Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2218299 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #645 Dátum: 2014. Március 16. 21:21 »
Holnap este a Tolna megyei méhészek elnököt választanak. Kérem a tippeket, hogy kit fognak megválasztani?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Hír-les
« Válasz #646 Dátum: 2014. Március 17. 01:19 »
Hajrá Attila!

Re:Hír-les
« Válasz #647 Dátum: 2014. Március 17. 20:57 »
Tisztelt Tolna megyei Méhészek!
Ma egyesületünk elnökválasztást tartott, vagyis tartott volna.
A titkos szavazáson Kékes Gábor 65 szavazatot kapott, rám 62-en voksoltak.
Alapszabályunk szerint 2/3-os többség kell a győztesnek. Így én Gábor javára lemondtam.
Ekkor már csak egy jelölt maradt így nyílt szavazással kell újra szavazni, és ekkor is 2/3 támogatottság a limit. Ezt Kékes Gábor nem kapta meg, így nincs elnöke a Tolna Megyei Méhész Egyesületnek.
A kampány egyébként nem volt túl sportszerű, az egyik jelölő bizottsági tag is ellenem kampányolt, valamint olyan méhészek jöttek el a klubra, akiket soha nem láttam. Ennek ellenére gratulálok Gábornak!
Nekem ebből mi a tanulság? Végre méhészkedhetek kedvemre, és feleségemet rég óta először láttam mosolyogni. Ő örült ennek igazán.
A mai délután tipikus eset arra, hogy a szembenállással mindenki veszíthet csak,legfőképp a méhészek.
Most ez történt, de lehet, hogy ez így van rendjén.
Nagyernyei Attila


*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Hír-les
« Válasz #648 Dátum: 2014. Március 17. 21:08 »
Sziasztok!

Még az elnökválasztás megkezdése előtt elhangzott az, hogy a választás célja és az új elnökfeladata az lesz, hogy újra összehozza és egyben tartsa a jelenleg szétszéledt egyesületet. Az elnökválasztás nem jött össze, de nekem sajnos az az érzésem, hogy a társaság is egyre inkább széthúz és ez már visszafordíthatatlan.....Persze ez csak az én gondolatom, remélem nincs igazam és rám fognak cáfolni...

Nb18

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #649 Dátum: 2014. Március 17. 22:22 »
Szerintem Attilának felelősen kell gondolkodnia és nem hagyhatja cserben a rá szavazókat. Az OMME is veszít, ha Attila teljesen visszavonul.

Mi a következő lépés? Elnök nélkül a rend nem tud kialakulni.
1.
Újabb közgyűlés és újabb választás?
2.
Alakulhat két egyesület az egy helyett és akkor megszűnik a belső feszültség?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Hír-les
« Válasz #650 Dátum: 2014. Március 17. 22:41 »
QUQURIQ!

Én is ott kapirgáltam ebbe a nagy tömegben.
Azt Attila kifelejtette, hogy volt még vagy 15 fő aki meghatalmazással, két tanú aláírásával igazolt szavazó volt.
Az OMME közgyűlésen is elfogadták ezeket a szavazókat.
Itt Tolnában mindez törvénytelen?
Persze, hogy az, mivel Attila szavazói voltak.
Milyen érdekes, hogy Tajti Zoli előtt Kékes Gábor lett felkérve elsőként elnöknek.
Ekkor Hám Misi Tajtinak kampányolt. Kékes Gábor meg a korára hivatkozva nem indult a választáson.
Hám Misi most meg Tajti ellen fordult. Viszont most Kékes Gábor szekerét tolta csak úgy lógott a nyelve!
Köszönjük Neked Misi, hogy ilyen ügyesen szét tudtad verni az egyesületünket! ;D
Az OMME vezetése, kitüntet majd valami kitüntetéssel!
Milyen büszkék vagyunk Rád!
No!
Ilyen sem volt még az OMME történetében!
Kedves Attila!
Igazad volt, hogy visszaléptél a választásból!
Ilyen tagsággal csak bajod lett volna!
Méhészkedjél abban a gyönyörű környezetben!
Lehet, hogy csak egyedül sajnálom, hogy a szaktudásod, és a tenni akarásod már csak a múlté!
Nincsen szükség az OMME vezetésének az ilyen igazi izzig vérig méhész szaktekintélyekre.......
Engedjétek el végre a kezüket, had rohanjanak a vesztükbe!
Még azon sem csodálkoznék, ha az ellenzék mind kilépne az OMME-ból, vagy egy új egyesületet alakítana.....
De!
Érdemes ennyit dolgozni?
Persze, hogy nem!
Azok dolgozzanak, akiknek érdeke van, elvégre futja a nemzeti programból és a tagdíjjakból!
Tagdíj pedig addig lesz amíg nemzeti programból lehet "olcsón méhészkedni"!

