Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2217231 megtekintés
Re:Hír-les
« Válasz #4140 Dátum: 2018. Október 18. 15:13 »
Persze csak akkor fogjatok darázsirtásba, ha méheken az atkával végeztetek!

Tegnap 8:20 MTV 1 Bross Péter beszélt. 7 perc, főműsoridőben. Grtulálok az OMMÉ-nak.
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

Re:Hír-les
« Válasz #4141 Dátum: 2018. Október 19. 11:19 »
Bakker, éppen nem láttam! Annyira sajnálom... :'( :'( :'(
Soha többet nem nézem "A Harmadik Birodalom Bukása" című doku sorozatot főműsoridőben a királyi M1 tv helyett... :-[ :-[ :-[
Természetesen én is gratulálok az Omme-nak...olyan kár, hogy nem lehetek tag...Hallom sokkal több lesz a támogatás...Gondolom méheket is lehet majd belőle venni...vagy poszméheket...esetleg darazsakat... Az ötletelős e-mail címre lehet még írni? Az írhat oda, aki nem tag?
Még egy apró kérdés:
Esetleg tudja valaki miért pusztultak(nak) a méhek napraforgón? Van valami hír a Nébih-es vizsgálatokról?
Ha?
« Utoljára szerkesztve: 2018. Október 19. 11:41 írta szeremej »

Re:Hír-les
« Válasz #4142 Dátum: 2018. Október 19. 15:14 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 29. 23:18 írta kivancsi111 »

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Hír-les
« Válasz #4143 Dátum: 2018. Október 19. 17:43 »

Lehetsz OMME tag, de ha nem veszel igénybe támogatást, akkor minek.

Hogy hogy minek? 
Csak egy érv a sok közül:  - Vivaldi nem lenne egyedül.  :) ;)
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.


Re:Hír-les
« Válasz #4145 Dátum: 2018. Október 19. 20:27 »
Voltam omme tag. Aztán úgy gondoltam, nem érdemlek már meg ennyi támogatást, inkább használják a szegényebbek... :'( :'( :'(
Amúgy is terjedőben a templomegerózis... :'( :'( :'(

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Hír-les
« Válasz #4146 Dátum: 2018. Október 21. 10:50 »
No, most ugye. 26 év Omme tagságom alatt. Alaphangon, és átlagot számolva kb 10000 ft évi tagdíjat fizettem be. Ez cca: 260000 ft. És ezt nagyon sokan elmondhatjuk magunkról.
 No már most, azért 260000ft-ért nagyon sok helyen megengednék, hogy azt beszéljek amit akarok.
 Igaz, itt is megengedik. Csak, nem érdekel senkit.


Re:Hír-les
« Válasz #4148 Dátum: 2018. Október 21. 19:16 »
"Igaz, itt is megengedik. Csak, nem érdekel senkit."

Tudsz olyan helyet ahol igen?

Üdv. jani bátya

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Hír-les
« Válasz #4149 Dátum: 2018. Október 21. 21:19 »
Tudok.
 Jó lenne , ha néha ellátogatnál az általatok mélyen lenézett face-ra.
 Jelen pillanatban 14328 tagja van.
 Itt mennyi is van?
  Nem akarom magam reklámozni, mert az öndicséret büdös, de időnként jó lenne leereszkedni a "nép" közé, mert az ott van.

És még valami, addig legyetek nyugodtan, míg a betyárbecsületet fel nem mondom az omme-vel kapcsolatban, és el nem kezdek cikkezni róla a facebookon.
 Csak mondom, de nyugodtan vehetitek fenyegetésnek is.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Hír-les
« Válasz #4150 Dátum: 2018. Október 22. 06:51 »
........................................
  Nem akarom magam reklámozni, mert az öndicséret büdös, de időnként jó lenne leereszkedni a "nép" közé, mert az ott van.

