Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2217577 megtekintés
*

bekesm

  • ***
  • 168
  • HUNOR/12
Re:Hír-les
« Válasz #690 Dátum: 2014. Március 27. 17:44 »
Tisztelt Méhésztársak!
Akinek van információja a kamarai bevallással, illetve a tagdíjjal kapcsolatban legyenszíves írja le. Vagy ha tudja hol van leírva, adja meg a linket.
Köszönöm: Misi


*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #691 Dátum: 2014. Március 27. 22:49 »
Elemér!

A belső fogyasztás növekedésével kapcsolatos statisztikában nem hiszek, mert ez teljesen hasraütéses adat. De szerintem egyetlen méhész sem hisz benne.

A mézárnak az átlagosan 50 %-os emelkedése és az általános elszegényedés mellett a mézfogyasztásnak a megduplázódása csak olyan mértékű kozmetikázással lehetséges, ami nem egyéb mint önámító hazudozás.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Hír-les
« Válasz #692 Dátum: 2014. Március 28. 05:21 »
Tudjátok, hogy mire lettem figyelmes?
Egy évvel ezelőtt a küldött gyűlésünk szlogenjét a az elnökség többször elsütötte!......
Sokkal takarékosabbak vagyunk, mint a Bross idejében voltunk!

Többször felmerült már -mintegy fegyvertényként- Bross fizetése. Hogy ő is kapott, és mennyit kapott, és ez most sem több... Az is elhangzott már, hogy Bross ügyvezetőként kapta a fizetését, nem elnökként.
Nos, én úgy vélem, nincs abban semmi rossz, ha egy szervezet elnöke jól végzett munkájáért egyszeri vagy rendszeres anyagi elismerésben részesül. Csak hát ne hívjuk már ezt takarékoskodásnak, főleg úgy ne, hogy az elnök mellett egy ügyvezetőt is eltart a tagság. Így maximum:
Bross fizetése - ügyvezető fizetése = x    összeg lehetne az elnök fizetése (és még akkor is csak egálban vagyunk).
Azt meg már csak halkan jegyzem meg, hogy nyugdíjas pénzügyőrként elnökünk nyugodtan végezhetné akár társadalmi munkában is feladatait, már amennyiben valóban az érdekképviseleti munka lenne számára az elsődleges.

És még valami: közeleg a küldöttgyűlés, amitől nem tudom, hogy mit várhatunk. Az biztos, ha ez is csak lelkes bólogatásokba, meg egyhangú kézemelgetésekbe fullad, onnantól ez a vezetőség bármit megtehet velünk. Utólag akár majd még az is kiderülhet, hogy a komplett IB bérezését sikerült elfogadtatni fű alatt (amihez majd az OV által elfogadandó tagdíjemelés biztosít anyagi hátteret)...

Re:Hír-les
« Válasz #693 Dátum: 2014. Március 28. 06:22 »
Kedves jakabadam !


Felfigyeltem írásodra mivel úgy tudom az IB-nek nincs fizetése mivel erről már régen lemondott. Milyen infód van erről a fizetés dologról?Kérlek tárd elénk vagy ez a dolog is megáll az "oktalan vádaskodás " kategóriánál.  Magam részéről még annyit hozzátennék hogy nem szép dolog más zsebében turkálni, de ha te ennyire szociális vagy javaslom a következő választáson az indulásod "Én csinálom INGYEN IS" szlogennel . Ki tudja hátha bejön?!


Lelkes támogatód:Karcsi

Re:Hír-les
« Válasz #694 Dátum: 2014. Március 28. 06:47 »
Sziasztok!
A spórolásnak ára van ám!
Éppen 14 millióval lett több a költségvetés kiadási oldala mint Bross idejében.
Néhány napja írtuk, hogy igazi varázslók az OMME vezetői.
Ezt feltüntetni kevesebbnek?
Terveztek 3 millió reprezentációs kiadást. Mennyi lett? 4 millió 472 ezer.
Terveztek 500 ezer szállás költséget. Mennyi lett? 2 millió 586ezer. (Hiába drága az Erzsébet Szálló)
Terveztek 1millió 200 ezer telefon költséget. Mennyi lett? 4 millió 336 ezer.
A könyvelési szolgáltatás a csúcs!
Mindenhol azt reklámozta az OMME elnöke, hogy azért kellett céget váltani, hogy kevesebb legyen!!!!!!!
Na nézzük.
Tervezetek 1milló 600 ezret, lett 2 millió 273 ezer.
Ezt megmondom. Ügyes.
Etetnek bennünket rendesen.
Ha a családi költségvetésben betervezünk valamit és az sokkal több lesz mit csinálunk fiúk?
Jaj jaj asszonykák.
És az OMME költségvetése ha a tervtől lényegesen eltér.
Majd megmagyarázzák. Nehéz lesz.
Nagyernyei Attila

