Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2218640 megtekintés
Re:Hír-les
« Válasz #600 Dátum: 2014. Március 03. 20:13 »

Re:Hír-les
« Válasz #601 Dátum: 2014. Március 04. 08:04 »
Kedves Lindzzy!

Ezt írod Atya bejegyzésére!

"Azért ezt nem kellene eltanulni a nagypolitikától,hogy valamit csak azért nem támogatok,mert a másik oldal csinálja!"

Szeretném Veled és veletek közölni, hogy már 5 évvel ez előtt,  May Gábor volt Baranya megyei kollégám javasolta, hogy az akácmézeket tájegységenként nevezzék el Hungaricumnak!
Egy villányi borász által kidolgozott tanulmányt hozott fel példaként, akinek ez a borával sikerült!

Ennek a mostani hisztériakeltésnek olyan politikai "kampány szaga" van!
Minden magyar méhésznek elemi érdeke, hogy az akácot ne bántsák!
Fegyverbe méhészek! De ki az ellenség? Ezt kéne már végre meghatározni!
Az EU, a magyar állam, a környezetvédők? Ki ellen kell harcolnunk?
Aláírást gyűjtenek egy nem létező ellenség ellen!
Áthallásom van ne haragudj Linndzzy! Ez olyan mint amikor arról tartanak népszavazást, hogy kevesebb villany, víz, vagy gázdíjat akarsz e fizetni, és ezt még a sárga csekken is feltüntetik!
Nem veszitek észre, hogy felhasználnak bennünket a kampányhoz?
A magyar méhészek, családtagokkal kereskedőkkel és ágazatunk összes szereplőjével sok száz ezer szavazó ám.
Ez a magánvéleményem, és nem érdekel ki ért velem egyet.
Ha idéznek a rendeletből, vagy a rendelet tervezetből ahol testületileg támadják az akácot, azonnal bocsánatot fogok kérni.
Addig amíg nincs meghatározva kitől kell félnünk, ócska politikai húzásnak tartom az egész történetet.
Nagyernyei Attila

Re:Hír-les
« Válasz #602 Dátum: 2014. Március 04. 11:55 »
Az Európai Bizottság 2013 végén terjesztette elő új uniós jogszabály megalkotására irányuló javaslatát az ún. idegenhonos özönfajok (inváziós fajok) betelepedésének és elterjedésének megelőzése és féken tartása érdekében, mivel úgy ítélte meg, hogy a tagállami szintű fellépés nem elegendő, egységes uniós megközelítésre van szükség.  Általános megközelítésben özönfajon olyan fajokat értünk, melyek természetes előfordulási területükön kívülre történő véletlen behurcolásukat, vagy szándékos betelepítésüket követően képesek ott megtelepedni és tért hódítani, veszélyeztetve ezáltal az őshonos életközösségek ökológiai egyensúlyát. A Magyar Állami Természetvédelem hivatalos honlapja szerint a természetes állat és növényvilágra veszélyt jelentő inváziós fajok jegyzékében szerepel a Robinia pseudoacacia, vagyis a fehér akác!

Az EU következő lépése, az ötven legveszélyesebb fajt felsoroló lista összeállítása lesz. A tervek szerint a legnagyobb kockázatot jelentő fajok totális tiltólistára kerülnének, és nem lenne engedélyezett se az importjuk, se a felhasználásuk, se a környezetbe történő kibocsátásuk. Jelenleg egységes EU szabályozás nincs, csak egyes fajokra van előírás.  Egyes szakértők szerint kevés az 50-es lista, minimum egy 1500-as listára lenne szükség!

