Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2218059 megtekintés
Re:Hír-les
« Válasz #30 Dátum: 2013. December 11. 08:14 »
Kedves Lilla!
Nem tudom ki a keresztapád, mert akár áthallásom is lehet a visszautasításodban!
Én vállalom a leírtakat!
Remélem keresztapád előneve nem "Don Korleone.." és valamelyik OMME vezető neve követi, mert akkor nagyon el lennék keseredve!
Szerintem itt még nem tartunk,hogy a maffiára utaljál!
Én meg ezt kérem ki a vezetés nevében!
Mi "szerényen" kritizálunk, de ez erős volt!
Üdv:Nagyernyei Attila

Re:Hír-les
« Válasz #31 Dátum: 2013. December 11. 09:43 »
.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 08. 12:01 írta Balatonvilágos »

Re:Hír-les
« Válasz #32 Dátum: 2013. December 11. 11:00 »
Üdvözlöm a kedves klubtagokat!
Eddig csak olvasgattalak Benneteket, de most úgy éreztem, eljött az idő, hogy hozzászóljak!

A mondat, ami kiverte nálam a biztosítékot:

A cég a hangfelvételt elkészítette és átadta pendrive-n az OMME illetékes emberének. Dr. Mészáros László elnök viszont azt állítja, hogy a hanganyag elveszett.

Ugye ez nem komoly, hogy egy ilyen jelentőségű ülésről készített hangfelvételről sem a hangosító cégnél, sem az OMME-nál nincs biztonsági másolat??!!
És hogy "elveszett" az az egyetlen példány a hanganyagból, az mit jelent? A pendrive-ot veszítette el valaki, netán véletlenül letörölte? Mert ez utóbbi esetre van megoldás, adatmentő cégek direkt az ilyen helyzetekre szakosodtak! Tessék elvinni a pendrive-ot, nem olcsón, de egészen biztosan fognak tudni segíteni.

Persze, sejtem én, hogy a hanganyagnak nem véletlen veszett nyoma (ha egyáltalán valóban megsemmisült...), ez a helyzet azonban szerintem önmagában felér egy beismerő vallomással felénk, méhészek felé! A király (bocs, Kiskakas meséjében: a török császár) meztelen, a jegyzőkönyv tartalma nem fedi a valóságot!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #33 Dátum: 2013. December 11. 11:20 »
Bízom benne, hogy azóta megtalálták és ügyvédi segítség nélkül is kiadják a másolatot. Ettől függetlenül azért várom a kedves méhésztársak segítségét, hogy akinek van hanganyaga, juttassa el hozzánk. Az összehasonlítás sokat segít kérdéses dolgok tisztázásában.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Hír-les
« Válasz #34 Dátum: 2013. December 11. 13:05 »
Balatonvilágos !! Hű Katonáim!

Felszólítottunk benneteket, hogy az utasításainkon túl mást ne tegyetek.

Tudhatnátok ti is, hogy a neonikotinoidok betiltását nem tudtuk megakadályozni, de hogy a mi érdemünk lenne ezzel legalább ne dicsekedjetek. Szponzoraink is tudomást szerezhetnek erről.

Lábhoz! (Gyula 12.13. 10óra)





Re:Hír-les
« Válasz #35 Dátum: 2013. December 11. 16:25 »
Te "balatonvilágos" nevű klubtag!
Te kit kérdeztél meg azon méhészek közül, akiknek itt a Balaton parton, és attól délre július 5-től, egyes helyeken 10 napon át óriási kijáró méh elhullása volt? Mondjuk csak Balatonlellétől Látrányon át Somogytúr, Somogybabod, Gamás keleti oldala Karád és Visz területén. Ezt a 80-90%-os statisztikát mi alapján állítottad össze? Mi itteni károsultak biztosan nem lettünk megkérdezve. Jelentősen romlana a statisztikád, ha megkérdeznél bennünket. Hülyeséget beszélsz!!!