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Hír-les
« Válasz #695 Dátum: 2014. Március 28. 07:34 »
Varga Károly!
Nem értem a hozzászólásod lényegét!
Idézet
az "oktalan vádaskodás " kategóriánál.  Magam részéről még annyit hozzátennék hogy nem szép dolog más zsebében turkálni, de ha te ennyire szociális vagy javaslom a következő választáson az indulásod "Én csinálom INGYEN IS" szlogennel . Ki tudja hátha bejön?!
Tolnán azt mondtad, hogy Te is indultál az IB pozícióért, és még a számítógéphez sem értesz. Én ennek pont az ellenkezőjét tapasztalom meg most. ( akkor melyik az igaz? )
Az én véleményem, ellentétben a tiéddel az az, hogy senki nem turkál a másik zsebében! Mert szerintem itt speciálisan arról van szó, hogy a tagság pénzéből mennyit, és mire költenek a vezetők. Arra is felhívnám figyelmed, hogy szerintem ez így ilyen formában KÖZPÉNZ. És minden fillérről el kell tudni számolni.

ui: Reméltem, hogy legalább privát formában rendezed azt az ominózus megnyilvánulásod, de ezt nem tetted meg.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Hír-les
« Válasz #696 Dátum: 2014. Március 28. 13:43 »
.....Tolnán azt mondtad, hogy Te is indultál az IB pozícióért ......[/quote]

Az IB-ba történő beválasztásért nem indulni szokás, arra jelölni szokták a delikvenst. Ha majd többet olvas az önkormányzatiságról, bizonyára ön is rájön, hogy botorságot mondott. Addig is kérje olyan jogvégzett emberek támogatását, akik hallottak már a civil szervezetekben szokásos választási szabályokról.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #697 Dátum: 2014. Március 28. 17:49 »
Arisztaiosz!

Újabb felszólítást kaptál az IB-től, hogy sürgősen támadnod kell. Nincs erre jobb embere az IB-nek erre a célra, olyan aki legalább méhész?

Kb. annyira vagy hiteles ebbe a témakörben, mint Göre Gábor bíró uramnak az űrhajó tervezésben.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

bekesm

  • ***
  • 168
  • HUNOR/12
Re:Hír-les
« Válasz #698 Dátum: 2014. Március 28. 18:51 »
Megtaláltam a választ.
https://ugyfelkapu.nak.hu/ugyfelkapu/
"A hamarosan aktuális 2014. évi Önbevallását szintén elektronikusan, internetes online űrlapok kitöltésével kell majd megtennie. Ennek feltételeiről időben tájékoztatjuk."

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Hír-les
« Válasz #699 Dátum: 2014. Március 28. 21:02 »
.....Tolnán azt mondtad, hogy Te is indultál az IB pozícióért ......

Az IB-ba történő beválasztásért nem indulni szokás, arra jelölni szokták a delikvenst. Ha majd többet olvas az önkormányzatiságról, bizonyára ön is rájön, hogy botorságot mondott. Addig is kérje olyan jogvégzett emberek támogatását, akik hallottak már a civil szervezetekben szokásos választási szabályokról.
[/quote]
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Arisztaiosz!
Barátilag szeretném megkérni arra, hogy ne legyen nevetséges azzal, hogy nem értő olvasással olvassa el a hozzászólásomat.
Javaslom fusson neki még egyszer, és ha még mindig nem megy, akkor még egyszer.
Egyébként a szorgos tetszését kinyilvánító kollégának is elkerülte a figyelmét, hogy azt írtam: "Tolnán azt mondtad, hogy Te is indultál az IB pozícióért"
De az is lehet, hogy Ő észre vette, csak elvakította a maga fénye, és csak a piros mezőben lévő írásra koncentrált, hogy gyorsan megfelelhessen, a követelménynek.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Hír-les
« Válasz #700 Dátum: 2014. Március 28. 21:35 »
Kedves Atya!