Az akác, mint tudjuk nem őshonos. Egyes szakértők szerint az EU akác állományának a fele Magyarországon található. Az akác termesztése súlyos természetvédelmi hátrányokkal jár.  Az akác nitrogént és más fajokra nézve mérgező vegyületeket juttat a talajba, amelynek vízháztartását is jelentősen megváltoztatja. Az akác gyorsan terjedő képességével ott is megjelenik, ahová nem szándékosan ültették. Az MTA Ökológiai Kutatóközpontja által megírt sajtóközlemény szerint, azokon a területeken, ahol a magyar természetvédelmi értékek megvédése az elsődleges szempont, az akácnak nincs helye! Szó szerint ezt írják: „Ez részben az őshonos fafajú erdőkben és gyepterületeken spontán megjelenő akác visszaszorítását, részben az ilyen területeken álló akácosok fokozatos átalakítását jelenti őshonos fajokból álló erdőkké.”

További érdekesség, hogy 2013. szeptemberében  Lapos Tamás, a Vidékfejlesztési Minisztérium erdészeti, halászati és vadászati főosztályának helyettes vezetője a következőket nyilatkozta a Nemzeti Erdőtelepítési programról: ” A gyorsan növő, de a táj adottságaihoz nem megfelelő alföldi nyár-, fenyő- és akácerdőket fokozatosan át kell alakítani őshonos fafajú, a szélsőséges időjárást is átvészelni képes erdőkké…………….A mátrai fenyvesek is megszenvedték az elmúlt évek nagy hőségeit, szárazságait, helyükbe szintén őshonos lombos fafajtákból álló erdőt telepítenek.”

Mindenki tegyen belátása szerint!

Szabó József

Re:Hír-les
« Válasz #603 Dátum: 2014. Március 04. 12:07 »
azt még elfelejtettem hozzá tenni, hogy az előbb említett természetvédelem honlapon találtam nem egy, a méhészek számára fontos növényt, mint például a Amorpha fruticosa, ami nem más mint a gyalogakác, valamint a Asclepias syriaca nevű növényt, ami a selyemkóró!

Re:Hír-les
« Válasz #604 Dátum: 2014. Március 04. 12:36 »
Kedves Attila!
Természetesen szíved joga azt gondolni az "akácügyről",amit csak akarsz,hogy aláírod-e a petíciót,az is a lelkiismeretedre van bízva.
A politikusoknak nagyon kapóra jött ez a dolog és hülyék lennének nem felhasználni a kampányban.Mellesleg máskor baromira nem hatná meg őket,hogy nekünk lesz-e akácmézünk,a Maris néninek meg lesz-e tüzelője.(Tudod ilyentájt minden politikusban feltámad a szociális érzékenység.Ne aggódj,bő 1 hónap és kialusszák.)  ;) Mint sok minden másban,itt is az időzítés a fontos.Mindent akkor kell megcsinálni,amikor van rá lehetőség.Most talán van,de ha nem látnak mögötte elég nagy támogatottságot,akkor nem biztos,hogy tovább strapálják magukat a semmiért.Valahol mi is felhasználjuk őket,ha belegondolsz.(Ha nekem az a célom,hogy az akác hungarikum legyen,akkor én most részemről gonosz módon kihasználom,hogy a politikusok meg éppen be akarnak vágódni a népnél. 1-1)

Ha már idézni tudnának ebből a rendeletből,akkor már nagyon sorry lenne...Ezt most fogd fel úgy,hogy kötünk egy biztosítást az akácra. (Most gondolj bele:Ha pl. kinyomnak rád egy mulasztási bírságot,amit végre szándékoznak hajtani,akkor már kicsit megkésett ötlet gyorsan átíratni mindent a gyerekekre.)
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Hír-les
« Válasz #605 Dátum: 2014. Március 04. 16:55 »
lindzzy, Anubisz !
Akác kérdésben a véleményemmel veletek vagyok. Van egy kozmondás: NEM ZÖRÖG A HARASZT, HA A SZÉL NEM FÚJJA.
Vagy: JOBB FÉLNI MINT MEGIJEDNI. vagy: ESŐ UTÁN KÖPÖNYEG.

Eszébe se jusson senkinek az akáchoz drasztikusan hozzányúlni. mert valamennyire szabályozni fogják az biztos!
Hajrá Akác-koalíció! Csak minél többen írják alá!


