Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2217621 megtekintés
Re:Hír-les
« Válasz #720 Dátum: 2014. Április 06. 21:55 »
Én is megkérdeztem az EB vezetőjétől, hogy miért nem szerepel a2013-as beszámolóban sem a terv sem a tény oldalon a kft vagy ahhoz kapcsolt összeg. Először azt mondta benne van, erre azt kértem mutassa meg, nem tudta, mert ő sem találta. Csak a 2014 -es tervben van.
Sejtem az okát,ha a tavalyi évhez kötötték volna a kft-nek átutalt pénzeket a valóság szerint ,mint lejjebb írtam minuszos lett volna a mérleg amit a tagság vagy elfogadott volna vagy nem.
A beszámoló szerint a tavalyi évre nem utaltak pénzt a kft-nek ami nem fedi a valóságot hiszen szóban pár oldallal előrébb leírták a költségeit és az ügyvezető úr is elismerte,hogy decemberben már a kft alkalmazásában állt, és újságot is készítettek.

Már én sem csodálkozok semmin, az elnök úr újra bemutatkozott arról az oldaláról, hogy nem csinál lelkiismereti problémát abból ha nagy közösség előtt kell mellébeszélni, s mindezt úgy hogy mellette ül a meghívott ügyvéd.

Üdv. jani bátya

Re:Hír-les
« Válasz #721 Dátum: 2014. Április 08. 09:42 »
Akárhogy is történt, az tény, hogy a legutóbbi 5 év leggyengébb eredményt hozó költségvetését fogadta el a tagság, amit ha csak az előző évi eredményhez hasonlítunk cca. csak harmada.
Ami a legfeltűnőbb, hogy a vezető tisztségviselők juttatásainak 5x nagyobb a költsége mint egy évvel korábban.

Üdv.jani bátya

Re:Hír-les
« Válasz #722 Dátum: 2014. Április 08. 21:05 »
Akárhogy is történt, az tény, hogy a legutóbbi 5 év leggyengébb eredményt hozó költségvetését fogadta el a tagság, amit ha csak az előző évi eredményhez hasonlítunk cca. csak harmada.
Ami a legfeltűnőbb, hogy a vezető tisztségviselők juttatásainak 5x nagyobb a költsége mint egy évvel korábban.

Üdv.jani bátya

Rajtad kívül ezt senki sem vette észre.
Keveseket fog érdekelni.
Semmi nem fog történni emiatt.
Magyarán azt csinálnak amit akarnak.
Bízzunk és reméljünk,talán a hatalmat jó ügyekre használják.

Csányi Antal

Re:Hír-les
« Válasz #723 Dátum: 2014. Április 09. 07:59 »
Anti!
Ne reménykedj!
A küldöttgyűlés végig a pénzről szólt.
A költségvetési beszámolót gyorsan elhadarták, aztán jött, hogy ki mennyit keres.
Ez a lényeg!
Én azt gondoltam az OMME egy szakmai méhész érdekképviselet.
Egyetlen javaslat elfogadásával meg tudták volna mutatni, ha a méhészek érdekében előterjesztett 20 millió forint az alkalmazott kutatásokból a méhmérgezések szakszerű kivizsgálására megszavaztatják, hogy van még remény az érdekképviseletünkre.
Már a szavazás feltevésénél úgy terjesztették elő, hogy benne volt a válasz.
Kíváncsian várom, ha valamelyik vezetőnket méhmérgezési kár éri (amit nem kívánok senkinek) akkor, hogy döntenének? Késő bánat.
Ötszörös lóvé? Mondtam már. Infláció. Mi lesz, ha nyereséges lesz a Kft? Most null szaldós.
Nagyernyei Attila


*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #724 Dátum: 2014. Április 09. 23:02 »
A vezérkar tagjai mindegyike akkora méhállománnyal rendelkezik egyenként, hogy egy átlagos méhmérgezés több kárt okoz nekik, mint amennyit képesek felvenni az OMME kasszájából. De ez őket nem túlzottan érdekli. Hát lelkük rajta. Mindenki kovácsa a saját sorsának.
Csak az a baj, hogy rövidlátásukkal kikényszerített döntésük eredményét nemcsak ők, de minden méhész elszenvedi.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Hír-les
« Válasz #725 Dátum: 2014. Április 10. 17:47 »
9./ A tisztségviselők tiszteletdíjára az FB javaslata alapján az FB elnöke tesz előterjesztést a küldöttközgyűlésnek, jóváhagyás végett.

Ez a pont megint kimaradt a a küldöttgyűlési határozatok közül, vagy csak én voltam figyelmetlen?
Ha jól emlékszem Fáskerti úr csak annyit említett ez ügyben, hogy külön sorban szerepel az az elnöki tiszteletdíj.