Kit látnának Tóth Péter helyére? Teljesen mindegy. Akármelyik kocsmában kereshetünk egy törzstagot, még azzal is meg lehetne értetni, hogy oda menjen mintát venni, ahol hullanak a méhek, és észre is vették a méhészek, mert az sem egyszerű. E helyett inkább egy ottani károsulttól ( aki egyébként veszprémi) kérdezi telefonon, hogy miként jutottak az információk és a videó felvételek Csuja birtokába, amelyek a napraforgón vergődő méhek és elhullott egyéb állatok tetemeit mutatja be, valamint a méhek abnormális viselkedését.
Az a kérdésed, amely a neonikotionidok betiltására irányul, az megvezető. Senkinek és semminek (tehát az idei mérgezéseknek sincs)semmi közük ehhez. Időrendi egybeesés. Az unióban történt a betiltás... tudatlan, esetleg gonosz vagy.

Azt én sem tudom, hogy mekkora a támogatottsága ennek a tábornak, de neked sincs gőzöd sem Tóth Péteréről sem másról. Nálunk a Balatonlellei Méhész Egyesületben mindenki egyetértett az előrehozott küldöttgyűléssel, valamint azzal, hogy az OMME vegye napirendre a csávázószerek ügyét. Pontosabban : derítsék ki, ki adta és milyen vizsgálatok alapján azt az információt a politika kezébe, miszerint a méhészeknek semmi gondjuk nincs a csávázószerek miatt. Na akkor mitől vesztek oda a méhek és miért lehetett néhány helyen a hulláikat marékszám gyűjteni a napraforgó virágok alatt. Hol volt akkor a 80-90%-os? Mert ugye a megyei szaktanácsadónk sem tudott kijönni, de aztán véletlenül belénk botlott az egyik tábla szélén, és kaposvári újságírók Őt felismerve azonnali riportot szerettek volna vele készíteni. Nem mert nyilatkozni, mert könnyen kiadó az állása...megértjük, mert egyébként jó ember.

A paksi, vagy 10 éve történt mérgezést miért kevered ide? Jó, hogy már Csernobilt nem említetted!

Aztán ki tálalta az OMME álláspontját a politika asztalára? Már volt szó arról a fényképről, amit a Méhészetben láthattunk, és fésülködésre biztató hozzászólás is elhangzott. Csak nem az az Úr volt a felszolgáló? Nekem semmi előítéletem nincs vele kapcsolatban. Amikor megláttam így Karácsony előtt azt a képet, arra gondoltam, talán az OMME is osztogat majd jótékonysági akcióban a hajléktalanoknak mézet ajándékba, és a reklámot egy képpel támasztják alá. Elolvasva meglepett.

Na aztán ha tényleg ennyire kíváncsi vagy a :"Tisztelt Tolna Megyei Méhész Egyesület egykori vezetősége!" táborára, akkor Te is támogasd az előre hozott küldöttgyűlést, és ott megnézheted. Addig pedig javaslom neked, hogy ne hülyítsd a méhészeket, mert a "Balatonpart" miként írtad ( ami ki van kövezve) talán elismeri Tóth Péter és mtsi munkáját, de a balatonparti méhészek sokkal rosszabb százalékban, az általad leírt statisztikát pedig vizsgáld át!
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 11. 16:33 írta kivancsi111 »

Re:Hír-les
« Válasz #36 Dátum: 2013. December 11. 16:32 »
Tisztelt Kivancsi 111
Fogok még ma részletesen válaszolni, de most rohanok Kalocsára!
Tetszik az írásod!
Üdvözlettel:Nagyernyei Attila

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Hír-les
« Válasz #37 Dátum: 2013. December 11. 18:41 »
Klub tagok!
Nektek is feltűnt, hogy a vendégek nagy légyszámmal vannak jelen többször is??
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Hír-les
« Válasz #38 Dátum: 2013. December 11. 18:53 »
Szia zűmi! Kőnyebben jutnak a géphez.A viccet félre téve,nagyon bővűl a tagok létszáma is. A kiskakasnak már a (párja) is be jelentkezet. Ez  szerintem egészen jó.   Űdv:Antal

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Hír-les
« Válasz #39 Dátum: 2013. December 11. 19:07 »
Igen Antal szép számmal vagyunk már, de ennek csak örülhetünk mivel a népszerűsége így csak nő a klubunknak!
Még az is lehet, hogy menyegző  lesz belőle.
Talán fórumon ilyen csoda még nem történt, kakasunk és pipije :P
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 11. 19:22 írta zümi »
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Hír-les
« Válasz #40 Dátum: 2013. December 11. 19:39 »
KOt-KOT-KOT!