Re:Hír-les
« Válasz #606 Dátum: 2014. Március 04. 19:36 »
Igazad van , Attila . De mást is javasolt a kőzgyűlés elé. A bor út mintájára, méz útat. De hogy milett a javaslattal, már nem is tudom . Űdv.  Antal

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Hír-les
« Válasz #607 Dátum: 2014. Március 05. 08:40 »
Idézet
Mi történt? Ezidáig mindig megvolt a változás csapatának az a stábja, aki képes volt jogos jelenlétével megnehezíteni, megzavarni az OMME szervezetek rutin-megbeszéléseit. Ha jól emlékszem, ezidáig Tajti Zoltán volt az az egyik harcostársa, aki időt, energiát  nem kímélve segítette a változás programjának érvényre juttatását. Ha ő nem érne rá, esetleg Atya lehetne még, aki jelenlétével támogathatná a programot. Sajnálnám, ha az IB kénytelen lenne kizárólag az ön önfeláldozó tevékenysége folytán átérezni a változás csapatának eltökéltségét.

Apropos: rendkívül nehezményezem, hogy a március harmadikai tolnai Közgyűlés eseményeiről,  fejleményeiről senki nem tájékoztatta a Klub közönségét. Talán megérdemelnénk annyit, hogy tájékoztatást kapjunk az eseményekről, hiszen gondolom, ott volt mindenki, aki érdemben képes lehetne képbe hozni a Klub tagságát. Nem értem ezt a konzekvens hallgatást, s mivel tanultam etikát, óvakodnék olyan híreket a netre vetni, melyek nem kellően megalapozottak. Szabad lenne-e kérnünk, hogy hitelesen tájékoztassanak bennünket azok a résztvevők, akik ezidáig akár a "ződ" chaten elhangzottakat is szükségesnek tartották lementeni? Gondolom, a Közgyűlés eseményeiről is készült dokumentáció, de tisztában lévén azzal, hogy nem minden számítógép képes visszaadni a rögzített anyagot, szeretettel fogadnánk a hangdokumentumok helyett akár egy egyszerű, kivonatolt recenziót is az ország egyik legnagyobb létszámú önálló OMME szervezete mindennapjainak történéseiről...

Talán Kiskakasunk, Szurke Verebünk éppen e rendezvényen nem röpködtek volna...? Már bennük sem bízhat a Klub tagsága, hogy hitelesen kikukorékolnák, elcsipognánk nekünk a valós eseményeket...? Hová lesz így ez a világ? Muszáj Varjúnkat megkérnünk, hogy károgja már ki a történteket? Látom, közben az Ambrózy Egyesület elnöke is némileg alább adott, megszívlelvén klubvezetőnk intelmeit a hiteles megnyilatkozások ügyében. Csak így tovább, de a harci szellemet ezek ellenére kár lenne kihunyni hagyni, ez a változás finisében rendkívül romboló lehetne. No de bízzunk abban, hogy talán majd Geddekas rendíthetetlenül ott áll a vártán, s a tőle megszokott színes tudósításokkal segít abban, hogy a parázs ne hamvadjon el a fáradtság és érdektelenség hamujában... 

Áthelyezett írás! Arisztaiosz!
Ez az észrevétel elment volna még, a gőzölgőbe, vagy a szakmapolitikába is.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 05. 08:55 írta atya »
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Hír-les
« Válasz #608 Dátum: 2014. Március 05. 08:53 »
A kérdése jó !
Az az jó lenne, ha tartozna valahová! De mivel e témakört illetően sehová nem tartozik, úgy nem illeti meg Önt a válasz sem!
Hogy úrrá legyek enyhítetlen vágyán, elöljáróban le kell szögeznem, hogy senki nem tartozik Önnek beszámolással!
Viszont én nagyon szívesen enyhítek ezen fájdalmán, de viszont kérésem van. Amennyiben Ön ezt teljesíti, én mindent, őszintén, hitelesen az Ön tudomására hozok e témakörben.

