Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2217994 megtekintés
Re:Hír-les
« Válasz #4170 Dátum: 2018. Október 23. 20:56 »
Vivaldi!
Egyre gázabbak a hozzászólásaid.
Bicska már felszólított benneteket, hogy ez a Hír-les, menjetek máshová.
Ennek a beszólásodnak milyen hír értéke van?
A kakaskukorékolásban brekeghetsz tovább.
Nagyernyei Attila

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Hír-les
« Válasz #4171 Dátum: 2018. Október 23. 21:34 »


*

Bicska

  • *****
  • 601
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"


*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #4174 Dátum: 2018. Október 28. 22:46 »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #4175 Dátum: 2018. Október 28. 23:13 »
Idézet
Ti, akik ott vagytok együtt az a klik, Pestiek, Dunántúliak, meg Csuja, vissza toszogattátok Brosst a hatalomba , holott ti is ismertétek, hogy milyen munkát végzett már az előzző ciklusaiban.
Bross minden képzeletet alulmúlt a 2016 óta nyújtott érdekképviseleti teljesítményével. A 2018-as óriási méhpusztulás elsődlegesen és szinte kizárólagosan az ő lelkén szárad. [/b]Ezt a méhpusztulást meg lehetett volna előzni fegyelmezett érdekvédelmi munkával. Bocsássatok meg nekem amiért segítettem Bross Péternek az elnöki székbe visszakerülni.

Mentségemre mondom, hogy én 2013 előtt nem foglalkoztam az OMME közéleti bajaival. Láttam, hogy Mészáros Laci erőszakos és tapasztalatlan vezető. Láttam, hogy jobb kell, de nem hittem, hogy egy olyan sok információval rendelkező méhész mint Bross Péter, hogy a jó fenébe lehet ennyire gyáva és megalkuvó a hatalommal szemben, hogy 11 hónapon keresztül nulla lépést tesz egy olyan súlyos ügyben, ami több milliárd forint veszteséget képes okozni a méhészeti ágazatnak. Tulajdonképpen ezen csalódásom, elkeseredésem miatt írogatok keveset.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

bükk

  • ***
  • 169
Re:Hír-les
« Válasz #4176 Dátum: 2018. Október 29. 09:24 »
Hát még tartoztok jó néhányan némi önkritika gyakorlással....

Hiába próbáltunk benneteket(Kontroll csoport) figyelmeztetni,mentetek megvezetve.
Amatőr,és egyben komikus volt ahogyan néhányatok élete első OMME OV.-ján az előzmények
ismerete nélkül személyi lemondásokat követelt.
Apropó,hova lett a Kontroll csoport programja,ígéretei?
Attól tartok nem is volt,csak a hatalom megszerzése volt a cél.
A méhész központú "OMME" hol van,lassan semmi sem nyilvános,még az is lehet,hogy a laborvizsgálatokat x évre titkosítják. ::)

Te,mint aki ennek a mai rendszernek az egykori részese voltál,biztosan tudod mi történik azzal aki valahogy a rendszer részese lett,de nem a hivatalos álláspontot képviseli. :-X
Akár néhány tollvonás (rendelet,törvény) oszt annyi napok alatt.
De nyugi,lesz támogatás emelés,meg pld. ábrándozás valótlanul magas mézfogyasztási célról.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #4177 Dátum: 2018. Október 29. 09:33 »
Hát még tartoztok jó néhányan némi önkritika gyakorlással....

Hiába próbáltunk benneteket(Kontroll csoport) figyelmeztetni,mentetek megvezetve.
Amatőr,és egyben komikus volt ahogyan néhányatok élete első OMME OV.-ján az előzmények
ismerete nélkül személyi lemondásokat követelt.
Apropó,hova lett a Kontroll csoport programja,ígéretei?
Attól tartok nem is volt,csak a hatalom megszerzése volt a cél.
A méhész központú "OMME" hol van,lassan semmi sem nyilvános,még az is lehet,hogy a laborvizsgálatokat x évre titkosítják. ::)

Te,mint aki ennek a mai rendszernek az egykori részese voltál,biztosan tudod mi történik azzal aki valahogy a rendszer részese lett,de nem a hivatalos álláspontot képviseli. :-X
Akár néhány tollvonás (rendelet,törvény) oszt annyi napok alatt.
De nyugi,lesz támogatás emelés,meg pld. ábrándozás valótlanul magas mézfogyasztási célról.
A lemondás követelése teljesen megalapozott volt, ahogy most is az épp aktuális elnöknek le kellene mondania a neonikotinoid ügy miatt. Akkor is ugyanez volt az ok és a mostani elnök azt ígérte, hogy a méhészek érdekét nem hagyja veszélyeztetni. Az akkori elnök pedig bagatellizálta a neonikotinoid veszélyt. Akkor is tiszta volt, hogy veszélyes szer, most is tiszta. Az OMME akkor is talpat nyalt, most is.

