Hír-les

  • 5508 válasz
  • 2227149 megtekintés
*

wr

  • *****
  • 901
Re:Hír-les
« Válasz #3435 Dátum: 2017. December 12. 13:42 »
"A politikában az van, hogy a népek időnként megbüntetik azokat az embereket pártokat, akik túlzásba viszik a kizsákmányolást."

Mondanál erre példát az elmúlt 28 évből? Csak azért kérdem, mert ez idő alatt itt annyi pénzt tettek néhányak zsebre, hogy ha az most mind meglenne akkor ebben az országban kánaán lenne. Mára meg ezt olyan profin űzik már ott fent, hogy kirobbantani sem tudnád a húsosfazék mellől őket, és ez még a kisebbik rossz, mert lehetne még ettől is rosszabb. Jó példát mutatnak, az omme is abból tanul.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Hír-les
« Válasz #3436 Dátum: 2017. December 12. 14:17 »
Ez nem politikai oldal. De ha már megkérdeztettem.
2010-ben igen is kiséerletet tett a magyar nép, hogy egy 60 éves kurzust lezárjon. Részleteket nem tárgyalok ki. De, a tények:
Abban igazad van, Orbán szorítja a népet vasmarokkal. Pl. 27%-os Áfa, vagy a pénztárgépek esete stb. Abban is gazad van, nem lóg ki a sorból, miszerint a jobbágyság bevezetése óta, minden uralkodó, király, pártfőtitkár, és miniszterelnök csak arra vigyázott, hogy szegénységbe tartsa a népet.
 De, Eddig még megvédte az országot. Kihozta az 2010-re már teljes csőddel fenyegető helyzetből. A makrogazdasági mutatók jók. Az elődeihez képest nincs infláció, és a megszorítás szó kiment a köztudatból, az alapkamat 2% körüli Stb.
 De, itt is jön két igazság röviden.
 Az egyik az, hogy a makrogazdasági mutatók, alapkamat stb. javulásából a nép nem érez semmit.
 A másik viszont az, hogy a világon még soha sehol nem próbáltak meg így kihozni egy országot a teljes csődből. Csak emlékeztetnélek, a velünk egy helyzetben lévő Görögországnak teljes kikötőket, és más jelentős állami vagyontárgyat kellett eladni, és még így sincs semmi javulás. És ők mindent betartottak amit az IMF előírt nekik.

Re:Hír-les
« Válasz #3437 Dátum: 2017. December 12. 19:51 »
Vivaldi!
Írásodból azt veszem észre, hogy nógrádban csak az m1 tv adást lehet fogni.

Üdv. jani bátya

Re:Hír-les
« Válasz #3438 Dátum: 2017. December 12. 19:54 »
Még az is csoda, hogy a Tó fenekére is leérnek a hírek.
Nagyernyei Attila

Re:Hír-les
« Válasz #3439 Dátum: 2017. December 13. 09:41 »
No, most ehhez tudni kell hogyan is gondolkodik ez a tízezernél több méhész.
Elmegy akármelyik üzletbe, és leveszi az ott méznek nevezett trutymót, és megnézi az árát. Aztán kivonja belőle azt amit neki fizettek amikor elvitték tőle hordósan, és elgondolkodik, hogy a különbséget bizony valakinek le kellett nyelni. És ekkor bizony felmerül benne, hogy létezhet emez csak a nevén, de típusán nem nevezett légi jármű.
/Arra már ne térjün ki részletesen, hogy ő, már mint a béka segge alatt vegetálló méhész, az üvegben lévő vegyüléket meg sem enné, más kérdés, hogy hány év és milyen módszerek kellettek, a nyugat európai fehér embert két lábon járó agyhalottá degradálni, hogy ilyen és ehhez hasonló, ismeretlen eredetű kotyvalékot fogyasszon./
De, térjünk vissza ide.
Kénytelen az ember időnként párhuzamot vonni a politikával is, bár nem jókedvében.
A politikában az van, hogy a népek időnként megbüntetik azokat az embereket pártokat, akik túlzásba viszik a kizsákmányolást.
Itt azonban valljuk be erre nincs lehetőség. A tagság idősebbik része már beletörődött, /és még ők járnak gyűlésekre/ha 25 év alatt egy cm-t sem sikerült előre haladni ez ügyben, akkor ezután sem.
/Megérne egy vitát az is, hogy a mai omme küldötteket az illető tagság hányad része választja, kiindulva a legutóbbi időkben elhatalmasodó közönyösségből.
 De, ugye senkinek nincs sem kedve sem energiája elmenni a küldöttválasztó közgyűlésekre, és megszámolni, hogy meg van e az 50+1 fő./
 Tehát azért felmerülhet némi gyanú az ügyben is. Azért említeném a küldötteket, mert egyetlen összeköttetés lenne a vezetőség és a mezei tagság között.
De, hogy ez sehogyan sem működik az jól látszik ezen az emlegetett helikopteres ügyön is.
Ugyan is ők elvannak, nem mondanak sem igent sem nemet. A tagság pedig azt hisz el amit akar.
De, semmi gond, "lesz ahogy vót", mondta az egyszeri ember aki elment a felségéért, mivel az otthagyta őt.
Itt ugyan is nincs négyévenkénti szavazás, ezért maradunk mi szegények, és lesznek mások gazdagok.