Miért csak a Szekszárdi klub-ról kér tájékoztatást, holott tudjuk, hogy történtek más egyebek is amik érintik, vagy érinthetik a közvéleményt.
Kérem tegye meg ezen észrevételeit, és ennek ismeretében, én önhatalmúlag tájékoztatni fogom a Szekszárdon történt eseményekkel kapcsolatban, hitelesen!
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Hír-les
« Válasz #609 Dátum: 2014. Március 05. 09:19 »
Tisztelt kollégák, méhész klubbot olvasók!

Tegnap este 21:08-kor írtam ezt a levelet Dr Mészáros László Elnök Úrnak!
Eltelt egy 24 óra, és semmi reagálás nem történt ez ügyben.
Most ez okból kifolyólag felteszem ide is, hogy mindenki láthassa, és el olvashassa.
Ez nem azt jelenti, hogy lemondtam arról, hogy feltegyék az OMME honlapjára is! Ezt talán nevezhetjük úgy is, hogy egy kis segítség a hiteles, gyors, pontos, OMME kommunikációhoz.

Idézet
Tisztelt Dr Mészáros László Elnök Úr!

 

Mindenki számára közzétették, 2013. 12.05-én az OMME honlapján a  Fővárosi Törvényszék  71.P.25.386/2013/2  számú végzését.

Mivel folyamatban lévő ügyről van szó, ezt a megkérdezésem nélkül önhatalmúlag jelentették meg.

 

Most úgy gondolom, hogy a napokban kézhez kapott levelet, a teljesség igényére való tekintettel, szintén jelentesse meg holnaptól  az OMME honlapján.  Mivel a beleegyezésem nélkül tették  fel a fent említett levelet, én most nyomatékosan kérem Önt, hogy ezt is jelentesse meg. Szerintem Ön is úgy gondolja, hogy a tisztesség ezt megkívánja.

Amennyiben valamilyen véletlen folytán Ön, még nem kapta meg ezt a levelet, én most mellékelem Önnek.

 

Köszönettel:
Elekes László

A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Hír-les
« Válasz #610 Dátum: 2014. Március 06. 04:26 »
Na erre kíváncsi leszek.Jó kezdeményezésnek tartom,remélem sikerül feltölteni valós tartalommal.
http://www.nak.hu/hu/kamara/kamarai-hirek/1942-uzleti-etikai-szabalyzatot-dolgoz-ki-a-nak
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Hír-les
« Válasz #611 Dátum: 2014. Március 06. 15:58 »
CSIP CSIP

Olyat csináltunk, mint még soha. Szeánszot a méhekkel.

Vendégségbe jött hozzám egy médium veréb asszonyság. Tudakoltam, mit tudnak a médiumok a méhekkel. A válaszon meglepődtem: Feltehetsz kérdéseket, amelyeket a médium továbbít, és válaszként a méhek betűket alkotnak a kaptársor oldalán, csak össze kell olvasni. Ez sokkal gyorsabb, mint az asztaltáncoltatás, ahol egyetlen pohár kúszik betűről betűre. Az nagyon lassú. Ez gyors, de elég megterhelő, és csak két kérdésre válaszolnak naponta. Feltettük az első kérdést: Mondjon egy nevet, aki kinn volt az APIMONDIÁN! Nagy kár, hogy nem volt nálam fényképező, annyira érdekes volt, ahogy összeálltak a betűk: Egyed Árpádné. Sajnos ez így kevés, így a mai második kérdésünket el kellett használjuk pontosításra: Ő az IB tag Egyed Árpád felesége? Igen, formálódott a válasz.

Remélem sokáig marad a médium rokon, mert még van egy két kérdésem. És lehet, hogy melegebb időben több kérdést is fel lehet majd tenni!

Nem semmi, mi mindent tudnak ezek a méhek.... CSIP CSIP

Re:Hír-les
« Válasz #612 Dátum: 2014. Március 06. 16:59 »
Nincs ezzel semmi baj, miért ne lehetne családostul utazni bárhová?
Csak gondolom a finanszírozás miatt jutottak eszedbe újabb kérdések, amelyeknek feltételét el kellett halasztanod.
Most akkor ki is fizeti a révészt?