Jó egészséget Neked és a családodnak!
Jól döntöttél!
Küszködjenek akik kifőzték az egészet!

Kiskakas

Re:Hír-les
« Válasz #651 Dátum: 2014. Március 17. 22:53 »
A kívülálló szemével én nem látom „teljesnek” ezt a képet. Az itt elmondottak alapján, - ilyen szoros eredmény mellett- a kétoldalú konszenzuskeresés jegyében illett volna egy „ellenpróbát” is tartani. Jelesül, ha nem kapta meg a szükséges támogatást Kékes Gábor a javára szóló lemondás mellett sem, akkor neki is illett volna felajánlania egy megismételt szavazás mellett a lemondását a vele szemben induló javára. Nem lett volna példa nélküli eljárás…

Természetesen még egyszer mondom, csak kívülállóként fűztem hozzá ezt az észrevételt.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #652 Dátum: 2014. Március 18. 00:08 »
Kiskakas!

Nem értek veled egyet.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Hír-les
« Válasz #653 Dátum: 2014. Március 18. 04:35 »
Gondolom, jogi szempontból Litterae látja helyesen a történéseket, bár az volt az érzésem, hogy a választási szabályok tekintetében talán segít megvilágosodnunk eme patthelyzetben.

A civil szervezetek alapszabályaiban sehol nem olvastam volt, hogy a választott tisztségviselő megválasztásához kétharmados többségre lenne szükség. Mindenütt azt olvasom, hogy kétharmadra az Alapszabály elfogadásához és módosításához leend szükség, valamint az Egyesület feloszlatásának, megszűnésének, más egyesületekkel történő összeolvadásának kimondásához.

A többi egyesületi kérdés eldöntéséhez a jelenlévők többségének akarata szükséges.

Az egyesületi elnök megválasztásához az én olvasatomban elegendőnek kell lennie a többség akaratának. Lehetséges, hogy a tolna megyei egyesület az elnök megválasztásához kétharmados többség meglétét írta elő egykor az  Alapszabályában, de ezt a tagság akaratán kívül semmilyen más jogszabály nem támasztja alá. Csak szavazategyenlőség esetén ír elő a szabály megismételt szavazást. A történtek értelmében Kékes Gábort egy határozatképes Közgyűlés választotta elnökké, hiszen első körben elnyerte a többség támogatását, imigyen nézetem szerint megismételt szavazásra sem volt szükség, de ha az Alapszabály mégis a kétharmados többség mellett kardoskodnék, a megismételt szavazás alkalmával Nagyernyei Attila nem lemondott Kékes Gábor javára, hanem visszalépett a jelöléstől, lévén lemondani más javára csak megnyert szavazás eredményének birtokában lehet, egyéb esetekben visszalépni szokás. A szavazati arányok ismeretében nem volt miről lemondania, csak a jelöléstől történő visszalépés az a tett, melyet a működőképesség megőrzésének érdekében Nagyernyei Attila gyakorolt az Egyesület érdekében.
Azt viszont még sehol nem hallottam, hogy egy legitim módon első körben megnyert szavazást megismételnének, s a kétharmad meglétének híján a megismételt szavazást is eredménytelenné, illegitimmé nyilvánítanának. Persze lehet, hogy ez Tolna megyében tökéletesen törvényes, csak ellenébe megy a józan észnek, hiszen ezzel csak az Egyesület működőképességét lehetetleníti el a döntésképtelen tagság. Akkor már érdemesebb a pápaválasztó konklávé mintájára rájuk zárni az ajtót, s addig ki sem engedni őket, míg "fel nem száll a fehér füst", s nem képesek a saját egyesületük működtetéséhez elengedhetetlen legitim vezetés megválasztására.

Ezúton gratulálnék mindkét félnek, Kékes Gábornak a megválasztásához, Nagyernyei Attilának pedig ahhoz a bölcs belátáshoz, mely alapján képes volt felmérni, hogy visszalépésével a működőképesség fenntartásához járult hozzá. A kakaskukorékolás meg nem hallik az égig...

Re:Hír-les
« Válasz #654 Dátum: 2014. Március 18. 06:53 »
Tisztelt Méhészek!
Köszönöm az alább olvasható üzeneteket.


"Kedves Attila!
Nagyon megdöbbentő, hogy az a kicsi látszatpénz, ami a szaktanácsadó segítségével kerül a méhész kezébe, milyen óriási politikai súly. Amíg elnök és szaktanácsadó voltál egyszerre, addig mindenki a te embered, a te szavazód volt. Most lehet látni, hogy nem szabad lett volna lemondanod az elnöki székről. Azok a méhészek akik most kerültek elő a semmiből, azok ma még méhészek a kis ígért vagy látszat haszonért, holnap meg éppen olyan senkik lesznek, mint voltak. Ezek megvásárolt zsoldosok valószínűleg. Ezeknek nincs gerincük és lelkiismeretük sem.
Folytatnod kell a csatát, mert a zsoldosok nem kitartóak. A te híveid pedig nem zsoldosok és hűségesek. Mi a következő lépés? Újabb szavazás?"


