Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2217762 megtekintés
*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Hír-les
« Válasz #4245 Dátum: 2019. Január 04. 19:30 »
OMME oldalán olvastam.

"Megtévesztő megkeresések a civil szervezetek beszámolóival kapcsolatban
by Pungor Adrián • 2019-01-04
Több bejelentés érkezett az Országos Bírósági Hivatalba (OBH), miszerint civil szervezetek megtévesztő megkereséseket kaptak különböző gazdasági társaságoktól. E társaságok azt ajánlották, hogy ellenszolgáltatás fejében törvényességi és gazdasági szempontból átvizsgálják, javítják a civil szervezetek beszámolóit. Ezáltal megelőzhetik az esetleges retorziókat.

 

Felhívjuk a figyelmet, hogy a civil szervezetek beszámolóival kapcsolatban az OBH feladata kizárólag azok nyilvántartása és közzététele. Az OBH tartalmában, érdemében nem vizsgálja a beszámolókat, valamint a civil szervezetek gazdálkodási tevékenységét sem, ilyen vizsgálatokra ugyanis nincs hatásköre.

 

Kérjük, ha ilyen tartalmú megkeresést kapnak, azt utasítsák el, illetve haladéktalanul jelezzék az illetékes törvényszéknek, vagy a nyomozóhatóságnak.

(Forrás: birosag.hu)
"
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Hír-les
« Válasz #4246 Dátum: 2019. Január 05. 16:23 »

*

zümi

  • *****
  • 1382
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Hír-les
« Válasz #4248 Dátum: 2019. Január 12. 18:51 »

Érdekes hírt olvastam a Szlovákiában megjelenö, Včelár (magyarul Méhész) szaklap decemberi számában.
Jókay Tibor zselízi méhész írja : ,,2018 augusztusában Magyarország 1,2 millió méhcsaládjából, 500 ezer annyira leromlott,
hogy ezekböl csak 100 ezret sikerült betelelni, és nembiztos, hogy ezek át is telelnek"
Ez azt jelenti , hogy már augusztusban elpusztult Magyarország méhállományának 33%-a (400 000)
és minimum 100 000 áttelelése bizonytalan.
Igaz lehet ez a hír ?


*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Hír-les
« Válasz #4249 Dátum: 2019. Január 12. 19:26 »
Sa
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 18:24 írta oszkár »

Re:Hír-les
« Válasz #4250 Dátum: 2019. Január 13. 08:41 »
Az a gond hogy ezt hírként közlik, nem tényként.
Pedig Magyarország az UNIÓ egyetlen tagállama ahol ezt pontosan fel lehetne mérni.
Ugyanis egyedül nálunk van egy országos lefedettségű méhegészségügyi hálózat, amely felelősei (elvileg) minden méhészt meglátogatnak, legyen az OMME vagy nem OMME tag.
Semmi mást nem kéne tenni, mint a megyei szaktanácsadói hálózatnak a felmérés adatait összesíteniük.
Ez ennyire egyszerű...vagy mégsem?
Általában amiket szoktam közölni itt a klubon az tőlük származik.
Mondjuk van az OMME-nak egy elnöksége és sorolhatnám, hogy kinek, kiknek lehetne ez a feladata.
Így azt tudom javasolni, ha a körzetetekben kíváncsiak vagytok a helyzetre, hívjátok fel a méhegészségügyi felelősötöket.
Az az adat, hogy mennyi volt az adott körzetben a beteleltetett méhcsaládok száma semmi másra nem jó, mint a támogatáshoz.
Az 1 marok meg 2 marok méh nem termelő család!
Ezt is tudják a méheüs kollégák, hogy hányan kísérleteztek családroncsokkal telelni.
Tehát nem tudom az újság mire alapozza ezt a veszteséget, még az is lehet, hogy közel jár a valósághoz, de a pontos képet csak az általam vázolt módon lehet megtudni.
Nagyernyei Attila

Re:Hír-les
« Válasz #4251 Dátum: 2019. Január 13. 08:52 »
Még annyi volna a kérdésem, hogy Zselizen hogyan tudták megállapítani ezt a számot? Valós lehet, de hogyan történt a számolás?

Re:Hír-les
« Válasz #4252 Dátum: 2019. Január 13. 10:12 »
Kisüzemi, nagyon nem hamisítható lépesméz gyártás.
Biztosan jól marketingelhető...

https://i.pinimg.com/originals/81/72/ca/8172cac34e970ed955a91def4c2724f4.jpg
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Hír-les
« Válasz #4253 Dátum: 2019. Január 13. 11:35 »
At
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 19:23 írta oszkár »

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Hír-les
« Válasz #4254 Dátum: 2019. Január 13. 14:54 »
Én annyit tudok mint helyi méhegészségügyis, hogy Szeptember végén nem volt látható pusztulás. A tavalyihoz képest sem. Igaz, növekedés sem.


*

Bicska

  • *****
  • 601
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Hír-les
« Válasz #4257 Dátum: 2019. Január 19. 10:19 »
A 15-én feltett hírnek van egy néhány érdekes mondata, íme:
"Nem véletlen, hogy az Európai Élelmiszer-biztonsági Hatóság (EFSA) javaslatára 2019-ben már az Európai Unió teljes területén tilos a neonikotinoidok szabadföldi használata, és kizárólag állandó üvegházakban engedélyezik ezen szereket. A rendelkezés tavaly decemberben lépett hatályba Magyarországon. Megjegyzendő, hogy az EU-s tárgyalásokon a regnáló magyar kormány a méhekre veszélyes vegyszer betiltása ellen foglalt állást, míg a tagállamok többsége a betiltás mellett döntött."
Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy szerintetek kinek a "szakvéleményére" szokott hagyatkozni a magyar kormány?
Ki nyilatkozott egy évtizeden keresztül, hogy .....Magyarországon nem bizonyított a neonikotnioidok káros hatása???
Aztán jön egy óriási csavar a történetben, és ez az ember követeli, hogy miért nem ment el egy olyan levél ami már 1 évvel a siráma előtt elment.
A köpönyegforgatás a politikai csatározások velejárói (már akinek bírja a gyomra) de ez a szakmai fordulat valahogy érthetetlen számomra.
Hacsak nincs a dolog mögött valami alantas gondolat, halkan mondom psszzt...elnök szeretne lenni.
Nagyernyei Attila