Üdv. jani bátya
« Utoljára szerkesztve: 2014. Április 10. 17:59 írta jani bátya »

Re:Hír-les
« Válasz #726 Dátum: 2014. Április 10. 21:38 »
Figyelmeztetés: csaknem egész Magyarország befagyhat!


2014. ÁPRILIS 10. 20:227 6
A várható talaj menti fagy miatt három megye kivételével az egész ország területére figyelmeztetést adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A veszélyjelzés szerint Baranya, Bács-Kiskun és Csongrád megye kivételével az egész országban várható talaj menti fagy.

Csütörtök este néhol még kialakulhatnak zivatarok, amelyeket jégdara, kis eséllyel szélerősödés kísérhet. Főként északkeleten intenzívebb záporok környezetében, kisebb területen jelentősebb mennyiségű - akár 10-25 milliméternyi – csapadék is hullhat.

Péntek hajnalban a szélcsendes, kevésbé felhős területeken előfordulhat talaj menti fagy – tették hozzá.

Az előrejelzés szerint pénteken néhol erősen gomolyfelhős, másutt napos lesz az ég. Legfeljebb délen és keleten lehet néhol zápor. Napközben megélénkül, főként keleten meg is erősödik a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 0 és plusz 5 Celsius-fok között várható, de a fagyzugos helyeken hidegebb is lehet. A legmagasabb hőmérséklet 13-17 fok között alakul.

Re:Hír-les
« Válasz #727 Dátum: 2014. Április 14. 20:51 »
Sziasztok!
A Bonyhádi méhészklubon 14-en voltunk.
Családias hangulatban méhészkedtünk.
Ebben a kis "magban" még működik a közösség.
Nincs kényszer, akkor is jönnek az érdeklődő méhészek ha nem esik egy szó sem a támogatásokról.
Én mindig a bonyhádiakkal példázódtam, és erről most sem változott a véleményem.
Kérdeztek, és én a legjobb tudásom szerint válaszoltam.
Mikor kell anyát zárni,mikor várható a 2014-es akác indulás?
Hogy állnak mézzel a családok, van e hordás repcén?
Mennyi fiasnak kell lennie akácra a méhcsaládnak?
Mit csinál Buchinger György a túlfejlődött családokkal?
Ezekre mind megkapták a választ akik ott voltak.
Szakmapolitika nélkül is lehet méhészklub.
Nagyernyei Attila

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Hír-les
« Válasz #728 Dátum: 2014. Április 14. 21:11 »
Szia Attila! Milyen időközönként és hol tartják az összejöveteleket?

Köszi!

Re:Hír-les
« Válasz #729 Dátum: 2014. Április 14. 21:30 »
Szia Balázs!
Minden hónap második hétfője, délután 18 óra, már 9 éve!
Műv.Ház.
Üdv:Attila

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Hír-les
« Válasz #730 Dátum: 2014. Április 15. 06:39 »
Attila!
Köszi az infót!!

Re:Hír-les
« Válasz #731 Dátum: 2014. Április 15. 06:43 »
Köszönjük szépen a tegnap esti jó kis klubot nagyon jó volt. Nagyon sok érdekes dolgot hallottunk. Szép napot mindenkinek.

Re:Hír-les
« Válasz #732 Dátum: 2014. Április 17. 10:26 »
Újabb támogatáshoz jutnak a méhészek
[Iránytű] 2014.04.17 10:05

Folytatódik a Magyar Méhészeti Nemzeti Program alapján a vándoroltatáshoz, mézkinyeréshez és léptároláshoz szükséges új eszközök beszerzésére igényelt támogatások kifizetése. A Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) a héten 30,5 millió forint támogatási összeg kifizetését teljesítette 288 méhész-gazdálkodó részére.

A méhész-gazdálkodók a 2013/2014. végrehajtási évben beszerzett új eszközökre igényelhetnek támogatást az MVH-nál, mintegy 178,8 millió forint keretösszegig. Az 50-50 százalékban uniós és nemzeti finanszírozású intézkedés keretében biztosított támogatás célja a méhészeti tevékenység hatékonyságának növelése.

Az MVH a támogatások kifizetését folyamatosan teljesíti a kérelmek feldolgozásának ütemében.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #733 Dátum: 2014. Április 17. 13:48 »
Az OMME vezérkar elégedett, be se teszi a lábát az irodába. Ki kell heverniük a küldöttgyűlés utáni buli fáradalmait. Húsvét után kezdődik az élet újra. A küldöttgyűlési jkv még sehol se tart, pedig letelt az alapszabályban előírt 8 nap.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Hír-les
« Válasz #734 Dátum: 2014. Április 17. 21:49 »
Legjobb lesz feljelenteni őket...!

Gyakorlata is van benne...

Hajrá...!