Kedves Balatonvilágos!
Örülök, hogy az Ellenzék is regisztrált végre, tegyék is többen!
Azért viszont neheztelek Rád, hogy hamis információkkal traktálod a klubtársaidat!
Szerintem IB-tag vagy, vagy azoknak a megbízatásából osztod a hamis infókat!
Ejnye-ejnye kapsz egy fekete pontot!
Na! És, mi van akkor, ha Brosst szeretnénk elnöknek!
Ha olyan okos Vagy! Mondj egy olyan elnököt, aki annyit tett mint Bross!
Tudod-e ki írta egyedül az első nemzeti programot?
Na most találgathatsz!
Bross, Bross Péter, Vagy Bross Péter az OMME elnöke!
A jelenlegi IB közül, ki kérdezte meg, hogy miben segíthet Brossnak?
Senki nem tett egyetlen egy tollvonást sem!
Tudod Te Balatonlellei észkombájn, hogy hány ezer méhész vette igénybe ezeket a támogatásokat???
Tudod Te…. , hogy hány méhész családon segített ezzel???
Tudod Te ….., hogy hány millió maradt a méhész családoknál???
Te mit csináltál ez idő alatt???
Tudod, hogy mit nyerne a méhész társadalmunk, ha vissza tudnánk csalni Bross Pétert az elnöki székbe?
Tudod-e, hogy hány öreg 80 éves méhész sírt bánatában amikor elüldözte ez a hitvány banda???
Tudod Te azt, hogy hány méhész szemében csillanna meg a remény, ha újra Bross lenne az elnökünk?????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Nem is folytatom!
Úgy sem fogod megérteni életed végéig sem!
Bocsi Balatonlelle! szeretek a Balcsiban uszizni!

Tyúkocska a tyúkólból!

*

kas62

  • ***
  • 146
Re:Hír-les
« Válasz #41 Dátum: 2013. December 11. 20:01 »
Te "balatonvilágos" nevű,Magyar Méhész!
Nyolc kérdést tettél fel, az egyik,"Milyen támogatottsággal rendelkeznek?"
Óriási támogatottsággal!!!!!!!!!!Csak a Te környezeted elvakit Balatonvilágoson!!!!!!!
Ők már Gyulára gyúrnak,Te is ezt tedd!!!!!!
Valószínű,a  Hű Katonáknak is jutni fog valami!!!!!!
Ha "Lábhoz!"vezényszóra cselekedsz valószínű még egy INGYEN újság is !!!!!!!
Ha a nyelvedet itt ennyire élezed azt is megértem,mert Gyulán megláthatod elnököd popsiját!!!!!!

Re:Hír-les
« Válasz #42 Dátum: 2013. December 11. 20:05 »
Tyúkocska ezt benézted. Tyúkeszeddel balatonlellei méhésznek (nekem) írtad, amit Balatonvilágosnak szántál.
kot-kot

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Hír-les
« Válasz #43 Dátum: 2013. December 11. 20:11 »
QUQURIQÚ!

Ezt jól el csesztem!
Hát Persze!
B.Világos a renitens!
Holnap meg gyónom a falusi kakas templomban!
Bocsi-Bocsi-Bocsi!

A bŰnbánó Kiskakas!

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Hír-les
« Válasz #44 Dátum: 2013. December 11. 21:26 »
Balatonvilágos!

Kissé érdekesen látod a dolgokat! Az általad megemlített személyekről nem alkotok véleményt, mert azt mondanád, hogy elfogult vagyok! Viszont van ezen kívül néhány érdekes dolog a hozzászólásodban! Én úgy tudom, hogy egész Európa elkaszálta a neonikotinoid alapú csávázószereket. A támogatottság mértéke bármennyire is próbálod bizonygatni, hogy elenyésző bizony igenis jelentős! Csak nagyon sokan féltik a pozíciójukat vagy állásukat és ezért nem mernek véleményt nyilvánítani! Az, hogy szerinted méhészeti szempontból Gödöllő nagyon kevés az meg egyszerűen nevetséges! A paksi dologról meg annyit, hiába nyerték meg a károsultak a pert, ha addigra a károkozó mindent leíratott a nevéről! Bebizonyosodott, hogy a károkozónak meg kell téríteni az összes okozott kárt! Egyébként meg azt sem értem, hogy ez a téma hogy jön ide! Mármint a paksi mérgezés!



Üdv!