Nem indultam csak jelölt voltam mivel Észak Bács-Kiskun Megyei alapszervezet jelölt.És akkor mi a problémád evvel?Hála A JÓ ISTENNEK hogy nem választottak meg mivel tettlegességig fajult volna részemről ha ennyi jót irtatok volna rólam is mint a jelenlegi IB-ről.Jó ez így ahogy van tisztelem a higgadt embereket.Lehet hogy nem mindent csinálnak jól de a higgadtságukért nálam különdíjasok.Számító gépes +gépelési tudásom jól fejlődik köszönöm  érdeklődésed.Nyugi nincs értelme izgulni még ha egy kicsit gyakorlok akkor van esélye a komoly fejlődésemnek ebben a számomra még kissé idegen de egyre jobban megkedvelt kommunikációs formának.Nem szoktam hazudozni ha nincsenek valós észérveim inkább meg halgatom a másik véleményét és ha az megáll akkor felteszem a kezem és megadom magam.De ez most nem így van mivel én nem a közpénz elköltéséről beszélek hanem az ingyenes munka szépségeire próbáltam rávilágítani kedves kollégánkat.Ezen kivűl még csak egy kis infót kértem mivel a korrekt tájékoztatás előre mutató jó példával szolgálhat bár kinek is.


Tisztelettel :Karcsi

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Hír-les
« Válasz #701 Dátum: 2014. Március 29. 04:58 »
Kedves Karcsi!

Nem vagyok izgulós fajta, és mivel esetenként, én is itt látom fejlődésed, a klaviatúra, és a világháló kapcsán, mert hiszem hogy igaz volt a mondásod, és 0 tudásról indultál, minden elismerésem a tied.
Az IB számomra egy gyűjtő fogalom, és szerintem ott is van olyan akivel nincs, és nem volt probléma, Mármint a munkájával. Te azt gondolod magadról, hogy ha IB tag lettél volna, akkor azok a kevesek közé tartoznál akikkel foglalkozik a közvélemény, (méhészek)?

Tisztelettel: Atya 
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 29. 05:17 írta atya »
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Hír-les
« Válasz #702 Dátum: 2014. Március 29. 08:48 »
.....Tolnán azt mondtad, hogy Te is indultál az IB pozícióért ......

Az IB-ba történő beválasztásért nem indulni szokás, arra jelölni szokták a delikvenst. Ha majd többet olvas az önkormányzatiságról, bizonyára ön is rájön, hogy botorságot mondott. Addig is kérje olyan jogvégzett emberek támogatását, akik hallottak már a civil szervezetekben szokásos választási szabályokról.
[/quote]

Az OMME tagsági számom:120341 /ha kiváncsi lennél leírhatom az 1993-as méhész igazolványom számát is./

Na már most Tomipapa, ide várjuk a tiédet:__________

Re:Hír-les
« Válasz #703 Dátum: 2014. Március 31. 07:20 »
Tisztelt Méhészek!
Mit ígért nekünk tagdíjfizetőknek az OMME vezetése?
Januártól megújul a honlap,napi friss hírek lesznek.
Csak azt nem tették hozzá melyik év januárjától?
Most ezt láthatjuk már 11 napja.

"OMME EB beszámoló 2013. év
2014. 03. 20. "


Hol vannak a lap topok? Nincsenek valami toppon vezetőink.

Addig is tisztelt méhészek olvassátok a Fekete-Fehér Méhészklubot.
Nagyernyei Attila

Re:Hír-les
« Válasz #704 Dátum: 2014. Március 31. 10:47 »
Elemér!

A belső fogyasztás növekedésével kapcsolatos statisztikában nem hiszek, mert ez teljesen hasraütéses adat. De szerintem egyetlen méhész sem hisz benne.

A mézárnak az átlagosan 50 %-os emelkedése és az általános elszegényedés mellett a mézfogyasztásnak a megduplázódása csak olyan mértékű kozmetikázással lehetséges, ami nem egyéb mint önámító hazudozás.

Kedves Geddekas!

Tisztelettel kérlek,  világosíts fel, hogy miben hiszel! Szerinted, hogy számítják ki a belső fogyasztást?

Továbbá, hogy állnak össze az export adatok?

Üdvözlettel: Elemér méhész