Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2224194 megtekintés
Re:Hír-les
« Válasz #555 Dátum: 2014. Február 23. 11:58 »
Ez méhészek belügye, ön pedig nem méhész. OK?

Doktor Úr!

Ön sem kutató, mégis "kutatgatna"... Hol az IB, hol az EB, hol Egyéb-B háza-tájakon. Néha még egyik-másik vezető hormonális rendszerében, de igény szerint a gatyájában is... Ez meg az Ön belügye... Mindenkinek szabadon választható az érdeklődési köre...

Ön általában szokott olvasgatni (sajnos gyakran írni is, leginkább butaságokat is, de ezzel nincs mit kezdjünk). Nos, akkor mielőtt az ön által a szóban az ön személyének érintettsége esetén oly mélyen elítélt kirekesztő mentalitás eluralkodna a valóján, olvasgasson! Mondjuk az Alapszabályt. Abban ugyanis az Egyesület közhasznú státuszából adódóan szerepeltetni kellett egy kitételt, melyet törvénytisztelő módon meg is tett az Alapszabály "szülője". Ha nem emlékszem rosszul az első változatot talán Dr. Vicze Ernő készítette:
XIV./15. pont
"Az Egyesület nem zárja ki, hogy szolgáltatásaiból tagjain kívüli személyek is részesülhessenek."

Látja? Nem látja? No, látja! Minden magyar állampolgár élvezheti kedvére az OMME szolgáltatásait, ha érdeklődési körébe esik a méhészet. Megvilágítanám egy példával: ön sem feltétlenül kell, hogy profi urológus legyen ahhoz, hogy mások hímtagjának extrém méretét szemlélgethesse, s azt beszámolói képi aláfestésének színesítése céljából közkinccsé ne tegye. Ezen a Klubon mindenesetre teljesen szabadon, mindaddig, míg ezzel nem a lázítás rendkívül elítélendő tényállását igyekszik megvalósítani. No, akkor álljt kell parancsolni önnek! Ezen Klub mentalitásától ugyanis teljesen idegen a lázítás, becsmérlés, rágalmazás, nem ad helyt ezeknek, ide békés felszabadítók helyezik el színes, hitelesen tájékoztató, becsületes korrektségbe pácolt írásaikat...

Egyébként alább azért kértem fel a bővebb tájékoztatásra, mert nem szerettem volna hiób-hírek nyomán utalgatni az ott elhangzottakra, jobban szerettem volna, ha első kézből hallhatom a Dr. Úr hiteles információit, értékeléseit. Gondoltam, ha már olyan fene tájékozott a "profik" háza táján, igazán mesélhetne bővebben is arról, hogy a fehérvári találkozójukon milyen napirendi pontok voltak még. Persze ha Kakaska is kitörölte volna az éleslátást nem támogató csipát a szemecskéjéből, tőle is hallhattuk volna a hiteles napirendet, az ott elhangzottakat, s ha Atya nem kaptárt árult volna a bejáratnál ahelyett, hogy a "ződ" fórumtalálkozón és a "profi" gyűlésen elhangzottakat rögzítette volna, akkor nem mástól kellett volna meghallanunk, hogy a "profiknál" milyen magasztos szövegkörnyezetben értékelték Dr. Geddekas szakmai mérföldkövet jelentő egykori feromonos rajbefogási metodikáját és próbálkozásait a Csányi-méhészet környékén. Mint mondták, a Dr. Úr már akkor is komoly kutatói vénáról tett bizonyságot, ami a módszertant és a méhész-etikát illeti. Nem igen felejtik azok, akik ilyen alkalommal találkoztak a Dr. úr szaktudományos kvalitásaival... Persze lehet, hogy mindez csak kacsa, de ezen a klubon a kukorékoláson, kotkodácsoláson, csipogáson kívül elfér a hápogás is. Csak hiteles legyen, s ne lázítani igyekezzék az a kacsa. Azért bátran mesélhetne további részletekről is...