Az állami támogatás mai formája csak kárt tesz a méhészeti ágazatnak. Hosszú lenne kifejteni hogyan is zajlik ez a kártétel, de aki ért a méhészethez, ahogy te is értesz hozzá, azok a méhészek pontosan tudják, hogy igazam van.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Hír-les
« Válasz #4178 Dátum: 2018. Október 29. 14:22 »
A legnagyobb baj az, hogy a neonikotinoid ügy már 2012 óta ÜGY!!
Sajnos ebben az országban csak "kóklerek és sarlatánok" vannak hiszen az ígérgetéseken kívül érdemi döntés nem született. Még mindig a kísérletezésnél tartunk ,holott az idő már elszaladt mellettünk.
Pl:Keszthely ,egyetemi kutatás témája (varroa toleráns méhcsaládok)!!!
Pár éve már tudják más országokban ,hogy ennek semmi értelme.
Itt miniszteri szinten kellene rendet rakni ,mert mindenhol csak a lobbi érdekek vannak. Kíváncsi vagyok mikorra tesznek rendet a mezőgazdasági vegyszer felhasználásban is ,mert jelenleg ez kaotikus.
Ezért lehet nálunk napközben virágzó táblákat vegyszerezni.
Szóval egy a lényeg a fejétől bűzlik a "hal" és nem csak az OMME-ban.
Szebb jövőt:

Re:Hír-les
« Válasz #4179 Dátum: 2018. Október 29. 17:39 »
Ezt írja Molnár Csabi:
"A legnagyobb baj az, hogy a neonikotinoid ügy már 2012 óta ÜGY!!"
Még adjál hozzá legalább 5, de inkább 7 évet!
Sokkal korábban kezdődött ez az ügy.
A téma zászlóvivői a franciák voltak, és lám most is ők járnak az élen a tiltásukkal.
Neonak valóban igaza van, hogy permetszerként tiltották be, de előtte ott van, hogy a már betiltottak mellett (azok a csávázáskor használt 4 neo) tiltották be az egyébként engedéllyel rendelkezőket is.
Az a Napnál is világosabb (legalább is ennyi idő után remélem),hogy egy alattomos méhgyilkos rovarölő családról beszélünk, mivel a neonikotinoidok egy hosszú hatásmechanizmusú rovarölők.
Csányi Anti hányszor leírta már?
Én is vagy 10-12 éve nyomom, de ezért haladunk.
Hogy ebben Bross a fogó?
Védje meg magát ő, de  azért újra felhívom a figyelmeteket erre az előadásra:
https://www.youtube.com/watch?v=KBjt8U_F5OU
Professzor Úr, szépen időrendi sorba rakta az eseményeket.
A témában jártas (esetleg felelős) valaki, meg óriásit változott, amit nehéz tagadnia, mert az idézetek magukért beszélnek.
Semmi mást nem kéne tennie, mint egy bocsit mondania, hogy az idő elhalad felettem, belátom hibáztam, mégis veszélyesek ezek a szerek.
Emberek vagyunk tévedhetünk, de a bölcsek ezt be is vallják.
Addig pedig nem marad más mint a támadása.

Nagyernyei Attila

Re:Hír-les
« Válasz #4180 Dátum: 2018. Október 29. 21:34 »
én úgy lesem, vagy inkább lesném a híreket a hétvégi OV kapcsán, de sehol semmi. elmaradt? :-\


*

neo

  • *****
  • 939
Re:Hír-les
« Válasz #4181 Dátum: 2018. Október 30. 02:02 »

Semmi mást nem kéne tennie, mint egy bocsit mondania, hogy az idő elhalad felettem, belátom hibáztam, mégis veszélyesek ezek a szerek.
Emberek vagyunk tévedhetünk, de a bölcsek ezt be is vallják.
https://www.youtube.com/watch?v=jFXGlr8hqk0 34 perc 45 másodperc!

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Hír-les
« Válasz #4182 Dátum: 2018. Október 30. 06:05 »
A neo által belinkelt video-t tényleg nézze meg mindenki!

Időpont: 2014. március 4.
Helyszín: Herceghalom, ABACUS Business & Wellness Hotel****
Kerekasztal-beszélgetés: Hogyan tovább? - Élet a neonikotinoidok után
A beszélgetés résztvevői:
Dobai Tibor kereskedelmi igazgató, Syngenta
Dr. Hornok László egyetemi tanár, az MTA r. tagja (moderátor),
Dr. Tőkés Gábor igazgatóhelyettes, Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal, Növény-, Talaj- és Agrárkörnyezet-védelmi Igazgatóság
Takács Attila ügyvezető igazgató, Cheminova Magyarország Kft.
Tóth Péter növényvédelmi szakmérnök, méhészeti szaktanácsadó, Országos Magyar Méhészeti Egyesület

A 6:00-11:00-ig terjedő rész is nagyon érdekes!!! Szépen, diplomatikusan van megfogalmazva. Várom a véleményetek a neonikotinoidok rovatban. Az EGÉSZET hallgassátok végig!
Bicska
« Utoljára szerkesztve: 2018. Október 30. 09:41 írta Bicska »
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

*

wr

  • *****
  • 890
Re:Hír-les
« Válasz #4183 Dátum: 2018. Október 30. 09:14 »
Tartok tőle hogy nekik lesz igazuk, és a neok helyett alkalmazott brutálisabb védekezési módokkal még több bajunk lesz.