Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2223717 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #615 Dátum: 2014. Március 07. 08:23 »
én is úgy látom, hogy az etikai bizottság óvatos volt az ügyemben. De az is lehet, hogy maga Fáskerti úr nem érezte megalapozottnak a saját verzióját. Ugyanis neki is nyilatkoznia kellett és túl sokat gondolkodott mit is írjon, nehogy a megalapozatlaság vádjába essen. Válasza a neonikotinoid ügyben rendkívül tanulságos és leleplező. Történelmi tény, hogy a németek bevonulásakor a budapesti zsidók mit tettek a saját bőrűk megmentéséért. Valami ilyen gátlástalan, elvtelen megalkuvást érzek, pedig nincs szó életveszélyről. Sőt a méheink vannak veszélyben továbbra is, ha az OMME továbbra sem változtat érdekképviseleti hozzáállásán.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Hír-les
« Válasz #616 Dátum: 2014. Március 07. 21:37 »
Sziasztok!
Ma nagyon kellemes délutánom volt! Böjte Csaba atyát vittem egy Baranya megyei méhészetbe.
Este Pécsen lelkigyakorlaton vettem részt feleségemmel! 400-an voltunk Csaba testvér előadásán.
Az OMME összes vezetőjének ezt kellett volna hallania, és másnap fütyörészve mentek volna a központba.
Ennek híján csak a gyűlölködést szítják. Ők tudják.
Nagyernyei Attila

Re:Hír-les
« Válasz #617 Dátum: 2014. Március 12. 19:55 »
Tisztelt Méhészek!
Lassan egy hónapja nincsenek új hírek az OMME honlapján.
Ott a következő a friss hír:
Aktuális
Figyelem! Kimerült a méz kinyerés rendelkezésre álló keretösszege
2014. 02. 24.

Még jó, hogy a MÉHÉSZET decemberi száma lekerült, mert az volt a rekord, de ez sem gyenge.
Megyei szaktanácsadónk is ezt mondta Bonyhádi Méhészklubon,  hogy "sajnos nincsenek új híreim".
Szót kértem, és közöltem vele, ha nem veszek levegőt 3,5 órát tudnék új hírekről beszámolni, ha közben veszek levegőt is, holnap reggelig itt leszünk. Tényleg, hogy adnak tájékoztatást a "szakik" ha részt sem vesznek az Országos Vezetőségi értekezleten? Csak nekem fontos, hogy ilyen "jól informált legyek"?
Amikor szaktanácsadó voltam, kötelező volt részt vennünk. Valami megváltozott? Nehogy megtudjon a tagság valamit? Ugye milyen rosszmájú vagyok?
Szerintem a hiteles, naprakész információ hiányában hamis a tájékoztatás.
De miről írogatok én itt? A Francia Intézetben tartott szakmai értekezleten is néhányan voltunk csupán.
Igaz a vezető szaktanácsadó, Tóth Péter,  Fekete József, valamint Dr. Cserényi Péter képviselték az egyesületet.
Ha gyenge a vezetés, olyan a csapat is. Szerintem a Magyar Méhészeti Nemzeti Programba fel kéne venni a jogi szaktanácsadást. Előadó Dr. Mészáros László. Jó lenne most már ha szakmáról is esne szó, legalább vezetői értekezleten. Reméljük a küldött értekezlet nem egy Non Stop jogászfórummá alakul majd.
Hát ahogy állnak a dolgaink,  még azt is megérhetjük. Szegény méhecskék.
Nagyernyei Attila

Re:Hír-les
« Válasz #618 Dátum: 2014. Március 13. 06:24 »
Tisztelt Méhészek!

