Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2217766 megtekintés
Re:Hír-les
« Válasz #540 Dátum: 2014. Február 21. 22:07 »
Sziasztok !  Ha jól értem amit írtok, akkor most a farok csoválja a nyúlat ?  :o  Úgy értem  hogy ha kérdezek, akkor eltávolítanak ? De hát Attila , és a tőbbiek  nem a  visszáságokért emelt szót.   Űdv .  Antal
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 21. 22:32 írta antalholecska »

Re:Hír-les
« Válasz #541 Dátum: 2014. Február 22. 19:07 »
Sziasztok!
Nem régen jöttem haza Székesfehérvárról!
Ha egy szóval akarnám jellemezni, "brutál"! Ennyi méhész? Hihetetlen sok kiállító,és hatalmas tömeg.
Egy mini Apimondia lett az Országos Méhésztalálkozóból.
Magamról annyit, hogy ismét kellemes meglepetések sorozata ért. Senki nem fordult hozzám bántó szándékkal, sőt sokan szolidárisak az ellenzékkel. Az OMME elnöke meghívott egy kávéra, közben említette, hogy nem kirándulni volt Erdélyben, és Lengyelországba a profi gyűlésen lesz hivatalos.
Említettem neki, hogy beadtam az év méhésze cím elnyerésére a pályázatomat. Válasza, hogy eljutott hozzá is  a hír. (Hozzám is hogy tudta.)
Itt szeretnék gratulálni Szlávik Mária Békés megyei méhészhölgynek, a neves cím elnyeréséhez!
Ebből a címből csak egy van, nincs második és harmadik helyezett! Ez növeli az értékét!
Nagyernyei Attila

Re:Hír-les
« Válasz #542 Dátum: 2014. Február 22. 19:55 »
Sziasztok!
Olyan hírem van, hogy állítólag Tajti Zoltánt, a Tolna Megyei Méhész Egyesület elnökét két évre kitiltották az OMME-ból.
Biztosan nem jól fogalmazok, de a lényeg ez. Ma kapott Pongrácz Attila hasonló értesítőt,az ő "vétségét" még vizsgálják. Gyanítom, hogy a korrupciós kifejezése betalált.
...
Nézzük mit mond az OMME Bibliája, az alapszabály:
Idézet
VII.
Az Etikai-Fegyelmi Bizottság

1.   Az Egyesület Küldöttgyűlése 4 év időtartalma 3 tagú Etikai-Fegyelmi Bizottságot (elnök és 2 tag ) választ. A Bizottság szükség szerint tartja üléseit.

2.   A bizottság feladata kimunkálni és betartatni azokat az elvárásokat amelyek a méhészet szakmai tekintélyét megőrzik és emelik. Ezek megsértése esetén a Bizottság gondoskodik a kivizsgálásról, súlyos esetben javaslatot tesz a felelősségre vonásra.

3.     Súlyos vétség esetén a Bizottság a tag kizárását javasolhatja az Országos Vezetőségnek.

Az etikai bizottság nem zárhat ki senkit!!! Javasolhat. CSAK JAVASOLHAT!!!

CSIP CSIP javasolhat, ha mást is tett, túllépte a hatáskörét, etikai vizsgálatot kell ellene folytatni. De kinek???? Le kell váltani, és az új etikai Bizottságnak!!!

Eszembe jut a "Tanu"!!! és Már megint nincs rajta sapka!!! Szegény Zoli, ilyen jó időben sapka nélkül....

CSIP, CSIP JAVASOLHAT!!!

Kedves CSIP CSIP!

Ön valóban olvasott madárka, s látom sok dolgot összecsipegetett, de bennem az ön jelen válaszai nem oszlatták el a kétségeket, maradt a rám oly jellemző homályos köd.
Az én olvasatomban Nagyernyei Attila egy szóval sem írta, hogy az Etikai és Fegyelmi Bizottság sújtotta két év kizárással Tajti Zoltánt, s én is igyekeztem előzőleg rávilágítani, hogy kézenfekvőbb lenne, ha egy ilyen hírt nem hallomásból tennénk fel és azt követően hallomásból szerzett információk alapján kommentálnánk, hanem konkrét ismeretek (pl. a határozat másolata) alapján idéznénk.
Ezen alapról nem tudom, mert nem írta, hogy ön esetleg látta-e, olvasta-e az ominózus határozatot, vagy csak gondolomra vélte, hogy azt az Etikai és Fegyelmi Bizottság elnöke/tagjai írták alá?
Abban nem tudom és nem is szeretném önt megcáfolni, hogy az említett Bizottság nem jogosult időszakos vagy végleges kizárással szankcionáló fegyelmi határozattal kizárni egy tagot, mert az valóban nem az ő kompetenciája. A kizáró határozat meghozatalának kompetenciájára vonatkozóan viszont az ön által idézett Alapszabály bájos ellentmondást tartalmaz. Való igaz, hogy a VII./3. pont úgy hangzik, ahogy ön idézte, de ha tovább olvassa a "Bibliát", akkor ott eljut a XIV. Az Egyesület tagjai fejezethez, melynek 11.pontja imigyen szól:
"11.   Kizárásra az Egyesület Etikai Szabályzata vagy az Egyesület érdekeinek súlyos megsértése esetén kerülhet sor. A kizárásról az IB dönt. Döntését a kézbesítéstől számított 30 napon belül jogorvoslattal lehet megtámadni, a másodfokú döntés ellen a bírósághoz lehet fordulni."