Végül jobb lenne, ha nem néhány hozzászólást követően mondana konzekvensen ellent önmagának, kedves Dr.Úr, a múltkori  görcsös, identitásomat fürkésző "kutatómunkája" alkalmával lényem kettősségét kihangsúlyozva és illusztrálva igyekezett sejtetni, hogy míg az egyik felemnek láthatóan semmi kapcsolódása a méhészethez, a másik kifejezett "nagyméhészi",  OMME IB-EB kötődésű kapcsolatrendszert sejtet. Majd döntse el, hogy ez önnél skizofrénia, vagy csak egyszerűen az időskori dementia első kopogtatásaként fogható fel... Persze az sem lehetetlen, hogy "nem adhat mást, mint mi lényege"...

Amúgy minden OK!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #556 Dátum: 2014. Február 23. 12:09 »
"Az Egyesület nem zárja ki, hogy szolgáltatásaiból tagjain kívüli személyek is részesülhessenek."

Ön nem szolgáltatást kér, hanem beleszól a szakma belügyeibe. Én sem szólok bele az Ön szakmájának, a kertészeknek a belügyeibe, sőt a Mikulások közéletét se zavarom. Ön nem méhész.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Hír-les
« Válasz #557 Dátum: 2014. Február 23. 12:25 »
Tisztelt Arisztaiosz!
Kérem hagyja abba a Doktor Urazást, és a provokatív bomlasztó írásait!
Ez nem a gumi szoba, hogy senki nem sérül meg! Szakmai síkra, személyeket nem sértegetve folytassa hozzászólásait! Tóth Zoli egyik beírását Ön miatt moderáltam, de nem szeretném ha a Méhészklub kárt szenvedne
nem méltó, körmönfont, agyakra csomót fonó gondolatitól.
Röviden tömören, adja át az önben feszülő kínjait közösségünknek.
Megértését köszönöm.
Nagyernyei Attila

Re:Hír-les
« Válasz #558 Dátum: 2014. Február 23. 16:04 »
"Az Egyesület nem zárja ki, hogy szolgáltatásaiból tagjain kívüli személyek is részesülhessenek."

Ön nem szolgáltatást kér, hanem beleszól a szakma belügyeibe. Én sem szólok bele az Ön szakmájának, a kertészeknek a belügyeibe, sőt a Mikulások közéletét se zavarom. Ön nem méhész.

Kedves Geddekas!

Nem jó a premisszája, súlyos érvelési hibát valósít meg. Ön nem ismerheti, én mely szolgáltatását óhajtom igénybe venni az Egyesületnek. Teszem föl, a szakmai tájékoztatásra irányuló szolgáltatást szeretném állampolgári jogon igénybe venni. Számomra a szakmai tájékoztatás rendkívül fontos szempont, s ha ezt az OMME-től kaphatom meg, láthatóan nagyon fontos kötődésem van az OMME-hez, anélkül, hogy tagi jogviszonyt kellene létesítenem a szervezetben. Nem kérek tagsági igazolást a méhészeti támogatások igénybe vételéhez, nem húzom a tagsági viszony nyújtotta anyagi hasznait, nem vagyok tulajdonosa sem, de számomra nem ezek a prioritások. Nekem a Környezetterhelési és monitoring vizsgálatok eredményeinek megismerése a fontos, szeretném igénybe venni a rendezvényein nyújtott szakmai előadásokon elhangzottak nyújtotta információkat, elemzéseket, szakmai látókörömet szélesítő tájékoztatásait, mi több, megvásárolom az Egyesület színvonalas szaklapját, szeretném beszerezni az Egyesület támogatásával kiadott -Sebestyén József által készített- rendkívül  színvonalas és hiánypótló könyvet is... Láthatja, mindez állampolgári jogon hozzáférhető számomra is, ön pedig mindebből kirekesztene azzal, hogy nem vagyok méhész, így nem lehet érdekeltségem az OMME sorsának alakulása szempontjából. Nem is effektív méhészi mivoltomban szeretném megélni ezt az érdekeltségemet, hanem érdeklődési köröm mentén, de bánatosan konstatálom, hogy ebből ön kizárna. Konkrétan ugyan nem ezt mondja, hanem azt, hogy azt foglalkoztassa az OMME sorsa és jövője, aki OMME tag, de ez az az "érve", mely súlyosan bicegős: lévén én állampolgári jogon érdeklődöm azon Egyesület dolgai után, mely számomra az általam igényelt szolgáltatásokat nyújthatja. A következő logikai lépés, hogy ezen érdeklődésem következtében bekapcsolódok egy olyan beszélgetésbe, mely érdeklődésem tárgyának sorsát, jövőjét, annak formálásának szándékát taglalja. Egyenes és közvetlen tehát a logikai lépés: egy, a szolgáltatást igénylő és arra jogosult állampolgár állampolgári jogon kapcsolódhat be egy olyan polémiába, melybe a tanuláshoz, a tájékoztatáshoz és szabad véleménynyilvánításhoz való alapvető joga alapján van joga bekapcsolódni. Kérném, ne igyekezzen eme jogomban korlátozni, azt csak akkor tehetné, ha a véleménynyilvánításom alapvető emberi jogokat, normákat sértene. Ezen jogok megsértését mindenütt elutasítják és szankcionálják, de azt mondani, hogy húzzak a francba, mert merészelem egyszer-egyszer felhívni a tisztelt figyelmét, figyelmüket arra, hogy a Klubon folytatott társalgásaik nem egy esetben pontosan eme emberi jogokat csorbítják, mely tevékenységnek ön itt az egyik élharcosa. Bevallom, szeretném öntől biztonságban tudni az OMME jövőjét, mert az OMME-től,  azon belül az ön, önök  által személyiségromboló módon, nemtelenül és gátlások nélkül rágalmazott, becsületükben megsértett, nem egyszer obszcén módon támadott választott tisztségviselőktől kaptam meg mindeddig azt az információt, melyre igényem van, s melyet ön, önök a szellemi tulajdonhoz való jogának, joguknak hangsúlyozása mellett megtagadott, megtagadtak tőlem, tőlünk. Nem a jobbító szándékot támadtam soha, abban nincs közöttünk nézetkülönbség, csupán az egyes eszközeiket kifogásoltam, s tettem szóvá. A jó cél sem szentesíthet rossz eszközöket. A jó céljaikkal tudok azonosulni, a rossz, nemtelen eszközeiket viszont mindannyiszor kifogásoltam, visszautasítottam, s kifogásolom és visszautasítom ezután is. Ha úgy tetszik, nem méhészként, hanem egyszerű állampolgárként, emberként. Ismerkednie, barátkoznia kellene ez utóbbi kategória tartalmával...