És még valami, addig legyetek nyugodtan, míg a betyárbecsületet fel nem mondom az omme-vel kapcsolatban, és el nem kezdek cikkezni róla a facebookon.
 Csak mondom, de nyugodtan vehetitek fenyegetésnek is.
Hát, ez a reklámod is elég szarul sikerült, Zoli!
Nyomod itt, hogy le ereszkedni a nép közé, és a másik mondatodban leírod, hogy közben pajtikolsz a vezetőséggel.
Ezt nem értem!
Kérdésem viszont az lenne, hogy meddig maradsz OMME tag??
Az írásodból számomra az tűnik ki, hogy ha nem leszel OMME tag akkor, fogsz tudni érdeket képviselni, és segíteni a még OMME tagoknak. Hidd el várják a segítséget, azok is akik még nem pajtikoltak le senkivel.
Az igazi betyárbecsület ez lenne.
Nem??
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Hír-les
« Válasz #4151 Dátum: 2018. Október 22. 10:02 »
Pajtikolok a vezetőséggel? Melyik vezetőséggel, bazmeg?
 Az omme vezetőséggel? Kb. úgy utálnak mint a Bussmanok a Búrokat.
 Más kérdés a helyi egyesület.  Itt, ha tehetem részt veszek, és segítek a rendezvényeken is, akármit, és itt nem is utálnak.
 De ez kettő. Jogilag is két külön egyesület, mint mondtam már.
 Mert szerintem, szét kell választani az omme-t, és a helyi független egyesületeket, mert ugyan olyan rangúak.
 Az egyikbe saját akaratomból léptem be, míg az omme-ba legalább is három éve, már csak kényszerből vagyok, nevezetesen a gyógyszer cukor támogatásért.
 Amúgy mi meg a fenéért lenne másért az ember, mikor semmit az ég világon nem csinál, ilyen valamiben miért lenne jókedvel az ember? A semmiben?
 Hogy meddig leszek Omme tag azt nem tudom, de a helyi egyesületé, míg meg nem szűnik, vagy meg nem halok, addig tag leszek, vagy míg ki nem rúgnak, de egyelőrre nem úgy áll a dolog..
 No már most.
 Valaha a nagy országos omméba léptem be, akkor amikor még semmit nem adtak, és mi is csak tagdíjat fizettünk. Akkor még a mi egyesületünk nem létezett, csak a nagy országos. Az új Egyesületei Törvény miatt, kellett szétszedni. Azóta megy a tili-toli, hogy hogyan lehetne kikerülni az Egyesületi Törvényt. Vagy is a Független Egyesületek Szövetségének létre hozását. Nem tudom érte e?
 De. Soha sehol nem mondtam, hogy nincs szükség, nagy országos méhész egyesületre. Nagyon is szükség lenne, egy igazi érdekvédő szervezetre. De a mostanira nincs. Mert nem csinál semmit, csak a méhészek tagdíjából és az uniós támogatások megkurtításából él.
De, beszéljünk világosan.
 Ti, akik ott vagytok együtt az a klik, Pestiek, Dunántúliak, meg Csuja, vissza toszogattátok Brosst a hatalomba , holott ti is ismertétek, hogy milyen munkát végzett már az előzző ciklusaiban.
És itt nem az nagy bűnötök, hogy Mészárost kitúrtátok, mert ha már ő annyira nem tetszett, lehetett volna valami harmadik személy, a ti elévülhetetlen bűnötök, hogy egy olyan elnököt segítettetek vissza az omme élére, aki azelőtt sem csinált semmit.
 Semmi nem történt, csak ami várható volt. Bross minden felelősséget ledob a válláról, és él mint "Marci Hevesen".
 Elismerem, a bizonyos mézkereskedőhöz, illetve annak csoportjához fűzött kapcsolata nem bizonyítható, legalább is innen nem.
Csak, hogy történtek ügyek. Mérgezések is. Destruktoros, meg neonikotinos meg egyéb. Meg főleg a méz átvételi ára. És ha az egyszerű méhész nem is tud beleszólni a dolgokba, tehát elzavarni a vezetőséget, azért magában már nemigen rokonszenvezik az elnökkel, sem pedig veletek.
 És ha egyenes választási rendszer lenne, nem kapnátok 15%-ot sem.
 Egyszerűen azért mert senki, semmi pozitív dolgot nem tud mondani rólatok.
 És mindaddig míg így marad, köhöghettek ti itt négyen: Körmendi, Mózes Albert, Attila és te, védve a mundér becsületét, csak az ellenérzés marad veletek szemben.
Ennyi. Vagy folytassam még?