Üdv. jani bátya

Re:Hír-les
« Válasz #613 Dátum: 2014. Március 07. 01:07 »
A kérdése jó !
Az az jó lenne, ha tartozna valahová! De mivel e témakört illetően sehová nem tartozik, úgy nem illeti meg Önt a válasz sem!
Hogy úrrá legyek enyhítetlen vágyán, elöljáróban le kell szögeznem, hogy senki nem tartozik Önnek beszámolással!
Viszont én nagyon szívesen enyhítek ezen fájdalmán, de viszont kérésem van. Amennyiben Ön ezt teljesíti, én mindent, őszintén, hitelesen az Ön tudomására hozok e témakörben.

Miért csak a Szekszárdi klub-ról kér tájékoztatást, holott tudjuk, hogy történtek más egyebek is amik érintik, vagy érinthetik a közvéleményt.
Kérem tegye meg ezen észrevételeit, és ennek ismeretében, én önhatalmúlag tájékoztatni fogom a Szekszárdon történt eseményekkel kapcsolatban, hitelesen!

Kedves Atya!

Kérése -melynek megválaszolását szabta a tájékoztatás utáni áhítozásom kielégítésének feltételeként-  azóta úgy tűnik részben okafogyottá vált, azt a bizonytalan érzésemet, mely a szállingózó hírek és a hiteles tájékoztatás hiánya következtében támadt bennem, Nagyernyei Attila többé-kevésbé eloszlatta. Ha nem is oszlott el minden kétség maradéktalanul, azért a tényt, miszerint Tajti Zoltán immáron nem erősíti a változás csapatát, végül is a klubvezető megerősítette. A háttérben meghúzódó okok meg feltehetően sem számomra, sem a közvélemény számára nem is nagyon érdekesek, ideje immáron előre nézni.
Természetesen a tájékoztatást nagyon köszönöm, köszönjük Nagyernyei Attilának, aki igyekezett eloszlatni  kétségeinket. Tajti Zoltánnak -miután személyesen nem ismerem- ezúton kívánok minden jót a továbblépéshez, gondolom azok, akikkel vállvetve harcolt a változásért, nem hagyják magára a jövőben sem.

A kérdésére azért igyekszem megadni a választ: nem tudtam, Szekszárdon mi történt, lévén még azt sem tudtam, hogy valójában klubgyűlés volt-e (miként ön írta), vagy éves közgyűlés. Azt természetesen szintúgy nem tudom, mire próbált utalni azzal, hogy miért nem arra kérdezek, hogy a szekszárdi klubon történt eseményeken kívül is milyen történések voltak, "melyek érintik vagy érinthetik a közvéleményt"... Netán történtek más dolgok is? Esetleg nem csak Szekszárdon?
Nos, sajnos tájékoztatás híján az emberek gyakran hajlamosak a találgatásokra, a "közszáj" pedig gyakorta képes elferdíteni a valós történéseket, olyan köntösbe öltöztetve az eseményeket, melyek a valósággal sokszor köszönő viszonyban sincsenek. Természetesen a nem hiteles tájékoztatásnak is meg lehet ez a veszélye...

Re:Hír-les
« Válasz #614 Dátum: 2014. Március 07. 01:58 »
Most ez okból kifolyólag felteszem ide is, hogy mindenki láthassa, és el olvashassa.
Ez nem azt jelenti, hogy lemondtam arról, hogy feltegyék az OMME honlapjára is! Ezt talán nevezhetjük úgy is, hogy egy kis segítség a hiteles, gyors, pontos, OMME kommunikációhoz.

A tájékoztatás (melléklet) szerint a Legfőbb Ügyészség utasítására ügyészségi vizsgálatot folytatnak az OMME vitatott, szabálytalannak tartott működése miatt.

Az OMME belső, fegyelmi eljárásainak lefolytatásával meg kellett volna várni az ügyészségi –ill. ez mellett a bírósági- eljárás végét. Ezen hatósági eljárások lefolytatása után lehetséges csak alappal megállapítani azt, hogy mi tekinthető egyáltalán valótlan állításnak.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 07. 05:32 írta Litterae »