Gondolkozzon Reálisan! Ez egy multi reklám.
Az akác-kampánykoalíció, meg IB reklám.
Csak kiderül, nemhogy rendelet tervezet sincs, még javaslat sem hangzott el az akácosok eltüntetésére.
Akkor mire volt jó ez a hiszti, aláírás gyűjtési ceremónia? Jómagam végig állítottam,hogy ez egy sima pánikkeltés, elterelő hadművelet, egy csokimáz a problémák elfedésére. Kértem az OV után az OMME elnökét idézzen már a rendeletből, vagy a rendelet tervezetből, mert különben fegyverkeznünk kell. 
Meg kell védeni az akácot! De ki az ellenség? Olyan nincs. Akkor pedig méhészkedjünk nyugodtan, az ilyen szakmapolitikai témákat meg fogadjátok kétkedve.
Soha nem gondoltam volna, hogy ilyen kacsa hírről, sok ismerősöm milyen meghatóan beszél.
Mi lesz veletek Attila akác nélkül? Vissza szoktam kérdezni. Miért mit hallottál? Nem igaz te nem tudod, ki kell vágni az összes akácfát mert nem őshonos. További kérdésem még. Melyik vicclapban olvastad?
Hamarosan akácerdőkben lesznek méheink. A méhek kellemes zenéje tudassa veletek, hogy marhaságoknak nem kell felülnünk!
Mondjuk minden hónap első hétfőjén Paks 30 Km-es körzetében délután 1 órakor szirénapróbát tartanak.
Ez már így van 25 éve. Jobb félni mint megijedni, de a pánikkeltést nem tartom fairnek.
Alább nézzétek meg mire alapozom állításomat.
http://index.hu/tudomany/2014/03/11/akachiszteria_nem_mondtak_ki_a_halalbuntetest/
Nagyernyei Attila

Re:Hír-les
« Válasz #619 Dátum: 2014. Március 13. 07:21 »
Kedves Nagyernyei Attila!

Legyen szíves az alábbi linket elolvasni és revidiálni álláspontját!

http://www.hirado.hu/2014/03/13/magyarorszagnak-sikerult-blokkolnia-az-unios-kezdemenyezest-a-feher-akac-betiltasarol/?source=hirkereso

Szabó József

Re:Hír-les
« Válasz #620 Dátum: 2014. Március 13. 07:50 »
Kedves Szabó József Úr!
A revidiálás magyarul, hogy saját véleményemet bíráljam felül?
Ha meg tudna győzni valaki álláspontom ellenkezőjéről azonnal.
De ön sem tesz mást, és Várhelyi Olivér Úr sem mint riogat, légiveszélyt hirdet amikor,repülőnk sincs földi harc dúl.
Ne haragudjon de annyi mindent állítottak már drága politikusaink amiből egy nyúlfarknyi sem volt igaz.
Nem lehet egy beszélgetésre hivatkozni. Ez a púder!
Rendelet szám, vagy legalább tervezet szám? Ezt a magyarok hozták be a körtudatba, hogy az akác ellen indult kampány. Senki ki nem ejtette a száján, csak mi, hogy jaj az akác sem őshonos. Meg a mellette levő 1500 állat és egyéb növény faj sem. Már az UNIÓ egyes képviselői tiltakoznak, hogy mi ez bolondéria akác ügyben! Tudta ezt Ön?
Tudta, hogy mostantól a rendőrség pulikkal fog nyomozni? A német juhászkutya nem őshonos.
Kérem idézze a rendelet számot, vagy a tervezet hiteles kivonatát, ahol elhangzott, hogy a Magyarországon található akácfákat el kell tüntetni. Ha ezt megteszi azonnal bocsánatot kérek, addig meg ne hisztizzen, egyre nagyobb az akác területe, olvassa el Fritsch Ottó bácsi könyvében.
Tisztelettel: Nagyernyei Attila

Re:Hír-les
« Válasz #621 Dátum: 2014. Március 13. 08:05 »
Kedves Nagyernyei Attila!

Megdöbbentő, ahogyan Ön nyilatkozik!
A konzekvenciát levonhatja mindenki!
További szép napot!

Szabó József

Re:Hír-les
« Válasz #622 Dátum: 2014. Március 13. 08:53 »
Kedves Szabó József!
Nekem erről ez a véleményem.
Marhára nem érdekel, hogy Ön ezen megdöbben.
Tisztelettel megkérem tegyen elém egy írást, vagy dokumentumot ezt kértem az OMME elnökétől is, mert ha  nem teszi meg akkor én döbbenek meg azon, hogy megetetik a méhészeket. Erről szól a politika,hogy lehet jobban a másikat elkábítani.
Jelentem józan vagyok! Akkor is amikor az autópályák fölé kaptárazonosító chip leolvasóról volt szó, ugyan ennek a timnek a reklámfogásának tartottam.
Szakmai síkon is van ám nagy ígéret. " Az OMME átveszi a méhegészségügyi hálózat irányítását!"
Én már nem hiszek nekik! Bizonyítsák be az ellenkezőjét, akkor stílust váltok.
Üdvözlettel: Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #623 Dátum: 2014. Március 13. 10:02 »
Nagyon ritkán írom, mondom, hogy az igazság középen van. Az akác ügy viszont ilyen. Kétségtelen, hogy az akác területe az elmúlt 20 évben sokat nőtt és kétségtelen, hogy ahol felhagyják a gazdálkodást, ott terjeszkedik az akác. Kétségtelenül terjeszkedik sok természetvédelmi területén is. De ez ellen nem a teljes tilalommal kell védekezni.