Kedves Nagyernyei Attila!

Sajnálom, hogy itteni ténykedésemet az üzenetében foglaltak szerint éli meg! Megélhetné úgy is, hogy megtisztelem a Klubot, annak tagjait, ha ide elhozom "gondolatimat", s igyekszem azokat igényes szövegkörnyezetben, csomagolásban hozni. Nem ragaszkodom ahhoz sem, hogy kibogozzák azok tartalmát, de úgy vélem, nem végzetesen lehetetlen feladat "gondolatim" kicsomagolása. Egy-egy próbálkozást néha megérhetnének.
Kérem, ha ragaszkodik ahhoz, hogy minden provokatív és bomlasztó írást száműzni kell a Klub lapjairól, akkor meglehetősen sokat kell nyomogatnia a "delete"-gombot, ide elsősorban nem én írok bomlasztó, provokatív tartalmakat, én legfeljebb a normáim szerint reagálok azokra. Önök benyújtottak most egy Alapszabály-tervezetet, mely elfogadás esetén szabályozni hivatott lehet az Egyesület életét, működését. Kell a jó Alapszabály! Analóg módon, kell a Klubnak is egy "alapszabály", azaz olyan Szabályzat, mely alapján a csatlakozni és ide járni szándékozó klubtagok mozgásterét kicövekelik. Nem ragaszkodom ahhoz, hogy ez egy alulról építkező munka termése legyen, de határozza meg, milyen szabályok mentén lehet csatlakozni és itt élni, létezni. Határozza meg, mi a szabályos és mi a szabálytalan. Határozza meg meddig van joga a klubtagnak szabadon kinyilvánítania a véleményét. Azt sem bánom, ha leszögezi: ide csak azok írhatnak, akik kritika nélkül egyetértenek annak a "magnak" az eszméivel, módszereivel, mely "magot" szintúgy nevesíteni lenne szükséges. Még azt sem kifogásolom, ha a szabályzat kategorikusan kijelenti, hogy a Klubvezető, valamint  X, Y, Z véleményét, módszereit kritizálni nem lehet. Ezek alapján a csatlakozni szándékozó képes lehet eldönteni, fenntartja-e csatlakozási szándékát, vagy a számára vállalhatatlan szabályok miatt netán eláll attól. Ezen logika mentén a Klubvezetés lehetőséget kapna, hogy a regisztrációkor elfogadtatott szabályzatnak, azaz felhasználói szerződésnek érvényt szerezzen, s a szabályzatban foglaltakkal szembe menő tagot tettének súlya szerint szankcionálja, végletes esetben őt kizárja. Amíg ilyen szabályzat, felhasználói szerződés nem létezik, marad a "van rajta, vagy nincs rajta sapka" generál-elv, s az annak alkalmazása nyomán óhatatlanul fellépő konfliktusok halmaza. Nem fogom fel tragikusan, ha nem tekint "idevalósinak", magam sem így identifikálom magam, ha rákérdeznek, de ezt az érkezésem előtt illik tisztázni és rögzíteni, nem utólag és diszkriminatív módon.
A nálam szakmaiságot számon kérő gondolatit nem értem, a mostani "elvárása" homlokegyenest szembe megy és súlyos ellentmondásban van azzal az egykori kijelentésével, hogy ugyan jó lenne csak a szakmáról beszélgetni itt is, de a mostani zord idők miatt a szakmaiságon belül elsősorban a szakmai-politikai aspektusnak szükséges prioritást adni. Gondolom, e szakma-politikai követelménynek maradéktalanul sikerült eddig is megfelelnem, hozzászólásaim túlnyomó részét a szakma-politikai témákban helyeztem el, ezzel támogatva a szakmaiság ön által legfontosabbnak ítélt szegmensének körbejárását. Ha önnek moderálnia kellett bárki hozzászólását is, feltehetően azt az üzenet  tiltott tartalmat hordozó volta miatt tette. Nem irigylem önt, még rengeteg ilyet talál a Klub hozzászólásai között, s a nagy nyilvánosság miatt ez lehet akár időzített bomba is...