Eszerint a "Biblia" is tartalmazhat ellentmondást? Abban nincs közöttünk nézetkülönbség, hogy az Etikai és Fegyelmi Bizottság mindkét -egymásnak ellentmondó- pont szerint nem döntnök, hanem első fokon eljáró fórum, javaslattevő szerv az időszakos vagy végleges kizárás fegyelmi büntetések esetében. Az ellentmondás csak abban van, hogy az Alapszabály nem rendelkezik a másodfokon eljárni jogosult egyesületi szervről. Azt az Etikai és Fegyelmi szabályzat teszi meg, az Országos Vezetőséget nevezve meg a másodfokon dönteni hivatott és jogosult egyesületi szervként. Akkor viszont bibi van az Alapszabályban, mert ez esetben, ha a kizárásról dönteni hivatott OV a VII/3. pont szerint első fokon eljáró szerv, akkor a másodfok kizárólag a Küldöttgyűlés lehetne. A XIV/11. pont szerint viszont az IB hatáskörébe tartozik a kizáró döntés meghozatala, ez esetben viszont az OV a másodfok...

Tehát ezért mondom, hogy a "hallottam olyantól, aki talán tudja a valóságot" típusú információk kommentálása már csak azért is fölösleges időtöltés, mert sem azt nem tudjuk, "ki mondta", s azt sem, hogy "mit mondott". Azt talán igen, hogy "kinek mondták". A fegyelmi határozat jogerőssé válásának időpontja tekintetében is van ellentmondás az Alapszabály és az Etikai és Fegyelmi Szabályzat között, a fellebbezés a jogerőre emelkedés szempontjából halasztó hatályú.

Tehát: konkrét tényt érdemes kommentálni, a hallomáson alapuló komment viszont sem csipogva, sem kukorékolva nem sokat ér a tájékoztatás szempontjából...
A folyón meg általában akkor szoktak átkelni, ha már a partjához értek...

Re:Hír-les
« Válasz #543 Dátum: 2014. Február 22. 20:34 »
Tisztelt Arisztaiosz!
Most beszéltem Tajti Zolival, valahol Szekszárdon van a városban.
Azt üzente, hogy egy 8 oldalas irományról van szó. Ha hazaér, beszkenneli azt a részt amelyik érdekes, és feltesszük ide a Méhészklubra, hogy közösen ki tudjuk "csontozni"!
Na megfelel?
Üdvözlettel:Nagyernyei Attila

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Hír-les
« Válasz #544 Dátum: 2014. Február 22. 20:37 »
Szép estét mindenkinek!
Székesfehérvár. 2014.02.22
Nagyon sok méhész látogatott el ma Székesfehérvárra. Sok ismerőssel találkoztam, és beszélgettünk az élet "habos oldaláról". Meg kell mondjam, jól esett a biztatásuk, melyben biztosítottak arról, hogy nem vagyok, (vagyunk) egyedül.
A folyosón sokak közt téma volt, hogy ki lesz az év méhésze, mert tudni vélték, hogy Nagyernyei Attila is beadta a pályázatát, a cím elnyerésének érdekében, és mindenki tudja, hogy a mézesüveg, és a Dévai árváknak, folytatott mézgyűjtés, és még sorolhatnám, de most hirtelen csak ez jutott eszembe, az Ő nevéhez fűződik.
Attila, gratulálok neked, még akkor is ha ez most így alakult. Tudom, hogy Te igazi versenyző típus vagy, és ez számomra újfent kiderült abból, amikor, az év méhészének nyertesének gratuláltál. Az én privát véleményem szerint, megérdemelted volna a 2014 év méhésze címet. (sajnos nem voltam a zsűriben). Ezúton szeretnék én is gratulálni  nyertesnek, Szlávik Máriának. Lehet hogy csak az én hiányosságom, de sajnos nem ismerem a kollegina érdemeit, szakmai eredményeit stb, de nyilván megérdemelten nyerte el ezt a kitüntető címet.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Hír-les
« Válasz #545 Dátum: 2014. Február 22. 20:49 »
Sziasztok ! Gratula igy ismeretlenűl is Szlávik Máriának ,a dijhoz. Attila neked még nem  sajnos ,de majd........  tudod a medve bőrre előre...   Űdv.  Antal