Az a vita tárgya, hogy tervezett-e az EU teljes tilalmat vagy sem az akácra. Az akáckoalició szerint igen. Hát itt a lufi. Merthogy magának az EU-nak sincs kiforrott koncepciója erről. Tehát az eddigi természetvédő korlátozás biztosan továbbra is él, de ennél tovább nem fog menni az EU. Az akáckoalició valóban nem egyéb, mint a mesebeli farkast kiáltó kakaska. Mit fog kiáltani valós veszély esetén?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Hír-les
« Válasz #624 Dátum: 2014. Március 13. 12:10 »
Kedves Attila!
Kedves Geddekas!

Anubisz hozzászólására adott válaszotokkal ismételten megerősítettétek azt, hogy felkészületlenek és tájékozatlanok vagytok!
Csak vagdalkoztok, mint a "parasztbunyósok"!
Néha nem ártana "észérveket" is felvonultatni!

Ui:
Geddekas!
A "zöd" fórumról nem ismerhetjük egymást, mert oda a regisztráción, bemutatkozáson kívül soha nem írtam semmit! Az írásaidat pedig csak itt olvastam. (Az OV-én láttalak, amikor a kisvárdai elnök mellől a GY-S-M megyei szaktanácsadó "eltávolított"!

No mindent bele!
Előre a korrekt tájékoztatásért!

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Hír-les
« Válasz #625 Dátum: 2014. Március 13. 12:32 »
Sziasztok!

Néhány hónapja beszéltem a helyi erdészet egyik vezetőjével akác témában. Tágra nyílt szemekkel nézett rám, hogy miről beszélek! Azt mondta, hogy semmi rendeletet nem látott arról, hogy bárhol is ki kéne írtani az akácot.....

Nb18

Re:Hír-les
« Válasz #626 Dátum: 2014. Március 13. 12:33 »
Kedves Nagyernyei Attila Úr!

Ön kért tőlem egy írást.

52013PC0620
Javaslat AZ EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS RENDELETE az idegenhonos özönfajok betelepedésének és elterjedésének a megelőzéséről és féken tartásáról /* COM/2013/0620 final - 2013/0307 (COD) */

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=COM:2013:0620:FIN:HU:HTML

Abban igaza van, nincs EU határozat az invazív fajokról. Szeretném azonban megkérdezni, hogy hallotta már a PREVENCIÓ szót? A prevenció nem csak az egészségügyben használt szó. Használják a társadalmi-gazdasági életben is. Jelentem nagy tisztelettel a fehér akác esetében is erről van szó! Ugyanis, ha az EU beleteszi az invazív fajokról készült adatbázisba, onnantól kezdve nagyon nehéz lesz kivetetni! Akár több év is eltelhet, ami alatt az EU rendelet szerint kell eljárni és lehet pusztítani az akácot! Ezt kellene megelőzni! Ezért van jelentősége annak, hogy a javaslatot Magyarország megvétózta!

Amennyiben azt is kétségbe vonja, hogy a fehér akác invazív faj, kérem olvassa el az alábbi linken található írást:
http://okologia.mta.hu/Sajtokozlemeny_az_akac_tudomanyos_megiteleserol

Ha még ez sem volt elég, akkor kérem olvassa el a 346/2008 (XII.30.) Kormány rendeletet, különös figyelemmel a 2§ 3. pontját valamint az ehhez tartozó 1. számú mellékletét!
Ne kelljen Önnek keresgélni, segítek: http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A0800346.KOR

Még egy megjegyzés.
Nem kell stílust váltania, senki nem kérte. A stílus maga az ember!

Részemről az akác kérdés lezárva.

Üdvözlettel
Szabó József

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #627 Dátum: 2014. Március 13. 13:45 »
Szabó József!