A legszomorúbban azt a megjegyzését (mit megjegyzését, utasítását!) konstatáltam, igyekezzek röviden amolyan tőrülmetszett stílusban írni, azt érzékeltetvén ezzel, mintha alapvető szándékom az agytekervények, a gondolatok gúzsba kötése lenne. Ezt a Klub érdekében vissza kell utasítsam, szomorúan sivár helyet csinálna a Klubból, ha korlátozni szándékozná a gondolatok minőségét, számát, s azok nyelvi kereteit. Fogja fel a stílusom önökétől néha valóban eltérő voltát olybá, hogy az módot és lehetőséget igyekszik nyújtani ahhoz, hogy a néha valóban kissé bővebb szövegkörnyezet méltó foglalatot  teremtsen a beléjük elhelyezett gondolati tartalomnak. Sokan képesek már belátni, hogy a gondolatok eme felöltöztetése egyfajta tisztelet a célközönség felé, hiszen egyik legszebb kincsünkkel, édes anyanyelvünkkel igyekszik ünnepi ruhába öltöztetni a gondolatokat. Nem merénylet ez, hanem őszinte megbecsülése a beszélgető partnernek, partnereknek. Mint ahogy őszinte megbecsülést jelent az is, ha valakinek megadom az őt megillető titulust a tudományos fokozata elismeréséül, s végképp nem értem, miért véli ezt pejoratívnak, hiszem éppen öntől illetve Tóth Zoltántól hallottam és tanultam a tudományos előmenetelt imigyen elismerő udvarias megszólítás előnyét. Az üzeneteim hosszát, tartalmát egyoldalúan és kizárólag rám vonatkozólag korlátozni óhajtó szándékát természetesen messzemenően képes vagyok megérteni, de fogadja kérem el, hogy egy ilyen öreg nyári Mikulás már nehezen vált stílust és mentalitást, ezért ha nem hozok ide jogilag tiltott tartalmakat, akkor próbálja meg tolerálni az üzeneteimet, s ha fárasztaná a tartalmuk kibontása, inkább tekintsen el a gondolataim kihüvelyezésétől, kímélve azokat a gúzsba kötődésre oly hajlamos tekervényeket az ilyen atrocitásoktól.   
 