Ne érts félre, nem mondom, hogy nincs igazság abban, amit írsz. Csak akárhányszor ilyen témába fogsz, mindig Hamvas egyik gondolata jut eszembe:

"2. Nem a háttérből a módszer által hatni, hanem a módszert mindenki kezébe adni

A háttérből való hatás erőtlen. A pap az igét hirdeti, aztán hazamegy ebédelni. Ezt teszi a politikus és a filozófus és a moralista is. Hazamegy legfeljebb, ha módja van rá, szavának érvényt szerez és erőszakot alkalmaz.
Mit jelent ez? Először hogy aki az igehirdetést hallotta, nem tehet mást, szintén hazamegy és ebédel. A hirdetés, mintha meg se történt volna. És valóban, ami történt, egészen más. – Valaki száját jártatta.
Olyan módszerre van szükség, amely az ige hatalmát a gondolat válságán keresztül a tett erejébe tudja átvitetni. A szót a gondolatban fel tudja hevíteni. Amikor a szó felrobban, az a tett. Csak, akinek a szó birtokában van, az cselekszik – mondja BAADER."
A méhek nem hazudnak.
Sem arról, hogy mivé kellene változtatnunk a környezetünket, sem arról, hogy végül mivé sikerül.


*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #3441 Dátum: 2017. December 15. 00:45 »
http://hvg.hu/kkv/20171214_tobb_ezer_kilo_mezet_kell_megsemmisiteni#article-comments

Ezt a kontárt most kinyírták a mézkereskedők. Jól tették. De mennyivel profibb módszerekkel dolgoznak a mézüzemek!
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Hír-les
« Válasz #3442 Dátum: 2017. December 16. 18:45 »
Jam Cerk.
 Nem idézek, mert túl hosszú.
 Ha nem jól venném ki, akkor javíts ki, de mintha megint azt kérnéd rajtam számon, hogy a háttérből beszélek csak.
 Tény és való, fel lett nekem ajánlva a küldötti státusz, de a helyzetet mára már olyan reménytelennek itélem, hogy a helyzeten változtatni, nem, hogy én, de ötven hasonló véleményen lévő sem tud. Azért meg, hogy időnként fel autózgassak Budapestre és az időmet eltöltsem, kár belefogni. Amúgy meg, nem is törekszem már semmiféle tisztségre.
Valahogy úgy érezném magam, mint aki elvesztette a szüzességét, mert azután már nem lennék hiteles, mint az egyszerű mezei méhész hangja. És úgy látszik csak én vagyok az, de annak is lenni kell valakinek. Hiszem, hogy képviselem több mint tízezer méhész véleményét.
 És én az vagyok, aki vagyok, nem megvásárolható, megvesztegethető. Ellentétben........sokakkal.
Az én véleményem az enyém, és abból nem engedek amit igazságnak hiszek.
 De, egyet tudok. nem sokan írnak, de annál többen olvasnak. József Attila is leírta"Fecseg a felszín, és hallgat a mély". És azt is tudom sokan igazat adnak, de nem tudnak csinálni semmit, így inkább hallgatnak.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #3444 Dátum: 2017. December 17. 16:13 »
http://pestisracok.hu/kinai-hamisitvanyok-miatt-volt-szukseg-mez-jelentesre/
Biztos, hogy 500 ezer volt a méhcsaládok száma 10 évvel ezelőtt? Biztos, hogy jó adatot ír az újságíró?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Hír-les
« Válasz #3445 Dátum: 2017. December 17. 16:48 »
Plusz mínusz! De inkább plusz ::)
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Hír-les
« Válasz #3446 Dátum: 2017. December 17. 17:47 »
Valahogy azért nem jók a további  adatok sem. Nem a mézek húsz százaléka volt hamis? A kínainak száz százaléka hamis!

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Hír-les
« Válasz #3447 Dátum: 2017. December 17. 18:07 »
Hát igen. Ez is megérne egy misét! Fura az egész nyilatkozat ::)
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.