Ha elolvasod az EU rendeletet akkor látod, hogy már ott is nagyon árnyaltan fogalmaznak és rangsorolják az idegenhonos és spontán terjeszkedő fajokat, sőt figyelembe veszik a szubszidiaritás elvét és a helyi gazdálkodási érdekeket. Az akác akkor tud terjeszkedni, ha a megszokott mező és erdőgazdálkodás az akácerdő környezetében elmarad. Ha a Magyar Kormány csak annyit foglalkozik a kérdéssel, hogy a természetvédelmi területeken 30-50 év alatt lecseréli az akácerdőket, továbbá a rét-legelő gazdálkodást normális szinten támogatja, akkor eleget is tesz az EU elvárásoknak. Ha ez megtörténik, akkor is 300 000 ha fölött lesz az akácterületünk, mert folyamatosan lesznek újabb és újabb akácültetvények. Márpedig a magyar méhészet évtizedeken keresztül még a 240-270 000 ha akáccal is több akácmézexportot teljesített, mint most a közel 500 000 ha akácerdővel. Ezért az a véleményem, hogy az akáckoalició erős túlreagálása a valós problémának.

Nem az EU nemlétező akácpolitikája a nagy probléma, hanem a folyamatos méhmérgezés. Azért gyengék a méhcsaládok és kicsik a mézhozamok mert az alattomos korszerű mérgek ellen védtelenek a méhek, pláne, ha ebben az ügyben sem az OMME, sem a Magyar Kormány nem áll a méhészek mellé.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Hír-les
« Válasz #628 Dátum: 2014. Március 13. 20:03 »
QUQURIQ!

Szerintem megoldódik szakmai szinten az akác!
Egy - két okos EU képviselő csak egy követ szeretne elénk gördíteni....
Kikiáltották az akácot, a vaddohányt és a szolidágót tájidegen (nem őshonos) növényeknek.
Ezért most ezeket irtani kell???
Akik ezeket a rendelkezéseket ránk kényszerítik, nem esznek paprikát, paradicsomot, burgonyát, kukoricát, padlizsán, salátát, spenótot, sóskát, kelbimbót, kínai kelt, fejes káposztát, articsókát, avokádót, vajtököt, uborkát, fokhagymát, hónapos retket, céklát, sárgarépát, zöldbabot? A fűszereinket pedig hadd ne soroljam fel!
No, kedves rendelkezést hozók, csak azt kívánom, hogy ezekből a zöldségekből ne kerüljön a családjuk asztalára, mert ezek egyike sem őshonos magyar növény! Ezeket is irtassák ki. Jó kezdés volt az akácfa! Országunkban érzek annyi erőt, hogy ha válság idején ki tudtunk mászni az adósságból, azt is el tudjuk intézni, hogy akácerdőink nagysága újra gyarapodjon.
Mi méhészek csak ülünk ölbe tett kézzel, és végignézzük a méhészeti szakma halálát?
A szakma képviselői mindenki nevében döntéseket hoznak. Itt van ugye a csávázó szerekről való „kiváló” döntés! Labor vizsgálatok nélkül, csak úgy felelőtlenül, hozzá nem értéssel „döntögetünk”? Azután meg csak úgy mások vizsgálatai alapján ellenkezőleg „döntögetünk”, és villámgyorsan megváltoztatjuk a véleményünket?
Ideje volna környezettudatosabban gondolkodni. Voltunk mi már tüntetni Brüsszelben! Milyen gyorsan meg tudtuk szervezni az akciót. Itt az idő, hogy újra egy nagy cél érdekében útnak induljanak a magyar méhészek, és csatlakozzanak hozzájuk a környező országok méhészei! Csak szervezni kell! Vagy nincsen aki (akik) ezt megtennék?...   

A szakma szerető Kiskakas!!!

Re:Hír-les
« Válasz #629 Dátum: 2014. Március 13. 21:07 »
Tisztelt Szabó József Úr!
Köszönöm, ezt a "kis" összeállítást.
Több mint egy órája keresem az akác szót az írások között de nem találom.
1500állat és növény fajt említenek, meg mindjárt az elején ezt találtam, úgyhogy megnyugodtam.

"Európai Unió nem rendelkezik az idegenhonos özönfajok által jelentett veszélyek kezelésére alkalmas átfogó kerettel."

Nem tudott meggyőzni, az ügyet én is lezárnak tekintem.
Üdvözlettel:Nagyernyei Attila