Re:Hír-les
« Válasz #559 Dátum: 2014. Február 23. 16:40 »
Tisztelt Arisztaiosz!
Megint próbára tett, míg végig olvastam irományát!
A Méhészklubnak nincs szabálya. Az a szabály, hogy nincs szabály! Vagyis egyet mégis hozzunk közösen, de ezt többször kértem Öntől is! Ne bántsuk írásainkkal, a Méhészklub hozzászólóit.
Arra leszek kíváncsi, ha ismét szezonja lesz, mennyi ideje marad ránk?
Tényleg. Egy szakmai kérés. Ön kicsoda, vagy micsoda? Említi, hogy nyári mikulás.
Télapó, mikulás, "sántaklauz", "Julipukki"?
Teljesen összekeveredtem. Írjon bátran, de kicsit tömörebben, mert nem fogják végig olvasni.
Üdvözlettel:Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #560 Dátum: 2014. Február 23. 17:22 »
Arisztaiosz!

Megértettem, Ön összekeveri az OMME szolgáltatásait a belügyekkel és ezt képtelen szétválasztani. Ez az Ön problémája. Kérem a tisztelt fórumtársakat, hogy ennek figyelembevételével kezeljék az Ő hozzászólásait.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Hír-les
« Válasz #561 Dátum: 2014. Február 23. 18:40 »

Re:Hír-les
« Válasz #529 Dátum: 2014. február 20. 21:30 »
Idézet
"Sziasztok!
Olyan hírem van, hogy állítólag Tajti Zoltánt, a Tolna Megyei Méhész Egyesület elnökét két évre kitiltották az OMME-ból.
Biztosan nem jól fogalmazok, de a lényeg ez. Ma kapott Pongrácz Attila hasonló értesítőt,az ő "vétségét" még vizsgálják. Gyanítom, hogy a korrupciós kifejezése betalált.
Tehát akinek más a véleménye, kritikát fogalmaz meg a jelenlegi vezetés ellen, kitiltják, vagy szankcionálják.
... Nagyernyei Attila"



Egész sajátos módon értelmezi a vezetőség a vonatkozó jogi szabályozást, hogy egyszerű bolsevik módszerről van-e szó, vagy plágiumgyanúról ki ki döntse el maga.

Szívesen lennék a Tajti Zoltán helyében!
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 23. 18:51 írta Tóth Zoltán »

Re:Hír-les
« Válasz #562 Dátum: 2014. Február 23. 18:57 »
Mi ért is lennél szívessen a helyében ? Meg kédezhetem  kedves  Zoltán ? Űdv . Antal

Re:Hír-les
« Válasz #563 Dátum: 2014. Február 23. 19:37 »
Nagyon szőke vagyok ha én ezt most nem értem Zoltán?Vizsgáljátok valakinek a doktoriját vagy milyen plágiumról van szó?Az most úgyis menő magasabb körökben...  :)
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Hír-les
« Válasz #564 Dátum: 2014. Február 23. 21:21 »
Kedves lindzzy!
Ezt momentán én sem értem.
Mára ígértem,hogy Tajti Zoli anyagát közkinccsé teszem, de még nem kaptam meg. Össze kell ollóznia,mert nagyon sok iromány, és így nincs értelme,mert nem olvasná el senki.
Reményeim szerint holnap közzé tudja tenni Zoli.
Nagyernyei Attila

Re:Hír-les
« Válasz #565 Dátum: 2014. Február 23. 21:22 »
Sziasztok ! Nem  Zoltán jósolt valami egészségűgyi problémát ?  Vagy rosszul emlékszem ?  Űdv. Antal  /Toth  Zoltán /

Re:Hír-les
« Válasz #566 Dátum: 2014. Február 23. 21:25 »
Én kíváncsi vagyok rá.

Üdv. jani bátya

Re:Hír-les
« Válasz #567 Dátum: 2014. Február 23. 21:27 »
Én is, nagyon foglalkoztat, de nem mondot eddig semmit .

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Hír-les
« Válasz #568 Dátum: 2014. Február 23. 21:42 »
Nem Zoltán! Körmendy Rácz írta, hogy közelít Magyarország felé méhcsaládot fenyegető betegség!
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Hír-les
« Válasz #569 Dátum: 2014. Február 24. 17:18 »
Akkor bocsánat, Tóth  Zoltán.  Rosszúl emlékeztem. Űdv. Antal