Re:Hír-les
« Válasz #546 Dátum: 2014. Február 22. 21:13 »
Szia Atya!
Valamikor aranyjelvényes ifjúsági sportoló, többszörös magyar bajnok voltam kerékpárban.
Edzőm arra tanított, hogy a győzelmemet szerényen kell megélnem, mert az a vesztesnek rosszul  esik. Ha valaki jobb nálam,kötelező gratulálni neki,ez a sporthoz hozzátartozik.
Az én indulásom sokak szerint provokatív volt. Én nem így gondolom. Állítólag nevezésemmel egy kis zűrt okoztam.  Hiába, az ellenzék vezére is ringbe szállhat. Máriát a független bírák jobbnak ítélték, és ezt mindenkinek el kell fogadnia! Te Atya nem vagy független,mert már elfogultan döntenél.
A folyosói beszélgetések, hogy az OMME központból leszóltak,hogy "Nemá, hogy az Attila,  aki nekimegy a vezetésnek,nem lehet az év méhésze!" alaptalanok! 
A győztes számára, valamint a bírákra nézve is sértő, és ezt  visszautasítom,de ezt a híresztelőknek  a helyszínen is tolmácsoltam!
Mindenkit arra buzdítok,hogy a következő ilyen rendezvényen minél többen nevezzenek, de ezt a meghallgatásomkor is kifejtettem.
Jövőre újra megpróbálom!
Nagyernyei Attila
 

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Hír-les
« Válasz #547 Dátum: 2014. Február 22. 21:56 »
Hát igen!
Azok a folyosói beszélgetések. Ott minden élesben zajlik. Én is hallottam ezt meg azt. A profik, és zöld fórumosok is  találkozót szerveztek mára, de az utóbbiak a kérdésemre, miszerint ott lehetek-e én is, nem válaszoltak, de lehet hogy nem is hallották a duruzsolások miatt. Viszont a profi találkozó, állítólag verbuválásba ment át. Szakmai alelnökünk, megkérte a profi méhészeket, hogy álljanak melléjük abban a harcban, melyet az OMME vezetésével szemben indítottak, a méhészek. Kérésével nem okozott osztatlan sikert. Örömmel konstatálom, hogy a profik között is vannak olyanok, akik látják a vezetés hibáit, hibás döntéseit, és nem állnak melléjük. A rossz nyelvek szerint, még szavazásra is bocsájtották az ügyet. De nem is értem, mire ez a nagy felhajtás a vezetés részéről,  miért próbálják bevonni a "nagyágyúkat", hisz mindenhol elmondják, hogy egy pár sértődött méhész hőbörgéséről van szó. Vagy mégsem egy maroknyi sértődött méhészről van szó?   
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #548 Dátum: 2014. Február 22. 23:27 »
Ma eldőlt, hogy a Profi méhészek másképp gondolkodnak, mint az OMME jelenlegi vezetése. Ez lehet példa a méhészek számára.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Hír-les
« Válasz #549 Dátum: 2014. Február 23. 03:41 »
Ma eldőlt, hogy a Profi méhészek másképp gondolkodnak, mint az OMME jelenlegi vezetése. Ez lehet példa a méhészek számára.

Nem lehetne kicsit részletesebben kifejteni, Dr. Úr? Szívesen hallanám öntől első kézbéli információit...

Kérem, tájékoztasson bennünket, Mester...!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #550 Dátum: 2014. Február 23. 10:17 »
Ez méhészek belügye, ön pedig nem méhész. OK?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Hír-les
« Válasz #551 Dátum: 2014. Február 23. 10:34 »
Te "profi" tag vagy Geddekas?
Láttál-e már karón varjút?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #552 Dátum: 2014. Február 23. 10:37 »
Miben kérlek?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Hír-les
« Válasz #553 Dátum: 2014. Február 23. 10:40 »
Mondják: "én megtanultam írni, te tanulj meg olvasni" !
Láttál-e már karón varjút?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #554 Dátum: 2014. Február 23. 10:48 »
Egészségedre!
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.