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Hír-les
« Válasz #4152 Dátum: 2018. Október 22. 11:41 »
Idézet
Az egyikbe saját akaratomból léptem be, míg az omme-ba legalább is három éve, már csak kényszerből vagyok, nevezetesen a gyógyszer cukor támogatásért.
Tehát te is haszonszerzésből vagy OMME tag! Mert ha nem így lenne, akkor csak a helyi egyesületi tagdíjadat fizetnéd.
Idézet
Mert nem csinál semmit, csak a méhészek tagdíjából és az uniós támogatások megkurtításából él.
Téged miért zavar ez?? Most írod, hogy te csak a haszon miatt vagy tag.
Idézet
És mindaddig míg így marad, köhöghettek ti itt négyen: Körmendi, Mózes Albert, Attila és te, védve a mundér becsületét, csak az ellenérzés marad veletek szemben.
Ennyi. Vagy folytassam még?
Kérlek igen folytassad még.!
Legfőképpen a velem való példálózásodra lennék "kíváncsi". A többiek ügye nem érdekel./ tudok olvasni és bár szemüveget hordok, sok mindent látok, és tudok/
Engem meg említettél, akár így akár úgy, de téged sehol sem láttalak. Ezek szerint Te még rossz döntésre sem vagy képes. Tudod így két év távlatából, már mindenki okos, vagy okoskodó. Akkor kellett volna tenned a lehetőségedhez képest amikor hívtalak. Mert én hívtalak! De kibújtál a dolgok alól, most már azt is tudom miért. ( tehát akkor ki köhög)
Szerintem én vállalva a nevemet, megtettem az első törvényes lépést a vezetőség rossz döntése ellen.
Egy tárgyaláson sem láttalak, egyszer sem mondtad, vagy írtad azt, hogy jó, vagy szerinted rossz dolog amit a méhészekért csináltam.
De hozzáteszem nem is vágytam a te elismerésedre, vagy bármi másra. Az én lelkiismeretem, akár milyen furcsa lehet számodra: TISZTA!!
Nem vagyok én senki, de te nem tudod, mit éltem át a perek során amit csak is a méhészekért, (és persze érted is) csináltam végig. Én nem haragszom rád! A közönnyel, és a kritikával, valamint a dicsérettel sincs semmi gondom. Ezeket azok kapják, akik mertek valamit csinálni, egy közösségért. Remélem azt azért tudod, hogy az életben semmi nem állandó. A vélemények a tények tudatában változhatnak, sőt változnak is.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Október 22. 11:54 írta atya »
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Hír-les
« Válasz #4153 Dátum: 2018. Október 22. 12:49 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 29. 23:17 írta kivancsi111 »

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Hír-les
« Válasz #4154 Dátum: 2018. Október 22. 14:48 »
Kedves Atya. A porfátlanság csúcsa haszonlesésnek nevezni azt, amikor az ember szeretne hozzá jutni ahhoz, ami neki alanyi jogon jár. És főleg ha az nevezi annak, aki jogtalanul akadályozza a hozzájutást.
 Ez ugyan is uniós támogatás. Ugyan az, mint a földalapú, az állat jóléti vagy egyéb uniós támogatás. Tulajdon után jár, és nem földműves, szarvasmarha meg egyéb egyesületi tagság után.
 Csak a méhészek vannak hátrányos helyzetbe hozva azzal, hogy még omme tagnak is kell lenni, a kamarai tagság mellett.
 Azt is elismerem azonban, hogy enélkül az omménak 1000 tagja sem lenne. Az omme ezt használja ki, eléggé pofátlanul ugyanabban a stílusban amiben te pökhendien meg nyilatkozol. De, ha nektek lennék én nem emlegetném, mert valaki megelégeli és uniós bírósághoz fordul ez ügyben. Az unió ugyan is ezt nem tudja. Ő tulajdonra adja, és nem kávéra teára, meg süteményre.
Az se tévesszen meg, hogy a Magyar Alkotmánybíróság kimonta, ennek a támogatásnak az omme tagsághoz kötése nem alkotmány ellenes. De az Alkotmánybíróság sehol sem állítja, hogy ez kötelező, csupán nem ütközik az alkotmányba.
 Úgy hogy mielőtt valamit leírsz gondold meg, mivel bőszíted fel még jobban a méhészeket.