Nézzük tovább a tényeket. Én mit tévesztettem el? Nem voltam hajlandó Kékes Gábor ellen kampányolni?
Mit tettek ellenségeim? Igen, ők nem ellenfelek ellenségek. Nyomják azt a rizsát amit az OMME központ is.
Szét akarom verni az OMME-t, meg a legmegdöbbentőbb. "Akkor Tolna megyével nem köt az OMME szerződést, ha Nagyernyei lesz az elnök, és így elbukjuk a támogatásokat."
Miközben míg én a kaptárjaimat készítettem, ők járták megyénk falvait,településeit, és gyaláztak. Ezt már megszoktam, de az igen furcsa, hogy sok méhészt gyakorlatilag kilóra megvettek. Mi ebből a tanulság? Én nem jelentkeztem elnöknek! Kijelentettem,ha a méhészek azt szeretnék,hogy ismét nyugalom és rend legyen, menjenek a dolgok a régi szokás szerint jelölnek, én újra vállalom.
Most a széthúzásra, az ordibálásra, arroganciára és nem utolsó sorban a gyűlölködésre szavaztak!
Tisztelt Méhészek!
(Itt volt egy sor, ahol egy személy nevét megemlítettem, és kérésére töröltem!
Az idő sok sebet begyógyít!
Legyen ez példa arra, hogy nem vagyok haragtartó!
Reményeim szerint hamarosan ők is másként fogják látni az elmúlt időszak történéseit.
Ha továbbra is részinformációk birtokába jutnak csak, akkor az egyesületért tett küzdelmünk semmit nem ér.)

Én úgy éreztem letettem valamit arra a bizonyos asztalra. 12 év után egy év kihagyással (mert nem lemondtam nem engedtem magam jelöltetni!) megmérettettem magam és alul maradtam. De kik vesztettek ebből?
Miért nem azzal kampányoltak,hogy Kékes Gábor mit fog nálam jobban csinálni?
Azért mert ez tiszta politika! A negatív kampány, a másik lejáratása most divat Magyarországon!
Amit főztetek Misi egyétek is meg! Egy összetartó hatékony, komoly egyesületet vertetek szét darabokra!
Majd az utókor eldönti ki volt a tökösebb!
Végezetül köszönöm a 62 főnek akik bennem bíztak!
Nagyernyei Attila
 
« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 21. 18:16 írta Nagyernyei Attila »

Re:Hír-les
« Válasz #655 Dátum: 2014. Március 18. 07:10 »
Kedves Attila mi nagyon sok szeretettel várunk a Bonyhádi méhészklubon,bármikor jössz is !!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #656 Dátum: 2014. Március 18. 08:30 »
A ti egyesületetekkel ki tudja milyen régen - lehet, hogy az elsők között - de már együttműködési megállapodása született az OMME-nak. Azt felbontani nem egyszerű. Ha mégis felbontanák a megállapodást, a méhészek akkor is OMME tagok maradnak és a támogatást megkapják.

Mi a feltétele az OMME tagságnak, tehát a támogatások elnyerésének?
1.
A méhész személy szerint az OMME tagdíjat befizeti az adott évben március 31-ig.
2.
A méhész OMME tagsága csak az OMME alapszabályban foglaltak szerint szűnhet meg, tehát elhalálozással, kizárással, stb.

Tehát olyan kizáró feltétel nincs, hogy ha a helyi egyesület nem tagja az OMME-nak, akkor az egyesület tagjai elveszítik az állami támogatáshoz a jogosultságokat.

Szélhámossággal való kampányolás annak is súlyos kárt okoz, aki ezt elhiszi. A megtévesztés, súlyos fegyelmi etikai vétség a helyi egyesületek alapszabálya, sőt az OMME alapszabálya szerint is.

Rátérve Kékes Gáborra. Szerintem ezeket a hazugságokat nem ő találta ki. Ez nem az ő kampánya volt, hanem azoké, akik Hám Misi körül állnak.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #657 Dátum: 2014. Március 18. 08:36 »
Arisztaiosz!

Foglalkozz légy szíves a kertészek belügyeivel és ne szólj bele illetéktelenül mások dolgába.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Hír-les
« Válasz #658 Dátum: 2014. Március 18. 09:36 »
Mivel te is közölted, hogy gyakorlatilag ki akarsz lépni az OMME-ből, így a te sertepertélésed se nagyon érthető.
Láttál-e már karón varjút?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #659 Dátum: 2014. Március 18. 15:35 »
És kiléptem?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.