozzá orvosnak lenni, hogy lássam hogy a repce a baj! És mivel a növény maga nem mérgező, ezért kell hogy legyen benne valami ami viszont az! Ennyit a növényvédelemről, meg hogy az engedélyezett formában nem veszélyezteti az élővilágot. Nem hát. A rovarölő az nem öli a rovart.  ;D ;D ;D

A másik szépség. http://www.omme.hu/apitraz-termekcsere-tamogatasi-kerelmek/

Azt hiszem, ez volt az utolsó év hogy bármilyen támogatást igénybe vettem, nyugodtan dugják fel maguknak a hátsó felükbe. Eddig sem használtam fel soha, kidobtam vagy elajándékoztam, de az már nonszensz, hogy emiatt még pluszban egy csomó hercehurcának is kiteszik az embert, és elúszik a támogatás ha valaki nem jár utána, vagy nem értesül róla.
És akkor csodálkoznak hogy a méhészek otthon kutyulnak. Hát kutyultam eddig, meg kutyulni fogok ezután is, és amíg nem volt a támogatás addig sem volt veszteséges a méhészet, talán eztán sem lesz az...  ::)

Re:Hír-les
« Válasz #4372 Dátum: 2019. Április 17. 07:37 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 29. 23:02 írta kivancsi111 »

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Hír-les
« Válasz #4373 Dátum: 2019. Április 17. 12:56 »
Az a morbid, hogy igaz, amit írtok. Saját tapasztalatom alapján is csatlakozom.

*

Bicska

  • *****
  • 601
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Hír-les
« Válasz #4375 Dátum: 2019. Április 22. 19:32 »
Valljuk be szépen.
 Megvesszük az atka elleni készítményeket 50%-ban, a cukrot 50%ban. És védekezünk más, esetleg betiltott szerekkel, mert ezek már több évtizede bizonyítottak. Ezek pedig, amit támogatnak, szépen sorakoznak a polcon.
 Azt is állítom, ha csak gyógyszert lehetne venni, az uniós támogatásból, cukrot nem, már a kutyát sem érdekelné, sem a gyógyszertámogatás, sem az omme.
A betiltott szereknél álljunk meg.
 A betiltás oka ugyan is nem az, hogy károsabb lenne mint a többi, hanem mert a hatóanyaga máshol, esetleg a növényvédelemben is jelen van, és ezért könnyű hozzá jutni, ezért nem elég csak elvenni a támogatást róla, hanem be kell tiltani, mert így nem veszik annyira a támogatott szereket.
 Állítom, a hajdani papírcsíkos antiváros füstölés ami rá adásul hatásos is volt, egy boltban vásárolható gumikesztyűvel és egy olcsó gázálarcal nem veszélyesebb, mint az űrhajós ruhában végezhető, egész nagy területeket füstel beborító oxálsvas szublimállás.
 És mivel sivatagi országokban sem gyártanak jó motorfűrészt, mert ott nincs erdő, ne várjuk már el, egy olyan ország gyógyszergyártó cégeitől ahol a 20 családos méhészetek már giga méhészetnek számítanak, hogy nagy pénzeket nyomjanak bele megfelelő atka elleni szerek kifejlesztésébe.
 Egy a lényeg. Az gyógyszer támogatásoknak egy a célja, hogy a pénz vissza menjen a német gyógyszergyáró cégekhez.
Ha pedig más is hozzá fogna atka elleni szerek kiszereléséhez, akkor tesznek róla, hogy valami miatt azok sürgősen hagyják abba.
 Mert ugye, érdekes, hogy 2 évenként kerül a piacra ugyan az a szer, ami ugyan úgy gyilkolja a méheket. Legalábbi is elgondolkodtató/ mert ez lehet, hogy össze esküvés elmélet/ hogy miszerint, a Tolnagrónál mindenki teljesen hülye, vagy teljesen nem törődnek semmivel, vagy készakarva irtják a méheket. Netalántán nem e, külföldi megrendelésre rakosgatnak valakik valamit az alapanyagba?
 Tehetik ezt teljesen büntetlenül, hiszen úgy is tudják, nem kell kárpótlást fizetniük.
 És ha egyszer nem elég egyszer, /nekem 2 éve 16 család pusztult el tőle/ megcsinálják mégegyszer két év múlva.
 Szóval emberek ehhez azért már pofa kell, akárhogy is nézzük.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Április 22. 19:40 írta Vivaldi »

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Hír-les
« Válasz #4376 Dátum: 2019. Április 22. 20:23 »
Üdv.Uraim!
Te Vivaldi! (vagy hogy a becsületes neveden szólítsalak)Simon Zoltán!
Vannak dolgok a miben nem értünk egyet,de az előző hozzászólásod viszi a prímet.
A zavaros pocsolyából jól látod a téma ezen részét.
Nekem ezek soha kárt nem okoztak,mert különös figyelemmel voltam irántuk,de jól mondod ehhez pofa kell,nem is akár milyen.

*

Bicska

  • *****
  • 601
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Hír-les
« Válasz #4378 Dátum: 2019. Április 28. 10:08 »
Pereken nagyot (is) lehet bukni.Az egykori Hungaronektárt a piaci anomáliák mellet szintén termékszavatossági perek tették be a sírgödörbe.A fipronilos méhgyógyszerek terjedése szintén ebbe a folyamatba illik bele.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Hír-les
« Válasz #4379 Dátum: 2019. Április 28. 19:54 »
Bocsi , nem értem.
 Tudtommal a Hungaro nektár a méhészek érdekében akart tenni, de rosszul. Viszont a fájó az volt a dologban , hogy mézfelvásárlást is végzett, és ezt abba kellett hagyni.
 Másrészt akiknek a méhállománya veszett el, az akkor másképpen látta a dolgokat.
 Akkoriban még skandallum volt az ilyen. Most már megszoktuk, hogy semmiféle kártérítésre nem számolhatunk. Csak azok várnak kártérítést akik most jöttek a nemzetközi űrállomásról.
 Viszont a Tolnagro nem végez semmi mézfelvásárlást. Csak a saját profitját akarta növelni. Másrészt állítom, hogy aki kétszer vét ilyen szarvashibát az jobb ha elhúz a színről. mert itt azért már el kezd gondolkodni a nép, hogy nem e készakarva történik, ami történik. Éppen elég az a környezet károsítás ami megmarad, irtani a méheket.